Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Урок з елементами гри «Формули скороченого множення» Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b) 2 = а 2 ±2аb+b 2; (а-b)·(а+b) = а 2 -b 2 Мета




72.56 Kb.
НазваУрок з елементами гри «Формули скороченого множення» Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b) 2 = а 2 ±2аb+b 2; (а-b)·(а+b) = а 2 -b 2 Мета
Дата конвертації11.08.2013
Розмір72.56 Kb.
ТипУрок
Урок з елементами гри

«Формули скороченого множення»

Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b)2 = а2±2аb+b2;

(а-b)·(а+b) = а2-b2

Мета: Формування вмінь, навичок використання формул скороченого множення; удосконалення теоретичних знань, вмінь і навичок застосування формул (а±b)2 = а2±2аb+b2; (а-b)·(а+b) = а2-b2

Виховувати в учнів доброзичні стосунки, порядність, чесність.

Тип уроку: Урок застосування вмінь і навичок

Метод: Групова робота

Обладнання і наочність: індивідуальні картки, таблиця формул скороченого множення, роз даткові картки

Епіграф уроку: «Мало иметь хороший ум, главное – хорошо его применять» Рене Декарт

Виховний супровід уроку:

  • говорити по черзі;

  • чітко формувати думку;

  • бути тактичним;

  • бути доброзичливим

  • бути самокритичним;

  • працювати плідно.

Навчальний супровід:

Формули скороченого множення (таблиця)

  1. (а-b)·(а+b) = а2-b2

  2. (а±b)2 = а2±2аb+b2


Хід уроку

І. Організаційний етап.

Помічники – консультанти доповідають вчителю про готовність класу до уроку та виконання домашнього завдання.

ІІ. Повідомлення вчителем теми та мети уроку.

ІІІ. Систематизація опорних знань з теми.

Учні розбиті на групи. Кожна група обирає капітана. Він відповідає за роботу учнів у групі. Учні працюють у зошитах. Після завершення кожного конкурсу всі учні кладуть ручки, олівцем виправляють невірні відповіді у своєму зошиті. На полях підраховують отримані бали. Вчитель довіряє цю роботу дітям. Це називаємо «Перевірка довірою».

Вчитель може вибірково перевірити правильність підрахунку балів у кількох учнів. Але, зазвичай, учні цінують довіру вчителя, тому оцінки об’єктивні.
1. Бліцтурнір для капітанів.

Правильна відповідь – 1 бал.

1) різниця квадратів двох виразів;

2) квадрат різниці двох виразів;

3) добуток суми і різниці двох виразів;

4) квадрат суми двох виразів;

5) сума квадратів двох виразів без їх подвоєного добутку;

6) сума квадратів двох виразів та їх подвоєного добутку.
2. Конкурс «Хто швидше»

Групи отримують картки. Треба з’єднати вирази у стовпцях так, щоб отримати тотожність (кожне завдання 1 бал):



  1. (6ах)2

  2. (2х2а3)2

  3. ( – ха)2

  4. (0,3а2х)2

  5. (0,01х5а3)2


а. 4х4а6

b. х2а2

c. 0,0001х10а6

d. 36а2х2

i. 0,09а4х2


Відповідь: 1-d; 2-a; 3-b; 4-I; 5-c.
3. Конкурс «Загублені картки».

Учням необхідно заповнити пропуски у записах так, щоб утворилась тотожність (кожне завдання 1 бал):

( … +х)2 = 4у2+4ху+х2

( … +5)·( … -5) = а6-25

( … -у)2 = … -2а8у+у2

( … +у)2 = … +2ау+у2

( … + …)2 = 25х2+20ху+4у2
4. Конкурс «Командна естафета».

Командам пропонується завдання різного рівня складності. Учасники команд по черзі вибирають те завдання, яке можуть виконати. Команда отримує відповідний бал за правильну відповідь. Якщо відповідь не правильна, то відповідну кількість балів віднімають від банку команди.

1 бал:

  1. (а+b)2

  2. (х-у)2

  3. (а+b) · (а-b)

  4. (у-х) · (у+х)

  5. z2-m2

2 бали:

  1. (х+2) · (х-2)

  2. (5-х) · (5+х)

  3. (8+у)2

  4. х2-81

  5. 1-х2

3 бали:

  1. (-х+у)2

  2. 22) · (х22)

  3. 2-3b)2

  4. 32) · (х32)

  5. 25х2-16у2

4 бали:

  1. (4х23)2

  2. (-а2-2b)2

  3. 23) · (х23)

  4. m-bn) · (bn+am)

  5. (an+1+an) · (an+1-an)

5 балів:

  1. 2+9) · (а2-9) · (81+а4)

  2. (b2+1) · (b2-1) · (b4+1) · (b8+1)

  3. (а2-b3) · (а2+b3)

  4. (-0,3х3-4у5)2

  5. (аn-bn)2

Проектуємо на екрані проектуються правильні відповіді. Учні виконують перевірку. Підраховують отримані бали.
5. Конкурс «Змагання кмітливих».

Команди визначають найкмітливіших учнів, яким пропонується скласти вирази. Кращі учні працюють біля дошки, команда виконує перевірку, чи правильно виконано завдання .

Кожна вправа – 5 балів.

  1. 36х2-(3у+6х) · (3у-6х)

  2. 1-(2х-1) · (-2х-1)

  3. а2-(4+а) · (4-а)

  4. (х-1)2 · (х+1)2

  5. (а-5)2 · (а+5)2


6. Конкурс «Рівняння»

Учні працюють у групах. Обговорюють хід розв’язку рівняння. Правильна відповідь – 5 балів.

  1. (х-3) ·(7-3х) = 0

  2. х2-50х = 0

  3. (2х-5)2 – (2х-1) · (2х+1) = 26

  4. –(8х-7) = 81х2 – (9х-2)2

  5. ((7х-1) – (7х-5)) · (7х-1+7х-5) = 0


ІV. Підсумок уроку.

Підведення підсумку змагання. Визначення команди – переможця. Капітани оцінюють учнів своєї групи, обґрунтовуючи оцінку.

Вчитель проводить експрес – опитування учнів.

На уроці :

  • Я дізнався …

  • Зрозумів …

  • У мене були труднощі

  • Хотів би на наступному уроці …


V. Домашнє завдання.

Підготувати тест – контроль з теми «Формули скороченого множення» для команди – суперниці.
Анотація.

Урок – гра з теми «Формули скороченого множення» складається з конкурсів, що визначають рівень знань учнів з даної теми.

Розробка може бути цікавою вчителям математики, які працюють у 7-му класі. Матеріал можна використати для позакласної та індивідуальної роботи з учнями.
Література.

  1. Власний педагогічний досвід.

  2. Підручник. Алгебра 7 клас. Бевз. Г.П. Вид-во: Зодіак-ЕКО.

  3. http://www.teacherjournal.com.ua

Схожі:

Урок з елементами гри «Формули скороченого множення» Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b) 2 = а 2 ±2аb+b 2; (а-b)·(а+b) = а 2 -b 2 Мета iconУрок алгебри у 7 класі Тема. Використання формул скороченого множення
Мета: Узагальнити і систематизувати знання, вміння та навички у застосуванні формул квадрата двочлена і різниці квадратів; формувати...
Урок з елементами гри «Формули скороченого множення» Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b) 2 = а 2 ±2аb+b 2; (а-b)·(а+b) = а 2 -b 2 Мета iconЗастосування формул скороченого множення до
Обладнання: таблички з формулами скороченого множення, картки-завдання для асистентів, таблички для математичного диктанту, планшети...
Урок з елементами гри «Формули скороченого множення» Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b) 2 = а 2 ±2аb+b 2; (а-b)·(а+b) = а 2 -b 2 Мета iconУзагальнення знань та вмінь учнів з теми «Формули скороченого множення»
Тема уроку: Узагальнення знань та вмінь учнів з теми «Формули скороченого множення» (7-клас. Алгебра)
Урок з елементами гри «Формули скороченого множення» Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b) 2 = а 2 ±2аb+b 2; (а-b)·(а+b) = а 2 -b 2 Мета iconФормули скороченого множення та узагальнення на основі квадрата двочлена
Мета: Узагальнити і систематизувати знання, вміння та навички у застосуванні формул квадрата двочлена і різниці квадратів. Вивести...
Урок з елементами гри «Формули скороченого множення» Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b) 2 = а 2 ±2аb+b 2; (а-b)·(а+b) = а 2 -b 2 Мета iconУрок математики Тема: Ознайомлення з дією множення. Знак множення
Мета: Ознайомити з дією множення, знаком множення; вчити замінювати приклади на додавання, прикладами на множення. Формувати в учнів...
Урок з елементами гри «Формули скороченого множення» Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b) 2 = а 2 ±2аb+b 2; (а-b)·(а+b) = а 2 -b 2 Мета iconФормули скороченого множення. Ділова гра «Компетентність» у 7 класі
Узагальнення – це, напевно, найлегший і найімовірніший шлях розширення математичних знань
Урок з елементами гри «Формули скороченого множення» Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b) 2 = а 2 ±2аb+b 2; (а-b)·(а+b) = а 2 -b 2 Мета iconКількість годин
Формули скороченого множення: квадрат двочлена, різниця квадратів, сума і різниця кубів
Урок з елементами гри «Формули скороченого множення» Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b) 2 = а 2 ±2аb+b 2; (а-b)·(а+b) = а 2 -b 2 Мета iconРозв’язування вправ з використанням формул скороченого множення
Обладнання: роздатковий матеріал, картки з відповідями, картки самоконтролю, рисунки
Урок з елементами гри «Формули скороченого множення» Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b) 2 = а 2 ±2аb+b 2; (а-b)·(а+b) = а 2 -b 2 Мета iconРозв'язування вправ на формули скороченого множення
Епіграф. Предмет математики настільки серйозний, що не варто втрачати нагоди зробити його трохи цікавішим
Урок з елементами гри «Формули скороченого множення» Тема: Застосування формул скороченого множення (а±b) 2 = а 2 ±2аb+b 2; (а-b)·(а+b) = а 2 -b 2 Мета iconУрок математики в 4 класі
Тема. Дія множення. Переставний, сполучний і розподільний закони множення. Мета. Узагальнити уявлення учнів про дію множення; повторити...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка