Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Уроку




25.87 Kb.
НазваУроку
Дата конвертації26.12.2012
Розмір25.87 Kb.
ТипУрок
Тема уроку: Многогранники

Мета уроку: Формування в учнів поняття многогранників та їх

елементів, ознайомлення з формулами для

обчислення об’єму та площ

поверхонь многогранників. Показати застосування

многогранників в архітектурі, живопису, хімії та

многогранники в природі. Формувати в учнів

поняття краси та досконалості геометричних тіл.
Хід уроку

Учням необхідно було підготувати повідомлення про Єгипетські піраміди та будівлі в формі піраміди на Україні і в світі.

І. Актуалізація опорних знань учнів.

Запитання до учнів:

  1. Який розділ геометрії ми зараз вивчаємо?

  2. Назвіть геометричні фігури, які ми розглядали на площині.

  3. Які геометричні тіла ми вже розглядали з вами в курсі математики?


ІІ. Сприймання учнями нового матеріалу

Вам вже добре відомі прямокутний паралелепіпед та куб. Ці тіла називаються многогранниками, і саме про них сьогодні у нас буде йти розмова.

Наш урок буде проходити під девізом:

«Предмет математики настільки серйозний, що не варто втрачати нагоди зробити його трохи цікавішим» (Слайди 1,2)

Многогранники є найпростішими тілами в просторі (Слайди 3,4).

Многогранники бувають опуклі і неопуклі(Слайди 5,6).

У шкільному курсі геометрії розглядають опуклі многогранники.

В природі також існують опуклі многогранники та їх моделі (Слайд 7).

Серед всіх многогранників виділяють правильні многогранники.

(Слайд 8).

З глибокої давнини були відомі п’ять правильних многогранників, саме їм присвячена заключна, ХІІІ книга «Начал» Евкліда. Вони займали визначне місце в ідеалістичній картині світу давньогрецького філософа Платона.

Чотири з них відображали чотири «суті» або «стихії»:

Тетраедр – вогонь,

ікосаедр – воду,

гексаедр – землю,

октаедр – повітря.

П’ятий многогранник – додекаедр, вважався найголовнішим, втілював в собі «все істотне», символізував все світосприйняття – весь всесвіт.

Моделі многогранників можна побудувати використовуючи розгортки многогранників (Слайд 9).

Правильні многогранники існували на землі до появи людини. Зокрема ми розглядаємо форму многогранників у багатьох хімічних речовинах (Слайд 10-14).

Великий інтерес до форм правильних многогранників проявляли також художники, архітектори (Слайд 15).

Іспанський художник Сальвадор Далі на картині «Тайна вечеря»

зобразив Ісуса Христа зі своїми учнями на фоні великого прозорого додекаедра (Слайд 16).

Одним з чудес світу вважають Єгипетські піраміди(Слайд 17).

(Учень 1 зачитує знайдене повідомлення про піраміди Єгипту).

На Полтавщині також є своя піраміда (Слайд 18).

(Учень 2 зачитує своє повідомлення)

Нікольський храм у Севастополі має форму піраміди (Слайд 19).

(Учень 3 зачитує своє повідомлення)

Велика піраміда Чолула є в Мексиці (Слайд 20).

(Учень 4 зачитує своє повідомлення).
Що ж таке призма? (Слайд 21). Учні записують означення в зошити, малюють малюнок і позначають основні елементи.
Розглянемо що таке піраміда. (Слайд 22) Учні записують означення в зошити, малюють малюнок і позначають основні елементи.

Основні формули для обчислення площ поверхонь та об’ємів многогранників (Слайд 23).

ІІІ. Розв’язування задач (Слайд 24 - 25).

ІV. Завдання додому:

  1. У прямій трикутній призмі сторони основи дорівнюють 10см, 17см і 21см, а висота призми 18см. Знайдіть площу повної поверхні та об'єм призми.




  1. Три латунних куби з ребрами 3см, 4см і 5см переплавлено в один куб. Яке ребро цього куба?

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Уроку iconУроку математики підготовка учителя до уроку (записи на дошці, обладнання, таблиці)
Обладнання робочого місця школяра (чи є все необхідне для уроку), підготовка учнів до уроку

Уроку iconУроку: навчальна
Вчитель вітається з учнями І оголошує тему І мету уроку. Зачитує епіграф до уроку

Уроку iconУроку 1 з предмету екологія тема уроку
Комплексно методичне забезпечення уроку: підручники, презентація, мультимедійний комплекс

Уроку iconКонспект уроку з історії Тип уроку
Мета уроку : Сприяти оволодінню учнями програмовим матеріалом із визначеної теми

Уроку iconНюкало Ірина Миколаївна вчитель вищої категорії зош І-ІІІ ст. №9 м. Новограда-Волинського у посібнику висвітлюються сучасні підходи до планування уроку
У посібнику висвітлюються сучасні підходи до планування уроку, наведено загальну схему уроку, конструктор уроку, приклад конспекту...

Уроку iconУроку тема уроку: Перевірочна робота
Мета уроку: Повторити І закріпити основи програмного матеріалу, вираженого в неординарних ситуаціях

Уроку iconУроку: урок відкриття нових знань. Цілі уроку
Тема уроку «Префікси І прийменники. Зіставлення за значенням та способом написання»

Уроку iconТема уроку:,,Гімнастика. Подорож у космос.’’ Задачі уроку
На початку кожного уроку ми з вами повторюємо правила поведінки на уроці фізкультури

Уроку iconУроку: Дуалізм світла. Мета
Вид уроку: подорож у країну хвиль І частинок (проблемно-пошукова бесіда, елементи уроку – гри)

Уроку iconТема уроку. Розв'язування задач. Мета уроку
Перевірити правильність виконання домашнього завдання за запи­сами, зробленими на дошці до початку уроку

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка