Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк»




92.09 Kb.
НазваПодії Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк»
Дата конвертації13.08.2013
Розмір92.09 Kb.
ТипДокументы
Зміст
Методично-дидактичне забезпечення уроку
Хід уроку
V. Актуалізація опорних знань учнів
2. (Слайд 16) «Відгадай і вигравай!»(Розчитування)
3.(Слайд 18) «Сторінки історії з Маринкою Янчевською»
VІ. Опрацювання нового матеріалу.
4. (Слайд 44) «Для тих, хто вміє читати». Первинне сприйняття твору.
5. Вибіркове читання
6.Повторне самостійне читання тексту.
8.(Слайд 46) «У картинній галереї». Опис картини О. Козина «Земляк».
Солдата, який ,мабуть, після бою обідав.У нього на колінах хлопчик, який їсть із солдатського казанка.)
Він , очевидно, згадав свого сина, який, мабуть, теж голодний, чи прихистить хтось його, чи допоможе у скрутну хвилину
Жовто-коричневі, темно-зелені)
VІІ. (Слайд 47)«Підсумки дня». Рефлексія
VІІІ. (Слайд 48) «Від першої особи». Самооцінювання.
Шепетівський навчально-виховний комплекс №3 у складі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. Н. Рибака та ліцей з посиленою військово-спортивною підготовкою»

Розробка уроку читання, 4 клас

Вчитель початкових класів,

Вчитель вищої категорії,

«Старший вчитель»,

Степанова Олена Андріївна

м. Шепетівка-2012

Тема: Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк».

Мета: Розширити знання дітей про події ВВв, викликати інтерес до краєзнавчої роботи.

Формувати уміння характеризувати головного героя твору, ставити запитання один одному за прочитаним, знаходити діалоги у тексті, вміти їх читати.

Розвивати уміння аналізувати картину, зіставляти прочитане і побачене; розвивати комунікативний потенціал, вербальні і невербальні засоби спілкування, мислення, пам’ять.

Удосконалювати навички швидкого,свідомого читання. Стимулювати уяву та самостійні судження учнів, опираючись на їхній життєвий та читацький досвід.

Створювати сприятливі умови для індивідуального самовираження; виховувати силу волі, характер, почуття патріотизму.

Методично-дидактичне забезпечення уроку: презентація до уроку, комп*ютер.

Форма проведення: урок-телепрограма.

Форми роботи: фронтальна, парна, групова, індивідуальна.

Інтерактивні технології: робота в групах; робота в парах; вправа «Очікування»; рефлексія - складання сенкану, «Асоціативний кущ».

Хід уроку

І. Організація класу до роботи

- Подивіться мені в очі. Погляньмо один на одного, посміхнемося.

Девіз нашого уроку такий:

(Cлайд 1)

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб жодна хвилинка не втратилась марно.

ІІ. Етап проектування і покладання мети

1. (Слайд 2) « Анонс телепередач»

- Розпочати нашу роботу я пропоную зі знайомства з тими завданнями, які чекають на нас сьогодні на уроці. Форма проведення його буде незвичайна, а саме: урок-телепрограма. Отже, анонс телепередач на сьогодні:

(Роздруковано і вивішено на дошці)

1. «Очікування 4-В»(Вправа «Очікування»)

2. «Кольори і почуття» (Перевірка дом. завд.)

3. «Цілком таємно»(Хвилинка ейдетики)

4. «Відгадай і вигравай!»(Розчитування)

5. «Сторінками історії з Маринкою Янчевською.»(Вступна бесіда)

6. Гра «Найвлучніший»(Словникова робота)

7. «Для тих, хто вміє читати»(Первинне сприйняття прочитаного)

8. Ток-шоу «Про найголовніше»(Характеристика головного героя)

9. «У картинній галереї»(Опис картини)

10. «Підсумки дня»(Рефлексія)

11. «Від першої особи»(Самооцінювання)

2.(Слайд 3) «Очікування 4-В» (Вправа "Очікування")

- Запрошую вас до роботи. Що ж ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

( Діти оголошують свої очікування від уроку, починаючи фразою: "Я очікую…" Використовується метод «Мікрофон»)

- Чи є у вас якісь побоювання ? ( Діти відповідають ).

- Я теж хочу висловити свої очікування щодо уроку. Сподіваюсь, що ви будете правильно, точно й відверто висловлювати свої думки; будете злагоджено працювати в групах, робити висновки, вчитися дружнім стосункам; будете активними, творчими, мислячими і старанними.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

1. (Слайд 4) «Кольори і почуття»

-Вдома ви працювали над текстом І. Бондарчука «На новій землі». Працюючи в парах, заповніть таблицю, що лежить у вас на партах. Запишіть, які почуття і кольори відповідають поданим рядкам з тексту.

(Завдання з «Читайка» для 4 класу Н. І. Царевської с. 48)

Презентація роботи парами.

ІV. Мотивація навчальної діяльності

-Сьогодні ми перегорнемо ще одну сторінку історії нашої країни. Яку саме здогадайтесь, прочитавши мовчки наступний текст:

(Слайд 5)

У 1939 році розпочалась Друга світова війна. А через два роки фашистська Німеччина напала на нашу мирну країну. Загарбники просувались країною дуже швидко, руйнуючи на своєму шляху заводи і фабрики, культурні і історичні пам*ятки, запроваджуючи свої окупантські закони.

Напередодні на уроці позакласного читання ми читали худ. твори про події цієї страшної війни.

Оголошення дітьми теми уроку, завдань.

(Слайд 6)

Тема уроку:
Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький
« Гвардії Савочка».
Ілюстрація картини
П. Козина «Земляк
»

(Слайд 7)

Завдання уроку:

-розширювати знання про події ВВв;
-удосконалювати навички швидкого, свідомого читання;
-формувати уміння характеризувати головного героя твору;
-розвивати уміння аналізувати картину; комунікативний потенціал; мислення, пам
ять.

- А, найголовніше, ми маємо з*ясувати, кого ж називають патріотом своєї країни?( Питання роздруковано і вивішується на дошку)

V. Актуалізація опорних знань учнів

1. (Слайд 8) «Цілком таємно» (Хвилинка ейдетики)

- Розпочнемо опрацювання нової теми хвилинкою ейдетики. ( Показую учням ілюстрації (Слайди 9-15), називаючи при цьому слова: козиряв, сержантські погони, окопчик, Радянська Армія, шинелька, гвардійський полк, Радянський Союз, які потім зустрінуться в новому тексті. Учням потрібно знайти асоціацію ілюстрації зі словом, яке я називаю і запам’ятати його ).

- Пізніше ми ще повернемося до цих ілюстрацій.

2. (Слайд 16) «Відгадай і вигравай!»(Розчитування)

-Прочитай і візьми участь у виграші призу.

(Слайд 17)

Нвличке укрнське сло. Видли бід бійцм.

Почли збратс в … Някі мроз не…

-Прочитайте тихо, радісно, сумно, скоромовкою, на одному диханні.

3.(Слайд 18) «Сторінки історії з Маринкою Янчевською»

-Вдома ви виконували творчі завдання на вибір. Хто написав твір-міркування на тему «Чому війну 1941-45рр. назвали Вітчизняною? » Зачитайте.

( Демонструються слайди 19-27 із зображеннями подій ВВв)

-Які риси характеру допомогли нашому народу отримати перемогу?

-Хто написав твір-міркування «Діти війни-герої?»? Зачитайте.

(Демонструються слайди 28-34 із зображеннями картин з життя дітей під час війни)

-Яких дітей – героїв нашого краю ви знаєте?

- 11 лютого, коли В. Котику виповнилось 14 років,радянські війська звільнили його рідне місто Шепетівку від окупантів. З тих пір в ці дні жителі нашого міста вшановують пам*ять загиблих, кладуть квіти до їх могил. (Слайд 35). Згадаймо і ми героїв, що віддали життя за батьківщину хвилиною мовчання.(Хвилина мовчання).

-Хто написав твір-міркування « Письменник Юрій Збанацький-патріот?». Зачитайте.

(Демонструються слайди 36-41 із зображеннями картин з життя Ю. Збанацького)

-Чи назвав би ти Ю. Збанацького патріотом, якщо б йому довелось жити в мирний час і він не брав участі у воєнних діях?

Дякую.

VІ. Опрацювання нового матеріалу.

3. (Слайд 42) Гра «Найвлучніший». Словникова робота.

-Тепер в пригоді вам стануть малюнки, які я вам показувала. Пригадайте їх.

-Наступне завдання: найвлучніше пояснити значення поданих слів і словосполучень. Той, хто справиться з цим найкраще і буде переможцем гри.

(Слайд 43)

хвацько
козиряв
фашисти
сьорбали
кашовари
шинелька
виріс з-під землі
Радянська Армія
Радянський Союз
похідні казаночки
остовпіли з подиву


Радянська Армія - армія Радянського Союзу; гвардійський полк - війська, які відзначились особливим героїзмом, стійкістю; кашовари - солдатські кухарі; похідні казаночки - військовий посуд; шинелька - верхній формений одяг для особливого крою для військових, службовців,певної категорії учнів; хвацько - чітко, з великим задоволенням; козиряв - вітав по військовому, прикладаючи руку до козирка військового головного убору; сьорбали - пили рідину видаючи звуки; окопчик - невеличка яма, викопана військовими для захисту від куль ; Радянський Союз - держава, що складалась з 15 республік; виріс з-під землі - з*явився несподівано; остовпіли з подиву - дуже здивувались.

4. (Слайд 44) «Для тих, хто вміє читати». Первинне сприйняття твору. Усвідомлення прочитаного.

-Перегляньте твір. Хто його головні герої? В які часи відбуваються події?

Питання перед читанням: кого називав Савочка своєю мамою?

Твір читає вчителька і кращі учні.

-Що побачили солдати, вступивши у село?

-Як проходив солдатський обід?

-Що здивувало солдатів?

-Де переховувався хлопчик?

-Чому солдати взяли Савочку із собою?

- За що гвардійці любили Савочку?

5. Вибіркове читання.

-Зачитати в особах, як хлопчик став сином полку?

-Зачитати, який вигляд мав Савочка, коли став сином полку?

-Прослідкуйте, які почуття переживав хлопчик упродовж всього оповідання, з якими кольорами, на вашу думку, їх можна співвіднести?

6.Повторне самостійне читання тексту.

Завдання: підкресліть речення і вислови, які можна використати у характеристиці Савочки.

7. (Слайд 45) Ток-шоу «Про найголовніше». Складання характеристики Савочки.

Сьогодні на ток –шоу виноситься для обговорення таке питання: характеристика Савочки, головного героя оповідання Ю. Збанацького.

Спочатку, шановні учасники, ви маєте можливість попрацювати у групах. В результаті вашої праці, ми маємо отримати повну характеристику Савочки. Не забувайте використовувати визначені вами цитати з твору.

-Хто обирає капітаном Дашу(не більше 5 учнів) ? Аліну? Лілю? Катю?

Питання:

1. Яким ви уявляєте хлопчика, в ту мить, коли він підійшов до солдатів?

2. Як змінився зовнішній вигляд Савочки, коли він став сином полку?

3. Савочка став маленьким солдатом. Як від цього змінилось його життя?

4. Які риси характеру проявив Савочка?

5. Скласти лист до Савочки.

Презентації групами своїх ідей.

Складання «асоціативного куща» зі словом Савочка.

-Яка головна думка оповідання?

-Чи можна назвати Савочку патріотом?

8.(Слайд 46) «У картинній галереї». Опис картини О. Козина «Земляк».

Учні розглядають репродукцію картини. (Слайд 47)

-Події якого часу зобразив художник?

-Кого ви бачите на передньому плані?(Солдата, який ,мабуть, після бою обідав.У нього на колінах хлопчик, який їсть із солдатського казанка.)

-Зверніть увагу на вираз обличчя солдата, хлопчика. Який він?(зажурений, похмурий)

-Як ви думаєте, чому зажурився солдат, взявши на руки чужого хлопчика?(Він , очевидно, згадав свого сина, який, мабуть, теж голодний, чи прихистить хтось його, чи допоможе у скрутну хвилину)

-Що бачите на задньому плані?(Позаду видніється ліс, на узліссі танк)

-Які кольори переважають на полотні?(Жовто-коричневі, темно-зелені)

-Чому ,на вашу думку, саме такі фарби використав художник?(Щойно завершився бій, він був важким, виснажливим. На землі не залишилося ні травинки, ні квіточки . Від гусениць танків знищилось все живе, тому й немає яскравих барв)

-Чому автор назвав картину «Земляк»?

-Зіставте зміст прочитаного оповідання і картину. Що спільного в обох творах?

- Чи можна солдата назвати патріотом ?

VІІ. (Слайд 47)«Підсумки дня». Рефлексія

- Повернемося до проблеми, яку ми вирішували на уроці? То кого ж називають патріотом своєї країни?

Складання «асоціативного куща» зі словом патріот.

-Складіть сенкани до слів патріот( І в.) та Савочка( ІІ в.)

VІІІ. (Слайд 48) «Від першої особи». Самооцінювання.

- Чи справдились ваші очікування?

- Я пропоную вам оцінити свою діяльність на уроці. Візьміть личка, які лежать у вас на партах, та намалюйте посмішку залежно від того, як ви працювали на уроці.

( Якщо личко з посмішкою – працював ефективно, творчо, активно;

якщо личко серйозне – старався ;

якщо личко зле – працював нижче своїх можливостей ).

-Прошу оцінювати себе об’єктивно, чесно.

ІХ. (Слайд 49) Домашнє завдання.

(На вибір)

Читати і переказувати оповідання від першої особи.

Написати твір « Життя Савочки після війни».

Схожі:

Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк» iconНайважливіші події Великої Вітчизняної війни
...
Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк» iconОсновні події Великої Вітчизняної війни

Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк» iconПо сторінках Великої Вітчизняної війни
Повторити, узагальнити й закріпити навчальний матеріал по історії Великої Вітчизняної війни
Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк» iconІ. М. Князева заходи щодо відзначення 65-річчя Перемоги пам’ятних подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років
Екскурсії до Харківського історичного музею “Харківщина в роки Великої Вітчизняної війни”
Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк» iconВипробування полоном (до 70-річчя початку великої вітчизняної війни)
Стаття розкриває маловідомі сторінки Великої Вітчизняної війни, пов'язані зі ставленням влади воюючих сторін до полону, перебування...
Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк» iconРішення ІХ сесії шостого скликання № Про виконання районної програми щодо збереження пам'яті про події Великої Вітчизняної війни до 2011 року Керуючись статтею 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", районна рада вирішила
Нформацію районної державної адміністрації про виконання районної програми щодо збереження пам'яті про події Великої Вітчизняної...
Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк» iconРозпорядження від 13 травня 2011 року №178 Про заходи з увічнення пам’яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників на 2011-2015 роки
Великої Вітчизняної війни 1941—1945 років та її учасників на 2011—2015 роки» від 17. 03. 2011 №199-р, розпорядження голови облдержадміністрації...
Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк» iconРозпорядження 28 квітня 2012 р. №97 Про відзначення ветеранів Великої Вітчизняної війни з нагоди Дня Перемоги
Великої Вітчизняної війни, визначний особистий внесок у розвиток ветеранського руху на теренах Чернівецької області, значні здобутки...
Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк» icon2010 рік – Рік ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років
Вітчизни. Турбота про поліпшення умов життєдіяльності ветеранів Великої Вітчизняної війни, задоволення їх законних прав та інтересів...
Події Великої Вітчизняної війни. Ю. Збанацький «Гвардії Савочка». Ілюстрація картини П. Козина «Земляк» iconПам'ять про війну – священна (до Дня скорботи і вшануванню пам’яті жертв війни в Україні та 70-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років)
Имами та світовим співтовариством буде відзначати найтрагічнішу дату в історії людства – початок Великої Вітчизняної війни 1941-1945...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка