Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Памела Треверс «Мері Поппінс»




76.47 Kb.
НазваПамела Треверс «Мері Поппінс»
і назву
Дата конвертації02.10.2013
Розмір76.47 Kb.
ТипДокументы
Зміст
Хід уроку
II. Вправи на підвищенні швидкості читання і
Повінь - нь + сто - о + ь =... (повість) казан - ан + кар - ар + а =... (казка)
V. Виставка книг П.Треверс про Мері Поппінс
VI. Опрацювання повісті-казки (уривки) "Мері Поппінс»
IX. Емоційно-чуттєвий підсумок роботи учнів на уроці.
ТЕМА: Памела Треверс «Мері Поппінс»

МЕТА: Познайомити з творчістю англійської письменниці Памели Треверс та її повістю-казкою. Вчити сприймати великі за обсягом тексти цілісно, називати основні ознаки повісті-казки як жанру, висловлювати оцінні судження морального і етичного характеру про події, вчинки персонажів, знаходити описи в художньому творі, удосконалювати навички читання. Розвивати зв'язне мовлення, образну пам'ять, творчу уяву; поширювати і уточнювати словниковий запас учнів. Виховувати позитивні почуття, інтерес до уроку.

ОБЛАДНАННЯ: виставка книг П.Треверс, записи на дошці (тема уроку, деформовані тексти - додаток 1, гра «Незвичайна математика», словникова робота), фонограма- мелодія, набір букв (а, б, в,), чорний ящик з набором речей.

^ ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

Вчитель промовляє слова девізу, створюючи позитивну атмосферу роботи на уроці:

Пролунав дзвінок -

Починається урок.

Працювати будем всі,

Щоб почути у кінці,

Що в 4-В класі

Діти - просто мо-ло-дці!

^ II. Вправи на підвищенні швидкості читання і розвитку мислення.

1. Гра «Незвичайна математика»

- Виконайте дії і прочитайте утворений результат - слово:

^ ПОВІНЬ - НЬ + СТО - О + Ь =... (ПОВІСТЬ) КАЗАН - АН + КАР - АР + А =... (КАЗКА)

  • Що таке повість-казка?

  • Назвіть основні ознаки повісті-казки як жанру.

  • Які повісті-казки ви читали?

2. Робота з деформованим текстом

(діти працюють по варіантах, Слова записані на дошці - додаток 1)

  • Прочитайте текст, роз'єднуючи слова.

  • Пригадайте автора і назву.

  • До якого жанру належать ці твори?

  • Обґрунтуйте свою думку.

III. Повідомлення теми та мети уроку.

Проблемна ситуація

(діти працюють в парі, текст надрукований на картках - додаток 2)

  • Прочитайте текст, роз" єднаючи слова, визначте його автора і назву.

  • Чому виникло утруднення? (текст невідомий)

  • Тож сьогодні ми будемо знайомитися з цим автором і твором (вчитель вказує на дошку, де записана тема уроку).

IV. Ознайомлення з життєвим і творчим шляхом Памели Треверс.

1. Опрацювання статті підручника «Памела Треверс» (діти читають мовчки)

а) бесіда за прочитаним:

  • Що дізналися про англійську письменницю?

  • Яке було її справжнє ім'я?

  • Коли вона народилася?

  • Коли була створена перша повість-казка про Мері Поппінс?

б) вибіркове читання:

  • Яка книга принесла всесвітню славу П.Треверс?

  • Скільки книг написала П.Треверс про чудесну няню?

  • Якими країнами подорожувала письменниця?

  • Які слова промовила героїня не тільки про себе, а й про Памелу, яка створила її?

^ V. Виставка книг П.Треверс про Мері Поппінс

(«Мері Поппінс повертається», «Мері Поппінс відчиняє двері», «Мері Поппінс у парку», «Мері Поппінс у Вишневому провулку», «Мері Поппінс на кухні», «Мері Поппінс і сусідній дім»)

Рекомендації вчителя до читання цих книг у вільний час і запис своїх вражень стосовно прочитаного у читацький щоденник.

^ VI. Опрацювання повісті-казки (уривки) "Мері Поппінс»

/. Словникова робота.

а) читання колонок швидко і правильно: (слова записані на дошці).

- Прочитайте слова

1 ряд (група) 2 ряд (група) 3 ряд (група)

Містер Тлуста Стурхнув

Місіс Старомодний Пирхнула

Силует Ґречний Остовпіла

- Визначте частини мови, поясніть значення слів (робота в малих групах - по
рядах).

б) мовно-логічні завдання:

  • Доберіть синонім до слова СИЛУЕТ.

  • Доберіть антонім до слова ТЛУСТА.

  • Яке слова «сховало» в собі ще одне слово? (остовпіла)

  • Яке слово утворилося з двох інших слів? (старий + модний = старомодний).

2. Первинне ознайомлення з текстом.

  • Після того, як ви, діти, коротко ознайомились з творчість П.Треверс і провели підготовку до читання повісті-казки, що будемо робити далі відповідно нашої теми уроку? Які ваші пропозиції? (почати читати твір).

  • Я пристаю на вашу пропозицію.

  • До речі, цей вислів ви зустрінете в тексті. Що він означає? (я погоджуюсь з вами).

  • Тож давайте подумки перенесемось у невеличке англійське містечко, де мешкає сім'я Бенкс і станемо свідками цікавих подій. А допоможе нам в цьому музика з відомого к/фільму «Мері Поппінс, до побачення!», знатого за мотивами цієї казки-повісті.

а) читання комбінованим способом (вчитель вмикає фонограму і починає
читати, музика стихає, продовжують далі діти читати «ланцюжком»).

б) тексти на перевірку усвідомлення читання (робота в парі - піднімають
відповідну букву - додаток 3).

3. Повторне читання казки-повісті.

а) вибіркове читання

  • Чому старші діти сім'ї Бенкс з тривогою чекали нову няню?

  • Чим вразила їх поява Мері Поппінс? Яка стояла погода?

  • Знайдіть і прочитайте опис няні.

  • Чому Майкла здивувала валізка Мері?

  • Які «ліки» давала няня дітям?

б) читання в особах (уривок на с.300). Завдання для дітей, які будуть читати:

- Читаючи в особах, намагайтеся передати почуття подиву і захоплення дітей
своєю новою нянькою.

Завдання для дітей, які будуть слухати:

- Придумайте по одному запитанню кожному читаючому учневі, відповідно
його ролі - особи.

(Наприклад:

  • Чим була вражена Джейн?

  • Що здивувало Майкла?

  • Як поводила себе Мері Поппінс?)

4, Розвиток зв’язного мовлення

  • Розгляньте малюнок до казки на с.297.

  • Кого ви бачите на цьому малюнку?

  • Знайдіть речення в тексті, якими можна було б підписати цей малюнок.

  • Чого не вистачає на цьому малюнку? (кольорів)

  • Які б кольори ви дібрали, щоб словесно його розфарбувати?

5. Вправи на розвиток швидкості читання

а) гра «Криве дзеркало»

- Знайдіть і прочитайте речення-опис Мері Поппінс, замінюючи прикметники
антонімами.

б) гра «Хто швидше»

- Знайдіть і прочитайте речення за моєю підказкою - початком (кінцем)
речення.

в) гра «Чорний ящик»

(вчитель дістає з ящика по черзі речі, а учні шукають в тексті і читають відповідне речення)

- В яких реченнях говорять про ці речі: вишнева гілка; капелюшок і валізка;
накрохмалений білий фартух; пляшечка «Вживати по чайній ложці перед
сном».

6. Лист від Мері Поппінс

  • А це що таке? (вчитель дістає з ящика лист).

  • Послухайте, цей лист для вас, діти, (вчитель читає лист-додаток 4).

  • До чого закликає вас Мері Поппінс?

  • Як розумієте останні рядки?

  • Яким чином цей лист взагалі стосується нашого уроку?

VII. Підсумок уроку

  • Чи сподобалась вас повість-казка П.Треверс?

  • Що найбільше з прочитаного вас вразило?

  • Чи хотіли б ви у своїй родині мати таку няню?

  • Які враження і почуття залишились у вас після нашого уроку? Чому?

VIII. Рекомендації для додаткового самостійного читання

- Щоб надовше зберегти ці приємні враження і почуття, я пропоную вам
додатково самостійно прочитати ще одну з цікавих історій, що сталася з Мері
Поппінс та її вихованцями (с.302-314 у підручнику). А при нагоді візьміть у
бібліотеці (чи у своїх друзів) і прочитайте цю повість у повному зібранні
(вчитель ще раз звертає увагу на виставку книг). Адже, пам'ятайте, що про
Мері Поппінс письменниця написала шість книг!

^ IX. Емоційно-чуттєвий підсумок роботи учнів на уроці.

  • Визначте свій настрій в кінці уроку оплесками (вчитель показує три різні вирази дитячого обличчя: сумне, радісне, стримане).

  • Отже, насамкінець мені залишається лише додати:

Всі ви, діти - молодці, Гарно працювали! Але дзвоник пролунав, І усім нам нагадав, Що урок вже час кінчати, Треба йти відпочивати!

Додаток 1

1 -варіант

Цяісторіясталасябознаколизатихчасівколивашібабусійдідусящебулималимиді тлахами. Цедужеважливаісторіябовніййдетьсяпротеякупершевідкрилися шляхиміжземлямиНарніїтанашимсвятом.

(Клайв Стейплз Льюїс

«Хроніки Нарнії. Небіж Чаклуна»

(уривки) «Не ті двері»)

2-варіант

ГанявсяганявсяБратецьЛисзаБратцемКроликомтакісякпримудрявсяабийого Спіймати. АКроликтакісякпримудрявсяабийогоЛиснеспіймав. Нуйбісізним сказавБратецьЛис.

(Джоель Чендлер Харріс

«Казки Дядечка Римуса»

(уривки) «Братець Лис і

Братець Кролик»)

Додаток 2

Тутпостатьзгинаючисьіхитаючисьпідпоривамивітрувідчинилахвірточку

Ідітипобачилищовонаналежитьжінці.Однієюрукоюжінкапритримувала

капелюшокадругоютягнулавеликувалізку.

Додаток З

1. Місіс Бенкс написала до газет прохання:

а) знайти двірника для їхнього будиночка;

б) надіслати їй якомога швидше кількох няньок;

в) допомогти відшукати репетитора з математики для дітей.

2. Стару няньку звали:

а) Кеті;

б) Мері;

в) Памела.

3. Нова нянька Мері Поппінс з'явилася:

а) вдень;

б) вранці;

в) ввечері.

4. Що допомогло Мері швидко дістатися будиночка:

а) вітер;

б) вода;

в) сонце.

5. У Мері Поппінс були очі:

а) сині;

б) карі;

в) зелені.

6. Які ліки давала Мері Поппінс Майклу:

а) аспірин;

б) молоко;

в) полуничне морозиво.

7. Що дала М.Поппінс перед сном Близнюкам:

а) воду;

б) молоко;

в) сік.

Додаток 4

Лист

Дорогі діти!

Сьогодні ви прочитали уривок однієї з найцікавіших казок, які створила Памела Треверс. Попереду ще багато непрочитаних творів (великих і маленьких) різних авторів (відомих і невідомих). Тож читайте побільше, дізнавайтеся про все що було, є і буде. Адже, книга - ваш порадник, джерело знань, добрих думок і почуттів. Читайте! Людина, яка любить і вміє читати, щаслива людина!

Мері Поппінс

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Памела Треверс «Мері Поппінс» iconПамела Ліліан Треверс Мері Поппінс Скорочений переклад Є. Горевої
Якщо ви хочете знайти Вишневу Вуличку, простісінько розпитайте туди дороги у Регулювальника на перехресті. Він трохи зсуне набік...

Памела Треверс «Мері Поппінс» iconНа даху живе товстун, Дуже швидкісний літун. Є пропелер на спині, Любить сісти на вікні. Апетит він гарний має, Дуже пишки полюбляє
Ми з вами вирушаємо в подорож разом з героями відомих англійських казок до Країни Мері Поппінс – Країни Ввічливості та Доброти

Памела Треверс «Мері Поппінс» iconЦю популярну історію, поряд з іншими, використовують Мері Фінлі І Христина Хоган з Технологічного університету Куртін в Австралії. Вони розповідають її
Мері Фінлі І христина Хоган з Технологічного університету Куртін в Австралії. Вони розповідають її студентам відділення управління...

Памела Треверс «Мері Поппінс» icon23 серпня всесвітній день білизни!
За однією з версій першими бюстгалтер придумала в 1914 році американка Мері Фелпс Джекобс, яка зробила пробний варіант з носових...

Памела Треверс «Мері Поппінс» iconКінематографічна адаптація трагедії В. Шекспіра
Мері Шеллі про чудовиська, створеного геніальним науковцем Віктором Франкенштейном, визнана критиками однією з найстрашніших версій...

Памела Треверс «Мері Поппінс» iconСучасні системи охорони ганжа С. М. 1, Марченко В. О. 1, Ганжа Ю. С. 2
У більшій мері ефективність існуючих систем охорони низька тому, що для їхнього застосування необхідні численні висококваліфіковані...

Памела Треверс «Мері Поппінс» iconНе смійся з мене посібник для вчителя Зміст
Увесь проект «Не смійся з мене» почався з того, що моя донька Бетані склала пісеньку І виконала її для Пітера, Пола І мері. Коли...

Памела Треверс «Мері Поппінс» iconПрограмування життєвого успіху особистості засобами батьківського наративу
Проблема взаємовідношення між батьківським програмуванням та реалізацією успішного або неуспішного життєвого сценарію останніми десятиріччями...

Памела Треверс «Мері Поппінс» iconАліса Мері Нортон народилась 17 лютого 1912 року у Клівленді, шт. Огайо, США. Вона була другою дочкою Альберта Нортон І Берти Стем, її батько мав фірму, що
Будучи пізньою дитиною, на сімнадцять років молодша за сестру, Аліса не дуже товаришувала з нею, як, зрештою І з більшістю своїх...

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка