Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Конспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими




74.72 Kb.
НазваКонспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими
Дата конвертації03.01.2013
Розмір74.72 Kb.
ТипКонспект
Конспект уроку з курсу Я і Україна у 2 класі

Тема. Як тварини готуються до зими.

Мета. Встановити причинно-наслідкові зв’язки між змінами в неживій природі,

житті рослин та тварин; формувати уявлення про перелітних і зимуючих пта-

хів; збагатити словник дітей новими словами; розвивати спостережливість,

уміння порівнювати, узагальнювати; виховувати любов до природи, дбай-

ливе ставлення до тварин.

Обладнання: таблиці з зображенням тварин, девіз уроку на дошці, запис мелодії для фізкультхвилинки, макет телевізора, шапка-маска «синоптик», костюм комахи «Сонечко», малюнок з зображенням осінніх дерев, кошик з подарунками осені, мікрофон.

Хід уроку

І. Організація класу

Учитель: Пролунав уже дзвінок,

Він покликав на урок.

Поверніться до гостей,

Скажемо їм «Добрий день!»

  • Урок «Я і Україна» починаємо з вами.

1 учень. А займемось сьогодні серйозними ділами.

Учитель. То часу не втрачаймо, роботу починаймо.

А працювати будемо під девізом ( написаний на дошці) «Чим більше прочитаєш, тим більше пізнаєш».

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

Тема уроку записана на дошці.

Завдання: довідатись про зміни в поведінці тварин восени; їх підготовкою до зими; збагатити словник новими словами, переконатися в правильності девізу уроку.

  • А ці знання потрібні для подальшого вивчення природи.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Зясування змін у природі

  • Спочатку послухаємо синоптика з повідомленням про погоду сьогоднішнього дня. ( За столом зявляється «синоптик» і повідомляє про зміни в погоді через макет телевізора).

Синоптик. Сьогодні… (число і місяць), температура повітря…, вітер…, на вулиці стало холодніше.

Учитель. Дякуємо, синоптику, прогноз є, можемо працювати далі.

  • Кожен з вас веде спостереження за своїми об’єктами. Які ж зміни відбулися з ним за тиждень?

  • Чи схожі зміни в природі на малюнку на дошці?

Підсумок. Молодці. Продовжуйте вести спостереження.

IV. Робота над темою уроку

Бесіда

  • Діти, яка зараз пора року?

  • Так, закінчується володіння осені. Останні листочки вона роздає. А нам на урок передала ось цей чарівний кошик. ( На столі з’являється великий кошик, прикрашений різнокольоровим листям дерев, плодами шипшини, глоду, насінням гарбуза, аплікативно з якого зроблені осінні квіти).

  • Закрийте очі, прислухайтесь. Щось шепоче, шелестить у кошику. (У цей час до дошки виходить учениця класу в костюмі сонечка).

Сонечко. Ой, ой, ой! Почекайте! Я поспішаю. Як гарно було , тепло влітку! Тепло, а скільки попелиці ( в руках малюнок попелиці). Я їх дуже люблю. Та де ж вона?

Стає холодно. І друзів моїх не бачу. Де ж поділися друзі-комахи?

  • Діти, допоможіть Сонечку. Де ж поділися його друзі-комахи?

  • Так, вони поховалися, бо готуються до зими.

  • Як бачите, кошик чарівний, цікаві завдання передала нам Осінь.

Листок клена великий. На ньому написано завдання.

  1. Попрацювати з підручником с.45

Прчитати абзац перший і допомогти Сонечку дізнатися:

- Куди саме поділися комахи?

- Розгляньте малюнки. Хто ж куди сховався?

Підсумуємо. З настанням осені змінюється життя комах.

  • Та слова просить Цікавлик (маска-наголівник).

Цікавлик. Я цікавлюся усім! Через те і звуть мене «Цікавлик». Я читав, що мурашки не замерзають навіть тоді, коли дуже холодно, понад 30 С.

Вчитель. Так, діти, це правда.Бачиш, як добре, що ти вмієш вже так гарно читати, хоч ще і маленький. А чим більше читаєш, тим більше знаєш! (Звертаюся до девізу уроку)

  • Цікаво, а чому ж не замерзають?

Хвилинка – цікавинка.

У тілі вони накопичують рідину, гліцерин, яка й рятує їх від морозу.

Завдання 2 на кленовому листочку.

  • Осінь пропонує відгадати загадку.

Зимою спить, літом бринить,

Понад квітами літає, медок збирає. (Бджола)

  • А хто доглядає за бджолами?

  • Як називається професія цієї людини? (Таблиця)

Робота з словником.

«Тематичний словник школяра» К.С. Прищепа, В.Г. Лук’яненко, с.178. (У кожного учня).

  • Розгляньте сторінку словника. Ознайомтесь з новими словами: пасіка, пасічник, вулик.

  • Розгляньте одяг, в якому працює пасічник на пасіці.

Підсумок.Бджоли – це великі трудівники. Наносити мед – важка праця. І недаром говорять про роботящу людину, що вона трудиться, мов бджілка.

  • У кого вдома є вулики?

  • А чим корисний мед?

  • А тепер послухаємо розповідь пасічника (запис на плівці)

Пасічник. З настанням холодів бджоли перестають рухатися, скупчуються. А в цей час продовжують живитися медом, виділяючи при цьому тепло. А скупчуються вони на листках, які утворені чашечками з воску і називаються стільниками.( На дошці вивішується напис цього слова, вводиться у словник дітей)

  • Дякуємо пасічнику за цікаву розповідь.

Фізкультхвилинка.( під музичний супровід)

Ми листочки, ми листочки,

Ми на гілочках сиділи,

Дмухнув вітер – полетіли.

Ми літали, ми літали,

І на землю тихо впали.

Наступне завдання з кошика на листочку.

  • А як ведуть себе птахи восени?

Вчитель. З настанням холодів відбуваються зміни у житті птахів.( таблиця) Частина птахів відлітає у теплі краї. Частина залишається зимувати. ( Робота з таблицями «Перелітні птахи» і «Зимуючі птахи»)

  • Чому так? – запитує питальний знак ( на дошці у вигляді казкового героя)

  • Наукову відповідь дамо, прочитавши статтю на с. 46 (1 абзац)

Підсумок. Перша причина відльоту птахів – це голод, нічим живитися, немає комах. А зимувати залишаються ті, що живляться різним насінням, рештками рослин.

Наступне завдання на листочку з кошика.

Загадка. З гілки на гілку, з гілки на гілку.

Так стрибає… (білка).

  • Діти, хто з вас бачив білочку?

  • А в кошику щось шелестить… Ось і вона (показ чучела білочки)

  • Як вона готується до зими? (розповіді дітей)

  • По різному зустрічають зиму і звірі. Ми були з вами на екскурсії в осінньому лісі.

  • А хто зараз хоче побувати в осінньому лісі? Ми вирушимо в уявну подорож. Подрімайте, відпочиньте. Тихо навкруги. Чути, як шелестить під ногами листя. Уявну подорож до лісу допоможе нам зробити підручник.

Робота з підручником, с. 49.

  • Розгляньте с. 49. Яких звірів ви зустріли?

  • Хто з них впадає на зиму в сплячку?

  • А чому ж вони не помирають?

Отже, вони живуть завдяки жиру, відкладеному в тілі ще восени.

  • Які ще зміни відбуваються в них?

  • Наукову відповідь дістанемо, прочитавши статтю в підручнику на с. 47 (3-4 абзаци)

Фізкультхвилинка для очей.

Прихід Зими.

  • До нас сьогодні завітала Зима – королева (дівчинка, одягнена в костюм Зими).

Вона хоче зачитати наказ по Королівству Зими.

Зима зачитує наказ

Наказ по Королівству Зими!

Учням 2 класу!

  1. Зібрати якнайбільше крихіт.

  2. Збирати тільки білі крихти.

  3. Їх обов’язково сушити.

  4. Зберігати в картонних коробках.

  5. Виготовити їдальні для птахів.

  6. Підгодовувати птахів взимку, турбуватися про них.

Вчитель. Дякуємо тобі, Зимо. Діти 2 класу твій наказ виконають, а ти перевіриш.

V. Підсумок уроку.

  • Якою новою інформацією ви поповнили свій багаж знань?

  • Що цікавого запам’ятали?

  • Чому ж деякі птахи відлітають, а інші залишаються зимувати?

  • Як готуються комахи до зими?

  • Що цікавого запам’ятали про звірів?

Гра «Мікрофон»

Дати відповідь на запитання, відшукати цю тварину (серед демонстраційних карток). Складемо кросворд.

У кожного учня картка – схема кросворду.

  1. Які комахи не замерзають навіть у великі морози? (Мурахи)

  2. Яка основна причина відльоту птахів? (Голод)

  3. Який птах майже не сідає на землю? (Ластівка)

  4. А ця пташка білобока, а зовуть її… (сорока)

  5. Любить влітку наїдатися, взимку відсипатися (Ведмідь)

  6. Який птах полюбляє сало? (Синиця)

  7. Хто уміло стрибає і горішки полюбляє? (Білка)

1
















2















3






















4





































6
















7













  • На кросворді у виділених клітинках ви прочитали слово «молодці».

  • Діти, ви працювали старанно,

То ж урок пройшов не марно,

Працювали від душі,

Другий клас – ви молодці!

VI. Домашнє завдання

  1. Вести спостереження за погодою, за об’єктом, що ви спостерігаєте. Опрацювати статті с. 45-49.

  2. Відшукати цікавий матеріал про зимівлю тварин. ( У довідковій літературі – виставка літератури у куточку позакласного читання)

А чим більше будете читати, тим більше будете знати.

Моя адреса

Ганна Яківна Макаренко

Сумська область

м. Лебедин, вул. Кірова, 1

ЗОШ І-ІІІ ст. №6

Схожі:

Конспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими iconЯк тварини готуються до зими
Розвиваюча: Розвивати зв’язне мовлення, вміння розвивати і співставляти спостереження. З’ясовувати поведінку тварин
Конспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими iconКонспект уроку англійської мови в 7 класі за підручником Карп’юк О. Д. Тема уроку: School subjects. Цілі уроку: Практична
Освітня: Розширити знання учнів про важливість вивчення всіх предметів шкільної програми
Конспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими iconПлан-конспект уроку англ. Мови у 9 класі тема уроку : mother english. Навчальна мета уроку
Розкрити перед учнями зміст необхідності вивчення англійської мови, та навчити їх висловлювати свою думку щодо цього
Конспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими iconКонспект конкурсного уроку з математики у 3 класі зош №18 м. Шахтарська студентки 41 ш 9 групи
Тема уроку: Ділення виду 360 : Задача, обернена до задачі на знаходження суми двох добутків
Конспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими iconДата уроку Тема уроку Примітки
Техніка безпеки при роботі з комп'ютером і правила поведінки в комп'ютерному класі. Ми знову в комп’ютерному класі. Робота в програмі...
Конспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими iconПлан-конспект уроку з курсу з теми. Тема лекції: літературний процес 70-90-хроків ХІХ ст. Мета лекції: Навчальна
План-конспект уроку з курсу «Українська література 10 клас» з теми «Літературний процес 70-90-х років ХІХ ст»
Конспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими iconПлан-конспект уроку інформатики в 10 класі №6 (тема I) Тема уроку
Розміщення інформації на магнітних дисках. Пристрої введення-виведення інформації. Клавіатура. Типи клавіатур. Дисплей. Типи, основні...
Конспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими iconПлан-конспект уроку інформатики в 10 класі № (тема V) Тема уроку
Поняття алгоритму. Приклади алгоритмів. Властивості алгоритмів. Способи опису алгоритмів. Виконавець алгоритму. Основні алгоритмічні...
Конспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими iconУрок у 10 класі, розділ «операційні системи» Тема уроку: «Операційні системи. Підсумковий урок» Мета уроку: освітня
На початку гри прапори команд стоять на базі відпочинку туристів. Після проходження тесту на кмітливість, команди готуються до походу....
Конспект уроку з курсу я І Україна у 2 класі Тема. Як тварини готуються до зими iconПлан-конспект уроку фізики у 9 класі Тема уроку : Постійні магніти. Магнітне поле Землі. Мета уроку
Мета уроку: навчальна – ввести поняття магніту, сформувати наукове уявлення про магнітне поле; пояснити походження та властивості...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка