Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Урок української мови у 6 класі Тема : Відмінки іменників. Кличний відмінок




40.36 Kb.
НазваУрок української мови у 6 класі Тема : Відмінки іменників. Кличний відмінок
Дата конвертації20.10.2012
Розмір40.36 Kb.
ТипУрок
Зміст
Методи та прийоми
1. Колективна робота ( зі смужками кольоровими
Закріплення навчального матеріалу (15 хв.)
Рефлексія. Мотивація оцінок.(3 хв.)
Урок української мови у 6 класі
Тема: Відмінки іменників. Кличний відмінок.
Мета: повторити і поглибити знання учнів про іменник як частину

мови; навчити учнів визначати відмінки іменників в реченні та застосовувати в усному та писемному мовленні кличний відмінок;

розвивати логічне мислення, пам’ять, формувати вміння самостійно

робити висновки;

виховувати в учнів самостійність, старанність, охайність письма,

любов до мови, слова.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, кольорові смужки, картки, фотомонтаж.

^ Методи та прийоми: бесіда, «Мікрофон», гра «Вірю- не вірю».
Хід уроку.

І. Організаційний момент.(1 хв.)

1. З’ясування емоційної готовності учнів до уроку.

Дзвоник щойно пролунав,

Нас до класу всіх зібрав -

Труд наш знову починаєм,

Тож успіхів всім побажаєм!
.

ІІ. Актуалізація опорних знань.4 хв.)

- Бесіда.

- Метод «Інтерв′ю»

1. Гра «Вірю - не вірю»,

( Говорю репліки про частину мови - іменник,

учні відповідають «вірю – не вірю»)


    • Іменник – це самостійна частина мови –

«Вірю»

    • відповідає на питання що робити?-

«Не вірю»

    • вказує на предмет чи особу –

«Вірю»

    • означає назву істот і неістот –

«Вірю»

    • має числа однини та множини -

«Вірю»

    • має шість відмінків -

«Не вірю»

    • кличний відмінок - сьомий відмінок –

« Вірю»

ІІI Оголошення теми і мети уроку. (2 хв.)

.

Епіграф: «Мово, ти – це мудрість роду,

Ти – душа мого народу.

В.Ворскло.
ІУ. Проблемне питання: ви назвали вірно, що іменник має сім

відмінків, сьомий відмінок кличний. І сьогодні на уроці ми

з’ясуємо:

для чого ж потрібно знати нам відмінки іменників?

У. Актуалізація мотиваційних резервів учнів.( 2 хв.)

^ 1. Колективна робота ( зі смужками кольоровими)

( Читаю вірш Дмитра Білоуса «Відмінки», діти відгадують про який відмінок йде мова і прикріплює смужку з цим відмінком на дошку)

Є ще люди сонні, наче сови,

А глухі до слова –це найгірше,

Ти до рідної прислухайсь мови,

Прокажи відмінки – це ж як вірш!

Хто питає: хто ти? що ти?

Хоче він про наслідки робити

І про себе чути лиш похвали,

Щоб тебе як приклад називали.

(Називний)
А оцей досвідчує свого –

Хоче знати він: кого? чого?

І про тебе знать, якого роду,

Що немає роду переводу.

(Родовий)
Все він дасть – не жаль йому,

Але хоче знать: кому? чому?

Знать про тебе, гожого на вроду

Що даєш і ти своєму народу.

(Давальний)
А ось в цього є свої потреби,

Він – кого? і що? Питає в тебе.

І кого всі ми за друзів маєм,

І що друзі роблять нам навзаєм?

(Знахідний)
Це й же хоче знать: ким? чим?

У труді орудуй з ним.

Хоче знать, що здатний ти утнути?

Чим ти станеш? Ким ти хочеш бути?

(Орудний)
Де? В якому місці?

Хоче знати – у селі чи в місті?

(Місцевий)

Кличе всіх навколо:

Гей Іване, Петре чи Миколо!.

( Кличний)

Вчитель: Отже, слова змінюються за відмінками, Цей процес називається

відмінюванням.

  1. Робота з підручником (2 хв.)

  2. Виписати з епіграфа іменники та визначити відмінки (2 хв.)


( Мово - Кл.в., мудрість - Н.В., роду - Р.в., душа - Н.в., народу - Р.в.)


  1. Провідміняти іменники мова, народ. (3 хв.)

  2. Робота в групах (індивідуальна робота з картками)(5 хв.)

Відреагувати речення. (кожна група отримує завдання:

за поданими словами скласти речення)

1. Я, любити, свій, рідна, мова.

2. Мій, мова, найкращий, з, усі, мова, у, світ.

3. Він, є, найдорожчий, скарб, народ.

(Учні пригадують про текст)

(Перевірка роботи з картками)

  1. Фотомонтаж(2 хв.) (учні пригадують про заходи, що відбувалися в школі до Дня Мови.


Фізкультхвилинка.
Встаньте, діти, посміхніться,

Вліво, вправо, поверніться.

Нахиліться, розігніться,

Руки вгору піднімаймо,

Опускаймо,

Дуже добре, всі сідаймо

УІ^ . Закріплення навчального матеріалу (15 хв.)

  1. Практично вправа - 256 (4 речення)

  2. Творча робота.

(Запишіть іменники в кличному відмінку, що називають ваших рідних.)

Вчитель: Діти, пригадаймо прислів’я, приказки про мову.

Бесіди багато, а розуму мало.

Не кидай слів на вітер.

Будь добрим слухачем – будеш добрим оповідачем.
Морфологічний розбір слова в реченні: Не кидай слів на вітер

Слів – слово, заг., неіст., мн., Р.в., ІІ в. додат.
УІІ. ^ Рефлексія. Мотивація оцінок.(3 хв.)

Закінчи речення:

Тепер я

знаю…,

умію…,

навчився
Домашнє завдання:

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Урок української мови у 6 класі Тема : Відмінки іменників. Кличний відмінок iconУрок української мови тема: Відмінювання іменників. Відмінки
Мета: Розширювати І поглиблювати знання учнів про іменник; формувати вміння встановлювати зв'язок між словами в реченні; ознайомити...

Урок української мови у 6 класі Тема : Відмінки іменників. Кличний відмінок iconУрок української мови 4 клас Тема: Розрізнення давального І місцевого відмінків іменників жіночого роду
Мета: вдосконалювати знання учнів про відмінювання іменників, вчити розрізняти відмінки жіночого роду, ознайомити із способами розрізнення...

Урок української мови у 6 класі Тема : Відмінки іменників. Кличний відмінок iconУрок української мови. 6 клас Тема: Типи відмін іменників
Мета: 1 Ознайомити учнів з принципом поділу іменників на відміни в українській мові; формувати навички вживання іменників, що належать...

Урок української мови у 6 класі Тема : Відмінки іменників. Кличний відмінок iconУрок української мови в 4 класі на тему: «Вживання іменників з прийменниками І без них в різних відмінках. Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини»
Тема. Вживання іменників з прийменниками І без них у різних відмінках. Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини....

Урок української мови у 6 класі Тема : Відмінки іменників. Кличний відмінок iconУрок з української мови 4-б клас Тема : Подорож до зимового лісу
...

Урок української мови у 6 класі Тема : Відмінки іменників. Кличний відмінок iconУрок № Тема. Відмінювання іменників. Відмінки
Обладнання: мультимедійна дошка, предметні малюнки, таблиця термінів. Картки з відмінками на кожній парті

Урок української мови у 6 класі Тема : Відмінки іменників. Кличний відмінок iconТема: Підсумковий урок по темі "Іменник" Мета
Мета: Закріплювати І поглиблювати знання учнів про іменник, як частину мови. Удосконалювати вміння визначати рід, число, відмінок...

Урок української мови у 6 класі Тема : Відмінки іменників. Кличний відмінок iconУрок української мови у 4 класі на тему: «Зв’язок іменників з прикметниками.»
Розвивати вміння будувати зв’язні розповіді га задану тему. Виховувати патріотичні почуття, любов, повагу й шану до рідної мови І...

Урок української мови у 6 класі Тема : Відмінки іменників. Кличний відмінок iconУрок української мови в 4 класі Тема
Тема: Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Роль прикметників у мовленні

Урок української мови у 6 класі Тема : Відмінки іменників. Кличний відмінок iconУрок з украінськоі мови та англійської мови тема. Поняття предметності на прикладах іменників,утворених від прикметників. Вправи на творення іменників від прикметників
Тема. Поняття предметності на прикладах іменників,утворених від прикметників. Вправи на творення іменників від прикметників

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка