Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Тема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є. Мета




27.21 Kb.
НазваТема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є. Мета
Дата конвертації28.09.2013
Розмір27.21 Kb.
ТипДокументы
Зміст
II. Повторення вивченого матеріалу
2. Буквенний диктант.
1. Оголошення теми і мети уроку.
Тема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є.
Мета: Вчити писати малу букву Є, Складати слова з нею, впізнавати звуки, що позначаються буквами Ю, я, ї, є; Розвивати фонематичний слух; виховувати любов до природи.
Обладнання: Малюнок із зображенням картин природи, малюнки звірів, писана і друкована буква Є, Таблиця зі словами.
ХІД УРОКУ
I. Організаційна частина

— Сьогодні ми вирушимо в подорож до міста Природи. (На дошці висить малюнок «Природа рідного краю».)

— А що таке природа? У цьому місті є різні вулиці, парки.

Але ми сьогодні пройдемося лише однією вулицею — вулицею тварин. Пригадайте, на які групи поділяються тварини?

— Нас зустрічатимуть звірі, які приготували завдання.
^ II. Повторення вивченого матеріалу

Вирушаємо в путь! Нас цікаві речі ждуть.

1. Повторення звукового значення букв.

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має,

А як вийде полювати —

Бережись, мишва хвостата. (Лисиця)

— Ось яке завдання вам пропонує Лисиця. (Вивісити малюнок.)

— Прочитайте слова і скажіть, в яких словах звуків більше, ніж букв. Поясніть, чому?

Їжа Синє

Конюшина Яблуко

Кущ__________Юнга

Єхидна Криниця

— Коли букви я, Ю, є Позначають два звуки, а коли — один?
^ 2. Буквенний диктант.

Гостроносий і малий, Сірий тихий і незлий. Вдень ховається. Вночі йде шукати собі харчі. Весь із тонких голочок, Як він зветься? (їжачок).

— Це завдання їжачка. (Вивісити малюнок.)
(Один учень працює на іншій стороні дошки.)

ЯющІЕЩЯЇЮ
III. Вивчення нового матеріалу
^ 1. Оголошення теми і мети уроку.

— Ось який невеличкий звір, який схожий на кудлатого песика бурувато— сіруватого забарвлення зустрічає нас. Хто це? (Вивісити малюнок.) (Єнот)

— Єнот пропонує нам навчитися писати маленьку букву Є.

— Який перший звук ви чуєте в слові Єноті

— Який другий звук?

— Якою буквою позначається звукосполучення [йе]? (Буквою є)

— Покажіть друковану букву Є. Розгляньте писану маленьку букву є.

Учитель пропонує учням завдання: виявити в словах Грає, співає, заєць

Звукосполучення, що передаються буквою Є. Необхідно порівняти писану і друковану букву є, проаналізувати їх структуру, встановити подібність до інших букв: С, х, ж.

Діти називають і показують подібні елементи в цих буквах і розповідають, з яких елементів складається мала буква Є. (З правого півовала та невеЛикої поперечної прямої лінії.)

Учитель коментує: «Пишемо, як малу букву С І посередині зліва направо робимо пряму лінію».

Викликаний учень записує на дошці. Усі учні записують малу букву Є У рядку зошита.
2. Фізкультхвилинка.
Не ходжу я, а скакаю, бо нерівні ноги маю.

Через поле навмання перегнав би я коня.

Я страшенний боягуз, всіх на світі я боюсь. (Заєць)
— Проте, завдяки своїй лякливості і обережності, заєць рятується від

своїх ворогів. Адже зайцем люблять поласувати лисиця, вовк, сова, яструб.

(Заєць пропонує фізкультхвилинку.)
3. Написання буквосполучень з буквою Є.

Я на тілі смуги маю, Здобич в глибині шукаю, Хижими зубами клац — Стережись мене, карась. (Щука)

(Вивісити малюнок.)

— Скільки букв і звуків у слові Щукаї

— Щука пропонує вам написати буквосполучення з буквою Є.
4. Розфарбовування малюнків.

Нас зустрічає двогорбий житель пустелі. Хто це? {Верблюд)

— Він пропонує вам розглянути малюнки, придумати за ними речення, розфарбувати їх.
5. Малюнковий диктант.

— Лісові мешканці розбудили змію, яка вже лягла спати на зиму. Вона

пропонує малюнковий диктант всіх тих тварин, які вам давали завдання.

Лисиця, їжак, єнот, заєць, верблюд, змія. {Демонстрація кращих зоШитів.)
IV. Підсумок уроку

— Що вивчали сьогодні на уроці?

— Що було незвичайного у завданнях?


Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Тема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є. Мета iconТема: Письмо великої букви Ю, складів та слів з нею
Обладнання: малюнки «Зима», таблиця із зразком написання букви, баночка з водою, пензлик, «Звукові будиночки», конверти з друкованими...

Тема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є. Мета iconУрок №116 з навчання грамоти(письмо) Тема:«Письмо рядкової букви й(йот),складів, слів з нею»
Обладнання: зразок рукописної букви й, фішки для складання звукових моделей слів, капелюхи, предметні малюнки, шнурки, картки для...

Тема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є. Мета iconТема. Письмо великої букви Г. Письмо слів та речення з великою буквою Г
Мета. Вчити писати учнів велику букву Г, поєднувати її з вивченими буквами; закріплювати уміння робити звукові моделі слів; розвивати...

Тема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є. Мета iconТема. Звуки
Тема. Звуки [ л], [л’]позначення їх буквами Л,л. Звуко-буквений аналіз слів із твердими І м’якими приголосними. Письмо рядкової букви...

Тема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є. Мета iconТ ема: Звуки (ц), (ц), позначення їх буквою це. Звуко-буквений аналіз слів. Читання складів, слів. Мета
Тема: Звуки (ц), (ц), позначення їх буквою це. Звуко-буквений аналіз слів. Читання складів, слів

Тема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є. Мета iconТема. Читання текстів на закріплення букви п. Словниково-логічні вправи за Супутником Букваря (Вашуленко М.І.)
Домлено розпізнавати звук п, позначення його буквою «пе», вправляти у читанні слів, складів, речень. Розвивати фонематичний слух,...

Тема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є. Мета iconТема. Вправи на закріплення знань про м’які приголосні звуки та позначення їх м’якості; перенос слів зі знаком м’якшення та буквосполученням ьо. Мета
Письмі буквою ь, вміння переносити слова зі знаком м’якшення, буквосполученням ьо; розвивати мовлення учнів, формувати вміння порівнювати...

Тема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є. Мета iconТема уроку. Закріплення правил написання іменників з великої букви. Мета уроку
Мета уроку: закріпити вміння писати власні назви з великої букви; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення...

Тема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є. Мета iconТема: Закріплення звука [дж]. Словниково-логічні вправи. Текст «Бджілка І конвалія». Мета
Обладнання: Малюнки бджілки, джмелика,вулика, пасіки, квітів; таблиці складів,слів; звукові моделі, схема плану уроку; «Супутник...

Тема: Письмо малої букви є. Підготовчі графічні вправи. Написання складів та слів з буквою є. Мета iconКонспект уроку з навчання грамоти (1 клас) Тема: Буква Щ, щ, позначення нею звукосполучення «шч». Бесіда на тему «Наша Батьківщина» Мета
Мета. Ознайомити учнів з буквою «ща», яка позначає не один звук, а звукосполучення [шч], удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений...

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка