Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?»




43.29 Kb.
НазваКонспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?»
Дата конвертації10.01.2013
Розмір43.29 Kb.
ТипКонспект
Відділ освіти Уманської міської ради

Міський методичний кабінет

Навчально-виховний комплекс №1

«Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І ступеня»

Конспект заняття з розвитку мовлення
на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин?»
(для дітей старшої групи)

Підготувала

вихователь НВК №1

Василенко І. В.

Умань

2009 рік
Програмовий зміст:
Граматика: розвивати вміння дітей складати складно-підрядні речення та речення із вставними словами («на мою думку», «по-перше», «по-друге», «отже»).

Звукова культура: продовжувати вчити дітей розрізняти голосні і приголосні звуки, визначати місце звука у слові, будувати звукову схему слова, формувати уявлення про те, що звук «і» пом’якшує попередній приголосний.

Звязне мовлення: розвивати вміння стверджувати або заперечувати. Вчити складати розповідь-роздум про тварин, згідно запропонованої моделі та зразка вихователя.

Розвивати мислення, увагу, пам’ять, граматичні вміння, мову, слух.

Виховувати: розсудливість, спостережливість.
Матеріал: набір парних роздаткових картинок із зображеннями тварин, м’яч, звукові фішки (на кожну дитину), набір символічних зображень реплік ( 1 демонстраційний та роздаткові – за кількістю дітей), мікрофон, диск, магнітофон.

Хід заняття
І етап. Спілкування.

1. Відгадування загадок про тварин з використанням інтерактивної технології «Метод Прес».

Вихователь пропонує дітям відгадати загадки.

Завдання: відповідати потрібно використовуючи слова: «я думаю», «я вважаю, що це…», «тому, що», «отже, це…»

2. Дид. Вправа «Зайве слово»

Завдання: знайти зайве слово, пояснити , чому так вважаєш, використовуючи слова «на мою думку. «я думаю», «я вважаю, що це…», «тому, що».

Наприклад: корова, свиня, заєць, вівця;

горобець, зозуля, комар, синиця;

щука, карась, окунь, жаба, сом.

Спільне визначення теми заняття:

- Як ви думаєте, про кого ми будемо сьогодні говорити на занятті?

ІІ етап. Пізнавальна діяльність.

Мотивація:

  • Діти, на каналі телебачення «Умань» відкривають нову програму «Світ тварин очима дітей». Мене попросив ведучий цієї програми взяти у вас інтерв’ю про те, що ви знаєте про тварин.

  1. Дидактична гра «Парні картинки» (робота в парах, ІАТ «Мікрофон»).

Завдання: знайти пару за картинкою із зображенням тварин, спільно удвох визначити , що знають про цю тварину, домовитись, хто буде відповідати.

Діти по колу стають парами. Кожна пара в руках тримає картинку. У дорослого в руках - мікрофон.

Вихователь:

  • Я знаю, що вовк хижа тварина.

Передає мікрофон парі дітей. Одна дитина з пари доповнює:

  • А ми ще знаємо, що житло вовка називається лігво.

І передають мікрофон іншій парі, яка доповнює їхню відповідь.

Фізкультурна хвилинка. Дид. гра «Карусель».

Діти стоять у колі. Один з них тримає м’яч.

Дитина:

  • Голосний називай та м’яч по колу сусіду передавай (приголосний називай та м’яч по колу передавай).

  1. Гра з м’ячем «Заміни слово так, щоб воно закінчувалось на «і».

Вихователь стоїть у колі з м’ячем і промовляє слова-назви тварин в однині, кидаючи м’яч дитині; дитина ловить м’яч і утворює слово в множині, додаючи «і».

Наприклад: заєць – зайці;

лось – лосі;

ведмідь – ведмеді;

миша – миші;

окунь – окуні;

комар – комарі;

вівця – вівці;

кріль – кролі.

Запитання до дітей:

  • Як вимовляється приголосний перед «і»?

Самостійна робота. Завдання: знайти значок для позначення м'якого приголосного

  • Діти, скажіть, чим відрізняються дикі тварини від свійських?

  • Викладіть слово «ліс» звуковими фішками. (Діти викладають звукову модель слова.)

ІІІ етап. Перетворювальна діяльність. Складання розповіді-роздуму про тварину.

Дітям пропонується набір символічних зображень, що символізують наступні репліки:

«Я знаю, що…»
«По-перше,…» 1
«По-друге,…» 2




«Отже...»

У вихователя такий самий набір демонстраційних символічних зображень. Педагог дає зразок розповіді і послідовно викладає символічні зображення.

Наприклад:

  • Я знаю, що собака – друг людини.


По-перше, собака охороняє будинок людини. 1
По-друге, ходить з господарем на полювання. 2




Отже собака – друг людини.

Потім педагог пропонує дітям викласти в такому самому порядку символічні зображення і скласти розповідь-роздум згідно них. Діти складають розповіді за схематичними позначками і після цього проводиться гра «Оціни розповідь товариша» (робота в парах).

Завдання: домовитись між собою, хто буде спочатку розповідати, а хто слухати. Той, хто розповідає має говорити чітко за схемою, а хто слухатиме – визначити чи правильно побудована розповідь товариша.V етап. Оцінно-контрольна діяльність.) За умовним сигналом вихователя діти закінчують роботу в парах. За бажанням дошкільників він пропонує презентувати свою розповідь перед колективом дітей (2-3 розповіді), використовуючи при цьому ігровий прийом (запис розповіді на диск для ведучого програми).

Підсумок та аналіз заняття:

  • Як, на вашу думку, чи допомогли ми ведучому телепрограми у підготовці передачі? Чим?

  • Що нового ви дізнались про тварин з розповідей ваших товаришів?

  • Чи сподобалось вам, як ви працювали на занятті?

  • Щоб ще ви хотіли дізнатися про тварин?

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?» iconКонспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі»
...

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?» iconУрок розвитку мовлення для учнів 11 класу на тему «Підготовка до написання твору-роздуму (у форматі зно)»
Обладнання: мультимедійна дошка або комп’ютер; пам’ятки для написання твору-роздуму (додаток А); роздатковий матеріал, підготовлений...

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?» iconКриворізька загальноосвітня школа I-III ступенів №87 Урок розвитку зв`язного мовлення 3 клас
Складання розповіді за власним спостереженням «Жовте листячко летить,під ногами шелестить»

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?» iconКонспект індивідуального комплексного заняття з розвитку звуковимови, граматичного складу мови та зв’язного мовлення на тему „Автоматизація та диференціація звуків „С” „Ш” 19
Нікішина Л. Т., директор Херсонського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, заслужений вчитель України

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?» iconКонспект інтегрованого заняття для дітей молодшого віку вихователь : півторак л. В. Днз «Райдуга» смт Піщанка, 2010
Зв’язне мовлення: учити дітей складати невеликі описові розповіді разом з вихователем. Словник: активізація різних частин мови, не...

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?» iconПлан-конспект виховної години на тему: «Що я знаю про рідний край»
Мета: поглибити знання учнiв про Україну; прищеплювати любов до рідного краю; розширити змiст поняття громадянин України; розвивати...

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?» iconТравень. Конспект заняття з розвитку мовлення з елементами грамоти. Переказ твору К. Ушинського «Умій почекати»
Програмовий зміст. Зв’язне мовлення: вправляти дітей в умінні переказувати твір за частинами без запитань вихователя

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?» iconКонспект заняття з ліплення на тему : «Заєць»
Продовжувати формувати уявлення про пристосування тварин до зими. Розвивати творчість, словотворчі вміння дітей, уяву, дрібну моторику...

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?» iconКонспект заняття з природи на тему: «Наш друг кролик»
Формувати уміння спостерігати та помічати особливості зовнішнього вигляду; самостійно проводити досліди на визначення поведінки тварини...

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?» iconКонспект заняття на тему: “ Great inventors and inventions
«Questions for asking more information», тренувати навички читання та перекладу невідомого тексту та розвивати навички аудіювання...

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка