Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі»




43.53 Kb.
НазваКонспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі»
Дата конвертації16.03.2013
Розмір43.53 Kb.
ТипКонспект
Відділ освіти Уманської міської ради

Міський методичний кабінет

Навчально-виховний комплекс №1

«Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І ступеня»

Конспект

заняття з розвитку мовлення

на тему:
«Будьмо знайомі»
(для дітей середньої групи)

Підготувала

вихователь НВК №1

Подобєдова О. О.

Умань

2009 рік

Програмовий зміст: Зв’язне мовлення: вчити складати описову розповідь про себе, як представника певної статі за схемою та зразком.

Словник: збагатити словник назвами частин тіла та їхніми ознаками антонімами, та словами які містять інформацію про статеву належність у грі скажи навпаки, словами назвами одягу, іграшок (для дівчаток і хлопчиків) Граматика: вправляти в складанні складно підрядних речень у грі «Що я люблю, а що ні». Розвивати вміння орієнтуватися в стереотипах жіночої і чоловічої поведінки та обирати статеві ролі. Виховувати повагу до протилежної статі, доброзичливість

Матеріал: картинки з зображенням ляльок на кожну дитину,фішки, зеленого і жовтого кольору, м’яч, мікрофон, схема опису, люстерка.

Хід заняття.

Слухання вірша Н.Карпенко «Будова тіла»

Познайомтесь, я дитина,

Хоч маленька, а людина.

Всі частини тіла знаю,

Визначаю й називаю.

Є у мене голова

І вона творить дива,

Шия голову тримає,

Повертає, нахиляє.

Є у мене дві руки,

Це мої помічники.

А непосидючі ноги

Прокладають в світ дороги.

Тулуб з’єднує частини,

Є живіт у мене й спина.

І всьому хребет опора,

Ось така моя будова.

  • Про що розповідалося у віршові?

  • Назвіть частини тіла названі у вірші.

  • Чи всі люди мають однакову будову тіла?

  • Чим вони відрізняються?

Дидактична вправа «Знайди ляльку за описом». Діти знаходять ляльку на картинці і накривають її фішками).

«Це хлопчик. У нього коротке, пряме, коричневе волосся. Очі в нього великі і карі. Носик маленький і кирпатий. Має рожеві щічки. Губки тоненькі та рожеві. Він одягнений у білу з різнокольоровими смужечками сорочку. На голівці у нього блакитний блайзер.»

«Це дівчинка. У неї очі блакитного кольору. Волосся коротке, кучеряве і світле. На голівці букети з білих квіті Носик маленький і кирпатий. Губки пухкенькі, рожеві. Одягнена у рожеву біло-рожеву сукню. На ніжках білі туфельки з рожевими стрічками»

  • Чому ви так вирішили?

  • То чим люди відрізняються один від одного (очима, волоссям, кольором шкіри, носами, губами, одягом, статтю).

Дидактична вправа «Який? Яка? Яке?» з метою збагатити словник прикметниками, вчити помічати «свої» ознаки дивлячись в люстерко

  • Чим відрізняються очі у людей? (кольором, розрізом, величиною). Підніміть руку діти в кого блакитні (сірі, зелені, карі) очі.

  • Які бувають носи? (кирпаті, довгі, короткі, маленькі) Пострибайте, у кого кирпаті носики, покрокуйте на місці у кого довгі носики.

  • А що ви скажете про волосся? (довге, коротке, темне світле, кучеряве пряме,)Присядьте у кого довге пряме волосся, пострибайте у кого коротке волосся.

  • А які бувають губи? (тоненькі, товстенькі, червоні, рожеві, бліді)

  • За чим розрізняють хлопчиків і дівчаток? (за одягом)

Дидактична гра «Назви одяг» з метою збагати словник назвами чоловічого і жіночого одягу). Діти стають у коло і називають одяг: хлопчики – чоловічий, дівчатка – жіночий.(Чоловічий – штани, сорочка, светр, шорти, піджак, комбінезон, футболка, капелюх. Жіночий – плаття, блузка, спідниця, сарафан, косинка, шуба.

Дидактична гра «Скажи навпаки» з метою збагачення словника антонімами,

  • Дівчатка низенькі, а хлопчики - … (високі

  • Дівчатка волосся відрощують, а хлопчики … (стрижуть)

  • У хлопчиків волосся коротке, а у дівчаток … (довге)

  • Хлопці сильні, а дівчатка … (слабкі)

  • Дівчата боязкі, а хлопці … (відважні)

  • Коли дівчинка виросте вона стане - жінкою, а хлопчик -… (чоловіком)

  • Жінка народить дитину стане – мамою, а чоловік …(папою)

  • Для онуків жінка – бабуся, а чоловік(… дідусь)

Ви добре знаєте як потрібно ставитись один до одного. Розкажіть як ви це робите. Давайте пограємо у гру «Що я люблю, а що ні»

Діти будують речення намагаючись довести свою думку.

  • Я люблю гратися з хлопчиками(дівчатками) тому що …

  • Я ніколи не ображаю дівчаток, тому що …

  • Я завжди ділюся іграшками, тому що…

  • Я люблю гратися…, тому що..

Дидактична гра «Опиши товариша»

Діти сідають в коло на килимку. Одна дитина виходить за двері. В цей час діти домовляються про кого будуть розповідати. Закріплюють умовні позначки схеми. Якщо дитина яка виходила відгадає про кого розповідалося, залишається в колі.

  • Отже про що ми сьогодні з вами говорили?

  • То чим ви відрізняєтесь один від одного? А тепер я пропоную пограти вам у гру «Інтерв’ю» ви розкажете один одному про себе.




Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі» iconКонспект індивідуального комплексного заняття з розвитку звуковимови, граматичного складу мови та зв’язного мовлення на тему „Автоматизація та диференціація звуків „С” „Ш” 19
Нікішина Л. Т., директор Херсонського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, заслужений вчитель України

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі» iconКонспект заняття з розвитку мовлення на тему : «Складання розповіді-роздуму «Що я знаю про тварин ?»
Граматика: розвивати вміння дітей складати складно-підрядні речення та речення із вставними словами («на мою думку», «по-перше»,...

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі» iconТравень. Конспект заняття з розвитку мовлення з елементами грамоти. Переказ твору К. Ушинського «Умій почекати»
Програмовий зміст. Зв’язне мовлення: вправляти дітей в умінні переказувати твір за частинами без запитань вихователя

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі» iconКонспект заняття на тему: “ Great inventors and inventions
«Questions for asking more information», тренувати навички читання та перекладу невідомого тексту та розвивати навички аудіювання...

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі» iconКонспект заняття з розвитку мовлення
Словник: закріпити назви кольорів, продовжувати вчити вихованців добирати слова відповідно до заданої семантичної категорії

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі» iconВиховний захід: «будьмо знайомі італія»
Мета здійснити віртуальну подорож до Італії, поглибити знання учнів про культурні пам’ятки, визначні місця, відомих людей та традиції...

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі» iconКонспект заняття з розвитку мовлення
Збагатити словник назвами предметів гігієни (мило, рушник, шампунь, зубна паста) та предметами догляду (гребінець, зубна І масажна...

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі» iconКонспект логопедичного заняття на тему: «Ох, І гарна в нас зима»
Ознайомити дітей з корекційними вправами для розвитку дрібної моторики пальців рук «Їжачок», «Дерева», «Хатинка», «Зірка»

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі» iconКонспект заняття з фізкультури на тему : «Друзі наші менші»
Свідомо приймати правила безпечної поведінки на занятті з фізкультури. Аналізувати свою роботу на занятті згідно стану організму....

Конспект заняття з розвитку мовлення на тему: «Будьмо знайомі» iconКонспект заняття з розвитку мовлення
Словник: Збагатити словник дітей іменниками, прикметниками, прислівниками, дієсловами, що називають компоненти природи (небо, хмари,...

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка