Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика інфекційних захворювань




53.15 Kb.
НазваКорисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика інфекційних захворювань
Дата конвертації11.02.2013
Розмір53.15 Kb.
ТипДокументы
Основи здоров'я

3 клас
Тема: Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика

інфекційних захворювань.

Мета: - дати поняття про корисні і шкідливі мікроби;

- розширити знання учнів про інфекційні хвороби;

- вчити запобігати інфекційним та кишковим інфекціям;

- виховувати навички гігієни і культури, турботу про своє здоров'я і здоров'я

навколишніх.
Хід уроку

І. Організаційний момент
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

Тести:

  1. Вибери й познач правильні відповіді:

Їжа – це джерело:

а) росту;

б) здоров'я;

в)енергії;

г)сили;

д) тепла;

е) світла.
Відповідь: (а,в,д)


  1. Познач правильну кінцівку речення:

Їжа, яку називають "штучною", насичена:

а) вітамінами і мінералами;

б) барвниками і консервантами;

в) добривами.
Відповідь: (б)


  1. Познач, що свідчить про непридатність харчового продукту:

а)закінчення терміну реалізації;

б) здуття кришки і неприємний запах;

в)порушення умов зберігання;

г) некрасива упаковка.
Відповідь: (а,б,в)

  1. З'єднай частини речення так, щоб твердження були правильними.




Нудота, блювання, біль у животі, слабкість, непритомний стан.

необхідно повідомити дорослих, терміново звернутися до лікаря або викликати "швидку допомогу"

Симптоми харчового отруєння виявляються


можуть спостерігатися при харчовому отруєнні

У разі перших ознак харчового отруєння

через 1 – 4 години після вживання неякісного харчового продукту



ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Читання казки "Про дівчинку Марійку та бабусю Гігієну"

Десь-колись, у якомусь царстві жили-були тато, мама, дівчинка Марійка та бабуся Гігієна. Тато і мама працювали у полі, а Марійка залишалася з бабусею.

Вранці, коли Марійка прокидалась, бабуся говорила:

  • Марійко, прибери свою постіль, зроби зарядку, вмийся холодною водою і

сідай снідати.

Коли Марійка відмовлялася від манної каші або молока, хапала зі столу печиво і збиралася без сніданку бігти на вулицю, де на дівчинку вже очікували подружки, бабуся зупиняла її:

- Спочатку поїж, а потім підеш гратися, - говорила вона. – Щоб рости необхідно їсти.

Завжди перед їжею бабуся примушувала Марійку мити руки, їжу подавати в чистому і гарному посуді. А коли Марійка поспішала, бабуся говорила:

- За столом не поспішай, від їжі, яку ковтають поспіхом, мало користі.

Марійка побоювалась бабусю і тому слухалась. Та одного разу під час вечері, коли Марійка розкрила цікаву книгу, бабуся заперечила:

- Марійко, не читай за столом: погано засвоюватиметься їжа.

Дівчинка кинула книгу і зіскочила зі стільця:

- Не хочу, не буду! Набридло! Житиму як хочу! – кричала Марійка. Налила в брудну склянку молока, з'їла немите яблуко і пішла до своєї кімнати.

Вночі Марійка почула голосні крики і вереск. У спальні стрибали комашки, таргани, бактерії та віруси. Марійка злякано запитала:

- Хто ви?

До неї підійшов один з них і відповів:

  • Я великий король Вірус Дванадцятий!

Але він не схожий на короля. Його корону обплутало павутиння, він увесь був у сажі. З його бороди звисали макарони. А червона сорочка була заплямована варенням.

- Це добре, що ти врешті позбулася в'їдливої бабусі Гігієни. Тепер твоїми друзями будемо ми – бактерії та віруси.

Марійка відчула гострий біль у животі. Голова її пашіла і була дуже важкою. "Бабусю", - тихо покликала Марійка. Але ніхто не відгукнувся. Тільки з темних кутків на неї повзли бактерії та віруси. А попереду них був король – Вірус Дванадцятий....

Марійка захворіла. Вночі викликали "швидку допомогу". Наступного ранку дівчинка не пішла гуляти. Вона хворіла. Лікарі з допомогою ліків боролися з бактеріями і вірусами. І коли ліки перемогли, дівчинка знову вийшла на подвір'я.

Після хвороби Марійка завжди слухалась бабусю Гігієну: прибирала постіль, підтримувала чистоту в кімнаті, робила зарядку, вмивалася холодною водою, мила перед їжею руки, виконувала її поради і тому більше не хворіла.


  1. Бесіда за казкою

  • Чому захворіла Марійка? (з'їла немите яблуко)

  • Хто їй приснився вночі? (комашки, таргани, бактерії та віруси)

- Сьогодні на уроці ми дізнаємося, що таке інфекційні хвороби, хто є збудниками цих хвороб, як не захворіти на інфекційні хвороби.


  1. Розповідь учителя про інфекційні хвороби та мікроби, які їх спричиняють

В казці про Марійку сказано, що їй приснились комашки, таргани, бактерії та віруси. Комашки і таргани досить великі. Ми їх бачимо. А бактерії і віруси такі малі, що для неозброєного ока вони невидимі. Щоб побачити їх, потрібен мікроскоп, який збільшує від 100 до 1000 і більше разів. В дійсності ж бактерії і віруси дуже малі і на комах не схожі. За формою вони різні: у вигляді крапок, ком, ниток, ланцюжків. Проте, головне не їх форма та будова, а користь чи шкода, яку вони приносять.

Є бактерії, завдяки яким скисає молоко, капуста, бактерії для виробництва ліків. Це корисні бактерії. Проте є і хвороботворні бактерії. Вони виділяють отрути, які викликають заразні хвороби(інфекційні).

Інфекційними називаються хвороби, викликані шкідливими хвороботворними мікробами і вірусами, яких не побачиш без мікроскопа.
4. Проблемна ситуація

Як ви думаєте, яким способом мікроби можуть потрапити в організм людини? (відповіді дітей)

Висновок: в організм людини мікроби потрапляють через ротову порожнину. У рот із брудом на руках і під нігтями; залишками їжі між зубами; немитими овочами і фруктами; крапельками слини хворої людини; повітря, де багато пилу.
5. Що робити, щоб мікроби не потрапили в організм людини? ( відповіді дітей)

Висновок: мити руки з милом, чистити зуби вранці і ввечері, мити сирі овочі і фрукти, користуватися індивідуальним посудом, не пити сиру воду, прибирати і провітрювати приміщення.
IV. Фізхвилинка:

Слухати ми перестали

І тепер всі дружно встали.

Будем ми відпочивати.

Руки – вгору, руки – вниз

І легесенько прогнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз – присіли, другий – встали,

Всі за парти посідали.
V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота з підручником

Читання статті "Світ мікробів і хвороби".


2. Відповіді на запитання:

  • Що таке мікроби?

  • Які бувають віруси та мікроби?

  • Які хвороби називаються інфекційними?

  • Назвіть які інфекційні хвороби ви запам'ятали?

  • Яким шляхом мікроби попадають в організм людини?

  • Які правила запобігання інфекційних хвороб ви запам'ятали?



3. Робота в зошиті.

  • Користуючись малюнками скласти правила запобігання інфекційним хворобам.

  • Скласти правила поведінки, якщо хтось із членів сім'ї захворів на грип.

  • Намалювати, якими ти уявляєш собі корисні та шкідливі мікроби.



VI. Підсумок уроку:

  • Яку тему ми вивчали?

  • Що таке інфекційні хвороби?

  • Правила запобігання інфекційним хворобам.


VІІ. Домашнє завдання: с.22 -23 (відповідати на запитання )

Схожі:

Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика інфекційних захворювань iconЛекція тема 9: Поняття про інфекційні хвороби. Профілактичні заходи. Імунітет
Мета: ознайомити студентів з поняттям інфекційні захворювання, збудниками інфекційних захворювань, навчити розподіляти за групами...
Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика інфекційних захворювань iconПрофілактика гепатитів а та В
Україні займають домінуюче становище в структурі інфекційної патології. На цю групу інфекційних хвороб щорічно припадає до 20-30%...
Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика інфекційних захворювань iconТравлення в шлунку, кишечнику. Інфекційні захворювання органів травної системи та їхня профілактика
Основні поняття: шлунок, шлунковий сік, ферменти, кишечник, перистальтика, печінка, жовч, дванадцятипала кишка, всмоктування, інфекційні...
Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика інфекційних захворювань iconКорисні і шкідливі звички
Мета: Поглибити знання учнів про корисні та шкідливі звички; виховувати негативне ставлення до шкідливих звичок, бажання вести здоровий...
Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика інфекційних захворювань iconТуберкульоз. Шляхи зараження та профілактика
Мета: Поглибити знання учнів про інфекційні захворювання, ознайомити з туберкульозом: розвивати навички висловлювання своїх думок;...
Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика інфекційних захворювань iconЛекція №14 інфекційні гранульоми верхніх дихальних шляхів
До цієї групи захворювань відносять такі захворювання: склерома, сифіліс, туберкульоз
Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика інфекційних захворювань iconІнформація про дитину ім’я, прізвище Стан здоров’я (якщо перебуває на диспансерному обліку, вказати діагноз) Перенесені інфекційні захворювання
...
Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика інфекційних захворювань iconПрофілактика кишкових інфекцій
Серед інфекційних захворювань особливе місце займають гострі кишкові інфекції: дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, паратифи а...
Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика інфекційних захворювань iconПерелік платних послуг, які може надавати облсес для діагностики інфекційних захворювань
Сес має змогу проводити лабораторні дослідження інфекційних захворювань на сучасному високочутливому лабораторному обладнанні методом...
Корисні та шкідливі мікроби. Інфекційні захворювання. Профілактика інфекційних захворювань iconДиференціальна діагностика захворювань язика та губ. Лікування і профілактика
Хейліт — запалення червоної кайми, co І шкіри губ. Під цим терміном об'єднують самостійні захворювання губ різної етіології, а також...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка