Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Урок розвитку мовлення Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця»




75.74 Kb.
НазваУрок розвитку мовлення Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця»
Дата конвертації01.09.2013
Розмір75.74 Kb.
ТипУрок
Зміст
А тепер усі швиденько
2. Повідомлення теми і мети уроку.
Розповідь вчителя. Слайд 4.
2. «В художній майстерні».
Взимку, як у казці, усе може бути
У грудні сонце повертає на літо, а зима на мороз.
V. Перевірка виконаної роботи. (Слайд 26)
Урок розвитку мовлення

Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця».

Мета. Вчити учнів самостійно писати твір на задану тему на основі допоміжних слів та даного плану; вчити правильно будувати текст, речення; вчити фантазувати, бачити прекрасне у навколишньому середовищі ;

розвивати спостережливість, образне мислення, творчі здібності, збагачувати словниковий запас; усне та писемне мовлення;

виховувати любов до природи, прагнення до творчості, естетичні почуття.

Хід уроку

І. Організація класу.

Пролунав дзвінок.

^ А тепер усі швиденько

Налаштуйтесь на урок.

Уроки творчості, натхнення уроки,

Добра і радості, і мудрості глибокої,

Усі шляхи тернисті перейти

Уроки творчості поможуть вам завжди.

(Розподіл дітей на групи за кольором.)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та завдань уроку

1. Створення позитивного настрою

- Розпочинаємо урок розвитку зв’язного мовлення, на якому ми будемо писати твір ...

Вслухайтесь в слова цієї пісні і скажіть про що саме? Слайд №2

(Звучить пісня «Зимовий вальс»)

  • Про яку пору року йде мова у пісні?

  • Про які особливості зими ви почули у пісні?

^ 2. Повідомлення теми і мети уроку.

- Зима – чудова пора року. Про неї пишуть поети, складають музику композитори, малюють картини художники. Сьогодні і ми постараємось розказати про красу зими працюючи у творчій студії «Слово».

Напишемо твір про зиму, красиву, білосніжну, недаремно ж ми назвали його « Прийшла Зима-чарівниця». Можна пофантазувати і написати про те, як ви її собі уявляєте. Слайд 3

ІІІ. Підготовка до написання твору.

  1. ^ Розповідь вчителя. Слайд 4.

Йде рідним краєм чарівниця-зима. Мороз постукує по деревах. Дрімають під снігом клени та липи, дуби та берізки. Пролітає пухнастий сніжок. Вся земля вкрита білою ковдрою.

Диво-казка живе скрізь зимовим днем, коли навколо снігові замети, а на деревах шапками лежить сніг. Дуже гарно в таку пору. Але зима буває різною. То сонечко вигляне, то сніжок іде, а то хурделиця права диктує, завиває.
^ 2. «В художній майстерні».

А ким ви уявляєте зиму?

Одні уявляють її старою бабусею, інші – холодною красунею. Я ж пропоную вам картини відомої англійської художниці Жозефіни Уолл. Вона працює в стилі фентезі. "Фантазія дає мені можливість зображувати світ таким, яким би я хотіла його бачити". (Ж.Уолл).

Своїх персонажів Жозефіна створює за допомогою яскравих фарб у синіх, жовтих, бузкових відтінках.

  • Ким ми бачимо зиму на малюнках?

  • Яка вона – добра чи зла? (красива, добра, холодна, казкова).

- Як ще можна назвати Зиму? Доберіть їй красиве ім’я! (Білосніжка, Королева, Снігова Красуня) (слайд 5)

3. Робота над образними висловами.

^ Взимку, як у казці, усе може бути:

Диво можна помітити, чудо - відчути.

Зиму можна не тільки побачити,

Зиму можна навіть почути!
- Послухайте загадку. (Слайд 6)

Ніжна зірка сніжно-біла

На рукав згори злетіла.

Поки ніс її сюди –

Стала краплею води. (Сніжинка)

-Чи помічали ви красу сніжинок? На що вони схожі?

-Зараз ви побачите незвичайний снігопад. Ви побачите, який вигляд мають сніжинки під мікроскопом. А почути зиму нам допоможе чудова музика П.І.Чайковського. Усі сніжинки схожі одна на одну, як сестри, але в кожної - своє вбрання. (Слайд 7 - 12)

а) Гра «Збери слова». Робота групою. (Слайд13)

На сніжинках написані склади. Утворіть слова і ви почуєте якими можуть бути сніжинки.

Ле, ча, каз, гень, ко, кі, ва, тен,рів, хо, діт, лод,ні, на,іс, мо, крис, ті, зя, ро, на.

(легенькі, тендітні, іскристі, холодна, чарівна, казкова)

Анаграми.

Розшифруйте анаграми і дізнаєтесь, які дії можуть виконувати сніжинки (слайд 14)

(танцюють, кружляють, виблискують, летять, падають, метушаться, красуються, пурхають)

б) Назви ознаку предмета

Які ще зимові слова ви знаєте? Доберіть до кожного слова його ознаки.

Сніг – холодний, блискучий, білий, м’який, глибокий, пухнастий, легкий, чистий, брудний, мокрий, лапатий, сухий, срібний, розсипчастий,золотий, багряний, жовтий, зелений.

Зима – морозна, сніжна, холодна, люта, чарівна, кришталева, казкова, сувора, золотокоса, барвиста, різнобарвна.

Мороз – великий, міцний, лютий, сильний, пекучий, тріскучий, суворий, лагідний, теплий.

в) Гра «Добери риму» (слайд 15 - 17)

А зараз час добирати слова в риму до кожного другого рядочка вірша.

А яка зима буває

Скаже той, хто добре ЗНАЄ.

Чи ж вона буває ніжна?

Ні! Холодна й БІЛОСНІЖНА!
Так. Холодна, вітер віє,

І від снігу все БІЛІЄ.

В небі темна хмара висне,

Іноді мороз аж ТИСНЕ,
Чудеса на склі малює,

На річках мости БУДУЄ,

Не прості, а льодяні,

Дуже гарні, мов СКЛЯНІ.
Під ногами сніг рипить,

Звір від холоду ТРЕМТИТЬ.

Є хурделиця, природно.

Є метелиця ХОЛОДНА.
Хуга є, і є завія,

Сонце світить, та не ГРІЄ.

І його частіш немає —

Хмара сонце ЗАКРИВАЄ.
Часом сніг летить лапатий,

Бігти хочеться із ХАТИ,

Щоб зловити біле диво,

Бо повсюди так КРАСИВО!
Хоч носи в усіх червоні,

Мокрі ноги та ДОЛОНІ,

Та додому йти пора...

Шкода, йде весела ГРА.
То ж зима буває різна:

Біла, радісна і ГРІЗНА.

І весела, і сумна,

Як розплачеться ВОНА.

г) Віднови прислів’я. (Слайд 18)

Багато прикмет народ пов’язує із зимою. Які саме, дізнаємося, склавши їх.

^ У грудні сонце повертає на літо, а зима на мороз.

Сонце блищить, а мороз тріщить.

Багато снігу – багато хліба.

д) фізкультхвилина (Слайд 19)

ІV. Написання твору за поданим планом і опорними словами.

1. Робота над будовою тексту. (Слайд 20)

- Згадайте, з яких частин складається текст?

- Про що може розповідатись у кожній частині нашого тексту?

2. Складання плану. (На дошці переплутані частини плану). (Слайд 21)

1. Прийшла зима.

2. Зимова природа.

3. Люба зимонько!

3. Повторення правил роботи над текстом. (Слайд 22)

Діти, давайте згадаємо правила роботи над текстом.

4.Орфографічна підготовка (Слайд 23)

Повторимо і запам’ятаємо правила написання деяких слів.

-Зверніть увагу на написання слів: вбрання (подовження приголосних), срібно-білі (це правило ви будете вчити у 7 класі), казкове (дзвінкі звуки в українській мові перед глухими вимовляються дзвінко).

5.Самостійна творча робота (Слайд 24,25)

А тепер ми всі готові

В зошит записати твори.

(Написання твору під супровід музики П.І.Чайковського «Зима». )

Діти працюють в групах.

1 група. Пишуть твір, відповідаючи на питання

Придумайте і запишіть речення про зиму:

Яка зима настала?

Що падає з неба?

Чим вкрилися річки, озера?

Яке повітря взимку?

Яке небо взимку?

Що роблять взимку діти?

Чи люблять люди зиму?

Допоміжні слова: морозна, сніжна, легенькі пухнасті сніжинки, вкрилися льодом, холодне морозне, катаються на лижах, ковзанах, санчатах, ліплять снігову бабу.

2 група.

Запишіть твір, використовуючи зачин, кінцівку та опорні слова основної частини.

Зачин. Завітала у гості зима-чарівниця.
Основна частина. Опорні слова :снігова хмара, затанцювали сніжинки, наче пух, як зірочки, білою ковдрою, казкове вбрання, срібно-білі, пахне морозом, пливуть хмари, ніби великі білі кораблі, срібні мережані пишні сукні на верхівках дерев.

Кінцівка. Це зима створила таку красу! За це ми її і полюбляємо.

3група. Складають твір, використовуючи план та опорні слова.

Прилетіла на білому коні.

Торкнулася, дерев і кущів, подихом верхівок, заіскрилися ,кришталеві шати, срібні сукні, вкрила теплою ковдрою, дрімають замріяні ліси.

Пахне морозом, холодному небі, повільно пливуть хмари, ніби великі білі кораблі. Ясного дня, сніжинки іскряться, різнобарвною веселкою, кружляють у вальсі.

люблять зиму, радісна і весела, вітряна і морозна. срібна і красива, серйозна чи сварлива.

^ V. Перевірка виконаної роботи. (Слайд 26)
«Крісло автора». Діти зачитують свої твори. Виправляємо помилки.

VІ. Домашнє завдання. (Слайд 27)

1 група – скласти 5-6 речень про зиму

2 група – записати віршик про зиму (4 рядки).

3 група – записати загадку.

VІІ. Підсумок уроку.

Інтерактивна вправа «Інтерв’ю».

Чи задоволені ви тим, як пройшов урок?

Чи було вам цікаво? Чому?

Чи задоволені ви своєю роботою на уроці?

Оцініть свою роботу на уроці.

  1. Я старався,але не встиг виконати завдання

  2. Я допускав помилки, але мені вдалося їх виправити.

  3. Я не зробив жодної помилки і встиг виконати всі завдання.

Працювали всі старанно

І почули у кінці.

Що у нашім третім класі

Діти просто – молодці.


Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Урок розвитку мовлення Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця» iconУрок розвитку мовлення для учнів 11 класу на тему «Підготовка до написання твору-роздуму (у форматі зно)»
Обладнання: мультимедійна дошка або комп’ютер; пам’ятки для написання твору-роздуму (додаток А); роздатковий матеріал, підготовлений...

Урок розвитку мовлення Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця» iconУрок читання Тема. Зачарувала все зима…
Матеріал до уроку. Андрій Бобенко «Прийшла зима біловолоса…», Дмитро Чередниченко «Новий рік»

Урок розвитку мовлення Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця» iconОсобливості написання твору на зно
Написання твору має здійснюватися з чітким виконанням умов, поданих у завданні до теми твору

Урок розвитку мовлення Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця» iconУрок з розвитку мовлення та трудового навчання Тема. Могутній дуб окраса лісу Українська мова
Українська мова. Розвиток зв’язного мовлення. Складання твору з елементами опису «Могутній дуб»

Урок розвитку мовлення Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця» iconУрок 6 тема: Написання твору-роздуму «У чому суть трагедії Гамлета»
Мета: Узагальнити знання учнів про трагедію В. Шекспіра «Гамлет», дати цілісну характеристику головного героя, поглибити поняття...

Урок розвитку мовлення Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця» iconУрок Тема. Пiдготовка до твору на суспiльно-полiтичну тему: «Яким був розвиток української мови»
Свiй словниковий запас; вдосконалювати вмiння працювати над твором як одним iз жанрiв усного мовлення, продовжувати працювати над...

Урок розвитку мовлення Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця» iconТема. Урок розвитку зв'язного мовлення у 10 класі. Підготовка до написання есе на основі віршів Шарля Бодлера. Мета
Вості поетичної творчості Ш. Бодлера, звернути увагу на особливості естетичної та філософської концепції його творів; розвивати усне...

Урок розвитку мовлення Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця» iconУрок розвитку комунікативних умінь
Тема. Повторення вивченого про мовлення. Комунікативні ознаки мовлення. Види мовленнєвої діяльності. Навчальне читання мовчки

Урок розвитку мовлення Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця» iconУрок зв’язного мовлення. «Осінь спати захотіла, землю листом застелила »
Вступ. Звуки мовлення. Букви. Каліграфічне написання малих букв українського алфавіту. (Частина І, впр. 1-8)

Урок розвитку мовлення Тема. Написання твору «Прийшла зима-чарівниця» iconТема. Написання листа рідним, друзям з попереднім складанням плану. Закріплення етичних навичок у ході складання письмових висловлювань
Мета: повторити основні вимоги до усного та писемного мовлення, ознайомити учнів з одним із зразків ділового мовлення – листом; закріплювати...

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка