Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Тема. Як живуть комахи. Мета




42.58 Kb.
НазваТема. Як живуть комахи. Мета
Дата конвертації17.10.2012
Розмір42.58 Kb.
ТипДокументы
Тема. Як живуть комахи.

Мета. Ознайомити учнів із довкіллям комах; розкрити значення комах у довкіллі; виховувати любов і бережливе ставлення до тварин.

Обладнання. Ілюстрації із зображенням комах, колекція комах, природний матеріал для моделювання, таблиця.

Хід уроку

  1. Актуалізація опорних знань.

    1. Робота з календарем.

День

Погода

Здоров'я

Почуття

    1. Бесіда

  • Хто такі тварини?

  • Де вони живуть?

  • Що потрібно для життя тварин?

    1. Гра «Так - ні»

Вибрати правильні відповіді за допомогою світлофорів. Червоні означають «так», а сині «ні». (У дітей є світлофори 2 кольорів: червоні і сині).

  • тварини – частина неживої природи.

  • тварини – частина живої природи.

  • тварини живуть у воді, у повітрі, на суші, в землі.

  • вовк, ведмідь, лисиця – свійські тварини.

  • для життя тварин не потрібні рослини.



  1. Вивчення нового матеріалу. Відгадування загадок.

У лісі біля пня

Біготня, метушня.

Народ робочий

Весь день клопоче. (Мурашки)

На квітку сіла

Знялась і полетіла. (Метелик)

Я труд поважаю,

все літо літаю.

У поле, до гаю

Збираю медок

З різних квіток. (Бджола)



  • Щоб дізнатися, як одним словом називаються всі ці тварин, розгадайте ребус. Ось він:













  • Яку тему будемо вивчати? Як ви думаєте?

Оголошування теми і завдань уроку.

Завдання:

  1. Працювати в групах і парах

  2. Путівники довкілля

  3. Грати в ігри

  4. Демонстраційний матеріал

  5. Цікавинки

Очікування. Що нового ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

Вступна бесіда.

Комахи невеликі за розміром тварини. Скільки всього комах живе на планеті неможливо полічити, як неможливо полічити листя на деревах у лісі. Вони живуть всюди: у воді, у траві, у будинках, на тілі тварин й людини. Більшість комах добре літає, плаває у воді, стрибає, бігає по суші.

2.1. «Прив'язування» нового матеріалу до засвоєного раніше.

- Що ви знаєте про комах?

- Чим вони живляться?

- Яку користь приносять?

2.2. Демонстраційний експеримент, використання «матеріалу довкілля» з метою активізації мислительної діяльності учнів, усіх органів чуттів у сприйнятті нового матеріалу.

Зовні комахи дуже різноманітні. Метелик відрізняється від мухи, жук - від комара, коник – від бджоли. Але що спільного в них, ми зараз дізнаємося.
Дослідимо: Які частини тіла має комаха.

Висновок: комахи – це тварини, які мають 3 пари ніг.

Фізкультхвилинка:

Руки вгору, руки вниз.

До звіряток усміхнись.

Покружляли, пострибали.

Сіли, встали! Сіли встали!

Нахилились вліво, вправо.

І закінчили всі вправи.

2.3. Виклад змісту нового матеріалу.

Путівник «Прочитай». Робота над текстом підручника.

- Що нового про життя мурашника ви дізналися?

- Яку користь приносять мурашники лісу?

Колективне моделювання «Довкілля мурашки». Учитель читає текст. Обговорення

за запитаннями.

  • Як живуть бджоли у вулику?

  • Як бджоли дбають про свій будинок?

  • Яка користь довкіллю від бджіл?

  • Про яку людину говорять «Як бджола»?

2.4. Мотивація його засвоєння, практичне застосування.

Путівник «Намалюй».

1. Для чого потрібні нам знання про комах.

2. Робота з зошитом.

- Моделювання довкілля бджоли.

Путівник «Пограємо».

  1. Робота в парах. Гра «Як тварина заблукала».

  • Розгляньте ілюстрації, які лежать перед вами. Обведіть олівцем тварину, що є зайвою у кожному рядку. Поясніть свій вибір.

Комар, павук, бджола, совка озима.

Колорадський жук, мурашка, оса, краб.

Муха, жаба, метелик, сонечко.

2.5. Обґрунтування нових знань.

Робота в групах.

1 група – «Подорож із бджілкою»

2 група – «У мурашнику»

А тепер уявіть що ви бджілки і ми відпочинемо.

Фізкультхвилинка

Дружно встаньте, потягніться,

До сонечка посміхніться.

Землі рідній поклоніться,

Вправо, вліво поверніться.

Раз присіли, два присіли,

І на квітку тихо сіли.

  1. Закріплення.

а) Розгляньте малюнок. З'єднайте малюнок з її назвою.

б) Хвилинка мудрослів'я.

Щоб мати – треба працювати.

Мурашка мала, а й та працює.

в) Народні прикмети.

Якщо хід до мурашника закрито, буде дощ.

Метелики задовго до дощу ховаються в пучках сухих гілок і дуплах.

г) Сторінками Червоної книги.

Є комахи, які занесені до Червоної книги. Якщо їх не охороняти, вони можуть зникнути.

  1. Підсумок

Працюємо з путівником «Знай, люби, бережи».

У довкіллі все пов'язане. Бережи і травинку, і комаху, і пташку. Вони потрібні не тільки одне одному, а й тобі.

Пам'ятайте любі діти,

Щоб сади у нас цвіли

Щоб літали всі комахи

Щоб пташки у нас співали

І дерева підростали

Щоб земля була у квітах –

Бережіть природу, діти!

Схожі:

Тема. Як живуть комахи. Мета iconТема. Різноманітність тварин у природі. Мета. Розширити і поглибити поняття «звірі», «птахи», «комахи». Формувати елементарні поняття «риби», «земноводні»
Розширити і поглибити поняття «звірі», «птахи», «комахи». Формувати елементарні поняття «риби», «земноводні», «плазуни»; уявлення...
Тема. Як живуть комахи. Мета iconЗаняття 1 Тема: віл/снід мета
Мета: надати учням інформацію про небезпеку віл/сніду, ознайомити з шляхами передачі І методами захисту від віл-інфекції, розвивати...
Тема. Як живуть комахи. Мета iconКлас комах, загальна характеристика. Кімнатна муха
У зв'язку з тим що комахи становлять значну частку наземної фауни, вони істотно впливають на рослинний і тваринний світ Землі. Комахи...
Тема. Як живуть комахи. Мета iconТема 1 Ентомологія як наука
Модуль ентомологія як наука. Клас ентогнатні (entognatha). Підклас первиннобезкрилі комахи (apterygota). Надряди ефемероїдні (ephemeroidea),...
Тема. Як живуть комахи. Мета iconУрок природознавства у 3 класі Вчитель Дубич Т. Д
Мета: формувати поняття «звірі», «птахи», «плазуни»,»земноводні», "риби", "комахи"; розвивати вміння порівнювати, спостерігати; виховувати...
Тема. Як живуть комахи. Мета iconРідне село, любимо тебе! Мета
Мета: продовжувати краєзнавчу роботу з дітьми; узагальнювати та розширювати знання учнів про село, в якому вони живуть, його проблеми;...
Тема. Як живуть комахи. Мета iconЛюди з особливими потребами живуть у кожній країні світу
Завдяки своїм талантам та здібностям ці люди досягають значних результатів і живуть життям своєї мрії. Підтвердженням цього є приклади...
Тема. Як живуть комахи. Мета iconРуді хатні мурахи. Методи боротьби
У себе на батьківщині вони живуть у відкритій природі, а в країнах помірного клімату – вони пристосувалися до життя в добре опалювальних...
Тема. Як живуть комахи. Мета iconКонспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими
Обладнання: таблиці з зображенням тварин, девіз уроку на дошці, запис мелодії для фізкультхвилинки, макет телевізора, шапка-маска...
Тема. Як живуть комахи. Мета iconТолерантне ставлення до людей, які живуть з віл
Сьогодні ми зібралися для того, щоб обговорити проблему людей, з якими ми у житті з кожним роком будемо зустрічатися все більше І...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка