Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Густина речовини. Розв’язування експериментальних задач




38.79 Kb.
НазваГустина речовини. Розв’язування експериментальних задач
Дата конвертації12.09.2013
Розмір38.79 Kb.
ТипДокументы
Зміст
Тип уроку
Методи та прийоми
Постановка проблеми
Дата уроку 18.11 7 клас

Тема: Густина речовини. Розв’язування експериментальних задач.

Мета:

  • Шляхом проведення фізичного експерименту навчити учнів визначати густину рідин та твердих тіл.

  • Формувати інтерес до фізичного експерименту, розвивати експериментальні вміння та прагнення проводити експеримент.

  • Сприяти активізації творчого мислення учнів, вироблення в них життєво важливих компетенцій.

  • Виховувати любов до родини, до Батьківщини, практичні навички користування приладами.

Тип уроку: Урок формування практичних вмінь та навичок учнів.

Обладнання: терези демонстраційні, динамометр, посудини з водою,

солоною водою, олією,мензурки з горохом, картопля, рисова

крупа, мензурки з водою, тіла правильної та неправильної

форми, магнітна дошка, комп’ютер,навчальна презентація

«Домашній експеримент», мультфільм «Коля, Оля і Архімед»,

саморобні прилади.

Методи та прийоми: евристична бесіда, демонстраційний експеримент, фронтальний експеримент, перегляд відео та презентації.

Хід уроку

І етап: Етап організації навчальної діяльності

  1. привітання

  2. фіксація відсутніх

  3. емоційна готовність

ІІ етап: Етап покладання мети та проектування навчальної діяльності

  1. оголошення теми та мети уроку

  2. колективне складання плану уроку

ІІІ етап: Етап орієнтації

Актуалізація суб’єктивного досвіду та опорних знань учнів.

  1. Дати характеристику фізичній величині густина

  • Чому густини газів значно менші ніж густини рідин та твердих тіл?

  • Формула густини

Робота на магнітній дошці з величинами, що входять до складу формули



– густина кг/м3

m – маса кг

V– об’єм м3

  • Як визначити масу тіла?

  • Як визначити об’єм?

а)прямокутного паралепіпеда;

б)тіла циліндричної форми.

Постановка проблеми: Як визначити об’єм тіла неправильної форми.

ІІІ століття до нашої ери

Легенди про Архімеда та золоту корону

Отже, як визначити об’єм тіл неправильної форми.

ІV етап: Організація виконання плану навчальної діяльності

  1. Звіт про виконання домашнього експерименту

( в зошитах учнів заготовлено схеми задач)

Дано:

а= V=

в= =

с= V=a·b·c

m= 180 г

- ?

2) Левицький О.

Дано:

d= V=

m= =

l=

- ?

3) Кащеєв А.

Дано:

m= =



- ?

4) Кузьмін А.

Експ.

Дано:

=



100 см3

- ?

Теор.

9т=9000кг

а= m=

в= =

с=

- ?

2.Експериментальне визначення густини тіл правильної та неправильної форми

  • Самостійна експериментальна робота

3.Дослід з передбаченням результатів та поясненням їх.

Олія налита в мензурку з водою.

Після пояснення «Питання з заковикою»

4.Дослід з плаваючим яйцем

5. Звіт Бельчевичена про ареометр. Демонстрація ареометра.

6. Дослід на змішування води та спирту (Виховна бесіда про повноту життя особистості).

ІVетап: Рефлексія. Якою була мета уроку?

Чи досягли ми мети уроку?

Схарактеризуйте одним словом вашу роботу на уроці.

VІ етап: Оцінювання та задання домашнього завдання(як змінити об’єм тіл під час нагрівання). Придумати досліди та прилади, які б демонстрували розширення тіл під час нагрівання.


Схожі:

Густина речовини. Розв’язування експериментальних задач iconУрок №45 Тема. Пряма пропорційна залежність. Розв'язування задач на пропорційний поділ
Мета: продовжити роботу з формування вмінь складати пропорції для розв'язування задач на пряму пропорційну залежність величин; вдо­сконалювати...
Густина речовини. Розв’язування експериментальних задач iconЗастосування розв’язування трикутників у прикладних задачах
Мета уроку: Формувати вміння учнів у застосуванні знань розв’язування трикутників до розв’язування прикладних задач. Розвивати у...
Густина речовини. Розв’язування експериментальних задач iconРозв'язування задач з фізичної географії (7 (8) клас) Марія Галаджій
Вирішити це питання дозволить спецкурс „Розв'язування задач з фізичної географії. 7 (8) клас”. Програма курсу дає можливість поглибити...
Густина речовини. Розв’язування експериментальних задач iconВолинської області
У посібнику розглядаються основні способи розв’язування задач на ігри двох осіб, наведені приклади розв’язування таких задач
Густина речовини. Розв’язування експериментальних задач iconРозв’язування стереометричних задач: вирази-ребуси
Записувати розв’язування стандартних задач учням краще самостійно, навчаючись цьому, повторюючи індивідуально необхідні означення,...
Густина речовини. Розв’язування експериментальних задач iconРозв’язування задач з використанням циклічних операторів
Мета: створити умови для формування навичок розв’язування найпростіших задач, що містять цикли, використовуючи різні команди повторення;...
Густина речовини. Розв’язування експериментальних задач iconДата уроку Примітки Тема Лінійні рівняння з однією змінною (10 год) 1 Рівняння. Корені рівняння. Розв’язування рівнянь
Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота по розв’язуванню задач за допомогою лінійних рівнянь
Густина речовини. Розв’язування експериментальних задач iconМодуль Розв’язування задач (тіло на похилій площині)
Мета: закріпити знання вивченого раніше матеріалу, навчити учнів застосовувати набуті знання під час розв’язування задач
Густина речовини. Розв’язування експериментальних задач icon9-й клас. Геометрія
Розв'язує трикутники. Застосовує алгоритми розв'язування трикутників до розв'язування прикладних задач
Густина речовини. Розв’язування експериментальних задач iconУроки №53-54 Тема. Розв'язування прикладних задач
Мета: розвиток пізнавальної активності учнів шляхом розв'язування прикладних задач, що передбачають за­стосування знань і вмінь,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка