Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Тема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів




30.88 Kb.
НазваТема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів
Дата конвертації28.08.2013
Розмір30.88 Kb.
ТипЗадача
Зміст
Хід уроку
Математика 5 клас.

Тема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів.

Мета. Формування навичок застосування законів множення, правил додавання, віднімання та множення десяткових дробів; виховувати увагу, самостійність.

Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації знань.

ХІД УРОКУ

І. Актуалізація опорних знань.

Запитання

  1. Які дії з десятковими дробами ви знаєте?

  2. Як додавати, віднімати десяткові дроби?

  3. Як помножити десяткові дроби?

  4. Які закони множення ви знаєте?

ІІ. Розв´язування вправ.

Учитель. Жили були Кай і Герда. Вони дружили, разом вирощували квіти. Але одного зимового дня Снігова Королева забрала Кая, кинула йому в очі і серце крижинки, заморозивши його так, що він забув про Герду. Довго Герда сумувала за Каєм і вирішила його розшукати.

І ми з вами допоможемо Герді в пошуках Кая.

Спочатку Герда побігла до річки запитати, чи не знає вона, де Кай. Річка відповіла: «Якщо розв´яжеш задачу, то я покажу тобі дорогу».

Задача 1. Скільки кілометрів пропливе порожній човен за 8 годин за течією річки, якщо швидкість течії 1,2км/год?

Відповідь. 1,2 · 8 = 9,6 (км).

Учитель. Герда сіла в човен і припливла до старої чаклунки. Бабусі дуже сподобалась дівчинка. Щоб Герда забула Кая, бабуся, розчісуючи волосся дівчинки, зачаклувала її. Щоб зникли чари, Герді необхідно пригадати назву квітки, яку вона вирощувала з Каєм.

Виконавши множення числа 2,5 на числа, записані на пелюстках, та розмістивши результати в порядку зменшення, одержимо назву квітки, яку вирощували Кай і Герда.



Розв´язання

2,5 · 21 = 52,5 (Т)

2,5 · 0,02 = 0,05 (А)

2,5 · 12 = 30 (Р)

2,5 · 4,2 = 10,5 (Я)

2,5 · 5,12 = 12,8 (О)

2,5 · 1,4 = 3,5 (Н)

2,5 · 0,3 = 0,75 (Д)

Відповідь. Троянда.

Учитель. Герда згадала про Кая і втекла від бабусі. Бігла вона

довго, стомившись, сіла перепочити. Прямо перед нею

стрибав старий Ворон. Герда запитала, чи не знає він, де Кай. Ворон відповів: «Кар-кар, напевно знаю, де твій принц, але скажу, якщо ти добре знаєш таблицю множення на «8».

Гра «Так – ні».

Якщо дане число ділиться на 8, діти відповідають: «так», в іншому випадку – «ні».

48:8; 56:8; 42:8; 45:8; 49:8; 16:8; 36:8; 64:8; 72:8.

Учитель. Ворон привів Герду до принца і принцеси, але принц був не Кай. Дівчинка розповіла їм свою історію і попросила в них карету, щоб вирушити далі у пошуках Кая. Принц і принцесса погодились за умови, що Герда розв´яже приклади найдоцільнішим способом.

Приклади

  1. 2· 3,9 ·0,5 = (2 · 0,5) · 3,9 = 3,9;

  2. 0,21 · 6 · 0,5 = (6 · 0,5) · 0,21 = 0,63;

  3. 8,3 · 5 + 1,7 · 5 = 5 · (8,3 + 1,7) = 50;

  4. 83,4 · 5 – 4 · 83,4 = 83,4 · (5 – 4) = 83,4;

  5. 4 · 7,8 · 0,5 = (4 · 0,5) · 7,8 = 15,6;

  6. 2,5 · 1,8 · 2 = (2,5 · 2) · 1,8 = 9.

Учитель. Довго їхала Герда в кареті, але в лісі її схопили розбійники, якими верховодила мала жорстока розбійниця. Розповідь Герди, її турбота про товариша розчулили маленьку розбійницю. І вона вирішила відпустити її, але якщо Герда розв´яже задачу.

Задача 2. Визначити площу лісу, в якому живуть розбійники, ящо він має форму прямокутника довжиною 18,4км і шириною 9,5км.

Відповідь. S = 18,4 · 9,5 = 174,8 (км²).

Учитель. Північний Олень відвіз Герду до бабусі Лапландки, яка сказала: «Моя товаришка Фінка знає, де Кай, але я покажу до неї дорогу, якщо ти розв´яжеш задачу».

Задача 3. Скільки риби у Фінки, якщо у мене 30,5кг, а в неї в 4,8 раза більше?

Відповідь. 30,5 · 4,8 = 146,4 (кг).

Учитель. Фінка показала дорогу Герді до замку Снігової Королеви. Коли Герда побачила Кая, вона кинулася до нього, але Кай стояв нерухомо. В його очах і серці були крижинки. Їх необхідно розтопити. Для цього замість зірочок треба поставити пропущені цифри.

  1. 1,* Відповідь. 1,8

× *, 6 × 2,6

_____ _____

**8 108

3* 36

_____ _____

4,*8 4,68

  1. *5,4 Відповідь. 15,4

× 3,* × 3,6

______ ______

*24 924

4** 462

_____ ______

*5,4* 55,44

Учитель. Крижинки розтанули. Кай упізнав Герду. Вони сміялися і плакали від радості, бо вірність і дружба перемагають всі нещастя.

ІІІ. Завдання додому.

Скласти казку про множення десяткових дробів.

IV. Підсумок уроку.

Схожі:

Тема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів iconТема. Множення і ділення десяткових дробів. Мета
Мета. Узагальнити і систематизувати уміння і навички учнів розв'язування вправ на множення і ділення десяткових дробів; розвивати...
Тема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів iconУрок №95 Тема. Множення десяткових дробів
Мета: ввести поняття множення десяткових дробів та сформулювати загальне правило множення десяткових дробів; розпочати роботу з фор­мування...
Тема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів iconПідготувала і провела
Тема: Розв’язування задач і вправ з теми “Додавання і віднімання десяткових дробів”
Тема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів iconПовідомлення теми, мети і завдань уроку
Мета. Створити проблемну ситуацію, спільно з учнями вивести правило множення десяткових дробів на розрядну одиницю, натуральне число...
Тема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів iconДодавання і віднімання десяткових дробів. Розв’язування вправ і задач
Мета: Закріпити вміння та навички учнів виконувати додавання та віднімання десяткових дробів, розвивати логічне мислення, працьовитість,...
Тема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів iconУрок 114. Розв'язування вправ. Самостійна робота мета
Тема Ділення десяткових дробів. Дії з десятковими дробами. Середнє арифметичне
Тема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів iconУрок формування умінь і навичок. Хід уроку Слайд 1 Організаційний момент
Тема. Розв’язування вправ та задач на додавання, віднімання та множення звичайних дробів
Тема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів iconУрок математики 6-б клас Вчитель Візнюк В. М. Тема уроку: Задачі на множення дробів. Мета уроку: Застосування правил множення до розв’язування задач
Робота за комп’ютером (диференційовано), (виконання множень звичайних дробів для ліквідації прогалин у діях з дробами)
Тема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів icon«Розв’язування вправ на всі дії із звичайними дробами»
Мета. Узагальнювати вміння виконувати вправи, що передбачають застосування правил додавання, віднімання, множення та ділення звичайних...
Тема. Розв´язування вправ на множення десяткових дробів iconРозв'язування вправ і задач на всі дії з десятковими дробами
Звичайні дроби. Десяткові дроби тема ділення десяткових дробів. Дії з десятковими дробами
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка