Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Різноманітність плазунів. Клас: 8 Мета уроку




31.21 Kb.
НазваРізноманітність плазунів. Клас: 8 Мета уроку
Дата конвертації28.05.2013
Розмір31.21 Kb.
ТипДокументы
Тема: Різноманітність плазунів.

Клас: 8

Мета уроку:

Освітня - ознайомити учнів з розмаїтістю сучасних плазунів.

Розвиваюча – формування творчої, самоосвітньої, інформаційної, полікультурної компетентностей.

Виховна – виховувати бережне ставлення до навколишнього середовища, любов до природи.

Обладнання і матеріали: таблиці «Тип Хордові. Клас Плазуни», мультимедійний проектор, СD диск з презентацією «Клас Плазуни», слайд «Кросворд».

Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку

І. Організаційний момент (1 хв.)

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності ( 8 хв.)

Кросворд на слайді. Колективне виконання з коригуванням відповідей.

(слайд «Кросворд»). Рухаючись по клітинам кросворду, вибираючи правильні відповіді, записати букви і отримати назву науки про рептилій – герпетологія.

Як ви вже зрозуміли, ми сьогодні будемо розглядати різноманітність плазунів та їх значення. Давайте пригадаємо систематику рептилій (можна почати з надцарства, якщо є необхідність пригадати всі таксони). Які ж особливості мають представники рядів Лускаті, Крокодили, Черепахи, Дзьобоголові? Чим вони особливі, цікаві, дивовижні? Сьогодні ми про це дізнаємось.

Запишіть число та тему уроку у зошит.

ІІІ. Засвоєння нових знань (25хв.)

1. Особливості рядів класу Плазуни (фронтальна робота з підручником)

Завдання:

- визначити представників ряду Лускаті, особливості будови та життєдіяльності (озвучити уголос, якщо ознака вірно названа, то записати у зошит, якщо потребує коригування, то вчитель допомагає, доповнює).

- визначити за попередньою схемою ряд Крокодили, ряд Черепахи, ряд Дзьобоголові.

Фізкультхвилинка

2. Різноманітність плазунів. (віртуальна екскурсія)

А зараз ми відправимося у подорож, щоб поближче познайомитися з цими дивовижними плазунами. Я сподіваюсь, що ви знайшли багато цікавих фактів в книжках та в Інтернеті і поділитесь своїми знахідками з усіма нами.

(демонструючи слайди презентації «Клас Плазуни», ставляться питання до учнів, що вони знають про цю тварину цікавого. Підібрати цікаві факти входило до домашнього завдання).

Плазуни:

  • алігатор - черепахи морські та - анаконда

  • крокодил сухопутні - чорна мамба

  • гавіал - кобра

- пітони

  • комодський варан

  • хамелеон

  • гекон

(доповнити, якщо дітям буде бракувати інформації)
IV. Узагальнення знань. (7 хв.)

Біологічні задачі.

- У дитячому мультфільмі черепаха, відправляючись на зустріч з морським царем, знімає свій панцир і пірнає в глибини океану. Яку помилку припустили створювачі мультфільму?

- Тропічні гекони заважають мешканцям будинків, збираючись вечорами біля світла. Чим можна пояснити таку привабливість світла для геконів?

- Отруйні змії порівняно невеликі за розміром і певною мірою малорухливі, натомість удави мають великі розміри і відзначаються значною рухливістю. З чим можуть бути пов’язані такі відмінності?

- Відомий у свій час мандрівник-учений Олександр Гумбольт розповідав, що крокодили, коли спекотно, лежать на піску і так роззявляють пащу, що їхні щелепи утворюють прямий кут. Як це можна пояснити?

Наприкінці нашого уроку, хочу вам нагадати, що всі плазуни потребують захисту і охорони, втручання людини в світ дикої природи призводить не тільки до хижацького винищування рептилій, а й до знищення їх середовища існування. Сподіваюсь, ніхто з вас не буде ворогом ані рептиліям, ані іншим тваринам.

V. Підсумки уроку і домашнє завдання (4 хв.)

§ 42, опрацювати завдання на стор. 185.

Творчі завдання – сформовані заздалегідь групи приймають участь в проекті «Охорона та значення плазунів», координатори отримують завдання: підготувати на вибір – презентацію, буклет, екскурсію, виставу, агітбригаду, гру за темами «Значення плазунів», «Охорона плазунів», «Плазуни Червоної книги України», «Ми хочемо додати…» (вчитель обов’язково надає критерії оцінювання роботи та забезпечує консультацію в позаурочний час).
Література

  1. Богданова О.К. Інноваційні підходи до викладання біології: Навчально-методичний посібник – Х.: «Основа», 2003. – 128 с.

  2. Запорожець Н.В., Влащенко С.В. Біологія. 8 клас: Підручник – Х.: АН ГРО ПЛЮС, 2008. – 288 с.

  3. http://redbook-ua.

Схожі:

Різноманітність плазунів. Клас: 8 Мета уроку iconКонспект уроку з біології у 8 класі «Різноманітність плазунів. Значення їх у природі і житті людини. Охорона плазунів»
«Різноманітність плазунів. Значення їх у природі і житті людини. Охорона плазунів»
Різноманітність плазунів. Клас: 8 Мета уроку iconЗагальна характеристика класу Плазуни. Клас: 8 Мета уроку
Освітня ознайомити учнів з систематикою, походженням плазунів, організація активного пошуку знань про будову, особливості процесів...
Різноманітність плазунів. Клас: 8 Мета уроку iconУрок у 8 класі Тема уроку : Клас Земноводні. Клас Плазуни. Мета уроку
Перш ніж я повідомлю правила гри хочу, щоб ви подумали і сказали, як різні народи вшановували плазунів та земноводних
Різноманітність плазунів. Клас: 8 Мета уроку icon«Клас Плазуни. Особливості будови і життєдіяльності»
Учні повинні знати : будову, розмноження, поведінку плазунів, найпоширеніші види плазунів; роль плазунів у екосистемах; значення...
Різноманітність плазунів. Клас: 8 Мета уроку iconУрок семінар з теми «різноманітність плазунів. Роль плазунів у екосистемах, їх значення для людини. Охорона плазунів»
...
Різноманітність плазунів. Клас: 8 Мета уроку iconТема. Різноманітність класу Плазуни. Ряд Лускаті. Мета
Мета: ознайомити учнів з різноманітністю плазунів, поглибити знання про ящірок І змій
Різноманітність плазунів. Клас: 8 Мета уроку iconУрок-подорож Мета
Мета: ознайомитися з різноманітністю плазунів, біологічними особливостями їхньої життєдіяльності у зв'язку з умовами життя, з'ясувати...
Різноманітність плазунів. Клас: 8 Мета уроку iconЕкологія плазунів. Роль та значення плазунів в системі живої природи. Охорона плазунів

Різноманітність плазунів. Клас: 8 Мета уроку iconРізноманітність плазунів
Учитель. Діти! Для того щоб пригадати попередньо вивчений матеріал та налаштуватись на роботу я прочитаю вам опис певної систематичної...
Різноманітність плазунів. Клас: 8 Мета уроку iconУрок Клас Дата Тема уроку : Дифракція світла. Мета уроку
Мета уроку: ознайомити учнів з явищем дифракції світла та умовами її спостереження;розвивати логіку мислення та практичні навичку...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка