Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Урок – дискусія Коли душею володіють гроші…




61.7 Kb.
НазваУрок – дискусія Коли душею володіють гроші…
Дата конвертації07.10.2013
Розмір61.7 Kb.
ТипУрок
Зміст
Золото - ось духовна суть
Психологічний твір
Лихвар – це людина, яка під певні відсотки чи під заставу цінних речей або паперів давала гроші тому, у кого була нагальна потре
ВЧИТЕЛЬ.- Чому? Що ще ви можете сказати про нашого героя? ВЧИТЕЛЬ.
Урок – дискусія

Коли душею володіють гроші…

Мета: Проаналізувати образ Гобсека, прийоми його зображення у творі, простежити показ автором руйнівного впливу грошей на особистість та характер головного героя;дослідити, як розв’язує автор проблему уявних та істинних життєвих цінностей; формувати в учнів уміння самостійно мислити, робити обґрунтовані висновки, виховувати високі та моральні якості, сприяти вихованню толерантності під час дискусії.
Обладнання: портрет О. Де Бальзака, тексти повісті « Гобсек», опорні  схеми.

Тип уроку: урок-дискусія.

^ Золото - ось духовна суть

усього теперішнього суспільства.

О. Де Бальзак

План уроку

І. Організація класу.
1. З’ясування емоційної готовності до уроку.
ІІ. Актуалізація знань.

  1. Бесіда за попередньо вивченим матаріалом.


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІV.Основна частина уроку.

  1. Проведення дискусії.

  2. Робота з епіграфом.

  3. Виспуп психолога.


V.  Підсумок уроку.
VІ.Оцінювання.
VІІ. Домашнє завдання.

Хід уроку

І. Організація класу.
З’ясування емоційної готовності до уроку.
Психолог пропонує обрати стрічку, колір якої найбільше відповідає емоційному стану учня.

ІІ. Актуалізація знань.

ВЧИТЕЛЬ. Ви мабуть здивувались, коли побачили психолога поряд зі мною. І подумали чому Ніна Валентинівна на уроці. Пізніше ви самі дасте відповідь на це запитання.

ВЧИТЕЛЬ. –Над яким твором ми з вами працювали на попередньому уроці?

- До якого жанру відноситься повість «Гобсек»?

- А як ви розумієте термін соціально – психологічний твір?

^ Психологічний твір - це твір, у якому автор зосереджує свою увагу на духовному світі персонажів та їх внутрішніх переживаннях.
Соціально – психологічний твір – це повість, у якій розкриті соціальні умови життя людини, який існує у той момент, де автор зосереджує свою увагу на духовному світі персонажів і їх внутрішніх переживаннях.

ВЧИТЕЛЬ. Отже, так як ми розглядаємо твір соціально – психологічного спрямування, то я запросила до нас на урок нашого психолога.
- Що означає слово «Гобсек»? ( Лихвар)
-А кого ми називаємо лихварем?
^ Лихвар – це людина, яка під певні відсотки чи під заставу цінних речей або паперів давала гроші тому, у кого була нагальна потреба в них.

ВЧИТЕЛЬ. Давайте разом з вами простежимо життєвий шлях Гобсека.
- Яким було життя Гобсека в дитячі роки?
- Знайдіть у тексті опис зовнішності лихваря.
- Яких кольорів більше використовував Бальзак, описуючи портрет Гобсека? ( Сірих, жовтих)
- Чому?

ВЧИТЕЛЬ. Звернімо увагу на малюнки на яких зображено лихваря, а ось і наші малюнки.
- Чи відповідає Гобсек його суті?
- Де жив Гобсек? ( зачитують)
- Як ви думаєте, для чого автор так детально описує помешкання лихваря?( автор допомагає глибше проникнути у внутрішній світ героя)

ВЧИТЕЛЬ.- Коли ми знайомились з помешканням, ми можемо сказати, що Гобсек багата людина? (Ні)

^ ВЧИТЕЛЬ.- Чому?

  • Що ще ви можете сказати про нашого героя?



ВЧИТЕЛЬ.- А тепер давайте пригадаємо що таке дискусія?Зверніть увагу на дошку. ( Учень зачитує).

- То що ж таке дискусія?

Дискусія – це публічна суперечка, метою якої є з’ясування та зіставлення різних точок зору, пошук виявлення істини правильного вирішення проблеми. Під час ведення дискусії слід дотримуватись певних правил, вони записані на дошці. ( учень зачитує)

  • Не відхилятись від  обговорюваної теми.

  • Уважно слухати свого опонента.

  • Не забувати, що дискусія введеться для того, щоб можна було подивитися на проблему очима іншої людини і навіть іноді зрозуміти її правоту.

  • Своє бачення проблеми треба висловлювати тактовно і коректно.

  • Будь-яка правильна думка має бути обґрунтована іншими думками, істинність яких доведена.



        ВЧИТЕЛЬ.- Що на вашу думку є важливим під час дискусії?

  ( вміти слухати та не ображати один одного. Тобто бути толерантними).
ВЧИТЕЛЬ. Тема нашого уроку « Коли душею володіють гроші…» за твором Бальзака «Гобсек». Ось наші проблемні питання на які ми впродовж дискусії повинні дати відповідь:

  • Гроші – це «добро» чи «зло»?

  • Чи існують на думку Бальзака, сили, що протистоять руйнівному впливу матеріального ідеалу?

  • Гроші – це останній закон світу? Так чи ні?( висловлюються відповідно кольорів стрічок)



ВЧИТЕЛЬ.  Показує  дітям гроші.

  • Що це в мене в руках?

  • Вам було завдання знайти і записати в зошити філософське твердження « що таке гроші?»

  • То що таке гроші? (відповіді учнів)


Гроші- це особливий товар, що є загальною еквівалентною формою вартості інших товарів. Вони є засобами нагромадження та платежу.

ВЧИТЕЛЬ. Знаючи тему уроку скажіть будь ласка:

  • Чого ви чекаєте від уроку?- (відповідь учнів).



ВЧИТЕЛЬ. Запишіть у зошити число, класна робота, тему уроку, епіграф (зачитати) та проблемні питання . Сьогодні на уроці ми побачимо людину нещасну, яка мала багато грошей, але  хотіла мати їх більше і більше. З’ясуємо, як «золотий мішок» впливає на внутрішній світ людини, порівняємо із сьогоденням. Адже ми, як колись герої Бальзака живемо за епохи накопичення капіталу. Тому нам корисно уважніше придивитися до головного персонажа твору, єдиною пристрастю якого стала нажива.

Наш урок буде проходити у формі дискусії. Для проведення дискусії у мене є два опоненти зі своїми однодумцями. Одна група учнів буде доводити, що люди в яких багато грошей – це поважні,розумні, інтелігентні-це еліта нації. Інша навпаки – що це моральні каліки, потвори життя.
ВЧИТЕЛЬ. Діти, ваші виступи будуть цікавими, якщо вони будуть переконливими. Велике значення для виступу під час дискусії  має багате і яскраве мовлення виступаючого. Його голос і манери, виховання.

Отже, переходимо до обговорення першого питання.

  • Яке життєве кредо було у Гобсека?( все життя зводилось до золота)

  • А скажіть мені, будь ласка,мати багато грошей, стільки, що можна купити все що забажаєш – це добре чи погано?


( відповіді учнів)


ВЧИТЕЛЬ. – А що у Гобсека з мораллю?З його внутрішніми якостями?
( моральні правила він вважає, що це пусті слова)

  • Чи згодні ви з цим висловлюванням? (висловлювання учнів)



ВЧИТЕЛЬ. Отже, лихвар є втіленням влади золота і тим щасливий. З цікавістю він забирається в найпотаємніші закутки людського серця. Він втішається  нещастям інших.

ВЧИТЕЛЬ. – А чи можна побудувати щастя на нещасті інших?

(відповіді учнів)

ВЧИТЕЛЬ. – А чи можуть відмовити тому в чиїх руках мішок з золотом? – сказав Гобсек.

  • Яка ваша думка? (відповідь учнів)

ВЧИТЕЛЬ. Що принесла герою пристрасть до наживи? ( відповіді учнів)
Таблиця: «Історія деградації особистості Гобсека»
             Гроші                                              Мрія
Змолоду мріє про багатство і гроші, щоб мати можливість насолоджуватись життям.


             Гроші                                                   Пристрасть
Пристрасть до грошей переростає у скупість. Він був казково багатим і в той же час безмірно бідним.


                 Гроші                                          Ідол
Єдиний ідол, якому він вклоняється – золото.


Все продається і купується. Величезне багатство робить його хазяїном Парижу    « Я досить багатий, щоб купити совість людську»
ВЧИТЕЛЬ. – Що краще бути схожим на Гобсека чи ні? Чому? (відповіді учнів)

  • Чи відомі вам ще такі як Гобсек? ( Гоголь «Мертві душі»- Плюшкін, Ч. Діккінс «Рздвяна пісня у прозі»- Скрудж.

Робота з епіграфом. Повернемось до нашого епіграфа.

  • Чи можна говорити про духовність нації, коли над нею панує влада золота, грошей? Чому?

  • Як позбутися влади золота, яка знищує духовний світ людини?

  • Хто переміг в душі Гобсека?


Слово психологу.
Підсумок уроку.


ВЧИТЕЛЬ. – Чи допомогла вам повість і наша розмова в пошуках відповіді на запитання сучасної дійсності, чи можливо змусила над чимось задуматись? (відповіді учнів)

  • Чи отримали відповіді, з якими йшли на урок.


- Я дякую  вам за урок.

ОЦІНЮВАННЯ.

Д.З.- підготуватись до тематичної атестації за творчістю Стендаля і Бальзака.

Слово психологу.

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Урок – дискусія Коли душею володіють гроші… iconУрок толерантності Мета: поглиблювати розуміння учнями поняття «толерантність»
Форма проведення: урок-гра з елементами проблемного уроку (робота творчих груп, групова дискусія)

Урок – дискусія Коли душею володіють гроші… iconУрок з основ економіки Тема: Підсумкове заняття з теми «Гроші»
«Гроші»; учити бачити основне в повідомленні, робити узагальнення І висновки; закріпити вміння розв'язувати математичні задачі з...

Урок – дискусія Коли душею володіють гроші… iconСлайд Для чого людині гроші?
Слайд Для чого людині гроші? Питання це просте, але відповідь на нього складна. Гроші в усі часи відігравали велику соціальну роль...

Урок – дискусія Коли душею володіють гроші… iconТемперамент
С слідувати їхнім потребам. Але є інші діти, які, очевидно, не володіють чітким механізмом саморегуляції. Слідувати їхнім потребам...

Урок – дискусія Коли душею володіють гроші… iconУрок зарубіжної літератури в 10 класі. Тема: характеристика лихваря гобсека. Чи є він справжнім «володарем» життя?
О. Бальзака «Гобсек» з”ясувати, чи дійсно гроші дають людині можливість бути володарем життя, відповісти на запитання, що відбувається...

Урок – дискусія Коли душею володіють гроші… iconПрава и обязанности лиц, которые берут участие в рассмотрении административных дел, предусмотренные Кодексом административного судопроизводства Украины Пам’ятка (по Кодексу адміністративного судочинства України)
Стаття 15 ч Особи, які беруть участь у справі та не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право користуватися...

Урок – дискусія Коли душею володіють гроші… iconГроші повинні працювати на людину
Предмет грошей такий же мінливий як І політика, релігія І секс, тому людина завжди повинна створити систему в якій би гроші працювали...

Урок – дискусія Коли душею володіють гроші… iconУрок дискусія на тему: «що означає бути щасливим?»
Обладнання: картки, схеми, пам’ятки, презентації, вишитий рушник, прапори України та Великобританії, калина, троянда, інтерактивна...

Урок – дискусія Коли душею володіють гроші… iconСімнадцять миттєвостей. Весна
Києва в затишній кав’ярні — о дошкульна пам’ять про Стару Європу! — навпроти банькатий банкір — „Гроші купують гроші, а війна ген...

Урок – дискусія Коли душею володіють гроші… iconЗастосування дискусійних методів на уроках української мови та літератури Дискусія
Дискусія — форма колективного обговорення, мета якої — виявити істину через зіставлення різних поглядів, правильне розв'язання проблеми....

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка