Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Тема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Мета




52.83 Kb.
НазваТема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Мета
Дата конвертації31.12.2012
Розмір52.83 Kb.
ТипУрок
Тема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира

Великого. Запровадження християнства як державної

релігії.

Мета: характеризувати внутрішнє та зовнішнє становище в Київській Русі за правління князя Володимира; визначати передумови та значення запровадження християнства як державної релігії;

розвивати в учнів навички роботи з історичними джерелами, уміння аналізувати матеріал, робити висновки , узагальнення, визначати передумови та значення історичних подій, місце історичних діячів в історичному процесі; сприяти патріотичному вихованню школярів.

Основні поняття: міжусобна боротьба, християнство, релігія

Тип уроку: інтерактивний, проблемний.

Очікувані результати: після цього уроку учні зможуть:

показувати на карті територію Київської Русі за князя Володимира;

характеризувати його внутрішню та зовнішню політику;

визначати передумови та значення прийняття християнства;

складати характеристику князя Володимира Великого як особистості та державного діяча;

удосконалювати навички роботи з джерелами інформації, уміння аналізувати матеріал, робити висновки, висловлювати власну

точку зору.

Обладнання: карта, джерела інформації, ілюстрації, Тарадайко Л. В. «Робочий зошит з історії України» 7 клас, М. Грушевський «Історія України», М. Аркас «Історія України».

Хід уроку.
І. Організаційний момент.
ІІ.Актуалізація опорних знань учнів.

Метод «Мозкова атака».

Висловіть свої думки щодо значення правління князів Олега, Ігоря,

Ольги та Святослава для становлення та зміцнення Київської Русі.

Зробіть висновки.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Евристична бесіда.

  1. Як було організовано управління державою за перших князів?

  2. Як ви гадаєте, чи існували в такій системі якісь недоліки?

  3. Що нового вніс до системи управління князь Святослав? Із якою метою це було зроблено?

4)До яких наслідків міг призвести такий порядок успадкування князівської

Влади?

Під час бесіди учні мають дійти висновку, що розподіл влади між синами Святослава призводить до розгортання міжусобних війн за київський престол.
Слово вчителя.

Таким чином після смерті Святослава між його синами Ярополком, Олегом та Володимиром розгортається боротьба за київський престол. (Діти пригадують значення поняття «міжусобна боротьба».) Старший син Ярополк відібрав деревлянську землю в Олега і Новгород у Володимира, але за допомогою варягів розпочав наступ на Київ і відвоював Київ у Ярополка. Після цих подій Володимир став князем Київської Русі, але водночас розумів, що для того, щоб зміцнити державу, потрібно внести серйозні зміни в її управління.
ІV. Сприйняття та усвідомлення навчального матеріалу.
1) Історична довідка про князя Володимира Святославина

( повідомлення одного учня )
2) Постановка проблемного завдання: у чому полягає значення

діяльності князя Володимира, чому його прозвали Великим?
3) Робота в групах. ( Учні об’єднуються в три групи, кожній із яких

надаються для опрацювання картки з джерелами інформації та завдання до них )

1 група. Формування території держави.

Працює з картою «Київська Русь»: знайти землі, приєднані князем

Володимиром.
2 група. Захист південних кордонів.

Працює з легендою про похід Володимира на печенігів:

Що таке «змієві вали», для чого вони збудовані?

3 група. Внутрішньополітичні реформи.

Працює з матеріалом підручника: у чому полягала суть адміністративної реформи князя Володимира, яке її значення?
4) Запровадження християнства

Прийом «Сходинка творчості» ( робота в парах)

Завдання для 1 пари.

Чому князь Володимир вирішив замінити стару віру християнською?

Завдання для 2 пари.

Попрацюйте з історичним джерелом та картиною художника К. Лебедєва «Хрещення киян», дайте відповідь:

а) Як відбувся обряд хрещення киян?

б) Що означають слова: «Путята хрестив мечем, а Добриня вогнем»

Завдання для 3 пари.

Чому запровадження християнства змінило Київську Русь?
Прийом «Обговорення у загальному колі»
1) Коли виникло християнство?

2) Як ставилися до християнської віри князі Олег, Ігор, Святослав та княгиня Ольга?

3) Яка релігія існувала в Київській державі до прийняття християнства?

4) Чи існувало єдинобожжя?

5) Чим язичницька релігія відрізняється від християнства

6) Чи сприяло язичництво зміцненню Київською Русі, її суспільно-політичному і культурному розвитку, посиленню влади великого князя?

7) Яка релігія була прийнята на той час в слов’янських державах?

8) Як ви гадаєте, чи не стояло язичництво на заваді встановленню дипломатичних відносин з іншими державами?
Проблемне завдання: визначте, яка релігія – християнство чи язичництво – на той час відповідала інтересам держави?
Прийом «Дискусія»
Завдання для дискусії.

Більшість істориків оцінюють релігійну реформу Володимира Великого як позитивне явище в історії Київської Русі. «Повість минулих літ» описує процес хрещення так: «І, коли прийшов (до Києва), звелів поскидати кумирів – тих порубати, а других вогню оддати. Перуна ж повелів він прив’язати коневі до хвоста і волочити з Гори по Боричевому узвозу».
Отже, Володимир Великий – видатний реформатор чи знищувач традицій слов’ян?
Робота із здібними учнями:

скласти таблицю «Прийняття християнства на Русі» за пунктами – передумови, причини, історичне значення прийняття християнства.
Вирішення проблемного завдання:

Прийом «Мікрофон» (думки учнів вголос)
V. Закріплення вивченого матеріалу.

Виконати письмово тестові завдання та завдання «Закінчити речення» із

Тарадайко Л. В. «Історія України». Робочий зошит. Ч.І, стор. 27-28.
1. Київська Русь стала найбільшою державою Європи за князя:

А. Олега

Б. Святослава

В. Володимира.

2. Князь Володимир прийшов до влади в результаті боротьби між ………………………………………………………………………………….

3. Князь Володимир вів боротьбу з:

А. печенігами

Б. половцями

В. хозарами.

4. Для захисту від набігів кочівників було побудовано………………………….

5. Співвіднесіть імена язичницьких богів слов’ян та природні сили, які вони уособлювали, чи заняття , покровителями яких вони були.

А. Перун 1. Бог сонячного світла

Б. Сварог 2. Бог скотарства, торгівлі, бог підземного царства

В. Дажбог 3. Бог неба

Г. Симаргл 4. Богиня життя

Д. Велес 5. Бог рослин

Е. Жива 6. Бог громовиці та блискавки.

6. Володимир запровадив на Русі нову релігію:

А. язичництво

Б. християнство

В. іслам.

7. За князя Володимира в Києві збудовано:

А. Софійський собор

Б. Десятинну церкву

В. Золоті ворота.

8. В піснях та легендах народ називав князя Володимира ………………….

9. Хто з київських князів – Ігор, Ольга, Святослав, Ярослав – доводилися князю Володимиру:

А. дідом та бабцею

Б. батьком

В. сином.

VІ. Оцінення знань учнів на уроці. Домашнє завдання: параграф 7 підручника В. А. Смолій, В. С. Степанков, відповісти на запитання 1-22, працювати з джерелами ст.49-50.

Здібним учням: скласти кросворд до теми.

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Тема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Мета iconТема. Київська Русь за часів правління Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії Мета
Мета: характеризувати внутрішнє та зовнішнє становище в Київській Русі за правління князя Володимира

Тема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Мета iconПравління Володимира 1 Великого. Поширення християнства в Київській Русі І його роль в етнополітичному та етнокультурному розвитку суспільства Київська Русь
Київська Русь після прийняття християнства: економіка соціально-політичний устрій, зовнішня політика

Тема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Мета iconУрок №5 Тема. Київська Русь за часів князя Володимира Великого
Русі. Розвивати вміння працювати з картою, історичними документами, текстом підручника, складати схему-портрет, давати оцінку історичним...

Тема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Мета iconПочаток правління князя Володимира. Територіальне зростання Київської Русі. Запровадження християнства як державної релігії. Внутрішня І зовнішня політика Володимира
Стародубцов А. В., вчитель історії навчально-виховного об’єднання «Спеціальна загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №1 –дошкільний...

Тема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Мета iconТема: Київська Русь за часів княгині Ольги та князя Святослава Мета
Ольги та Святослава, показавши реформаторську діяльність першої І військово-політичну – другого

Тема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Мета iconТема : «Київська Русь за часів правління Ярослава Мудрого»
Мета: проаналізувати діяльність князя Ярослава Мудрого І визначити його вклад в зміцненні Київської держави; розвивати уміння працювати...

Тема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Мета iconУрок №2 ( 14 ) Тема: Київська Русь за часів правління князя Ярослава Мудрого
Освітня: Ознайомити учнів з головними подіями в Київській Русі за часів Ярослава Мудрого, особливу увагу звернути на його зовнішню...

Тема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Мета iconУроку з історії україни для 7 класу на тему: «київська русь за часів роздробленості. Галицько-волинське князівство правонаступник київської держави.»
«Київська русь за часів роздробленості. Галицько-волинське князівство – правонаступник київської держави.»

Тема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Мета iconПлан початок правління Володимира Великого Війни з кочівниками. Відносини з іноземними державами. Зміцнення міжнародного авторитету Русі
Хрещення Русі 988 р. Історичне значення запровадження християнства в Київській державі

Тема уроку. Київська Русь за часів князя Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Мета iconКонспект уроку з історії України в 7 класі на тему «Київська Русь за часів правління князя Ярослава Мудрого»
«Руська правда», визначити відносини Ярослава Мудрого з іншими державами; розвивати вміння аналізувати історичні документи І робити...

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка