Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Письмо рядкової букви я




73.75 Kb.
НазваПисьмо рядкової букви я
Дата конвертації04.05.2013
Розмір73.75 Kb.
ТипУрок


Урок навчання грамоти у 1 класі.

Тема: Письмо рядкової букви я

Мета:

навчальна: вчити писати рядкову букву я на початку складу, правильно з’єднувати її з іншими буквами;

розвивальна: розвивати уміння виконувати фонетичний розбір слів, співвідносити кількість букв та звуків у слові; поширювати словниковий запас учнів.

виховна: виховувати охайність в роботі; викликати інтерес до вивчення і збереження природи рідного краю.

Обладнання: дошка, малюнки дерев, яру, ягід та плодів, зошити з друкованою основою А.М.Заїки, деформовані речення, таблиці слів «ясен» і «ялинка».

План уроку

І. Організаційна хвилинка.

ІІ. Повторення вивченого. Актуалізація знань дітей.

  1. Робота з таблицею.

  2. Асоціативний ряд

  3. Мотивація навчальної діяльності.

  4. Закріплення звукового значення букви я на початку слова, складу

  5. Складання звукової моделі слова яблуко

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Зіставлення рукописної та друкованої букви.

  2. Письмо букви я в другому рядочку зошита з друкованою основою.

  3. Пальчикова гімнастика

  4. Письмо слова яр

  5. Письмо слова явір.

  6. Гра «Фотограф»

  7. Робота в парах – взаємоперевірка.

V. Фізкультхвилинка.

VІ. Продовження роботи.

  1. Письмо слова яма.

  2. Письмо слова яблуко.

  3. Робота в групах. Письмо деформованого речення.

VІІ. Підсумок уроку.

Хід уроку:

І. Організаційна хвилинка.

- Діти, сьогодні на урок до нас завітали гості. Давайте їх привітаємо.

Пролунав уже дзвінок,

           Починається урок.

           Попрацюємо старанно,

           Щоб почути у кінці,

           Що у нашім першім класі

           Діти – просто молодці!
ІІ. Повторення вивченого. Актуалізація знань дітей.


  1. Робота з таблицею.

  • Діти,подивіться на цю таблицю. В кожному слові пропущена одна буква. Якщо ми правильно вставимо букви, то зможемо прочитати ще одне слово, яке вони утворюють. (яблуко).

Діти відгадують пропущені букви, читають утворені слова, вчитель демонструє малюнки

  • Діти, яке слово зайве і чому?(банан, бо він у нас не росте)





я

г

о

д

а







б

а

н

а

н







с

л

и

в

а







с

у

н

и

ч

к

а







к

а

л

и

н

а

с

м

о

р

о

д

и

н

а



  1. Асоціативний ряд

  • Діти, що ви уявляєте собі, коли чуєте такі слова: слива, калина, яблуко, смородина,суничка? (Літо, садочок)

  • Сьогодні ми з вами завітаємо до літнього саду та назбираємо яблучок, але не простих, а тих, які дають знання, адже здавна яблуко було символом знань.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

  • То які знання ви хочете одержати сьогодні на нашому уроці? (Відповіді дітей)

  1. Закріплення звукового значення букви я на початку слова, складу

  • Назвіть перші два звуки в слові яблуко. ([йа])

  • Якою буквою ми позначаємо сполучення таких звуків? (я)

  1. Складання звукової моделі слова яблуко

  • Діти, відкрийте зошити на сторінці 31 і подивіться на схему слова. З’ясуймо, до якого малюночка підходить ця схема. Доведіть.

  • (Схема підходить до слова яблуко,тому, що у слові вишні два склади, а у слові яблуко – три.)

  • Позначимо звуки в цій схемі.(На дошці така ж схема. Один учень працює біля дошки.)

  • Порахуйте кількість букв в слові яблуко, кількість звуків. Чому звуків більше?

  • Ось тепер можемо почати нашу подорож!

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

  • На уроці читання ми цю букву друкували, а сьогодні рукописна буква я допоможе нам потрапити до саду знань.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Зіставлення рукописної та друкованої букви.

  • Діти розглядають рукописну букву, з’ясовують, із кількох елементів вона складається.

  • Маленька буква я складається із заокруглення з похилою лінією, що переходить у малий овал , і палички із заокругленням унизу. Пишемо заокруглення з похилою лінією, як у букви л, але не доводимо до верхньої лінії рядка, а заокруглюємо ліворуч, описуємо овал на половину рядочка і ведемо вгору до лінії. Не відриваючи руки, пишемо пряму похилу паличку із заокругленням внизу. Пишемо під лічбу раз - і, два-і, три-і.

  1. Письмо букви я в другому рядочку зошита з друкованою основою.

  2. Пальчикова гімнастика

  • Пальчики вітаються (торкаються кінчиками )

  • Пальчики обнімаються (перехрещуємо пальчики лівої руки з правою)

  • Умиваються , отряхують водичку.

  1. Письмо слова яр

  • Діти на нашому шляху до саду-перешкода . Прочитайте слово у третьому рядочку.

  • Що таке яр? Поповніть свій словниковий запас. Яр – це велика глибока западина з крутими схилами, яка виникла через вимивання ґрунту дощовими водами. Яри завдають величезної шкоди сільському господарству, бо вони зменшують площу земель.

  • Щоб подолати яр, складемо його звукову модель і красиво напишемо це слово.

Діти будують звукову модель слова. Чому звуків більше?

  • Подивіться на поля і скажіть, як з’єднується буква я з р?

Один учень пише на дошці.

  • Діти, щоб краще запам’ятати це слово, придумайте речення з ним.

  1. Письмо слова явір.

  • Діти, ми можемо іти далі. Але яр буде збільшуватись кожного разу. Цьому можна зашкодити. Може ви знаєте, як?

  • Щоб зупинити збільшення ярів, їх обсаджують деревами. Але на нашому уроці ми можемо посадити тільки ті дерева, які починаються з букви я. Назва такого дерева є в четвертому рядочку. Прочитайте. Явір – це дерево, дуже схоже на клен, але його листочки і плоди трошки відрізняються. (Показую малюнок).

  • Давайте посадимо це деревце.(Пишемо в зошитах один раз. – Як з’єднаємо я з в?)

  1. Гра «Фотограф»

  • Які ще дерева посадимо?

Відгадайте загадки:

1.Я дерево красень, а звуть мене …(Ясен)

2.Зелену сукню маю, ніколи не знімаю,

Один-єдиний раз на рік зірками прикрашаю.(Ялинка)

  • Посадимо ці деревця, записавши у зошит.(Аналізуємо попередньо з’єднання яс та ял )

  • А тепер, дітки, розгляньте уважно, запам’ятайте ці слова. Запишіть їх у зошит з пам’яті.

  1. Робота в парах – взаємоперевірка.

Після написання діти обмінюються зошитами, перевіряють написане.

V. Фізкультхвилинка.

- Дітки, ви, я бачу, стомилися, тому перш, ніж продовжити наш путь, наберемося сил на фізкультхвилинці!

- Щось не хочеться сидіти, треба трошки відпочити!

VІ. Продовження роботи.

  1. Письмо слова яма.

  • Діти нам залишилось подолати останню перешкоду – прочитайте слово у п’ятому рядку. Як з’єднуються я та м? Напишіть це слово.



  1. Письмо слова яблуко.

  • Ось, нарешті, ми дісталися до нашого саду. Почнемо збирати наші яблучка, але спершу напишемо це слово у шостому рядочку.

  1. Робота в групах. Письмо деформованого речення.

Діти діляться на 3 групи. Кожна одержує картки із словами, з яких вони складають речення.

  1. Діти збирали яблука.

  2. Діти збирали солодкі яблука.

  3. У саду діти збирали солодкі яблука.

  • Яке речення вам подобається більше і чому? Скільки слів у третьому реченні? Назвіть перше слово. Як починаємо писати речення? Що ставимо в кінці речення? У вільних рядочках (сьомому та восьмому) запишіть це речення рукописними буквами. Якщо це завдання здається вам складним, запишіть друге речення.

VІІ. Підсумок уроку.

  • Дітки, зберемо наші яблучка знань. На початку ви говорили, чого чекаєте від нашого уроку. Які ваші сподівання справдилися? Чого нового навчилися? Що цікавого дізналися?

  • Ви дуже гарно працювали, але ми зібрали не всі яблучка, бо ви ще багато чого навчитесь в школі. Я бажаю вам зібрати гарний урожай знань. Дякую за роботу. Урок закінчено.




Схожі:

Письмо рядкової букви я iconКонспект відкритого уроку з навчання грамоти (письмо) Підготувала: вчитель вищої категорії Сива Л. Л. 2011 р. Тема уроку Письмо рядкової букви «ш» (ша), складів і слів з нею
Мета: Вчити учнів писати рядкову букву ш (ша), склади, слова, речення з нею; розвивати у них уміння аналізувати структуру букви,...
Письмо рядкової букви я icon«Письмо рядкової букви й(йот),складів, слів з нею»
Обладнання: зразок рукописної букви й, фішки для складання звукових моделей слів, капелюхи, предметні малюнки, шнурки, картки для...
Письмо рядкової букви я iconПисьмо рядкової букві т („те ), складів та слів з нею
Мет: Вчити учнів правильно аналізувати структуру малої букви т, писати її в рядках зошита, у складах та словах
Письмо рядкової букви я iconТема. Звуки [ л], [л’]позначення їх буквами Л,л. Звуко-буквений аналіз слів із твердими і м’якими приголосними. Письмо рядкової букви л, складів і слів з нею

Письмо рядкової букви я iconТема. Письмо великої букви Г. Письмо слів та речення з великою буквою Г
Мета. Вчити писати учнів велику букву Г, поєднувати її з вивченими буквами; закріплювати уміння робити звукові моделі слів; розвивати...
Письмо рядкової букви я iconПисьмо великої букви З
Мета уроку: навчити писати велику букву З, аналізувати її структуру, з’єднувати з іншими буквами
Письмо рядкової букви я iconЗвук «р», букви р р. Письмо великої літери «Р». Парасолька Оле Лукойє
Мета: Вчити учнів читати слова та речення зі звуками «р», «р'», писати велику букву «Р»
Письмо рядкової букви я iconРозклад уроків на 2011/2012 навчальний рік 1 клас
Музика Математика Труд навч. Математика Письмо Обр мист. Читання Письмо Письмо Фізкультура
Письмо рядкової букви я iconПисьмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є
Мета: Вчити писати малу букву Є, Складати слова з нею, впізнавати звуки, що позначаються буквами Ю, я, ї, є; Розвивати фонематичний...
Письмо рядкової букви я iconУрок Навчання грамоти в 1 класі Тема. Письмо великої букви І. Зіставлення звукових схем зі словами. Списування з друкованого тексту
Мета: навчити дітей писати велику букву І, з’єднувати її з іншими буквами; закріплювати вміння проводити звуковий аналіз слів; розвивати...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка