Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Урок 4 клас Дата : 20. 01. 2011 Номер уроку 18 Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів»




334.29 Kb.
НазваУрок 4 клас Дата : 20. 01. 2011 Номер уроку 18 Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів»
Сторінка1/3
Дата конвертації26.10.2012
Розмір334.29 Kb.
ТипУрок
  1   2   3



План – конспект уроку з природознавства для 4 класу на тему:



План – конспект

Комбінований урок

4 клас

Дата : 20.01.2011

Номер уроку 18

Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів»

Мета:

Навчальна:

  • продовжити формувати уявлення про Україну;

  • розкрити значення вислову «мішані ліси;»

  • розкрити значення лісів для життя людей;

  • розкрити причину різноманітності її природи;

  • ознайомити з рослинним і тваринним світом;

  • ознайомити з багатствами надр;

  • вчити класифікувати предмети;

Розвиваюча :

  • показати залежність між неживою природою та живими організмами;

  • розвивати спостережливість, мислення, уміння аналізувати і робити висновки;

  • удосконалювати вміння спостережливості;

  • розвивати просторові уявлення;

  • розвивати вміння висловлювати свої думки;

  • уміння самостійно працювати з додатковою літературою;

  • розвивати вміння працювати за планом;

Виховна :

  • виховувати бережливе ставлення до природи,

  • виховувати естетичні почуття;

  • виховувати акуратність;

  • формувати бережливе ставлення до шкільного приладдя;

  • виховувати любов до рідної землі;

  • виховувати охайність на уроках природознавства;

  • вчити як поводити себе на природі.

Обладнання : Фізична карта України, карта природних зон, колекції корисних копалин, гербарні рослини, краєвиди мішаного лісу, підручник з природознавства

Байбара Т.М., Бібік Н.М., Я і Україна: Підручник для 4 класу. – Форум, 2005. – 175с.

Будна Н. О., Майхрук М.І., Рябова С.І., Я і Україна Зошит з природознавства 4 клас: Тернопіль, навчальна книга – Богдан, 2009.

Вартабедян Л.В., Голінщик Ж.А., Я і Україна (Громадянська освіта. Природознавство). 4 клас. Інтерактивні форми роботи на уроці. – Тернопіль: Видавництво «Богдан», 2010.

Діптан Н.В., Назаренко А.А., Я і Україна (Громадянська освіта. Природознавство). 4 клас. Плани – конспекти уроків. –Харків: Веста: Видавництво «Ранок», 2005.

Ільченко В.Р., Гуз К.Ж.,Ільченко О.Г., Я і Україна. Довкілля. Підручник для 4 класу.

Зошит з друкованою основою.

План уроку :

І Організаційний момент.

ІІ Хвилинка спостережень.

  1. За живою природою.

  2. За неживою природою.

  3. Народні прикмети, приказки, прислів’я, загадки.

ІІІ Перевірка домашнього завдання.

  1. Варіант №1 – фронтальне опитування.

  2. Варіант №2 – робота з картками.

  3. Варіант №3 – тести.

ІV Актуалізація опорних знань.

  1. Варіант №1 – створення проблемних ситуацій.

  2. Варіант №2 – відповіді на запитання.

  3. Варіант №3 – розгадування кросворда.

V Повідомлення теми і завдань уроку.

ІV Сприймання та усвідомлення навчального матеріалу.

  1. Робота з визначенням.

  2. Робота з контурною картою.

  3. Розповідь про природні зони.

  4. Бесіда на закріплення.

  5. Робота з зошитом з друкованою основою.




  1. Розповідь про розташування природних зон.

  2. Робота з контурною картою

  3. Бесіда на закріплення.

  4. Робота з зошитом з друкованою основою.

Фізкультхвилинка.

  1. Розповідь про типи лісів :

  2. Бесіда на закріплення.

  3. Робота з зошитом з друкованою основою.




  1. Розповідь про знаходження зони мішаних лісів.

  2. Робота з контурною картою.

  3. Бесіда на закріплення.

  4. Робота з зошитом з друкованою основою.




  1. Розповідь про кліматичні умови та пори року.

  2. Робота з контурною картою.

  3. Бесіда на закріплення.

  4. Робота з зошитом з друкованою основою.




  1. Розповідь про ярусність лісу.

  2. Бесіда на закріплення.

  3. Робота з зошитом з друкованою основою.




  1. Розповідь про фауну мішаних лісі

  2. Бесіда на закріплення.

  3. Робота з зошитом з друкованою основою.




  1. Розповідь про птахів мішаних лісі

  2. Бесіда на закріплення.

  3. Робота з зошитом з друкованою основою.




  1. Розповідь про плазунів мішаних лісів.

  2. Бесіда на закріплення.

  3. Робота з зошитом з друкованою основою.




  1. Розповідь про комах мішаних лісів.

  2. Бесіда на закріплення.

  3. Робота з зошитом з друкованою основою.




  1. Розповідь про ліси.

  2. Бесіда на закріплення.

  3. Робота з зошитом з друкованою основою.



  1. Розповідь про зубра.

  2. Бесіда на закріплення.

  3. Робота з зошитом з друкованою основою.




  1. Розповідь про заповідник.

  2. Бесіда на закріплення.

  3. Робота з зошитом з друкованою основою.

VII Запам’ятовування навчального матеріалу.

  1. Варіант №1 – робота з підручником.

  2. Варіант №2 – Гра1.

  3. Варіант №3 – Гра 2.




  1. Варіант №4 – розгадування кросворда.

  2. Варіант №5 – бесіда.

  3. Варіант №6 – відповіді на питання.


VIII Підведення підсумків уроку.

IX Повідомлення домашнього завдання

Хід уроку

І Організаційний момент.

ІІ Хвилинка спостережень.

  1. За живою природою.

  • Які зміни відбулись у рослинному світі взимку? (Рослини ростуть і розвиваються під снігом, але не так активно як це відбувається взимку)

  • Які зміни відбулись у тваринному світі взимку?(Деякі тварини впадають у зимову сплячку)

  • Чим займаються люди взимку?(Працюють по господарству, заготовляють дрова)

  1. За неживою природою :

  • Яка висота сонця над горизонтом ?(Сонце взимку знаходиться низько)

  • Яка тривалість дня (ночі) взимку?(Ночі взимку довгі, дні короткі)

  • Яка температура грунту (водойм) взимку?(Холодно, температура низька )

  • Яка хмарність?(Взимку переважно хмарно)

  • Чи були сьогодні протягом дня опади(Ні)

  • Який напрям вітру сьогодні?(Північно – західний) Слайд №5

ІІІ Народні прикмети:

Зима морозяна – літо гаряче.

Зима зі снігом – літо з дощем.

Дим стовпом – на мороз

Дим вовком, клубком – на негоду.

Іній на деревах – на мороз, туман – на відлигу.

Прислів’я і приказки :

Січень – року початок, зимі середина.

Січень не так січе, як у вуха пече.

Біла зима і чорне сіно з’їсть.

Січень наступає, мороз людей обнімає.

Січень січися, а ти до печі тіснися.

Зимове тепло – як мачушине добро.

Зима невелика, та в неї рот великий.

Сніг на полях – зерно в засіках.

Загадки :

Прийшла баба з вітрами,

Та з білими снігами,

Привела з собою

Діда з бородою. (Зима)

Метелиця – хурделиця

Замела лісок

Як біла ковдра, стелиться

Під соснами сніжок. (Зима)

Взимку, як дерева голі,

Він лежить – біліє в полі,

А як сонце припече,

То заплаче і …втече. (Сніг)

Посівальник

На гілках – сніжинки, наче ноти,

Лише в полі срібний звук сурми

Став у добрім часі до роботи

Січень – син суворої зими.

Весь у неньку – вдачею і виглядом,

Тесля й муляр, маляр він і скляр,

Ген які хороми світлі виладнав

У гаях, на луках і полях.
Де пройшов – квітки встають іскристі,

Але можна холоду на зло

Віднайти в душі його пречистій,

Наче диво, лагідне тепло.
Де вітри лягають у знемозі,

Спочиває ліс у білім сні,-

Непогасно сяють на морозі

Ягоди калини вогняні.
Мовби літо в затишку дрімає

Колискову шепче тихий гай

Січень сіє, віє, посіває

Снігом на багатий урожай.
А коли засвітиться зірниця,

Просвітить народження Христа,

Прилетить колядка, наче птиця,

Нам серця зігріє і вуста.
Посівай же, січню білобровий,

У містах степах і між дібров,

Рідному народу на здоров’я,

Україні рідній на добро.

Музичний твір

Колядка «Нова радість стала»

Нова радість стала,

Яка не бувала

Над вертепом звіздар ясна

На весь світ засіяла.

Де Христос родився

З Діви воплотився,

Як чоловік з пеленами

У Бога повився.

Пастушки з ягнятком

Перед тим дитятком,

На колінця припадають

Царя Бога вихваляють.

Прости тебе царю,

Небесний владарю,

Даруй літа щасливії

Цьому дому господарю.

Цьому господарю,

І цій господині

Щоби мали щастя й долю

Щорік, щодня, щогодини.
ІІІ Перевірка домашнього завдання.

  1. Варіант №1 – фронтальне опитування :

  • Як утворюється джерело? Чим воно корисне?

  • З яких частин складається річка?

  • Які ріки краю ви запам’ятали?

  • Яке значення мають ріки у господарстві?

  • Яку водойму називають озером? Які бувають озера?

  • Як виникають болота?

  • Що таке море? Чому вода в морях солона?

  1. Варіант№ 2 – робота з картками :

Картка 1 :

  1. Записати водойми суші.

  2. Чому джерельна водо холодна і чиста?

Картка 2 :

  1. Яку будову має річка?

  2. Записати, які моря є в Україні.

  3. Картка1 :

Картка 3 :

  1. Накреслити схему річки з 2 лівими притоками і одним правим.

  2. Що таке озеро?

Картка 4 :

  1. Як утворюється болото?

  2. Записати найбільші річки України.

Картка 5 :

  1. Що таке море?

  2. Як виникають болота.

  3. Варіант №3 – тести.

І варіант

  1. Найбільша річка України :

  1. Дністер;

  2. Дніпро;

  3. Дунай

  1. Місце, де ріка впадає в іншу водойму :

  1. Гирло;

  2. Витік;

  3. Русло

  1. Джерело – це …

  1. Природна водойма;

  2. Штучна водойма

  1. Тернопільська область знаходиться від Дніпра :

  1. На лівобережжі;

  2. На правобережжі

  1. Синевір, Свитязь, Ялпуг – це …

  1. Ріки;

  2. Озера;

  3. Болота

  1. Моря України – це моря …

  1. Індійського океану;

  2. Тихого океану;

  3. Атлантичного

  1. Найбільша в світі і третя за величиною в Європі ріка :

  1. Дніпро;

  2. Десна;

  3. Дністер

  1. Водойма, яка виникла у природних западинах на поверхні Землі …

  1. Озеро;

  2. Море;

  3. Річка

  1. Ріка, яка бере початок на Подільській височині, на Хьельниччині :

  1. Славута;

  2. Південний Буг;

  3. Припять

  1. Які назви мав Дніпро ?

  1. Борисфен, Данаприс;

  2. Славута, Ялпуг;

  3. Кагул, Славутич

ІІ варіант

  1. Одна з найбільших лівих приток Дніпра :

  1. Десна;

  2. Дністер;

  3. Дніпро

  1. Ріка, яка протікає в північно – східній частині України, бере початок у Росії :

  1. Південний Буг;

  2. Сіверський Донець;

  3. Данаприс

  1. Моря України – це моря …

  1. Індійського океану;

  2. Тихого;

  3. Атлантичного

  4. Атлантичного

  1. Озера, яких називають морями :

  1. Каспійське та Аравійське;

  2. Шацьке та Кагульське;

  3. Сивашське та Аравійське

  1. Велика повноводна ріка, протікає по семи областях нашої країни. Бере початок на північно – східному схилі Карпат і впадає в Дністровський лиман Чорного моря :

  1. Дністер;

  2. Дніпро;

  3. Десна

  1. Джерело – це …

  1. Природна водойма;

  2. Штучна водойма

  1. Дніпро має … притоки :

  1. 1050;

  2. 1424;

  3. 2201;

  1. Які назви мав Дніпро ?

  1. Борисфен, Данаприс;

  2. Славута, Ялпуг;

  3. Кагул, Славутич

  1. Місце, де ріка впадає в іншу водойму :

  1. Гирло;

  2. Витік;

  3. Русло

  1. На місці осушених … вирощують добрі врожаї.

  1. Озер;

  2. Річок;

  3. Боліт.

ІV Актуалізація опорних знань.

  1. Варіант №1 – створення проблемної ситуації:

Вчитель зачитує текст:

«Неповторну красу природи створює цей край. Здавна він славиться могутніми лісами : соснові бори, розкішні діброви, білокорі березняки, а над чудовими озерами і повноводними ріками схиляють свої гілки, похмурі вільшаки. Якої туту тільки немає дичини!!!»


  1. Варіант №2 – Відповіді на запитання:

- Поміркуйте, якої зони стосується цей опис природи. Знайдіть в атласі зону мішаних лісів.

- Як ви розуміння вислів «мішаний ліс»?

  1. Варіант №3 – Розгадування кросворда






1

























2

























3


































4

























5
















6




























7













8

















































  1. Обласний центр України? (Житомир)

  2. Птах, що живе в Поліссі. (Тетерів)

  3. Чагарник, що росте в березняках. (Крушина)

  4. Грунти в Поліссі(Болотні)

  5. Соснові ліси (Бори)

  6. Лікарська рослина (Звіробій)

  7. Тварина, яку взято під державну охорону. (Олень)

  8. Одна з областей України (Тернопільська)
  1   2   3

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Урок 4 клас Дата : 20. 01. 2011 Номер уроку 18 Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» iconУроку: Зона мішаних та широколистих лісів
Мета: сформувати вміння склада­ти характеристику природної зони, розпізнавати її географічне поло­ження, межі зони мішаних та широколистих...

Урок 4 клас Дата : 20. 01. 2011 Номер уроку 18 Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» iconУроку: Зона мішаних та широколистих лісів
Мета: сформувати вміння склада­ти характеристику природної зони, розпізнавати її географічне поло­ження, межі зони мішаних та широколистих...

Урок 4 клас Дата : 20. 01. 2011 Номер уроку 18 Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» iconПриродні зони україни
Зона мішаних лісів в Україні репрезентована Українським Поліссям. Південна межа Полісся проходить поблизу Львова, Шепетівки, Жито­мира,...

Урок 4 клас Дата : 20. 01. 2011 Номер уроку 18 Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» iconУрок 35. Тема: «Зона мішаних І широколистих лісів України»
Р-ііі. «Ландшафти І фізико-географічне районування». Т-1 «Природно-територіальні комплекси». Урок 3 (35)

Урок 4 клас Дата : 20. 01. 2011 Номер уроку 18 Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» iconУрок з предмету «Я І Україна. Природознавство»
Мета. Розкрити причину різноманітності природи України; сформувати поняття про природні зони; розглянути зону мішаних лісів; ознайомити...

Урок 4 клас Дата : 20. 01. 2011 Номер уроку 18 Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» iconТема. Зона мішаних лісів на території України
Отже, починаємо працювати. Повернулись один до одного, посміхнулися, налаштувалися на роботу, побажали удачі. Відчули потребу працювати....

Урок 4 клас Дата : 20. 01. 2011 Номер уроку 18 Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» iconПлан-конспект уроку з курсу «Географія 7 клас» з теми "Природні зони Північної Америки"

Урок 4 клас Дата : 20. 01. 2011 Номер уроку 18 Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» icon4 Історичні аспекти створення вільних економічних зон (вез)
Ключові слова: вільна економічна зона, спеціальна економічна зона, мито, митниця, митний режим, протекційна система, венчурні фірми,...

Урок 4 клас Дата : 20. 01. 2011 Номер уроку 18 Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» iconПлан-конспект уроку із використанням технології критичного мислення тема: Зональні й азональні природні комплекси. Природні зони
Освітня: Закріпити поняття «Природний комплекс», показати різноманітність природних зон, їх залежність від клімату

Урок 4 клас Дата : 20. 01. 2011 Номер уроку 18 Тема : «Природні зони України. Зона мішаних лісів» iconУрок Клас Дата Тема уроку
Мета уроку: ознайомити учнів з явищем дифракції світла та умовами її спостереження;розвивати логіку мислення та практичні навичку...

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка