Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Урок№1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи




44.79 Kb.
НазваУрок№1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи
Дата конвертації09.10.2012
Розмір44.79 Kb.
ТипУрок
Зміст
Хід уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
V. Первинне закріплення нового матеріалу

Розділ 1. Чотирикутники. Урок № 1

УРОК№ 1

Тема уроку. Чотирикутник та його елементи.

Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям чотирикутника; ввести термінологію, пов'язану з елементами чотирикутника; сформувати в учнів уміння знаходити на рисунку опуклі й неопуклі чотирикутники; довести теорему про суму кутів чотирикутника; теорему про суму зовнішніх кутів чотирикутника, взятих по одному при кожній вершині; формувати навички застосування отриманих теоретичних знань під час розв'язування задач.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: креслярські інструменти; таблиця «Чотирикутники».

Хід уроку

I. Організаційний момент

В адаптованій формі вчитель повідомляє учням про вимоги про­грами до знань і вмінь з теми, що вивчається.
ІІ. Формулювання теми, мети і задач уроку
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Запитання до класу

  1. Сформулюйте аксіому про проведення прямої через дві точки.

  2. Чи є правильним твердження, що через три будь-які точки за­вжди можна провести пряму?

  3. Як називається фігура, що складається із трьох точок, які не лежать на одній прямій, і трьох відрізків, які попарно сполу­чають ці точки?

  4. Які елементи трикутника вам відомі?


IV. Вивчення нового матеріалу

План викладення теми

  1. Означення чотирикутника.

  2. Елементи чотирикутника.

  3. Позначення чотирикутника.

  4. Опуклі та неопуклі чотирикутники.

  5. Периметр чотирикутника.

  6. Сума кутів довільного чотирикутника.

  7. Зовнішні кути чотирикутника.

  8. Теорема про властивість зовнішніх кутів чотирикутника.

Учитель викладає новий матеріал, дотримуючись плану та ви­користовуючи таблицю «Чотирикутник». Після кожного пункту плану можна запропонувати учням вправи на первинне закріплення матеріалу.
Чотирикутники

1. Означення чотирикутника



Чотирикутником називається фігура, що складається із чотирьох точок (вершин чоти­рикутника) і чотирьох відрізків, які послідовно сполучають ці точки (сторін чотирикутника). При цьому ніякі три із цих точок не лежать на одній прямій, а відрізки, що сполучають їх, не перетинаються

2. Елементи

чоти­рикутника



М і N; N і F; F і К; К і М сусідні вершини; М і F; N і К протилежні вершини; MN і NF; NF і FK; FK і KM; KM і MN — су­сідні сторони;

MN і FK; NF і МК протилежні сторони; MF і NK діагоналі

3. Позначення чотирикут­ника



Для позначення чотирикутника всі його вершини необхідно назвати послідовно, по одному разу кожну вершину. Наприклад, даний чоти­рикутник можна назвати ABCD, BCDA, CDAB, DABC

4. Опуклий і неопуклий чотирикутник



Чотирикутник називається опук­лим, якщо він лежить в одній півплощині (разом із прямою, що її обмежує) відносно будь-якої прямої, що містить сторону цьо­го чотирикутника.

Чотирикутник LPQR — опуклий.

Чотирикутник ABCD неопуклий

5. Периметр чотирикутника



Периметр чотирикутника — сума до­вжин усіх його сторін: PABCD = AB + BC + CD + AD.

6. Сума кутів довільного чотирикутника



Сума кутів кожного чотирикутника дорівнює 360° :

A + B + C + D = 360°.

7. Зовнішні кути чотирикутника



Поняття «зовнішній кут» розглядається тільки для опуклих чотирикутників. Сума зовнішніх кутів опуклого чо­тирикутника, взятих по одному при кожній вершині, дорівнює 360° : 1 + 2 + 3 + 4 = 360°.


V. Первинне закріплення нового матеріалу

Усні вправи

Вправи № 1, 3—7 (с. 9—10 підручника).

Письмові вправи

С № 9, 12 (а), 14 (с. 10 підручника);
Д № 27, 28 (с. 12 підручника);
В № 30 (с. 12 підручника).

Задача № 27. Розв'язання

Нехай сторони чотирикутника дорівнюють 2х см, 3х см, 6х см (х > 0), тоді четверта сторона за умовою дорівнює (2х + 3х + 6х) : 3 = х см. Оскільки периметр чотирикутника 44 см, то маємо рів­няння: 2х + 3х + 6х + х = 44; 44х = 3 · 44; х = 3. Отже, сторони чо­тирикутника дорівнюють 6 см, 9 см, 18 см і 11 см.

Відповідь: 6 см, 9 см, 18 см, 11 см.

Задача № 28. Доведення

Нехай ABCD — даний чотирикутник (рис. 1). Оскільки ВС || AD, то кути ADB і DBC внутрішні різносторонні при паралельних пря­мих AD і ВС та січній BD, тоді DBC = ADB = 70°. У трикутни­ку ABD ABD = 180° - (A + + ADВ) = 180° - (70° + 50°) = 60°. Отже, ΔABD = ΔCDB за стороною й двома прилеглими до неї кутами. Звідси BC = AD, AB = CD, що й треба було довести.

Задача № 30. Доведення

Нехай бісектриси кутів А і В чотирикутника ABCD перетина­ються в точці О (рис. 2). У трикутнику ABO AOB = 180° - (A + B). Оскільки сума всіх кутів чотирикутника дорівнює 360°, то = = 180° - - . Таким чином, АОВ = , що й треба було довести.


VI. Підбиття підсумків уроку

Учні відповідають на запитання після § 1 на с. 9 підручника.
VII. Домашнє завдання

С Задача № 11 (с. 10 підручника).
Д Задача № 24 (с. 11 підручника).
В Задача № 29 (с. 12 підручника).




Т.Л.Корнієнко, В.І.Фіготіна. Розробки уроків. Геометрія. 8 клас. За підручником Г.П.Бевза, В.Г.Бевз, Н.Г.Владімірової.

Схожі:

Урок№1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи iconУрок №1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи. Мета уроку: познайомити учнів
Мета уроку: познайомити учнів з поняттям чотирикутника; ввести термі­нологію, пов'язану з елементами чотирикутника; формувати в учнів...
Урок№1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи iconУрок №39 Тема уроку. Многокутник та його елементи. Опуклі та неопуклі многокутники. Мета уроку
Мета уроку: увести поняття ламаної, многокутника; учити розрізняти опуклі та неопуклі многокутники, описувати елементи многокутника,...
Урок№1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи iconКартка (план) уроку №1(105) Предмет «Математика» Тема уроку Геометричне тіло І його поверхня. Многогранник та його елементи, опуклий многогранник Тип уроку
Тема уроку – Геометричне тіло і його поверхня. Многогранник та його елементи, опуклий многогранник
Урок№1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи iconУрок 40 Тема уроку: Тематична контрольна робота № Мета уроку
Мета уроку: Перевірити знання, уміння і навички учнів з теми «Елементи комбінаторики»
Урок№1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи icon8-й клас. Геометрія
Чотирикутник, його елементи. Паралелограм та його властивості. Ознаки паралелограма. Прямокутник, ромб, квадрат та їх властивості....
Урок№1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи iconУрок №48 Тема уроку. Підсумковий урок. Мета уроку: підбити підсумки роботи за І семестр. Тип уроку: комбінований
Учитель самостійно планує цей урок, враховуючи реальні навчальні можливості учнів класу. У кінці уроку слід оголосити оцінки учнів...
Урок№1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи iconУрок 2 Тема уроку. Тригранний і многогранний кути. Мета уроку
Мета уроку: формування понять тригранний і многогранний кут; грані, ребра, вершина і двогранні кут тригранного кута, формування умінь...
Урок№1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи iconУрок № Тема : Інтернет Тема уроку: Правила пошуку даних в Інтернеті Дата уроку: Форма уроку: комбінований
Мета: Ознайомити дітей зі структурою глобальної мережі та правилами користування пошуковими системами
Урок№1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи iconУрок №8 Тема уроку. Ромб. Властивості та ознаки ромба. Мета уроку
Мета уроку: дати означення ромба, ознайомити учнів з його властивостями та ознаками; навчити розпізнавати ромб серед чотирикутників...
Урок№1 Тема уроку. Чотирикутник та його елементи iconУрок №7 Тема уроку. Прямокутник. Його властивості та ознаки. Мета уроку
...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка