Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Урок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл




41.54 Kb.
НазваУрок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл
Дата конвертації04.05.2013
Розмір41.54 Kb.
ТипДокументы
Особистісно- орієнтований урок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл.

Інтерес учнів до предмета формується під безпосереднім впливом учителя і значною мірою залежить від його особистості. Творче застосування креативних форм та засобів навчання ,які має у своєму розпорядженні вчитель , дає йому змогу виробити власну систему роботи , досягти справжньої майстерності.

Креативні методи використовують з метою створення на уроці ситуації , яка дає учням змогу працювати разом , засвоювати ,повторювати , систематизувати навчальний матеріал ,виконувати практичні й лабораторні роботи . створюють атмосферу співпраці , творчої взаємодії в навчанні : кращого сприйняття та засвоєння матеріалу , створення мікроклімату , який стимулює учня до вільного висловлювання своїх думок та вражень.

Тема уроку : « Органічні сполуки і здоров’я людини» .

Мета уроку : ознайомити учнів з найбільш поширеними органічними сполуками : білками , жирами , вуглеводами , із їх вмістом у продуктах харчування та розкрити їх роль для організму людини ;

розвивати вміння й навички роботи із додатковою літературою ; активність і самостійність; стимулювати пізнавальну активність учнів ; характеризувати , порівнювати та робити висновки ; виховувати креативно-валеологічне почуття життєздатності .

Тип уроку : урок вивчення нового матеріалу ( урок орієнтованого навчання )

Обладнання : таблиці, фото колаж до теми , діафільми « Вуглеводи», «Жири», набір хімічних реактивів для дослідження.

Метод навчальної діяльності : креативні технології.

Форми НДУ : індивідуальна, кооперативна , групова .

Структура уроку :

  1. Організаційний момент.

  2. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.

  3. Мотивація уроку .

  4. Вивчення нового матеріалу.

  5. Закріплення вивчення нового матеріалу.

  6. Підсумок уроку.

  7. Домашнє завдання.



Хід уроку.

I . Організаційний момент .

А) Вступне слово вчителя. Психологічний настрій до уроку.

В) Міні рухавка на розвиток уваги.

II. Актуалізація опорних знань та вмінь учнів.

Прийом « Логіка».

Розв’яжіть задачу валеологічного змісту. Робота в групах.

Задача.

Загар в народі вважався ознакою доброго здоров’я . Під час загару утворюється пігмент меланін ,що має коричневе - чорний колір.

Відома його брутто-формула C77H98O33N14S. Обчислити відносну молекулярну масу ( виконують учні першої групи ) та масове співвідношення елементів в меланіні . (виконують учні другої групи) .

Хронометраж виконання завдання 7 хвилин.

Висновок : меланін білкова речовина.

Прийом : «Мозкова атака». (Кооперативний діалог , усно) .

«Що таке життя ?»

Життя це є спосіб відкритих колоїдних систем , які містять у своєму складі сполуки : білки , жири , вуглеводи , нуклеїнові кислоти , що здатні до самовідтворення та накопичення енергії.

III. Мотивація уроку. (Повідомлення теми , мети й завдання уроку).

Прийом «Проблема».

«Чому білки , жири , вуглеводи так необхідні для нашого здорового організму » ?

IV. Вивчення нового матеріалу.

Прийом «Прес-конференція».( Доповіді учнів про органічні сполуки.)

План.

1.Білки- складні високомолекулярні сполуки і головні складові будь-якого живого організму . ( Лабораторний дослід. Якісна реакція на білок курячого яйця.) Значення для здоров’я людини.

2.Жири- органічні сполуки енергії. ( Демонстрація діафільму про жири. Лабораторний дослід про визначення жиру ) . Їх роль для організму людини .

3.Вуглеводи- «глюциди», тобто солодкі . (Лабораторний дослід про визначення крохмалю ).

V. Закріплення вивчення нового матеріалу.

Прийом гри – змагання «Поясни їх». Робота в міні групах . Діалог .

«Якби ви були лаборантом біохіміком чи змогли б пояснити такі поняття ….

«білки»; «жири» ; «вуглеводи».

Прийом хімічного диктанту : «Так –ні».

1.Білки – низькомолекулярні сполуки .

2.Білки – головні складові будь-якого живого організму.

3.Білки це є прискорювачі різноманітних реакцій.

4.Відомо понад 50 амінокислот , які входять до складу білка.

5.Жири – це органічні сполуки , що є ест ерами .

6.Жири є тільки в організмі рослин .

7.Жири- важливий харчовий продукт .

8. В результаті окиснення з1 г. жиру вивільняється близько 12 ,3 кДж/моль енергії .

9.Вуглеводи є гідратами Карбону.

10. «Глюциди» - це гіркі вуглеводи.

11. Вуглеводи ми споживаємо в їжу.

12. Вуглеводи є джерело енергії .

VI. Підсумок уроку. ( Рефлексія . Міні – анкета « Чи сподобався мені урок»?)

VII. Домашнє завдання. Опрацювати параграф . Звернути увагу на роль білків для організму людини. Скласти кросворд до вивчених понять уроку.

Урок підготовила Кива В.П. учитель хімії та біології ,комунального закладу «Чортомлицька неповна середня загальноосвітня школа , м . Орджонікідзе , Дніпропетровська область» .

Схожі:

Урок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл iconУрок з використанням інтерактивних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл
Нтерес учнів до предмету формується під безпосереднім впливом учителя і значною мірою залежить від його особистості
Урок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл iconУрок «Формування поведінки і психіки людини»
Мазуркевич Л. І., Використання когнітивно-креативних методів навчання в процесі вивчення біології
Урок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл iconКонспект уроку для учнів 8 класу за темою The Role of Books in School Life''. Цілі уроку
Тип уроку: урок закріплення та застосування знань, умінь і навичок з використанням інтерактивних методів навчання
Урок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл iconПрограмаспівбесіди з хімії для вступу на перший курс навчання до національного університету «львівська політехніка»
Програма співбесіди з хімії відповідає чинній програмі з хімії для 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів
Урок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл iconПрограма факультативного курсу «Літературна мозаїка»
Збірник програм факультативів та спецкурсів з іноземної мови для профільного навчання та допрофільної підготовки учнів загальноосвітніх...
Урок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів із поглибленим вивченням хімії 8 клас
Навчання в класах із поглибленим вивченням хімії служить загальній меті сучасної школи: розвитку здібностей учнів, підвищенню престижу...
Урок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл iconУрок з математики в 6 класі з використанням нестандартних методів навчання
Тема уроку. Узагальнення та систематизація розділу «Подільність натуральних чисел»
Урок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл iconПрограма для туристсько-краєзнавчих гуртків загальноосвітніх шкіл. Міністерство освіти України, Інститут змісту і методів навчання. Київ,1996 рік
Це вид діяльності, який не потребує талантів, особливих матеріальних затрат, але результати її виховання фізично здорової, соціально...
Урок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл iconВідомості про особливі властивості І групи зберігання речовин (витяг із Типових переліків навчально-наочних посібників І технічних засобів навчання) для загальноосвітніх шкіл (І, II, III ступенів)
Типових переліків навчально-наочних посібників І технічних засобів навчання) для загальноосвітніх шкіл (І, II, III ступенів), затверджених...
Урок з використанням креативних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл iconРиторика наука і мистецтво переконувати
Тип уроку: бінарний, урок вивчення нового матеріалу з використанням інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка