Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі




164.57 Kb.
НазваОбертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі
Дата конвертації15.09.2013
Розмір164.57 Kb.
ТипУрок
Зміст
Галілео Галілей
Інструктивна картка №1.
Інструктивна картка №1.
Інструктивна картка №1.
Інструктивна картка №1.
Інструктивна картка №1.
V. Вивчення нового навчального матеріалу
Інструктивна картка №2.
Інструктивна картка №2.
Інструктивна картка №2.
Інструктивна картка №2.
Інструктивна картка №2.
Чому дорівнює період обертання гвинта гелікоптера, якщо за 20 с він здійснює 400 обертів?
У скільки разів частота обертання секундної стрілки годинника перевищує частоту обертання годинної стрілки?
VІІ. Підсумок уроку
Інструктивна картка №1.
Інструктивна картка №2.
Інструктивна картка №1.
Інструктивна картка №2.
Інструктивна картка №1.
...
Повний зміст




Урок № 1
Тема: Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць –

природний супутник Землі. Штучні супутники Землі.
Мета: - навчальна: розглянути рівномірний рух тіла по колу як приклад криволінійного руху, сформувати поняття періоду та частоти обертання тіла, розглянути характер обертання Місяця навколо Землі, як приклад застосування обертального руху в техніці – рух штучних супутників Землі по навколоземній орбіті;
- розвивальна: продовжувати формувати в учнів уміння спостерігати фізичні явища, користуватися приладами; розвивати інтелектуальні та творчі здібності, мислення, увагу, пам’ять, робити висновки, аналізувати;
- виховна: виховувати пізнавальний інтерес, такі якості як самостійність, працелюбність, почуття колективізму.
Тип уроку: урок вивчення нового навчального матеріалу.
Обладнання:

  1. мультимедійна дошка;

  2. підручники з фізики;

  3. відеоролики про рух Землі навколо Сонця та рух Місяця навколо Землі; про обертальний рух в природі; про вигляд Землі із супутника; про криволінійний рух;

  4. тягарець на довгій нерозтяжній нитці, тягарець на пружині, кульки різної маси та розміру;

  5. роздатковий матеріал для роботи в групах:




    1. кольоровий папір;

    2. ножиці;

    3. клей;

    4. папір формату А3;

    5. кольорові олівці;

    6. фломастери;

    7. інструктивні картки.


Демонстрації: - обертання вентилятора;

  • рух іграшкового автомобіля;

  • конічний «маятник»;

  • рух тягарця на нитці;

  • механічний годинник.


Учні повинні
знати: приклади обертального руху в природі та техніці, визначення цього руху, формули періоду та частоти обертання, їх одиниці вимірювання в СІ;
вміти: працювати із приладами, розв’язувати графічні, кількісні, якісні та експериментальні завдання, вимірювати період обертання та визначати частоту.
План-схема уроку


п/п

Етап уроку

Час,

хв.

Форми і методи діяльності вчителя

Результат діяльності

1

Організаційний

1

Розподіл учителем учнів класу на групи

Створюються групи, обираються консультанти

2

Повідомлення теми та мети уроку

2

Бесіда з учнями. Перегляд відеофрагменту «Криволінійний рух»

Розвиток логічного мислення, підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу. Створення сприятливого психоемоційного клімату

3

Актуалізація опорних знань

6

Групова форма роботи

Актуалізація опорних знань

4

Мотивація

3

Перегляд відеофрагменту «Обертальний рух у природі» з постановою проблемних запитань

Мотивація навчальної діяльності

5

Вивчення нового навчального матеріалу

15

Групова форма роботи.

Допомога групам учнів у поставлених для них завданнях

Засвоєння навчального матеріалу. Розвиток вміння:

- самостійно працювати з підручником, виділяти головне та другорядне; - логічно мислити;

- працювати в колективі та представляти результати своєї діяльності на загал.

Розвиток слухової, зорової, комбінованої пам’яті.


6

Рефлексія знань

14

Розв’язування задач

Закріплення знань. Вироблення практичних умінь

7

Підсумок уроку

2

Інтерактивне опитування

Підведення підсумків уроку

8

Домашнє завдання

2

Завдання репродуктивного характеру. Виконання експериментального завдання

Засвоєння теми та підготовка до наступного уроку



А все-таки вона крутиться…
Галілео Галілей
Хід уроку
І. Організаційний момент
Клас попередньо ділиться на мікрогрупи по 4 учні, обираються лідери груп. Вчитель розповідає, що оцінювання учнів буде за допомогою смайликів. Будь-яка конструктивна активність останніх (чи мудрі запитання, чи правильні відповіді, чи оформлення плакатів, тощо )нагороджуватиметься смайликом. Таким чином, учні, які наберуть найбільшу кількість смайликів за урок, отримують найвищий бал. Ті, хто менше на один – на бал нижче. І т.д. і т. п. Під час роботи учнів в групах включається відеофрагмент вигляду Землі з космічного корабля і музика (Сергій Баранов, піаніно).
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Бесіда з учнями із використанням епіграфу уроку та відеофрагменту «Криволінійний рух в природі».
ІІІ. Актуалізація опорних знань та умінь учнів
Повторення пройденого матеріалу. Вчителем роздаються інструктивні картки №1 для кожної групи окремо. На виконання завдання дається 1 хв. Опісля обговорення в групах кожна група презентує свої відповіді на запитання у вигляді або ж схеми (плакату), або ж візуально – учні демонструють свої відповіді. На презентацію кожної групи дається до однієї хвилини.

    1. «Завзяті»


ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №1.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Що таке «механічний рух»?

  2. Що називається траєкторією руху?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у словесній формі та зобразіть її з допомогою учнів вашої групи .




    1. «Наполегливі»


ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №1.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Які види рухів ви знаєте та чим вони відрізняються один від одного?

  2. Чому будь-який рух є відносним? Доведіть це.



  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у словесній формі та зобразіть її з допомогою учнів вашої групи .




    1. «Науковці»


ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №1.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Що таке «пройдений шлях», як він позначається та в яких одиницях вимірюється?

  2. Що таке «швидкість руху», як вона позначається та в яких одиницях вимірюється?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у словесній формі та зобразіть її з допомогою учнів вашої групи .




    1. «Кмітливі»


ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №1.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. За якою формулою визначають швидкість рівномірного руху?

  2. За якою формулою визначають середню швидкість нерівномірного руху?

  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у формі плакату .




    1. «Аналітики»


ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №1.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Як зображується шлях на графіках прямолінійного руху?

  2. Як зображується швидкість рівномірного руху на графіку?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у формі плакату .


IV. Мотивація навчальної діяльності
Учитель: З давніх часів у людей виникала потреба у вимірюванні часу, тобто порівняння тривалості перебігу явищ із тривалістю будь-яких періодичних процесів, тобто процесів, які періодично повторюються. Які періодичні процеси ви знаєте? (Учні дають відповіді).
Учитель демонструє відеофрагмент «Обертальний рух у природі».
Про які періодичні процеси йде мова у відео фрагменті? (Учні дають відповіді).
V. Вивчення нового навчального матеріалу
Вивчення нового матеріалу проходить в тих же групах.
Вчитель роздає кожній групі інструктивні картки №2 із певними завданнями, які необхідно у визначений час кожній групі виконати, а опісля презентувати всьому класу. На роботу в групах дається 5хв., а на презентацію своїх досліджень кожній групі дається до 2хв.
Після презентації будь-якої групи учні інших груп можуть задавати питання членам групи, які захищаються. При чому, той хто задає слушне запитання, отримує смайлик, як і той, хто правильно відповість на нього. Таким чином підтримується активність учнів. Вчитель дає своє запитання чи відповідь на інші запитання тільки тоді, коли учні самостійно не знаходять відповіді на них.


  1. «Завзяті»


ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №2.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Які види нерівномірних рухів вам відомі? Наведіть приклади та зобразіть їх.

  2. Який рух називається обертальним? Сформулюйте визначення. Продемонструйте такий рух.

  3. Наведіть приклади обертального руху в техніці та в природі.




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у словесній формі та зобразіть її з допомогою учнів вашої групи .




  1. «Наполегливі»


ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №2.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Що таке «частота обертання»? Як вона позначається, та в яких одиницях вимірюється?

  2. Що таке «період обертання»? Якою буквою він позначається, та в яких одиницях вимірюється?

  3. Який взаємозв’язок між періодом та частотою обертання?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у словесній формі та зобразіть її за допомогою плакату.



  1. «Науковці»


ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №2.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Чому обертальний рух називається ще й рівномірним рухом по колу?

  2. Як на практиці визначити частоту та період обертання? За якими формулами?

  3. Як визначити швидкість обертального руху через інші характеристики руху?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у словесній формі та зобразіть її за допомогою плакату .




  1. «Кмітливі»


ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №2.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Як обертається Місяць навколо Землі? Чим відрізняється його рух від руху Землі навколо Сонця?

  2. Чому Місяць повернутий до нас завжди однією стороною? Чим це пояснити?

  3. Чому дорівнюють період та частота обертання Місяця навколо Землі? А період обертання Землі навколо Сонця?

  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у формі плакату, використовуючи відеоролик «Рух Місяця навколо Землі»




  1. «Аналітики»


ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №2.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. На які два види діляться супутники Землі? В чому їхня схожість та відмінність?

  2. Що таке «штучний супутник Землі» та які його особливості?

  3. Яких українських космонавтів ви знаєте?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у формі плакату чи зобразіть за допомогою членів своєї команди (можна використати відповідний відеофрагмент).


VІ. Рефлексія знань.
Розв’язати наступні задачі:


  1. Чому дорівнює період обертання гвинта гелікоптера, якщо за 20 с він здійснює 400 обертів?



Розв’язування.

Дано:

t = 20 c;

N = 400 об. Відповідь: 50 мс.




T-?


  1. З якою частотою обертається барабан пральної машини, якщо за 2 хв він здійснює 1600 обертів?



Розв’язування.

Дано: СІ

t = 2 хв; 120 с

N = 1600об. Відповідь: 13 об/с.




n-?


  1. Вал двигуна обертається з частотою 480 об/хв. Який період його обертання?



Розв’язування.
Дано: СІ

n = 480 8 Відповідь: 125 мс.



T - ?



  1. Період обертання вентиляторів сучасних процесорів 20 мс. Яка частота їх обертання?


Розв’язування.



Дано: СІ

T = 20 мс 0,02 с



n - ? Відповідь: 50 об./с.


  1. У скільки разів частота обертання секундної стрілки годинника перевищує частоту обертання годинної стрілки?


Розв’язування.
Дано: (1); (2). З (1) та (2) рівності, поділивши (1)

; на (2) отримуємо кінцеву формулу: .

Підставляємо свої числові значення і отримуємо кінцевий

результат:.

- ? Відповідь: частота обертання секундної стрілки годинника

перевищує частоту обертання годинної стрілки в

60 разів.

VІІ. Підсумок уроку

Інтерактивне опитування (метод мікрофона)
Сьогодні на уроці ми вивчили…
Сьогодні на уроці ми навчилися…

VІІІ. Домашнє завдання:
1. § 5;
2. Вправа 5;
3. Експериментальне завдання: визначити швидкості руху кінців секундної та хвилинної стрілок годинника, використовуючи власний механічний годинник.
Використана література:


  1. З. Ю. Максимович Фізика. Робочий зошит. 8клас: навчально-методичний посібник / З. Ю. Максимович, Л. В. Варениця, М. М. Білик; - Львів: ВК «АРС», 2011. - 172 с.

  2. Ф. Я. Божинова Фізика 8 клас : підручник для загальноосвітніх навчальних закладів / Ф. Я. Божинова, І. Ю. Ненашев, М. М. Кірюхін. – Х.: Ранок, 2008. – 256 с.


«Аналітики»
ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №1.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Як зображується шлях на графіках прямолінійного руху?

  2. Як зображується швидкість рівномірного руху на графіку?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у формі плакату .



«Аналітики»
ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №2.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. На які два види діляться супутники Землі? В чому їхня схожість та відмінність?

  2. Що таке «штучний супутник Землі» та які його особливості?

  3. Яких українських космонавтів ви знаєте?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у формі плакату чи зобразіть за допомогою членів своєї команди (можна використати відповідний відеофрагмент).


«Завзяті»
ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №1.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Що таке «механічний рух»?

  2. Що називається траєкторією руху?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у словесній формі та зобразіть її з допомогою учнів вашої групи .


«Завзяті»
ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №2.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Які види нерівномірних рухів вам відомі? Наведіть приклади та зобразіть їх.

  2. Який рух називається обертальним? Сформулюйте визначення. Продемонструйте такий рух.

  3. Наведіть приклади обертального руху в техніці та в природі.




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у словесній формі та зобразіть її з допомогою учнів вашої групи .


«Кмітливі»
ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №1.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. За якою формулою визначають швидкість рівномірного руху?

  2. За якою формулою визначають середню швидкість нерівномірного руху?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у формі плакату .


«Кмітливі»
ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №2.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Як обертається Місяць навколо Землі? Чим відрізняється його рух від руху Землі навколо Сонця?

  2. Чому Місяць повернутий до нас завжди однією стороною? Чим це пояснити?

  3. Чому дорівнюють період та частота обертання Місяця навколо Землі? А період обертання Землі навколо Сонця?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у формі плакату, використовуючи відеоролик «Рух Місяця навколо Землі»


«Наполегливі»
ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №1.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Які види рухів ви знаєте та чим вони відрізняються один від одного?

  2. Чому будь-який рух є відносним? Доведіть це.




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у словесній формі та зобразіть її з допомогою учнів вашої групи .


«Наполегливі»
ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №2.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Що таке «частота обертання»? Як вона позначається, та в яких одиницях вимірюється?

  2. Що таке «період обертання»? Якою буквою він позначається, та в яких одиницях вимірюється?

  3. Який взаємозв’язок між періодом та частотою обертання?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у словесній формі та зобразіть її за допомогою плакату.


«Науковці»
ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №1.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Що таке «пройдений шлях», як він позначається та в яких одиницях вимірюється?

  2. Що таке «швидкість руху», як вона позначається та в яких одиницях вимірюється?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у словесній формі та зобразіть її з допомогою учнів вашої групи .



«Науковці»
ІНСТРУКТИВНА КАРТКА №2.


  1. Уважно прочитайте запитання на картці.


Запитання

  1. Чому обертальний рух називається ще й рівномірним рухом по колу?

  2. Як на практиці визначити частоту та період обертання? За якими формулами?

  3. Як визначити швидкість обертального руху через інші характеристики руху?




  1. Обговоріть відповіді в групі.

  2. Запишіть вашу відповідь на аркуші.

  3. Представте вашу відповідь для всього класу у словесній формі та зобразіть її за допомогою плакату .

Схожі:

Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі iconУрок №5 Тема уроку. Обертальний рух тіла. Період обертання. Місяць природний супутник Землі
Тема уроку. Обертальний рух тіла. Період обертання. Місяць – природний супутник Землі
Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі iconОбертальний рух тіла. Період обертання. Мi­сяць природний супутник Землі. 8 клас. Мета уроку
Обертальний рух тіла. Період обертання. Мi­сяць природний супутник Землі. 8 клас
Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі iconМісяць супутник Землі
Місяць, єдиний природний супутник Землі І найближче до нас небесне тіло; середня відстань до Місяця 384000 кілометрів
Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі icon“місяць – супутник Землі”
Місяць, єдиний природний супутник Землі І найближче до нас небесне тіло; середня відстань до Місяця 384000 кілометрів
Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі iconМісяць- природний супутник землі фізичні умови на Місяці
Фізичні умови на Місяці. Місяць — найближче до Землі небесне тіло й тому найкраще вивчене. Найближчі до нас пла­нети приблизно в...
Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі iconМісяць природний супутник Землі
Місяць, його розміри, поверхню, походження; ознайомити із сучасними дослідженнями цього небесного тіла; продовжувати порозвивати...
Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі icon1. Рівномірний рух по колу
Охарактеризуйте рівномірний рух тіла по колу. Розкрийте поняття «лінійна швидкість рівномірного руху по колу», «період обертання»...
Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі iconУрок№22 Тема. Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики
Мета: ознайомлення учнів із поняттям штучного супутника Землі, космічних швидкостей та їх змісту; формування вміння розраховувати...
Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі iconУрок фізики в 10 класі 23. 11. 2012р. Кз „лсш І-ІІІ ст. №21 Вчитель Кашкаров Д. О. Тема уроку: Штучні супутники Землі. Розвиток космонавтики. Цілі уроку
Землі, космічних швидкостей та їх змісту; формувати вміння розраховувати першу космічну швидкість; розглянути історію космонавтики,...
Обертальний рух. Період і частота обертання тіла. Місяць природний супутник Землі. Штучні супутники Землі iconТижневі і місячні біоритми. Оздоровчі біоритми в місячному циклі
Наш календарний місяць, що нараховує 30-31 день, ніяким періодичним процесам Природи не відповідає. Зате місячний місяць із тривалістю...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка