Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Контрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу)




68.7 Kb.
НазваКонтрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу)
Дата конвертації20.10.2012
Розмір68.7 Kb.
ТипДокументы
Зміст
Тип уроку
IY. Самостійне виконання учнями контрольної роботи.
Укажіть рядок, у якому всі дієслова записані в неозначеній формі
У якому рядку всі дієслова недоконаного виду?
Укажіть рядок, у якому всі дієслова є перехідними
Укажіть рядок, у якому всі дієслова з не пишуться разом
Укажіть рядок, у якому всі дієслова теперішнього часу
2 варіант (10 балів)
2. Позначте рядок, у якому всі дієслова є інфінітивами
3. Укажіть рядок, у якому всі дієслова з не пишуться окремо
4. Укажіть рядок, у якому всі дієслова наказового способу
Позначте рядок, у якому в усіх дієсловах пишеться м’який знак
6. Укажіть рядок, у якому всі дієслова є безособовими
3 варіант (12 балів)
Тема. Контрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу).
Мета: оцінити рівень навчальних досягнень учнів з теми; перевірити знання й уміння, необхідні для правильного використання дієслів у мовленні; удосконалювати навички розпізнавати мовні явища, установлювати відповідність між ними, групувати, доповнювати тощо; розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення і зв’язне мовлення; виховувати повагу до споконвічних людських цінностей, віру у власні сили.
^ Тип уроку: контроль знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання диференційованих тестових завдань.

Інструктаж щодо їхнього виконання.
^ IY. Самостійне виконання учнями контрольної роботи.
1 варіант (8 балів)
Завдання з вибором однієї правильної відповіді ( 3 бали).


  1. Дієслово – це частина мови, яка…

А) виражає ознаку дії, предмета чи іншої ознаки;

Б) означає дію або стан предмета;

В) означає назву предмета;

Г) означає назву ознаки предмета.
2. ^ Укажіть рядок, у якому всі дієслова записані в неозначеній формі:

А) робити, купається, в’язала;

Б) світає, співають, світить;

В) оцінювати, з’ясовувати, відповідати;

Г) дивитися, розмовляти, слухає.
3. ^ У якому рядку всі дієслова недоконаного виду?

А) чекав, зустрічаю, буду декламувати;

Б) проводити, прочитав, глянула;

В) вивчати, привітав, говорити;

Г) казати, нести, ворушиться.
4. ^ Укажіть рядок, у якому всі дієслова є перехідними:

А) не пише листа, читає книжку;

Б) чекають учителя, дитина вмивається;

В) годує кошеня, зустрічатися з друзями;

Г) ремонтується робітниками, розмовляє по телефону.


  1. ^ Укажіть рядок, у якому всі дієслова з не пишуться разом:

А) не/славити, не/робити,не/приносити;

Б) не/навидіти, не/хтувати, не/добачати;

В) не/здужати, не/думали, не/має;

Г) не/дочувати, не/вірю, не/знаю.


  1. ^ Укажіть рядок, у якому всі дієслова теперішнього часу:

А) об’їжджу, обкопаємо, обіллється;

Б) росте, буде вирізати, скажу;

В) повіває, малюватиму, виріже;

Г) сидить, зріжемо, вивчу.
Завдання на встановлення відповідностей ( 1 бал).

7. Установіть відповідність між дієсловами в реченні та способом цих дієслів.

1. Дійсний; А) І риба співала б, коли б голос мала (Прислівя).

2. умовний; Б) Світла зелень розгойдалась, розгулялась,

3. наказовий. попливла (М.Рильський).

В) І де я не ходив я в далекій дорозі, в чужім і у

ріднім краю я згадую матір у тихій тривозі і

рідну хатину свою (А.Малишко).

Г) – Біжи, сину, до дяді, дай чолом

(С.Васильченко).

Завдання відкритого типу ( 2 бали).

  1. Запишіть дієслова, вставляючи пропущені букви. Виділіть закінчення. Вкажіть дієвідміну, число та особу.

Плач…мо, сид…те, жур…тесь, бач…ш.

Завдання відкритого типу ( 2 бали).

9. Спишіть, замінюючи форми майбутнього часу формами минулого.

Ясним дивоцвітом заповниться голова творця пісні, коли він тихого пізнього вечора торкнеться тремкими пальцями клавішів рояля і з них злинуть звуки (В.Качкан).
^ 2 варіант (10 балів)
Завдання з вибором однієї правильної відповіді ( 3 бали).


  1. Позначте рядок, у якому не всі слова належать до форм дієслова:

А) працював би, купують, заспіваймо;

Б) будемо говорити, обступаючи;

В) розуміючи, надісланий, ховаючи;

Г) учити, навчивши, учіння.
^ 2. Позначте рядок, у якому всі дієслова є інфінітивами:

А) обхопити, побачити, ішов;

Б) говорити, спати, сміятися;

В) сидіти, наїжачитися, діждалися;

Г) малювала, стежити, махати.
^ 3. Укажіть рядок, у якому всі дієслова з не пишуться окремо:

А) не/навидіти, не/мислимо, не/любити;

Б) не/покоїтися, не/просили, не/здужати;

В) не/зчулися, не/водила, не/дооформила;

Г) не/міг, не/розцвіла, не/чекали.
^ 4. Укажіть рядок, у якому всі дієслова наказового способу:

А) ходи, мріятиму, учили б, довелося;

Б) порадь, покладу, казала б, встанемо;

В) лети, відчинімо, встаньте, слухай;

Г) їж, запитав би, покладу, працював би.


  1. ^ Позначте рядок, у якому в усіх дієсловах пишеться м’який знак:

А) працюєт…ся, ставлят…, кин…те;

Б) ходиш…, ударит…ся, заплітаєш…ся;

В) ріж…те, крутит…ся, заморит…ся;

Г) вагаєт…ся, трусиш…ся, повір…те.
^ 6. Укажіть рядок, у якому всі дієслова є безособовими:

А) кортить, читається, добуває;

Б) підмерзає, нудить, світає;

В) подаю, братися, допомагають;

Г) вечоріє, щастить, завершую.
Завдання на встановлення відповідностей ( 1 бал).

7.Установіть відповідність між дієсловами та їх часовою формою.

1. Минулий; А) Ви потихеньку йтимете і милуватиметесь

чудесними краєвидами (За О.Вишнею).

2. теперішній; Б) Не гріє сонце на чужині (Т.Шевченко).

3. майбутній. В) Вітерець з берега непокоїв море (О.Донченко).

Г) Чи не підвіз би ти мене, хлопче?
Завдання відкритого типу ( 3 бали).

8.Запишіть дієслова у формі 2-ї особи однини теперішнього часу. Складіть словосполучення, поєднавши їх з іменниками, що в дужках. Вкажіть відмінок іменників.

Різати (ніж), купатися у (море).
Завдання відкритого типу ( 3 бали).

9. Запишіть дієслова, що в дужках, у потрібній формі теперішнього часу. Виділіть закінчення. Вкажіть дієвідміну, особу та число.

Море запінилось і (кипіти), а вітер надув сосни на вершках скель, і (мчати) острів на тих чорних вітрилах, як корабель. Море (поблискувати) злою блакиттю, водяний пил (бити) його білим крилом (М.Коцюбинський).
^ 3 варіант (12 балів)
Завдання на встановлення відповідностей ( 3 бали).
1.Установіть відповідність між дієсловами в реченні та способом цих дієслів.

1. Дійсний; А) Плавай, плавай, лебедоньку, по синьому морю,

рости, рости, тополенько, все вгору та вгору!

2. умовний; Б) Немає гірше, як в неволі про волю згадувать.

3. наказовий. В) Там могили з буйним вітром в степу розмовляють,

розмовляють, сумуючи.

Г) Розказав би про те лихо, та чи ж повірять!

(Т.Шевченко)
2. Установіть відповідність між дієсловами в рядку та способами їх творення.

1. Префіксальний; А) Недодержувати, витягати, синити;

2. суфіксальний; Б) поштовхувати, задерев’яніти, підспівувати;

3. префіксально- В) голосувати, четвертувати, глухнути;

суфіксальний. Г) відкласти, розбити, накреслити.
3. Установіть відповідність між висловом та дієсловом, яке йому відповідає.

1. Почав говорити; А) Пригадати;

2. звернутись до спогадів Б) замислитись;

3. сказати все, що було на думці В) висловитись;

Г) заговорив.
Завдання відкритого типу ( 2 бали).
4. Запишіть дієслова, що в дужках, у вказаній формі наказового способу.

1. Правді в очі (дивитися) [2-а ос.мн.] прямо, не (відводити) [2-а ос.мн.] погляду вниз (В.Симоненко). 2. (Зробити) [2-а ос.одн.] добро людині і (забути) [2-а ос.одн.] (О.Підсуха)
Завдання відкритого типу ( 3 бали).
5. Випишіть словосполучення з перехідними дієсловами. Виконайте морфологічний розбір дієслова.

Любив я, їдучи на возі з лугу, дивитися, лежачи, на зоряне небо. Любив засинати на воді. Любив пташиний щебет у саду і в полі. Любив співи дівочі – колядки, щедрівки, веснянки. Любив гупання яблук в саду вечором у присмерку, коли падають вони несподівано нишком додолу в траву. І любив грім з дощем і вітром за його подарунки в саду (О.Довженко).
Творче завдання ( 4 бали).
6. Складіть твір-мініатюру в художньому стилі «Зимовий день». Використайте і виділіть у тексті безособові дієслова.

Довідка: замело, сніжить, гуде, сіє, мете, смеркає, темніє.

Y. Підсумки уроку.
YI. Домашнє завдання. Скласти шість завдань за темою «Дієслово» на встановлення відповідності.





Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Контрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу) iconТема. Дієслово. Не з дієсловами. Голосні в особових закінченнях. Правопис –шся, -ться у кінці дієслів. Мета
Мета: повторити найважливіші відомості про дієслово як частину мови; формувати вміння правильно писати не з дієсловами; -ться, -шся...

Контрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу) iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів із поглибленим вивченням предметів
Навчання в класах із поглибленим вивченням хімії служить загальній меті сучасної школи: розвитку здібностей учнів, підвищенню престижу...

Контрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу) iconПрограми для загальноосвітніх навчальних закладів із поглибленим вивченням предметів
Навчання в класах із поглибленим вивченням хімії служить загальній меті сучасної школи: розвитку здібностей учнів, підвищенню престижу...

Контрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу) iconУчимося правильно писати українською я пишу самостійно Частина І
Автор: Турличкіна Ольга Василівна, учитель української мови та літератури Артемівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24...

Контрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу) iconУчимося правильно писати українською я перевіряю себе Частина ІІ
Автор: Турличкіна Ольга Василівна, учитель української мови та літератури Артемівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24...

Контрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу) iconВисновок методичної ради Артемівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №24 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів про стан І результативність роботи з обдарованими дітьми
України, її світовий авторитет – під таким девізом працює педагогічний колектив Артемівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів...

Контрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу) iconЗ поглибленим вивченням англійської мови
Рішенням комісії з конкурсних торгів сш №251ім. Хо Ши Міна з поглибленим вивченням англійської мови

Контрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу) iconО. Д. Єременко відділ освіти городищенської
Рідна мова, 8 – 11 кл.: Програми для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням української мови, ліцеїв та гімназій...

Контрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу) iconШевченківська спеціалізована загальноосвітня школа–інтернат І –ііі ступенів з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради
Учитель математики Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю...

Контрольна робота з теми «Дієслово як частина мови. Правопис дієслів» (для 7 класу з поглибленим вивченням предметів гуманітарного циклу) iconШевченківська спеціалізована школа-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради Отдатчикова Л. М. Оновлення змісту, форм І методів роботи по відродженню національної культури
Учитель математики Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю...

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка