Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Урок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання сканованого тексту. Мета уроку : Учбова




78.69 Kb.
НазваУрок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання сканованого тексту. Мета уроку : Учбова
Дата конвертації15.09.2013
Розмір78.69 Kb.
ТипУрок
Зміст
Основні поняття
Основні етапи уроку

Текстовий редактор

Тема шкільного курсу: Інформатика. 10 клас. Текстовий редактор.

Урок № 8 (номер уроку в темі)

Тема уроку:

Системи оптичного розпізнання сканованого тексту.

Мета уроку:

Учбова:

Сформувати у дітей поняття про системи оптичного розпізнання сканованого тексту .

Ознайомити учнів з різними версіями існуючих програм розпізнання сканованого тесту.

Ознайомити дітей з інтерфейсом середовища Fine Reader .

Навчити дітей сканувати та розпізнавати тексти, що надруковані на різних мовах.

Навчити дітей прийомам розпізнання тексту, в якому є таблиці, малюнки тощо.

Виховна :

Виховати у дітей естетичне оформлення файлу, створеному у середовищі текстового редактора.

Розвиваюча:

Навчити дітей як у своєму житті можна використовувати системи розпізнання сканованого тексту.


Обладнання до уроку:

- проектор,

- підставка під проектор,

- ноутбук,

- проекційний екран,

- лазерний вказівник,

- затемнення на вікнах, (зокрема жалюзі)

- програма Fine Reader, яку необхідно завчасно встановити на кожному комп`ютері учнів та вчителя

- сканер, фотоапарат

- локальна мережа,

- цифровий фотоапарат, в якому є функція макрозйомки,

- відеокамера, штатив,

- учнівські робочі комп’ютери з завчасно встановленим відповідним додатковим матеріалом.

- файли, на які йдеться посилання на уроці, знаходяться в папці додатковий матеріал.

Тип уроку: комбінований урок

Компетенції учнів на уроці:

Основні поняття

Основні знання

Основні вміння

Поняття системи оптичного розпізнання сканованого тексту.

Сканування тексту.

Розпізнання тексту.

Розпізнання тесту, що надрукований мовами англійською та французькою.

Приклади програм , що є системами оптичного розпізнання сканованого тексту.

Основні об’єкти середовища Fine Reader.

Що робити, коли дома немає сканера, але є цифровий фотоапарат.


Завантажувати та вільно володіти середовищем Fine Reader .

Сканувати тексти , які надруковані різними мовами.

Сканувати тексти, що містять таблиці та малюнки.

Сканувати та розпізнавати тексти, що надруковані в книгах, газетах, журналах.


Основні етапи уроку:

Етап

Кількість хв.

  1. ТБ. Організаційна і змістовна установка.

3 хв.

2. взаємодія вчителя і дітей на основі повідомлення – засвоєння нових знань, умінь, навичок;

  1. хв.

3. Закріплення вивченого матеріалу і вправи; перевірка глибини розуміння і міцності знань учнів; (через 10 хв. роботи учнів вправи для очей).

20 хв.

4. діагностика міцності засвоєння знань;

7 хв.

6. Інструктаж з виконання домашнього завдання. Домашнє завдання.

5 хв.

Хід уроку:

Етап 1. Організаційна та змістовна установка .


Що робить вчитель

Що роблять учні

  1. Привітання , організаційні моменти.

  2. Постановка проблеми, що спонукає до вивчення розглядуваної теми. (вчитель задає учням питання, що дає учням вивчення сьогоднішньої теми, де саме це можна використати, та з якою метою.)

Вітають вчителя.

Висловлюють власні думки, на поставлену проблему



Етап 2. Взаємодія вчителя і дітей на основі повідомлення – засвоєння нових знань, умінь, навичок.


Що робить вчитель

Що роблять учні

1. Системи оптичного розпізнання сканованого тексту: ( вчитель дає означення)- програма, призначена для розпізнання тексту з книги, газети, журналу.

2. Приклади: (вчитель розповідає запитує у дітей, які програмні продукти фірми Abbyy їм відомі): (далі будемо позначати FR)

  • Fine Reader v. 4.0

  • Fine Reader v. 4.75

  • Fine Reader v. 6. 0

  • Fine Reader v. 7.0 можна використовувати в XP, дає

  • Fine Reader v. 8.0-v.10.0 можливість якісніше розпізнати .




Уважно слухають та записують означення у зошити.

Уважно слухають,

по можливості наводять свої приклади


2. Алгоритм сканування та розпізнання тексту : (вчитель пояснює, показує через проектор):

1) Пуск \Програми\Abbyy Fine Reader\ Abbyy Fine Reader v.8.0

2) Піктограма Scan and Read



  1. З`являється вікно



в якому обираємо звідки буде відбуватись сканування (із сканеру чи файлу).

  1. У вікні , що з`явилось обираємо параметри сканування

А) Scan Mode - колір сканування (crey-сірий, color- або кольоровий)

Б) Resolution (100-600 dpi)- якість сканування (для тексту - 100..300 dpi, для фото - 300…600 dpi)

В) В поточному вікні натиснути Preview та дочекатись закінчення процесу.

Г) В поточному вікні натиснути Scan (дочекатись закінчення)

Д) обрати мову розпізнання (на панелі інструментів)



  • В разі необхідності , відкрити само розкривний список , та обрати необхідну мову.

  • Якщо ж , текст набраний декількома мовами одночасно, то в цьому випадку, у списку мов, потрібно обрати Выбор нескольких языков, та у списку що з`являється обираємо потрібну мову+CTRL.

Наприклад , англо-українська.

Ж)

Обираємо в якому форматі необхідно зберігати розпізнаний документ.

( Частіше зберігають у Word, де збережений текст можна редагувати та перекладати на інші мови)

  1. Якщо вдома немає сканера, але є цифровий фотоапарат, з функцією макрозйомки………. (вчитель показує учням, як можна сфотографувати текст, використовуючи функцію - макрозйомка, акцентує увагу учнів на відключенні фото блискавки )- цю дію, вчитель проектує на великий екран через відеокамеру, що завчасно підключена до проектора, та закріплена на штативі.

Діти завантажують середовище FR та уважно слухають вчителя

Сидять за письмовими столами, та дивляться на великий екран.

Записують алгоритм сканування у зошит.

Вчаться за допомогою вчителя, сканувати документи.

Дивляться, слухають та записують наступний крок алгоритму .

Дивляться, слухають, обмірковують та записують наступний крок алгоритму .

Дивляться, слухають, обмірковують та записують наступний крок алгоритму .

Уважно слухають, та намагаються застосувати свої вміння з реального життя.


Форми навчання на даному етапі: колективна .

Методи навчання на даному етапі: пояснювально-ілюстративний метод , аналіз

Засоби навчання на даному етапі: середовище програми Fine Reader.

Етап 3. Закріплення вивченого матеріалу і вправи; перевірка глибини розуміння і міцності знань учнів; (через 10 хв. роботи учнів вправи для очей).

Форми навчання на даному етапі: колективна та групова, індивідуальна.

Методи навчання на даному уроці: порівняння та аналогія, пояснювально-ілюстративний метод .

Засоби навчання на даному етапі: середовище програми Fine Reader.

Етап 4. Діагностика міцності та засвоєння знань.


Що робить вчитель

Що роблять учні

1. Задає питання дітям , на які вони повинні відповідати:

  • Що таке система оптичного розпізнання сканованого тексту?

  • Навіщо такі системи необхідні?

  • Як для свого навчання можна використовувати дану систему розпізнання? Що вона дає?

  • Привести приклади програм, що є системами оптичного розпізнання сканованого тексту

  • Як завантажити FR , якщо відсутній ярлик?

  • Які можливості відкриває панель Scan and Read?

  • Як перекладається назва , вище названої панелі?

  • Які параметри сканування потрібно встановити, коли скануємо текст з газети? Коли сканується фото? Коли сканується старий журнал, з дуже мілким текстом?

  • Що встановлюється командою Resolution ?

  • З яких етапів складається процес розпізнання тексту?

  • Що необхідно робити, коли документ надрукований двома та більше мовами?

Сидячи за комп`ютером відповідають на питання вчителя, при необхідності , користуються інтерфейсом FR.



Форми навчання на даному етапі: колективна .

Методи навчання на даному етапі: опитування

Засоби навчання на даному етапі: середовище програми Fine Reader.

Етап 5-6. Інструктаж з виконання домашнього завдання. Домашнє завдання.


Що робить вчитель

Що роблять учні

1.Задає учням домашнє завдання, та коментує, те, на що звернути увагу.

2.Домашнє завдання: Відскакувати дома газетну статтю, що містить малюнок, таблицю та розпізнати її FR , вилучити з даної статті 2 абзац. (якщо немає сканера, скористатись цифровим фотоапаратом)

Слухають та записують

Слухають та записують.
Джерела:


Для вчителя

Для учнів

Довідкова система програми FR , розділ - приклади.

Конспект уроку

Я.М. Глинський , с. 159

Довідкова система програми FR , розділ - приклади.




Я.М. Глинський , с. 159




Алевтина Залевська Сторінка

Схожі:

Урок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання сканованого тексту. Мета уроку : Учбова iconУрок №2 (номер уроку в темі) Тема уроку : Виконання обчислень в середовищі табличного процесора. Мета уроку
Виховати у дітей естетичне оформлення файлу, створеному у середовищі табличного процесора
Урок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання сканованого тексту. Мета уроку : Учбова iconУрок №4 Тема уроку: Фрагмент тексту. Використання буферу обміну. Тип уроку: урок формування вмінь та навичок Мета уроку
...
Урок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання сканованого тексту. Мета уроку : Учбова iconУрок №4 (номер уроку в темі) Тема уроку : Практична робота: «Опрацювання табличних даних за допомогою будованих функцій». Мета
...
Урок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання сканованого тексту. Мета уроку : Учбова iconУрок №48 Тема уроку. Підсумковий урок. Мета уроку: підбити підсумки роботи за І семестр. Тип уроку: комбінований
Учитель самостійно планує цей урок, враховуючи реальні навчальні можливості учнів класу. У кінці уроку слід оголосити оцінки учнів...
Урок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання сканованого тексту. Мета уроку : Учбова iconУроку з виробничого навчання «Комп’ютерні технології» Тема програми: «Текстовий процесор Microsoft Word». Тема уроку: «Форматування тексту». Мета уроку: Навчальна
Виховувати пізнавальну зацікавленість до предмету, та привчати працювати творчо
Урок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання сканованого тексту. Мета уроку : Учбова iconУрок 40 Тема уроку: Тематична контрольна робота № Мета уроку
Мета уроку: Перевірити знання, уміння і навички учнів з теми «Елементи комбінаторики»
Урок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання сканованого тексту. Мета уроку : Учбова iconУрок 64 Тема уроку: Обернена функція. Обернені тригонометричні функції Мета уроку
Мета уроку: Вивчення властивостей обернених тригонометрич­них функцій: у = arcsin х, у = arccos х
Урок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання сканованого тексту. Мета уроку : Учбова iconУрок №19 Тема уроку: Тестування по темі: Системи управління на основі комп’ютерних технологій
Мета уроку: актуалізація та засвоєння матеріалу на основі самоперевірки знань засобами роботи з тестовими програмами в системі візуального...
Урок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання сканованого тексту. Мета уроку : Учбова iconУрок №2 Тема уроку. Паралелограм. Мета уроку
Мета уроку: дати означення паралелограма; формувати вміння позначати паралелограми, визначати їх на рисунку, виконувати рисунок за...
Урок №8 (номер уроку в темі) Тема уроку: Системи оптичного розпізнання сканованого тексту. Мета уроку : Учбова iconУрок № Тема : Інтернет Тема уроку: Правила пошуку даних в Інтернеті Дата уроку: Форма уроку: комбінований
Мета: Ознайомити дітей зі структурою глобальної мережі та правилами користування пошуковими системами
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка