Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Тема. Правила вживання апострофа. Мета




34.35 Kb.
НазваТема. Правила вживання апострофа. Мета
Дата конвертації21.09.2013
Розмір34.35 Kb.
ТипКартка
Зміст
II. Оголошення теми та мети уроку, визначення мети учнями
III. Опрацювання нового матеріалу
9. Прочитайте текст, доберіть заголовок. При­гадайте, що ви знаєте про Запорозьку
Тема. Правила вживання апострофа.

Мета: повторити й систематизувати знання, здобуті в початко­вих класах та засвоїти нові правила вживання апострофа, удосконалити навички правильної вимови й написання слів з апострофом; розвивати навички самостійної роботи; вихову­вати інтерес до минулого України.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: картки з індивідуальними завданнями, підручники, картки із завданнями для класу.
ХІД УРОКУ

I. Актуалізація опорних знань
1. Складіть зв’язну розповідь про вживання йо, ьо.

2. Кілька учнів зачитують написані дома твори, пояснюють вживання і написання слів з йо, ьо.

3. Робота з картками.

Картка 1

Знайдіть слова з йо і запишіть їх.

Ма...нез, прац...витий, ранн...ою, баталь...н, сер...зний, дз...бик, міль...н, га...к, кра...вий.

Складіть речення із словосполученнями.

Прийшов до н...го; кол...орові нитки; у сусідн...му будинку.

Картка 2

Запишіть слова з йо та ьо у два стовпчики.

Кл...ш, дз...бати, зна...митися, просл…зитись, багат...х, кол...ри, міль...н, бо...вий.

Картка 3

Перекладіть українською мовою.

Подъём, съёмка, слёзы, лётчик, Соловьёв, лён, батальён, полевой мак, боевой.
II. Оголошення теми та мети уроку, визначення мети учнями
Прочитайте слова. Скажіть, які звуки позначають виділені сполучення букв, з якою метою вони вжива­ються.

Рясно — бур’ян

Свято — в’янути

подякувати — під’яремний

ллється — в’ється

люди — в’юн.
III. Опрацювання нового матеріалу
1. Мовознавче дослідження. Розгляньте слова, записані у дві колонки. Спро­буйте самостійно сформулювати правила вживання апострофа:

Дев’ять, м’ята, б’ють, свято, духмяний

п’ють, жираф’ячий,

в’ється, солов’ї, верб’я рясно, рюкзак

сузір’я, міжгір’я, пір’я

від’їзд, роз’ятрити, курйоз, серйозний

з’єднати

миш’як, Х’юстон, Руж’є пюре, Вятка

Звірте свої міркування зі схемою «Правила вживан­ня апострофа»(за підручником).

2. Запишіть, пояснюючи орфограми.

Солов’їний, Соловйов, жираф’ячий, в’ється, солом’я­ний, святковий, зв’язківець, плоскогір’я, двох’ярусний, пів’ями, без’ядерний, рядок, бюро, Рів’єра, Пярну.

3. Виконання вправ за підручником.

4. Творче завдання. Утворіть від іменникових основ прикметники, позначте орфограму, з кількома словосполученнями складіть речення.

Соловей, хлопець, дерево, солома, полива, трава камінь, слово, торф, дух, мед, тьма, різьба.

5. Словниковий диктант.

Багрянець, здоров’я, Лук’янович, врятувати, реп’­ях, кар’єрист, прислів’я, зекономити, гравюра, мільярд, комп’ютер, кар’єра, Мюнхен, Святослав.

6. Запишіть прислів’я, поставивши, де треба, апо­строф.

Дружба, як дзеркало: розіб...єш — не складеш. Пташ­ка красна своїм пір...ям, а людина своїм ім...ям. Гірко поробиш, солодко з...їсиш. Добрий чоловік надійніше кам...яного мосту.

7. Подані в звуковому записі слова запишіть гра­фічно, орфограму поясніть.

[духм’аного], [завйазавс’а], [румйанец’], [курйер], [рибйачий].

8. Перекладіть слова, запишіть в алфавітному порядку.

Связать, барьер, вьётся, вьюн, вязать, обьявление, объединённый, объехать, Григорьев.

9. Прочитайте текст, доберіть заголовок. При­гадайте, що ви знаєте про Запорозьку Січ, її слав­них полководців. Напишіть переказ тексту, до­повніть його своїми знаннями про Січ. Підкресліть орфограму «Вживання апострофа».

Було це близько п’яти століть тому. Наш рідний край був поневолений підступними завойовниками. Ой, як важко стало жити українському народові! І почав він утікати у пониззя Дніпра, за його кам’яні пороги, де слалися дикі степи.

Втікачі називали себе козаками, тобто вільними людьми. На островах, що лежали посеред бистрої Дніпрової води, вони заснували Запорозьку Січ.
ІV. Підсумок уроку
Завдання з ключем. Запишіть слова у дві колонки:

1) слова з апострофом;

2) без апострофа.

дев’ятсот, серм...яга, хутор...янин, зв...язок, духм...яне, пор...ядок, бур...ян, без...язикі, тьм...яно, цв...ях, присв...ята, реп...ях, п...ятдесят, з...ясовано, Солов...йов.

Ключ. З останніх букв колонок утвориться назва вірша В. Сосюри «Так ніхто не кохав...».

V. Домашнє завдання
Закінчить за поданим початком текст, вживаючи слова з апострофом.

Біда

Спіткала солов’їну родину лиха година. Випало пта­шеня з гнізда. Пищить воно, бідне, плаче під деревом. А тато й мама голосять над ним, побиваються... (або вправа за підручником).

Схожі:

Тема. Правила вживання апострофа. Мета iconТема. Правила вживання апострофа. Мета
Мета: закріпити знання учнів про правила вживання апострофа, виробити навички правильно вимовляти й писати слова з апострофом, удосконалювати...
Тема. Правила вживання апострофа. Мета iconПравила вживання апострофа
Мотиваційний етап. З’ясування емоційної готовності учнів до уроку.(Технологія „ Світлофор )
Тема. Правила вживання апострофа. Мета iconПравила вживання апострофа
Мета: повторити, систематизувати й узагальнити знання учнів про апостроф; удосконалити навички правильної вимови й написання слів...
Тема. Правила вживання апострофа. Мета iconПравила вживання апострофа. Тренувальні вправи
Мета: поглибити, систематизувати й узагальнити знання учнів про апостроф; удосконалити навички правильної вимови й написання слів...
Тема. Правила вживання апострофа. Мета iconПравила вживання апострофа
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і розвитку умінь та навичок з використанням інтерактивних технологій
Тема. Правила вживання апострофа. Мета iconТема. Сполучення букв ьо, йо. Мета
Мета: пояснити звукове значення буквосполучень йо, ьо, правила вживання їх, формувати навички використання цих букво­сполучень у...
Тема. Правила вживання апострофа. Мета iconТема. Вживання запозичених слів Мета
Мета: ознайомити учнів із різними точками зору на проблему вживання іншомовних слів
Тема. Правила вживання апострофа. Мета iconУрок з англійської мови 3 клас (підручник " New Let’ s Learn English 1") Тема : The Animals. Слайд 1 Мета
Мета: узагальнювати й систематизувати знання учнів з теми «Тварини», повторити вживання модального дієслова can, вживання структур...
Тема. Правила вживання апострофа. Мета iconТема. Вживання іменників без прийменників і з прийменниками
Тема. Вживання іменників без прийменників і з прийменниками Мета. Вдосконалювати вміння відмінювати іменники у множині; розвивати...
Тема. Правила вживання апострофа. Мета iconУрок української мови у 2 класі Тема. Велика буква у кличках тварин Мета. Поглиблювати і розширювати знання учнів про вживання великої
Фронтальна перевірка вправи ( Діти зачитують по одному реченню і пояснюють вживання великої літери.)
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка