Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Нововоскресенська зош І-ІІІ ст




204.69 Kb.
НазваНововоскресенська зош І-ІІІ ст
Дата конвертації17.09.2013
Розмір204.69 Kb.
ТипКонцепція
Зміст
Обладнання і матеріали
Базові поняття і терміни
Концепція уроку
Тип уроку
Визначення емощйного стану
Ставлення до навчання
Актуалізація опорних знань і практичного досвіду.
Мотивація навчальної діяльності
Іv вивчення нового матеріалу
Взаємооцінка самооцінка оцінка вчителя
Домашнє завдання
На все добре! дякую за урок! до зустрічі!
Традесканція зебрина (або зебрина висяча)—
Хлорофітум комозум( чубатий, хохлатий)—
Сансев'єра три смугова ( « щучий хвіст» )—
Бріофіллум (каланхое)—
Бегонія королівська (бегонія

НОВОВОСКРЕСЕНСЬКА ЗОШ І-ІІІ ст..

БІОЛОГІЯ

7 КЛАС
Способи розмноження рослин.

Вегетативне розмноження.

Практична робота № 1.

Вегетативне розмноження рослин.

Підготувала

вчитель біології

та хімії

І категорії

Єрьоміна Т. І.

19.11.2012

Тема. Способи розмноження рослин. Вегетативне розмноження.

Практична робота № 1. Вегетативне розмноження рослин.

Мета: ознайомити учнів з основними формами вегетативного розмноження рослин, показати його значення для дикоростучих і культурних рослин.

Обладнання і матеріали: таблиця «Вегетативне розмноження рослин», стеблові і листові черешки різних рослин (бегонія, традесканція, красула, пеларгонія, хлорофітум, сансев'єра, картопля), горщики або коробки, заповнені землею, кілочки, склянки з водою, вода для поливу, підручники, інструкції.

Базові поняття і терміни: вегетативне розмноження, регенерація, природне і штучне розмноження, кореневі паростки, відсадки, кореневища, бульби, цибулини, виводкові бруньки, вуса, щеплення, підщепа, прищепа.

Концепція уроку: сформулювати поняття вегетативного розмноження. Ознайомити учнів з основними способами вегетативного розмноження. Розглянути природні і штучні типи вегетативного розмноження і порівняти їх між собою. У ході практичної роботи навчити учнів розмножувати рослини живцями.

Тип уроку: комбінований.

Форми і методи навчальної діяльності: фронтальне опитування, біологічний диктант, взаємоперевірка, робота у групах, самостійна робота з підручником, виконання практичної роботи, робота з термінами, ігровий момент (виступ гостя), особистісно орієнтована технологія (диференційовані домашні завдання).

Хід уроку

ЕПІГРАФ УРОКУ: Знання лише тоді стають переконаннями,

якщо вони досягнуті зусиллями думки

А. Лавуазье.

Розум полягає не тільки в знанні, але й у вмінні застосовувати знання на ділі.

Аристотель.

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Психологічна розминка.

Щоб найефективніше організувати нашу роботу на сьогоднішньому уроці, визначимо емоційний стан кожного з нас та цілого класу.

Для цього підійміть картку червоного кольору, якщо ви маєте добрий настрій; жовту - задовільний; синю - поганий; білу - важко сказати.

На столах у дітей табличка:

ВИЗНАЧЕННЯ ЕМОЩЙНОГО СТАНУ

Колір

Червоний

Жовтий

Синій

Білий

Емоційний стан

Добрий

Задовільний

Поганий

Складно сказати

Тепер проведемо невеличке дослідження вашого ставлення до навчання біології. У вас на столах є табличка:

СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ

image1

Визначте яке обличчя відображає ваше ставлення до навчання і зробіть позначку \/ у відповідній клітинці.

  1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ І ПРАКТИЧНОГО ДОСВІДУ.

  1. . Гра «третій зайвий»

Вашій увазі пропонуються трійки слів для яких необхідно виділити загальні ознаки і відмінності.

  1. .чергове, супротивне, дугове;

  2. сітчасте, паралельне, кільчасте;

  3. цибулина, бульба, коренеплід;

  4. вусики, колючки, продихи;

  5. вегетативні, репродуктивні, повзучі;

  6. статеве, нестатеве, супротивне;

  7. головні, додаткові, прості.

Зайвий тому, що...

Учні виконують завдання на місцях (у мікрогрупах), представники груп коментують відповіді.

  1. Біологічний диктант, (взаємоперевірка) (Додаток 1.).

  1. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

  1. Бесіда.

Що таке розмноження?

  1. Робота з підручником.

Параграф 17 стор. 73 (поміркуйте)

Завдяки чому елодея канадська так швидко заполонила водойми Європи?(учні висловлюють думки)

ІV ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Розповідь учителя з використанням схеми та підручника (стор. 73—75).

  1. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці ви повинні навчитися розмножувати культурні рослини з допомогою вегетативних органів, або їх частин, виявляючи при цьому бережливе, уважне ставлення до рослин. Займатимемось саджанням кімнатних рослин. (Називає тему уроку).

  1. Інструктування щодо безпеки життєдіяльності під час роботи.

  2. Виконання практичної роботи.

Практична робота № 1. Вегетативне розмноження рослин.

Інструкції з виконання в учнів на столах (Додаток 3). (Робота творчих групах)

  1. Перша частина практичної роботи—саджання:

  • стебловим живцем (традесканція);

-- розеткою (хлорофітум);

—листковим живцями (бегонія, красула);

-- відсадкою (сансев'єра).

  1. Самостійна робота з підручником.

Стор. 74-75

  1. Заповнення звіту,висновки.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ

Виступ гостя (Додаток 4):

  1. квітникаря;

Б)городника з великим стажем, який ділиться знаннями й досвідом з розмноження картоплі;

  1. садівника.

  1. ПІДСУМОК

Оцініть свою роботу на уроці

ВЗАЄМООЦІНКА САМООЦІНКА ОЦІНКА ВЧИТЕЛЯ

(за диктант) (робота в групах) (робота на уроці)

  • Які труднощі виникли на уроці? (Висловлювання учнів).

Цей урок ще на крок наблизив вас до тематичної атестації, тому від об'єктивної вашої самооцінки та взаємооцінки залежить правильність обраного вами рівня на т. а.(к. р.)

  • Що нового ви дізналися на уроці?

-- Які навички ви сьогодні розвивали та вдосконалювали?

Перевірка емоційного стану

  • Який емоційний стан ви маєте на кінець уроку? (діти підіймають картки)

  • Чи змінилося ваше ставлення до вивчення біології? (роблять позначки в табличці, висловлюються).

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вивчити параграф 17 стор. 73—76 Для охочих поглибити знання:

  1. Запишіть рослини саду та городу, вкажіть всі можливі способи їх розмноження.

  2. Враховуючи особливості будови і розмноження пирію повзучого, поясніть, як треба вести боротьбу з цією рослиною, що є бур'яном.

  3. Які цікаві способи вегетативного розмноження рослин ви можете запропонувати?

НА ВСЕ ДОБРЕ! ДЯКУЮ ЗА УРОК! ДО ЗУСТРІЧІ!

Додаток 1.
Біологічний диктант

  1. Органи, що виконують основні життєві функції називають...

  2. Надземний орган, пристосований до життя в повітряному середовищі суходолу...

  3. Органи, що виконують функцію формування зачатків нового покоління, їхнього захисту та розселення називаються...

  4. Сукупність усіх коренів рослини називають...

  5. Підземний вегетативний орган, який виник у рослин як пристосування до життя в грунті( на суходолі)...

  6. Вісь пагона це...

  7. Твірна тканина, завдяки якій відбувається потовщення стебла в деревянистих рослин називається...

  8. Бічна частина пагона, основними функціями якої є фотосинтез та випаровування, або транспірація це...

  9. Листки з однією листковою пластинкою називають...

  10. Зачатки пагона, що бувають верхівкові, бічні, або пазушні, сплячі, вегетативні, та репродуктивні(генеративні) називають...

  11. Процес відтворення собі подібних організмів, який забезпечує неперервність життя видів називається...

  12. Листки з кількома листковими пластинками на черешку називають...

Відповіді

  1. Вегетативними.

  2. Пагін.

  3. Репродуктивні.

  4. Коренева система.

  5. Корінь.

  6. Стебло.

  7. Камбій.

  8. Листок.

  9. Простими.

  10. Бруньки.

  11. Розмноження.

  12. Складними.


Додаток 2.

Вегетативне розмноження

Робота з термінами (знайди відповідність)


1. Розмноження вегетативними органами, їх видозмінами чи

багатоклітинними частинами вегетативних органів рослини називають

2. Відновлювання цілого організму з його частин внаслідок поділу клітин називають...

3. Потомство, яке утворюється з однієї материнської особини вегетативним шляхом називають...

4. Подовжені надземні повзучі пагони, що утворюють на верхівках

розетки, які вкорінюються за допомогою додаткових коренів називають...

5. Відрізок пагона з кількома вузлами, бруньками і додатковими коренями називають...

6. Відрізок кореня довжиною 15—25 см. з бруньками та додатковими коренями називають...

7. Відокремлений від рослини вкорінений бічний пагін називають...

8. Листок, або його частина, на якому з'являються додаткові корені та

бруньки називають...

9. Надземні пагони, що утворилися з додаткової бруньки на корені називають...

10. Зрощення живців однієї рослини (прищепа) з іншою вкоріненою рослиною (підщепа) називають...

11. Вегетативне розмноження за допомогою вегетативних органів та їх видозмін у природі називають...

12.Вегетативне розмноження що здійснюється людиною називають...


1. Штучне.

2. Вегетативне

  1. Природне

  2. Регенерація

  1. Щеплення

  2. Клон

7. Кореневі

паростки

8. Вуса

9. Листковий

живець

10. Стебловий

живець

11. Відсадки

12. Кореневий живець




1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.





































  1. Юннат приніс з колгоспу одну бульбу картоплі сорту «Вольтман» і на шкільній ділянці засадив нею грядку з 8 гнізд. Як це він зробив?

  2. Два учні змагалися, хто виростить більший урожай картоплі. Обидва поливали її, розпушували грунт, підгортали кущі. На добре розвинених стеблах один з них обірвав багато листків, а другий зірвав верхівки пагонів і квітки. Як ви думаєте, хто з них виростив більший урожай і завдяки чому це вдалося зробити?

  3. При тривалому зберіганні картоплі влітку іноді буває, що з вічок виростають не пагони, а молоденькі бульби. Як ви думаєте, чим це викликано?

  4. Візьміть три бульби картоплі одного сорту і однакових за розміром і посадіть їх у різному положенні, як показано на малюнку. При якому способі садіння раніше з'являться сходи і раніше достигне урожай? Як вплине спосіб садіння на врожай з кожної бульби?


Додаток 3.

Інструктивна картка

Практична робота № 1

Тема. Вегетативне розмноження рослин.

Мета: ознайомитись з основними способами вегетативного розмноження рослин.

Обладнання: пагони традесканції, хлорофітум з розетками, листки бегонії королівської, квіткові вазони з ґрунтом, дерев'яні палички, скляні банки, леза, скло, ящик з піском.

Інструктаж з техніки безпеки та правил користування обладнанням, дотримання гігієнічних вимог.

Хід роботи

  1. Прочитайте текст відповідного параграфа підручника (§ 17 с. 73-76/Соболь В. І. Біологія. Підручник для 7 класу.—К.: Грамота, 2007).

А) Живцювання кімнатних рослин.

  1. З пагона традесканції приготуйте живці. Для цього розріжте пагін лезом на частини довжиною 5—7 см так, щоб на живці залишилось по 3—4 листки. Верхній зріз повинен бути над листком, а нижній — на 1 см нижче листка.

  2. Дерев'яною паличкою зробіть у піску квіткового вазону заглибину і занурте в неї живець на глибину 1—2 см.

  3. Притисніть паличкою пісок навколо живця, щоб не було пустот. Вирівняйте пісок навколо живця.

  4. Полийте посаджені живці водою кімнатної температури і накрийте їх скляною банкою.

  5. Поставте квіткові вазони з живцями в тепле і добре освітлене місце.

Б) Розмноження відсадками.

  1. Візьміть квітковий вазон з хлорофітумом чубатим, що має довгі батоги, які несуть на собі розетки. Поруч з хлорофітумом поставте квіткові вазони з ґрунтом за кількістю розеток.

  2. В квіткових вазонах з ґрунтом зробіть дерев'яною паличкою заглибини і посадіть в них розетки хлорофітума, не відділяючи їх від материнської рослини.

  3. Коли розетки вкоріняться (з'являться листки), переріжте батоги.

В) Розмноження листковими живгрши.

  1. Візьміть листок бегонії і покладіть його на скло верхнім боком. В місцях розгалуження крупних жилок зробіть лезом надрізи.

  2. Покладіть листки бегонії нижнім боком в ящик із вологим піском. Закрий те ящик склом, щоб повітря в ящику було вологим.

  3. Поставте ящик в добре освітлене місце з температурою 20 °С. Не забувайте щоденно піднімати скло для провітрювання. Слідкуйте, щоб пісок був вологим.

  4. Приблизно через 3—4 тижні на листку з'являться маленькі пагони з коренями. Коли листки досягнуть довжини 3—5 см, виріжте молоду рослину з маточного листка.

  5. В квіткових вазонах із ґрунтом дерев'яною паличкою зробіть заглибини і висадіть в них молоді рослини бегонії.

  6. У висновку дайте відповіді на запитання:

Висновки.

  1. Який спосіб розмноження називають вегетативним? ____________________________________________ _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ .

  2. Які умови необхідні для вегетативного розмноження? ___________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.

  3. Які способи вегетативного розмноження застосовують у рослинництві? ___________________________ __________________________________________________________________________________________ .

  4. Яке значення має вегетативне розмноження рослин у природі?___________________________________ _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ .

Житті людини?______________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ .

Додаток 4.

Вегетативне розмноження кімнатних рослин

На таблицях показані способи розмноження традесканції зебрини, хлорофітума, сансевєри, бріофілюма та королівської бегонії—звичайних кімнатних рослин, що є в кожній школі, (табл.. 9, табл.. 10)

Традесканція зебрина (або зебрина висяча)—

повзуча травяниста рослина з красивими сріблястими листками, що мають широкі білі смуги(тому й отримала свою назву). Батьківщина традесканції— вологі болотисті тропічні й субтропічні ліси Північної Америки. Вона пристосувалась до життя на постійно вологих грунтах, у вологому повітрі та при сильному затіненні. Пагони, розповзаючись, вкорінюються у вузлах, й будучи дуже ламкими , легко діляться на частини. У кімнатної традесканції часто можна спостерігати, як пагін поступово підсихає в старішій частині, а молодша його частина продовжує рости і розгортати все нові листки. Не дивлячись на ламкість та ніжність тканин, традесканція добре переносить заливання водою, тропічні дощі, й посушливі періоди. В більш сухих умовах вона може цвісти. Температуру нижче 10°С не переносить.

Цю кімнатну рослину зазвичай вирощують як висячу( ампельну). Звисаючі до низу пагони довго не утворюють коренів, хоча їх зачатки є в кожному вузлі, на грунті пагін швидко вкорінюється. Дуже легко традесканція розмножується відсадками й живцями.( Див. табл.. 9, 10). Відсадками служать пагони присипані землею. Після укорінення їх обрізають та пересаджують. В якості стеблових живців використовують ще не вкорінені молоді верхівки пагонів з 2-3 листками. їх зрізують та висаджують у вологу землю або пісок і через кілька днів живець вкорінюється. Щоб зберегти вологу атмосферу навколо живця, можна накрити його банкою чи склянкою.

У книзі М. М. Верзиліна «Подорож з кімнатними рослинами» описані цікаві досліди з традесканцією. Можна змусити її жити в акваріумі, перетворивши у підводну рослину( згадаємо ,що в природних умовах її часто заливають тропічні дощі). Можна вирощувати рослину з живця не в грунті, а у водному поживному розчині. Тоді утворюється сильна, розгалужена коренева система, будову якої добре видно крізь скляну банку.

Хлорофітум комозум( чубатий, хохлатий)—

Улюблена ампельна рослина з багатолистковими розетковими пагонами та численними батогами, що несуть на кінцях нові розетки. Листки вузькі, зелені, а у деяких сортів—з білими або жовтуватими смугами. Ця рослина субтропічна, родом з Капської області (Південна Африка), росте як епіфіт на стовбурах дерев, вкорінюючись у розвилках та розщілинах кори з накопиченими опадами. Це означає, що і в природі рослина також звисає з дерев. Як і в культурі-з горщиків та кашпо. Біля основи повітряних розеток швидко розвиваються короткі, товсті зачаткові корені. При торканні пагона із субстратом вони розростаються. Таким чином, рослина і в природі, і в культурі розмножується природними відсадками - дугоподібні батоги швидко руйнуються, або їх просто перерізують, коли розетка вкорінилась. Можна відрізати розетку від батога і посадити в землю. Молоді розетки —

Це вже сформована рослина з усіма органами. Цікаво, що більша частина батогів, що утворює доросла рослина, є квітконосами. Суцвіття хлорофітума — волоть, має дрібні не виражені лілійні білі квіти, що швидко в'януть, а плоди у кімнатних рослин практично не утворюються. На прикладі хлорофітума можна спостерігати цікавий феномен рослинного царства: один і той же орган, квітконосний пагін, виконує одночасно функції і статевого, і вегетативного розмноження.

Корені хлорофітума, що знаходяться в субстраті, бульбовидно потовщуються і містять не тільки запас поживних речовин, але і запас води. Тому в кімнатних умовах хлорофітум доволі витривалий до посухи, але чутливий до тепла й світла

Сансев'єра три смугова ( « щучий хвіст» )—

Одна з невибагливих та легких в розмноженні кімнатних рослин. Від товстих коротких підземних кореневищ вертикально підіймаються пучки твердих і доволі м'ясистих листків, темнозелених з переривчастими білими або жовтуватими смугами. За таке строкате забарвлення її називають «щучий хвіст». Біля основи молодих пагонів листки дрібні, майже лусковидні. При галудженні кореневища утворюються бічні пагони-відростки, що легко вкорінюються. З їх допомогою рослини розмножують-- чи відсадками (відрізують після вкорінення), чи живцем, корені з'являються вже після висадження в окрему посудину. Сансев'єру можна розмножувати листковими живцями. Відрізок листка довжиною близько 5 см висаджують в грунт. На ньому через деякий час утворюються додаткові корені та брунька, з якої розвивається новий пагін.

Батьківщина сансев'єри—савани Західної Африки. Запаси води в листках, товста кутикула, Вертикальне положення листків і т. д. дозволяють їй легко витримувати посуху. В листках дуже добре розвинена механічна тканина, тому з давніх часів деякі види її використовують як волокнисті рослини (в Індії та деяких інших країнах). Волокна йдуть на виготовлення шпагатів, канатів, грубих тканин.

Бріофіллум (каланхое)—

один з багаточисельних представників родини товстянкових, листковий сукулент, родом з острова Мадагаскар, де переважає субекваторіальний клімат з нерівномірними опадами в різні пори року. Чудова особливість каланхое, який росте серед колючих чагарників,— так звані «виводкові бруньки», що у великій кількості утворюються по краю зубчастих листків. Це додаткові бруньки, що швидко розвиваються в мініатюрні розеткові пагони з додатковими корінцями та самостійно опадають з листка. Масове розмноження такими бруньками-пагонами за ефективністю близьке до насінного розмноження. В кімнатних умовах бріофіллум може стати своєрідним «бур'яном», тому що виводкові пагони розсипаються по сусіднім квітковим вазонам і дають початок великій кількості нових рослинок.

Бріофіллум вирощують залюбки із-за його оригінального вигляду, а також як лікарську рослину.

Бегонія королівська (бегонія рекс)

Один з видів багато чисельного тропічного роду бегонія родини бегонієвих. Велику кількість видів бегоній розводять в кімнатах. їх цінують за красу листків, різних за формою, розмірами, опушенням та забарвленням (багато строкато- листах форм).

Королівська бегонія родом з Ассаму (Індія), самої багатої опадами області вологих тропічних лісів. Ця рослина наземного ярусу, живе в умовах сильного затінення та високої вологості повітря. Одна з чудових пристосувальних властивостей листків бегонії— здатність формувати додаткові бруньки й, відповідно, забезпечувати вегетативне розмноження рослин в умовах, несприятливих для комахозапилення й утворення повноцінного насіння. Один із най - простіших способів розмноження бегонії заснований на її поведінці в природних умовах.

В тропічному лісі листки бегонії з віком полягають на землю, але довгий час не висихають та зберігають життєздатність тканин. Близькість з грунтом стимулює розвиток додаткових бруньок на листку. В культурі листок зрізують та кладуть нижньою стороною на вологий пісок, попередньо зробивши ряд надрізів в місцях розгалуження крупних судин. При достатній вологості повітря (необхідно накрити вазон банкою або склом) в місцях надрізів з додаткових бруньок формуються маленькі пагони з корінцями. По мірі загнивання листка вони можуть відокремлюватися самостійно, але їх штучно розділяють та розсаджують, не чекаючи кінця природного процесу.

Другий спосіб, штучний,-- живцювання листків. З листкової пластинки вирізують трикутні ділянки з розгалуженням крупних судин і висаджують у вологий пісок вузьким кінцем. Живець накривають банкою чи склянкою для утворення вологої атмосфери. Живець швидко вкорінюється та утворює нові пагони.

Схожі:

Нововоскресенська зош І-ІІІ ст iconНаказ №33 Про підсумки ІІ (районного) етапу обласного конкурсу Красномовна Донеччина для учнів 8 11-х класів у 2012-2013 н р
Оленівської зош І-ІІІ ст.№1, Оленівської зош І-ІІІ ст.№2, Волноваської зош І-ІІІ ст. №7, Волноваської зош І-ІІІ ст. №2; майстерністю...
Нововоскресенська зош І-ІІІ ст iconПлан роботи відділу освіти з 17. 04. 2012 по 20. 04. 2012
Проведення атестації робочих місць за умовами праці в Рокитненській зош І-ІІІ ст., Ватутінській зош І-ІІІ ст., Федорівській зош І-ІІІ...
Нововоскресенська зош І-ІІІ ст iconКонкурс на кращий малюнок: колективні:і зош №1; ІІ зош №2; ІІІ зош № авторські: І. Черкун Павло зош №8 (5 клас)
В змаганнях взяло участь 160 юних спортсменів, які представляли 7 міських зош та гімназію
Нововоскресенська зош І-ІІІ ст iconКонкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу»
Трушківська зош І-ІІІ ст., Терезинське нво, Сорокотязька зош І-ІІ, Озернянська зош І-ІІ ст. №1, Скребишівська зош І-ІІ ст.,Чупирянське...
Нововоскресенська зош І-ІІІ ст iconНаказ №274 м. Вільнянськ Про результати контролю за дотриманням вимог щодо присудження медалей
Вільнянської зош І-ІІІ ступенів №1, Вільнянської зош І-ІІІ ступенів №3, Вільнянської гімназії «Світоч», Новогупалівської зош І-ІІІ...
Нововоскресенська зош І-ІІІ ст iconНаказ №71 Про стан виховної роботи у закладах освіти району
На належному управлінському організаційному та методичному рівнях поставлено систему виховної роботи у Полонській гімназії, Полонській...
Нововоскресенська зош І-ІІІ ст iconНаказ №39 Про охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку
Протягом жовтня-грудня 2011 року під час фронтальних перевірок шкіл вивчався стан охоплення навчанням дітей та підлітків Краснівської...
Нововоскресенська зош І-ІІІ ст iconЗош і–ііі ступенів №5 м. Фастова управління освіти Фастівського міськвиконкому посадова інструкція № сторожа фастів зош і–ііі ступенів №5 м. Фастова управління освіти Фастівського міськвиконкому затверджено наказ директора зош і–ііі ступенів
На цю роботу приймаються особи, що досягли 18річного віку (без вимог до освіти та досвіду роботи)
Нововоскресенська зош І-ІІІ ст iconДиректор Летичівської зош І ііі ступенів №2
«Міська школа – сільській» відбулася зустріч групи учителів Летичівськой зош І – ІІІ ступенів №2 та педагогічного колективу Хмельницької...
Нововоскресенська зош І-ІІІ ст iconПреображенська зош І-ІІІ ступенів школа громадянського розвитку інноваційної особистості сільського школяра
Хотінець Ірина Володимирівна -заступник директора з навчально-виховної роботи Преображенської зош І-ІІІ ст. Царичанського району...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка