![]()
|
![]() Тема: Циліндр. Розв'язування задач. Мета: Формувати уміння учнів знаходити невідомі елементи циліндра:твірну, висоту, радіус основи, площі перерізів. Показати практичне використання циліндрів. Розвивати логічне мислення, просторову уяву; розвивати навички швидкого виконання поставлених завдань. Хід уроку
А) Математичний диктант:(7хв.) ![]() Знайти:
Відповіді: 1 варіант: а) 12см; в)arctg ![]() ![]() Б) 13см; г)36п ![]() 2 варіант: а)8см; в)arctg ![]() ![]() Б)17см; г)16п ![]() (Під час проведення математичного диктанту вчитель перевіряє наявність виконаного домашнього завдання). Б) Демонстрація домашнього завдання:(За допомогою епіпроектора).(3хв.) Задача домашньої роботи: Радіус основи циліндра дорівнює 8 см, а діагональ осьового перерізу більша за твірну на 2 см. Знайти площу осьового перерізу циліндра. Нехай на рисунку зображено циліндр. АА1В1В - ![]() осьовий переріз циліндра; АА1-твірна, АО- радіус основи, АВ1-діагональ осьового перерізу. Позначимо за х – твірну АА1. Тоді діагональ АВ1=2+х. З трикутника АВ1С: <В=90°. За т. Піфагора: АВ1²=АВ²+ВВ1² (2+х)²=256+х² 4х=252; х=63см. Площу осьового перерізу знайдемо: S=AB·BB1. S=16·63=1008см². Відповідь: 1008 см². В) Експрес-тестування.(3хв) 1. Прямий циліндр – це тіло, утворене в результаті обертання…
Г) Проект «Циліндри навколо нас»(5хв.) 2. Набуття практичних умінь та навичок: Задача№1: Висота циліндра дорівнює 5 см. На відстані 4 см від його осі проведено переріз, перпендикулярний основам циліндра. Знайти радіус основи, якщо діагональ перерізу дорівнює 13 см. ![]() Розв'язання:
АВ= ![]() АК=12:2=6см АО= ![]() ![]() ![]() Відповідь: 2 ![]() Задача №2: ![]() Осьовий переріз циліндра – квадрат зі стороною 2 ![]() Розв'язання:
CD= ![]() ![]() S= ![]() ![]() Відповідь: 10см². Задача №3: ![]() Діагональ осьового перерізу циліндра дорівнює d і утворює з площиною основи кут α. Знайти площу осьового перерізу та площу основи. Розв'язання: S=AB·BB1; AB=d·cosα; BB1=d·sinα; S=d²cosαsinα; Sоснови=R²; R= ![]() S= ![]() Відповідь: d²cosαsinα; ![]() 3. Робота над задачами з додатку: ДОДОТОК:
Учні одержують моделі циліндрів. ЗАВДАННЯ: Шляхом необхідних вимірювань визначити:
5. Підведення підсумків уроку: 6. Домашнє завдання: №250 ст. 301. Використана література:
|
![]() | Урок №45 Тема. Пряма пропорційна залежність. Розв'язування задач на пропорційний поділ Мета: продовжити роботу з формування вмінь складати пропорції для розв'язування задач на пряму пропорційну залежність величин; вдосконалювати... | ![]() | Застосування розв’язування трикутників у прикладних задачах Мета уроку: Формувати вміння учнів у застосуванні знань розв’язування трикутників до розв’язування прикладних задач. Розвивати у... |
![]() | Розв'язування задач з фізичної географії (7 (8) клас) Марія Галаджій Вирішити це питання дозволить спецкурс „Розв'язування задач з фізичної географії. 7 (8) клас”. Програма курсу дає можливість поглибити... | ![]() | Волинської області У посібнику розглядаються основні способи розв’язування задач на ігри двох осіб, наведені приклади розв’язування таких задач |
![]() | Розв’язування стереометричних задач: вирази-ребуси Записувати розв’язування стандартних задач учням краще самостійно, навчаючись цьому, повторюючи індивідуально необхідні означення,... | ![]() | Розв’язування задач з використанням циклічних операторів Мета: створити умови для формування навичок розв’язування найпростіших задач, що містять цикли, використовуючи різні команди повторення;... |
![]() | Дата уроку Примітки Тема Лінійні рівняння з однією змінною (10 год) 1 Рівняння. Корені рівняння. Розв’язування рівнянь Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота по розв’язуванню задач за допомогою лінійних рівнянь | ![]() | Модуль Розв’язування задач (тіло на похилій площині) Мета: закріпити знання вивченого раніше матеріалу, навчити учнів застосовувати набуті знання під час розв’язування задач |
![]() | 9-й клас. Геометрія Розв'язує трикутники. Застосовує алгоритми розв'язування трикутників до розв'язування прикладних задач | ![]() | Уроки №53-54 Тема. Розв'язування прикладних задач Мета: розвиток пізнавальної активності учнів шляхом розв'язування прикладних задач, що передбачають застосування знань і вмінь,... |