Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

№ уроку Тема уроку Дата 1




490.12 Kb.
Назва№ уроку Тема уроку Дата 1
Сторінка1/5
Дата конвертації04.01.2013
Розмір490.12 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5

4 клас (1 година на тиждень)

№ уроку

Тема уроку

Дата

1

Техніка безпеки при роботі з комп’ютером. Правила поведінки у комп’ютерному класі. Програма «Поштовий голуб. Україна»




2

Комп'ютерна мережа Інтернет. Програма «Поштовий голуб. Європа».




3

Всесвітня павутина. Програма «Internet Explorer».




4

Можливості Інтернету. Робота з програмою «Internet Explorer».




5

Пошук в Інтернеті. Програма «Internet Explorer».




6

Електронна пошта. Надсилання та одержання листів. Програма «Internet Explorer»




7

Алгоритми (повторення). Робота з електронною поштою




8

Алгоритми. Робота з виконавцями. Програма «Виконавець Кенгуру»




9

Лінійні алгоритми. Блок-схеми лінійних алгоритмів. Програма «Виконавець Кенгуру»




10

Алгоритми в математиці. Блок-схеми лінійних алгоритмів. Програма «Виконавець Восьминіжка»




11

Розгалуження. Блок-схеми алгоритмів з розгалуженням. Програма «Виконавець Восьминіжка»




12

Алгоритми з розгалуженнями. Програма «Виконавець Восьминіжка»




13

Цикли. Блок-схеми алгоритмів з циклами. Програма «Виконавець Садівник».




14

Алгоритми з циклами. Програма «Виконавець Садівник»




15

Істинні та хибні висловлення. Програма «Виконавець Кенгуру».




16

Підсумковий урок за І семестр




17

Заперечення висловлень. Програма «Виконавець Кенгуру»




18

Складання алгоритмів з циклами для виконавців. Логічне слідування. Програма «Виконавець Восьминіжка».




19

Диски і файли. Програма «Мій комп'ютер».




20

Файли та папки. Програма Word Pad.




21

Тест про текст та його редагування в текстовому редакторі. Завантаження тексту з диска. Програма «WordPad»




22

Повторення і нові прийоми форматування і редагування текстів. Робота в текстовому редакторі WordPad.




23

Текстовий редактор WordPad. Запис документа на диск.




24

Введення і форматування віршованих текстів. Текстовий редактор WordPad.




25

Введення і форматування прозових текстів. Текст-переклад. Текстовий редактор WordPad.




26

Робота з деформованим текстом. Копіювання і переміщення фрагментів тексту.




27

Музичні можливості комп'ютера. Робота з музичним редактором.




28

Звуки і ноти. Робота з музичним редактором.




29

Музичні інструменти. Робота з музичним редактором.




30

Музичні професії. Робота з музичним редактором.




31

Музичні можливості комп'ютера. Стандартні програвачі мелодій.




32

Музичні можливості комп'ютера. Стандартний програвач мелодій Windows Media.




33

Узагальнюючий урок. Ми не прощаємось.




34

Узагальнюючий урок. Підсумковий урок за рік. Ми не прощаємось.






Урок № 17

Тема. Заперечення висловлень. Програма «Виконавець Кенгуру»

Мета: 1. Сформувати поняття висловлень-заперечень.

2. Удосконалювати вміння створювати алгоритми з циклами для виконавців.

3. Розвивати пам’ять та пізнавальну цікавість;

4. Виховувати дбайливе ставлення до устаткування кабінету.

Обладнання: програма «Сходинки», підручник, робочий зошит.

Хід уроку

І.Організаційний момент. Техніка безпеки.

Дзвоник дзвенить, не стихає,

Школярів всіх скликає:

  • Гей, до класу поспішайте,

На місця свої сідайте!

Бесіда вчителя про техніку безпеки.

- Учень, забігши в кабінет інформатики, ввімкнув комп'ютер собі і сусіду і,

не знаючи, чим треба буде займатися на уроці, почав натискати всі клавіші.

Чи порушив він правила техніки безпеки? Які?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

  • Що ми вивчали на протязі І семестру?

  • З якими виконавцями працювали?

  • Які види алгоритмів вивчали і чим вони відрізняються між собою?

Тема нашого уроку – «Заперечення висловлень»

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Вступна бесіда.

- Нагадайте мені, будь ласка, які висловлення називаються істинними, а які хибними?

  1. Робота з підручником, ст. 34.

  2. Практична робота

Виконання завдань №1,2 робочого зошита

  1. Фізкультхвилинка

Ми всі дружно працювали,

А тепер рівненько стали!

Руки вгору підняли, підтягнулися.

Опустили руки вниз, посміхнулися.

Нахилились вправо, вліво.

Сіли на місця красиво.

ІV. Робота з програмою «Кенгуру».

Кенгуру, як і інші виконавці, вміє перевіряти умову. Це потрібно для того, щоб він не вийшов за край поля. Використовуючи цикл з перевіркою умови, можна, наприклад, обійти все поле по периметру:

повтори

повтори

Зроби крок

поки не край поля

Повернись праворуч 4 рази

Завдання.

Зміни поданий алгоритм так, щоб, виконавши його, Кенгуру накреслив
чотири квадратики зі сторо­ною в один крок у чотирьох кутах поля.

Релаксація.

Уявіть, що ви на березі моря. Світить яскраве сонечко. Морська хвилька лоскоче ваші ніжки. Сонячне тепло розливається по всьому вашому тілу. Ти відчуваєш ласкавий подих морського вітерця, чистоту прозорого повітря... Повільно відкриваєте очі. Ви відпочили.

V. Логічна сторінка для розумників і розумниць. (ст. 35)

VІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

Підведення підсумків.

  • Чи був цікавий урок?

  • Що нового дізналися?

VIІ. Домашнє завдання.

Підручник с. 34-35.

Робочий зошит. Урок 16(№3,4)

Урок № 18

Тема. Складання алгоритмів з циклами для виконавців. Логічне слідування. Програма «Виконавець Восьминіжка».

Мета: 1. Сформувати поняття логічного слідування.

2. Навчити дітей використовувати логічне слідування при складанні циклічних алгоритмів.

3. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, пам’ять.

4. Виховувати самостійність, цікавість до інформатики.

Обладнання: програма «Сходинки», робочий зошит, підручник.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Техніка безпеки.

От і все, дзвенить дзвінок,

В гості йде до нас урок.

Спішіть, поспішайте,

За парти сідайте.

  • Які правила поведінки у комп'ютерному класі ви знаєте?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Бесіда.

  • Що таке заперечення?

  • Як із висловлення утворити заперечення?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  • Сьогодні на уроці ми вивчимо, що таке логічне слідування і як воно використовується в алгоритмах.

  1. Робота з підручником. (ст. 36)

  2. Практична робота

Виконання завдань №3,4 робочого зошита

  1. Фізкультхвилинка

Щось втомились ми сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки,

І зроби чотири скоки.

Ось так, ось так, ось так!

Плесніть у долоньки раз.

За роботу! Все гаразд!

ІV Робота з программою «Восьминіжка».

Восьминіжка теж уміє виконувати команди циклу. А умови, які вона може перевіряти, тобі вже відомі. Це ті ж самі умови, які ти вико­ристовував у команді якщо. Команда циклу тобі знадобиться, щоб допомогти Восьминіжці потрапити додому.

На шляху Восьминіжки — стіна з коралів, розташована справа від неї. Відомо, то десь у стіні, нижче від Восьминіжки, є прохід. Складемо алгоритм, виконавши який, Вось­миніжка знайде цей прохід і прой­де крізь нього.

повтори

Вправо

поки Справа вільно повтори

Вниз

поки Справа перешкода

Вправо

Вправо

Завдання. Доповни цей алгоритм так, щоб Восьминіжка пройшла і крізь другу стіну з коралів, якщо відомо, що в ній теж є прохід і розташований він вище від першого.

Релаксація.

Уявити перед собою колесо велосипеда, яке обертається , та, помітивши на ньому певну точку, слідкувати за обертом цієї точки. Спочатку в один бік, потім в інший, Повторити тричі


V. Логічна сторінка «Для розумників і розумниць». (ст. 37)

VІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

Підведення підсумків.

  • Чи був цікавий урок?

  • Що нового дізналися?

VIІ. Домашнє завдання.

Підручник с. 36-37.

Робочий зошит. Урок 17(№1,2,5)

Урок № 19

Тема. Диски і файли. Програма «Мій комп'ютер».

Мета: 1. Сформувати поняття про електронні носії інформації, дисководи, диски, імена дисків; пояснити поняття файлу.

2. Розвивати уяву, логічне мислення, пам’ять;

3. Виховувати інтерес до інформатики.

Обладнання: комп'ютер, робочий зошит, підручник.

Хід уроку

І Організація класу. Повторення правил техніки безпеки за комп’ютером.

Не просто слухаю, а чую.

Не просто дивлюся, а бачу.

Відповідаю та міркую.

Плідно я працюю!

– Діти, ми знаходимось у комп’ютерному класі. Послухайте ситуацію і скажіть, чи правильно вчинив учень.

Учень, забігши в кабінет інформатики, ввімкнув комп’ютер собі і сусіду і, не знаючи, чим треба буде займатися на уроці, почав натискати всі

клавіші.

  • Які правила техніки безпеки він порушив?

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  • Давайте пригадаємо, що таке операційна система?

  • Яка операційна система встановлена на наших ПК?

  • Що таке «робочий стіл», «піктограма»?

IV. Оголошення теми і мети уроку.

Тема нашого уроку – «Диски і файли».

Сьогодні на уроці ми: повторимо, що таке інформація та що з нею можна робити, дізнаємося, що використовується для збереження інформації та у якому вигляді вона зберігається на ПК.

  1. Робота з підручником. (ст. 38)

  2. Практична робота

Виконання завдань №1,2 робочого зошита

  1. Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки - раз!

На носках стоїть весь клас.

Два – присіли, знову встали,

Головою похитали.

Нахил вправо, нахил вліво,

Повторили знову вміло.

V. Робота з комп’ютером

Знайди на Робочому столі піктограму Мій комп'ютер, підведи до неї вказівник і двічі клацни ліву кнопку миші.

Відкриється вікно. У ньому ти побачиш піктограми дисків, які є на твоєму комп'ютері.

Підведи вказівник до піктограми диска D: і двічі клацни ліву кнопку миші. У вікні з'являться піктограми папок і файлів, які є на диску D:.

Підведи вказівник до піктограми папки «4 клас» і двічі клацни ліву кнопку миші. Тепер у вікні — піктограми папок і файлів, що у цій папці.

Щоб повернутися до диска D:, знайди у верхній частині екрана рядок з кнопками. Серед них є кнопка Вгору.

Натисни цю кнопку за до­помогою миші, і ти знову побачиш зміст диска D:.

Зверни увагу на те, що файли різного типу (тексти, малюнки, програми, звуки, відео тощо) мають різні піктограми, ха­рактерні саме для файлів цьо­го типу.


Релаксація. Вправи для очей.

Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м’язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м’язи очей. Дихання ритмічне. Повторити 4-5 разів.

VІ. Логічна сторінка «Для розумників і розумниць». (ст. 39)

VІІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

Підведення підсумків.

  • Чи був цікавий урок?

  • Що нового дізналися?

VIІІ. Домашнє завдання.

Підручник с. 38-39.

Робочий зошит. Урок 18(№3,4)

Урок № 20

  1   2   3   4   5

Схожі:

№ уроку Тема уроку Дата 1 iconУрок № Тема : Інтернет Тема уроку: Правила пошуку даних в Інтернеті Дата уроку: Форма уроку: комбінований
Мета: Ознайомити дітей зі структурою глобальної мережі та правилами користування пошуковими системами
№ уроку Тема уроку Дата 1 iconУроку Тема уроку Кількість годин Дата проведення уроку Орієнтоване домашнє завдання

№ уроку Тема уроку Дата 1 iconУроку № Дата Клас 7 а предмет Українська література Тема уроку
Тема уроку: Василь Симоненко. Вірш – пісня „Лебеді материнства.” Ідея вічного зв’язку людини з матір’ю, рідною землею. Символічний...
№ уроку Тема уроку Дата 1 iconІ. Інформаційна картка уроку зарубіжної літератури Клас Дата Тема уроку за програмою : Підсумковий урок
...
№ уроку Тема уроку Дата 1 iconІ. Інформаційна картка уроку зарубіжної літератури Клас Дата Тема уроку за програмою : Підсумковий урок
...
№ уроку Тема уроку Дата 1 iconУрок 34 Дата: 27. 01. 2010 Тема уроку: «Моє улюблене зимове свято». Цілі уроку
Освітня мета: вчити учнів висловлюватися за темою уроку, узагальнити лексичний матеріал
№ уроку Тема уроку Дата 1 icon№ уроку Дата проведення уроку Тема уроку Домашнє завдання І семестр 9-А
Пристрої введення-виведення даних. Правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером
№ уроку Тема уроку Дата 1 iconУроку Тема уроку Кількість годин Дата проведення уроку Орієнтоване домашнє завдання
Основна властивість дробу. Скорочення дробів. Зведення дробів до нового знаменника
№ уроку Тема уроку Дата 1 iconНомер уроку Дата заняття Тема уроку Тип уроку Демонстрації Примітка Починаємо вивчати фізику 1/1
Приклади фізичних явищ: механічних, теплових, магнітних, електричних, світлових
№ уроку Тема уроку Дата 1 icon№ уроку Тема уроку Дата проведення уроку Інформаційні технології в навчанні (8 год)
Призначення математичних процесорів. Огляд середовища математичного процесора. Автоматизація математичних обчислень
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка