Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Пожежна безпека, правила поведінки




83.11 Kb.
НазваПожежна безпека, правила поведінки
Дата конвертації13.09.2013
Розмір83.11 Kb.
ТипУрок
Зміст
Хід уроку.
Vі. практична робота
Урок

з основ здоров’я

6 клас

Тема: Пожежна безпека , правила поведінки

під час пожеж.

Практична робота № 9

Користування засобами пожежогасіння .

Підготувала:

вчитель основ здоров’я

Сапіжанської СЗШ І-ІІ ступенів

Свентух Оксана Миколаївна

Урок основ здоров’я у 6 класі

Тема: Пожежна безпека , правила поведінки під час пожеж.

Практична робота № 9 Користування засобами пожежогасіння .

Мета : сформувати в учнів уявлення про необхідність дотримання правил пожежної безпеки, невідкладні дії під час пожежі ; розвивати вміння використовувати способи і засоби запобігання пожежі в громадському приміщенні, розпізнавати ознаки небезпечних чинників при пожежі, правильно здійснювати поетапність евакуації, використовувати знаки пожежної безпеки (за необхідності); виховувати відповідальне ставлення учнів за життя та здоров'я (особисте і оточуючих людей);

Обладнання: підручники, навчальний посібник « Основи здоров’я» в схемах і таблицях , дитячі малюнки, знаки пожежної безпеки, схема «План евакуації при пожежі в школі», пам'ятки,вогнегасники.

Тип уроку: комбінований

Структура уроку:

  1. Організаційний момент……………………………………………..1 хв.

  2. Актуалізація опорних знань і умінь учнів…………………………2хв.

  3. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів …………..4 хв.

  4. Вивчення нового матеріалу………………………………………..20 хв.

  1. Пожежа. Горючі речовини.

  2. Правила безпеки житла.

  3. Правила виклику пожежників .

  4. Найчастіші помилки.

  5. Що допоможе вам уникнути пожеж.



  1. Закріплення нових знань і умінь учнів……………………………7 хв.

  2. Фізкульт хвилинка …………………………………………..1хв.




  1. Практична робота ……………………………………………………12 хв.

  2. Підсумок уроку……………………………………………………..2 хв.

  3. Домашнє завдання………………………………………………….1 хв.

ХІД УРОКУ.

I.Організаційний момент

II.Перевірка домашнього завдання, актуалізація і корекція опорних знань

III. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів

Демонстрація досліду. Насипте у склянку піску, встроміть у нього недогарок свічки і запаліть . Потім накрийте склянку блюдцем . Вогонь невдозі згасне через нестачу кисню.

Отже, щоб з’ясувати три умови виникнення горіння пропонується схема:«Що ?»«Де ?» «Коли?»:

1)Що необхідно , щоб почалось горіння ? (горючі речовини –дерево,папір….)

2)Де може відбутися горіння ? ( Там , де є кисень)

3)Коли це може трапитись?(Коли є джерело запалювання . Іскра ,вогонь )

І так , ми пригадали трикутник вогню.

IV. Вивчення нового матеріалу

Продовжіть речення Вогонь – друг тому що-…………….

Можливі відповіді(- Він зігріває в холод!- Без нього не приготувати їжу!- Він дає світло в темноті! - Вічні вогні біля пам′ятників героям Великої Вітчизняної війни. - Факел, запалений від променів сонця в далекій Олімпії гідно несуть спортсмени.)
1)Розповідь вчителя

Пожежа – це лихо, під час якого вогонь виходить з-під контролю людей і завдає великої шкоди. Пожежна небезпека виникає там, де існує загроза виникнення пожежі. Речовини і матеріали, які можуть спричинити пожежу, є пожежнонебезпечними. До пожежонебезпечних належать легкозаймисті речовини і горючі матеріали.

Які речовини називають горючими?

Які речовини називають легкозаймистими ?

Гра

Підбери слово із другої колонки.

Бензин жевріє

Ганчір’я вибухає

Пісок спалахує

Дерево горить

Сніг гасить

Порох тане
Усі вважають, що перебувати у власному помешканні завжди безпечно. Проте не завжди можна почувати себе безпечно, навіть у власній кімнаті. Це залежить від ряду зовнішніх та внутрішніх чинників (особиста поведінка, предмети побуту тощо).

Основні причини виникнення пожеж: необережне, недбале поводження з вогнем при користуванні опалювальними системами, розігріві горючих речовин і їхньому зберіганні, виконанні ремонтних робіт; залишені без нагляду електроприлади, підпали, несправність устаткування; необережне поводження з вогнем, пустощі з вогнем тощо.

2) Робота з пам 'яткою( використання посібника)

Ви вже знаєте правила безпечної поведінки на дорозі, на вулиці біля школи. Сьогодні ми ознайомимося з правилами безпеки житла.

Учні читають пам'ятку «Правила безпеки житла», характеризують її.

    • Не користуватися відкритим вогнем за відсутності дорослих.

    • Не користуватися електроприладами без дозволу дорослих і не залишати їх увімкненими на довгий час.

    • Не залишайте без нагляду свічки, гасові лампи, які використовують для освітлення.

    • Не ховатись у шафі, коробках, закритих приміщеннях, якщо немає поряд дорослих.

    • Не огортайте електричні лампи, торшери займистими матеріалами (папером, тканиною).

3) Розв’язання ситуаційних задач.

Поміркуйте

Діти грались із сірниками та підпалили килим. Він почав тліти і задимив кімнату. Потай від дорослих діти відкрили вікна, зробивши протяг (вирішили провітрити кімнату), але килим спалахнув, і почалася пожежа. Оцініть дії дітей.

Під час пожежі в квартирі хлопчик, набравши номер 101, перелякано кричить у трубку телефону: «Рятуйте! Пожежа! Я живу тут, у великому будинку, на третьому поверсі!». У чому помилка хлопчика?

Викличте за номером 101 пожежну службу, чітко назвавши свою адресу, в містах (вулиця, підізд, поверх, номер квартири , прізвище хто повідомив про пожежу)
Учитель. За відсутності дорослих удома слід поводитися якомога обережніше та виконувати правила особистої безпеки (не діяти без дозволу батьків, не гратися в небезпечних місцях тощо).

4)Робота з малюнками

Учні розглядають запропоновані вчителем малюнки помешкання.

Завдання

  1. Перерахуйте безпечні місця на малюнку.

Розповідь вчителя.

Що може призвести до пожежі

До виникнення пожежі можуть призвести несправні газові та електричні прилади, необережне поводження із сірниками (мал. 54 ст119 ), горючими хімічними речовинами (спиртом, бензином, гасом), а також порушення вимог протипожежних норм під час проектування та будівництва житлових будинків, об'єктів народного господарства, катастрофи природного походження. Однак найчастіше причиною пожежі стає людська недбалість.

Що допоможе вам уникнути пожеж

Насамперед ви повинні знати, що в будь-якому громадському приміщенні (магазин, поліклініка, школа, лікарня, кінотеатр, стадіон та інші) є план евакуації на випадок виникнення пожежі та інших надзвичайних ситуацій. Відвідуючи ці заклади, намагайтеся обов'язково ознайомитися з ним, особливу увагу приділіть тим приміщенням, де перебуваєте найдовше.

На плані ви побачите:

  • перелік першочергових дій під час виникнення пожежі;

  • місця розташування телефонів, пожежних кранів, вогнегасників;

  • головні та запасні шляхи евакуації.

V. Закріплення нових знань і умінь учнів

Бесіда за запитаннями.

Що таке пожежа ?

Які причини виникнення пожеж?

Що таке трикутник вогню?

Яких правил має дотримуватися людина , щоб не виникло пожежі ?

Гра

Перед вами на дошці написані слова, що означають предмети або речовини:

папір, цвях, вата, пісок, гілка, вода, газ, глина, шина, петарда, електрична гірлянда,мокра ковдра.

  • Що може викликати вогонь і горіти?

  • Що може згасити вогонь?


Фізкульт хвилинка.

На галявині вогнище,

Полум'я стелиться низько-низько(присідають),

Далі вогнище розгоряється (піднімаються)

І полум'я коливається (показують руками).

Ми взяли водичку прямо із кринички (нахиляються)

Полили , загребли (імітація руками )

І з галявини пішли (крокують) Сідають на місце.

VІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА

Тема: Користування засобами пожежогасіння

Мета: навчитися використовувати засоби пожежогасіння та підручні засоби від диму, вогню тощо.

Обладнання: малюнки підручника, фотографії вогнегасників, стендів пожежної безпеки, вогнегасник.

Хід роботи:

Завдання 1 Робота в групах

Кожна група повинна скласти план, за яким вона діятиме в запропонованих ситуаціях.

Група 1. Людина мешкає у десятиповерховому у готелі на восьмому поверсі. Вночі вона прокинулася від запаху диму.

Група 2. Дванадцятирічна дівчинка та її трирічна сестричка дивилися телевізор (дорослих вдома не було). Раптом з телевізора повалив дим. Діти живуть на другому поверсі п’ятиповерхового будинку.

Група 3. Діти потай від дорослих розпалили у саду багаття при сильних поривах вітру.

Група 4. Діти грали із сірниками і підпалили килим. Він почав жевріти й задимив кімнату. Потай від дорослих діти відчинили вікна для провітрювання, але килим спалахнув і почалася пожежа.

Розповідь вчителя.

Загадка Він тихесенько висить і ніколи не шумить . Та як десь вогонь палає , він аж піну випускає(Вогнегасник)

Додаткова інформація.

Існує чимало видів вогнегасників, які використовують залежно від того, що спричинило пожежу. Розрізнити їх легко:у назвах обов’язково є буква В – для вуглекислотного, ПП або ПХП- для пінного , та буква П – для порошкового. Будь-який вогнегасник має механізм для вмикання . Це кран або важіль. Потрібно спрямувати струмінь на вогонь та запустити механізм. Треба пам’ятати , що будь-який вогнегасник не можна тримати горизонтально, а тільки вертикально.

Під час гасіння, наприклад, меблів, застосовують водяний вогнегасник (мал. 56, 1); електропроводки - вуглекислотний (мал. 56, 2); каструль, що горять, - порошковий (мал. 56, 3); твердих речовин і легкозаймистих рідин - пінний (мал. 56, 4).

Завдання 2

У чому помилка людей, зображених на малюнку 55 ст. 122 ?

Завдання 3

Ознайомтись із вогнегасником потім усно дайте відповіді на запитання:

Як користуватися цими засобами пожежогасіння у щойно розглянутих ситуаціях?

Які підручні засоби для захисту від диму та вогню ви оберете під час пожеж ?

Зробіть висновки та запишіть їх у зошит.

VI. Підсумок уроку

Заключне слово вчителя:

Небезпека може виникати всюди: вдома , у школі , на вулиці , тому варто навчитись уникати та долати її. Дуже важливо дотримуватися правил поводження з відкритим вогнем , техніки безпеки при користуванні електроприладами , комп'ютером , телевізором , гострими та іншими предметами у власному помешканні. Коли ви навчитеся знаходити безпечні місця у власному будинку, квартирі , спробуйте знаходити їх у громадських приміщеннях.

Продовжіть речення Вогонь – ворог тому що-…………….

Тисячі міст і сіл зникли в полум′ї вогню, але якщо правильно його використовувати можна уникнути неприємностей.

Учитель оцінює роботу учнів, виставляє оцінки, коментує їх.

VI. Домашнє завдання

1) Вивчити 21 параграф підручника.

2) Намалювати схему евакуації з будинку

Схожі:

Пожежна безпека, правила поведінки iconПрограма для проведення вступних випробувань зі спеціальності 092800 «Пожежна безпека»
«Пожежна безпека» (на базі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра зі спеціальності 092800 «Пожежна безпека») до подальшого навчання...
Пожежна безпека, правила поведінки iconУрок №23 (Основи здоров’я 6 клас)
...
Пожежна безпека, правила поведінки iconВиховна година Культура поведінки
Мета: повторити і закріпити відомі правила поведінки, вивчити ще невідомі правила, показати красу культурної поведінки і непривабливість...
Пожежна безпека, правила поведінки iconМетодичні вказівки до виконання курсового проекту з дисципліни „Пожежна профілактика технологічних процесів" для слухачів заочної форми навчання за спеціальністю №6. 092800 „Пожежна безпека"
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
Пожежна безпека, правила поведінки iconБезпека на воді І на льоду правила поведінки на воді І на льоду влітку І взимку
Не виконання правил поведінки на воді може призвести до нещасних випадків і травматизму, тому під час купання забороняється
Пожежна безпека, правила поведінки icon„Безпека на дорозі (пішохід, велосипедист, пасажир). Поведінка при дтп”
Мета. Показати учням необхідність виконання правил дорожнього руху. Сформувати правила поводження на дорозі, правила поведінки в...
Пожежна безпека, правила поведінки iconПравила поведінки на уроках Правила поведінки під час перерви Правила особистої гігієни, праця, фізкультура Рекомендації до зовнішнього вигляду учню
Одяг учнів має бути чистим і охайним та відповідати вимогам, викладеним у Статуті школи
Пожежна безпека, правила поведінки iconПожежна безпека
Пожежа це неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, що наносить матеріальний збиток
Пожежна безпека, правила поведінки iconПравила поведінки під час грози
...
Пожежна безпека, правила поведінки iconПожежна безпека Організація пожежної охорони
Пожежа неконтрольоване горіння поза спеціальним вогнищем, яке призводить до матеріальної шкоди
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка