Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Комплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна» (проводиться на ігровому майданчику) Програмовий зміст




55.36 Kb.
НазваКомплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна» (проводиться на ігровому майданчику) Програмовий зміст
Дата конвертації08.10.2013
Розмір55.36 Kb.
ТипДокументы
Зміст
Хід заняття
Комплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна»

(проводиться на ігровому майданчику)

Програмовий зміст

Ознайомлення з навколишнім: вчити дітей спостерігати за змінами , що сталися у навколишньому довкіллі з приходом весни ; вчити бачити красу весняної природи.

Мовленнєве спілкування: формувати вміння звуконаслідувати голоси птахів , шум вітру , розвивати фонематичний слух дітей, зв’язне мовлення.

Рідна природа:удосконалювати знання дітей про живу та неживу природу, закріплювати правила поведінки в природі, використовувати художнє слово, виховувати любов до природи та бережливе ставлення до неї.

Матеріал :екологічні знаки ,стрічки, вітрячки , хустинки, мотузок.

Хід заняття

Наше заняття присвячене приходу весни. Сьогодні ми з вами будемо спостерігати за навколишнім довкіллям: які зміни відбулися в природі навесні,пограємося в ігри та спробуємо створити штучний вітер.

А зараз давайте привітаємо всіх присутніх та навколишній світ з гарним днем.

Вихователь : піднімемо ручки догори, привітаємося з сонечком:

Добрий день , сонечко!

Опустимо ручки долоньками вниз, привітаємося з земелькою:

Добрий день , земелько !

Простягнемо ручки вперед , привітаємось з водичкою:

- Добрий день, водичко !

Поставимо ручки до плечей,привітаємось з вітерцем:

Добрий день , вітерець!

Дітки сьогодні ми побуваємо у гостях. А у кого ми будемо, здогадайтесь самі.

Загадка

Хто в році 4 рази переодягається (дерева , кущі)

Так , це правильно. Куди б ми не пішли, всюди нас зустрічають дерева , квіти , кущі,трава – безмежний світ природи. І сьогодні у нас незвичне заняття у груповій кімнаті - сьогодні ми проведемо наше заняття під голубим небом , на свіжому повітрі.

Бесіда про весну

Подивіться , хоч навколо ще лежить сніг, та час весни вже настає…Ще зимонька – зима не хоче залишати наш край, тому наостанок то сніжком притрусить , то морозцем налякає.

Весна – це дивовижне оновлення природи. Її ознаки помітні ще довго до танення снігів . Довшим стає день , ніч коротшає ; дерева причаїлися ніби в очікуванні перемін. Все частіше можна почути спів зимуючих птахів

Чуєте ?А хто нас кличе? Та це ж берізка! Ось і вона прокинулась. Розправила свої гілочки і зашепотіла. Послухайте, про що вона мені розповіла.

Перший весняний місяць має назву Березень. Тому що в цьому місяці починається рух соку в деревах(першими починають розпускатись берізки, люди збирають смачний та корисний березовий сік).

Послухайте як звертається М . Сингаївський до місяця березня у своєму вірші «Березень»

Що ти , Березню привіз

Для своїх сестер - беріз?

Ниток для мережки,

Ще й для кожної тепла,

Щоб зеленою росла.

Та не тільки для сестер –

Буде тепло вам тепер.

Може хтось із вас , діти знає віршик про берізку?

Як прийшла до нас весна

Посадила я берізку край вікна,

Стала я берізку поливати

Стала пісеньку веселу я співати.




Запитання до дітей:

Яка пора року настала?

Як називається перший місяць весни?

Куди зникає сніг?

Що змінилось у лісі?

Ой , які ви молодці, як ви багато вже знаєте.

З приходом весни все оживає, розквітає, стає так красиво. Прислухайтесь, як весело щебечуть пташки. Спів яких пташок ви чуєте?

Можливо хтось назве? Горобчики, синички…

А ви пам’ятаєте , як горобчики крильцями махають і на двох лапках вправно стрибають. Ану навколо себе покрутились , і в горобчиків перетворились..

Ось які ми молодці дружні й вправні горобці, весело співаємо,( цвірінь - цвірінь…); радісно стрибаємо…(пострибали)

Ось послухайте, діти , яку історію нацвірінчали мені горобчики…

Врятували берізку

Як цікаво ходити на прогулянку до весняного лісу! Тут завжди легко й приємно дихати. Та одного разу ми побачили сумну картину . Молода берізка обливалася сльозами. То чиясь безжальна рука заради солодкого соку глибоко поранила її. Подружки Мар’янка та Оленка допомогли скривдженому деревцю. Важко було дівчаткам залікувати рану. І все ж берізка була врятована.

Чи доводилось вам чи вашим батькам допомагати деревцям?

Як ви це робили?

Природа нам дарує радість , тому , щоб їй не зашкодити, не образити, треба додержуватись певних правил. Давайте ми їх пригадаємо.

Дидактична гра «Екологічні знаки»

Діти вибирають знак і називають правила поводження в природі: що можна робити ,а що забороняється.

Спостереження за вітром.

Відгадайте загадку

Рукавом махнув, дерева нагнув.(вітер)

Подивіться як гарно на нашому майданчику , кольорові стрічки розвиваються на вітрі.

А що таке вітер? Так, це звичайно рух повітря . А яке повітря зараз? Ви бачите його? Відчуваєте? Для чого потрібне повітря?(щоб дихати ). Вдихніть глибоко… . Затримайте подих…чи довго може людина бути без повітря . До нас у гості прилетіли незвичні метелики і завмерли, можливо замерзли, а давайте будемо дмухати на них чимдужче…

Що буде з метеликами? (будуть літати)

Що ми створили?(вітер)

А віршик про вітер хтось із вас знає?

Вітер , вітер, вітерець

Ти маленький пустунець .

Всюди ти літаєш.

З нами дружно граєш.

У яку пору року вітер дме найсильніше?

Давайте пригадаємо , як розмовляє вітерець?(ш-ш-ш-шшшшш ).

Як можна визначити напрямок вітру?(за допомогою вітрячка). Діти розглядають вітрячок.(бігають , граються з ним)

Ваші мами коли виперуть білизну теж розвішують її на вітрі щоб сохла . Давайте й ми розвісимо хустинки і поспостерігаємо як вітерець їх розгойдує. А поки наші хустинки підсихатимуть ми пограємося у гру.

Рухлива гра «Зі стрічечками »

Мета : розвивати уміння змінювати дії відповідно до звукових сигналів.

Діти біжать по колу, у витягнутій руці тримають стрічечку.

Сильний вітерець – біжать , стих вітерець – зупинилися , присіли.

Вихователь : весною прокидаються не лише дерева, кущики , комашки та різні звірі. Ось і ведмедик прокинувся. А хто його розбудив?

Рухлива гра «Хто розбудив ведмедика»

Мета : виховання уваги , пам’яті.

Діти стоять колом. З-поміж дітей обирають ведмедика. Ведмідь, присівши, сидить усередині кола й удає , що спить . вихователь разом з дітьми ,йдучи по колу, промовляють:

Он там у лісі хтось лежить,

Це , напевно , спить ведмідь.

Ми тихенько обійдемо,

До ведмедя підійдемо.

Діти зупиняються на слова вихователя:

Тихше , тихше не кричіть,

і мишка не розбудіть,

бо прокинеться ведмідь,

переловить вас умить.

Діти дрібним кроком підходять до ведмедя. На слова «Ведмідь прокинувся» -,

Ведмідь розплющує очі і ловить дітей. Діти тікають і розбігаються по майданчику.
Ми погрались , відпочили давайте перевіримо чи підсохли хустинки.

(їх висушив вітерець).

То нагадайте мені, про яку пору року ми сьогодні говорили? Як називається перший місяць весни? Куди дівається сніг? Навіщо потрібне людям повітря? Що таке вітер?

Коли ми зайдемо в групову кімнату, то обов’язково відмітимо напрямок та силу вітру у куточку природи. І я пригощу вас смачним березовим соком, який мені подарувала берізка.

Схожі:

Комплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна» (проводиться на ігровому майданчику) Програмовий зміст iconЦікава подорож заняття з англійської мови для старшої групи Програмовий зміст
Програмовий зміст. Закріпити знання лексичного матеріалу з тем: «Тварини», «Предмети», «Знайомство», «Команди». Тренувати вміння...
Комплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна» (проводиться на ігровому майданчику) Програмовий зміст iconКонспект бінарного заняття для дітей середньої групи Програмовий зміст
Перевірити уміння дітей впізнавати знайомі казки з ілюстраціями, цитувати окремі уривки, розповідати народні потішки, застосовувати...
Комплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна» (проводиться на ігровому майданчику) Програмовий зміст iconСучасний підхід до ведення документації вчителя-логопеда молодшої логопедичної групи для дітей із знм
У статті представлено орієнтовні зразки документації вчителя-логопеда молодшої логопедичної групи для дітей із загальним недорозвитком...
Комплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна» (проводиться на ігровому майданчику) Програмовий зміст iconСвято «А вже весна, а вже красна». Бандуристи. Прийди, прийди, весна красна. Діти
Весна. Не сама я прийшла, а привела Весняночку – дівчину – паняночку. Із дощиком і сонечком
Комплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна» (проводиться на ігровому майданчику) Програмовий зміст iconКонспект заняття з розвитку мовлення «осінь наступає, я її відчуваю» для дітей молодшої групи підготувала вихователь
Словник: Збагатити словник дітей іменниками, прикметниками, прислівниками, дієсловами, що називають компоненти природи
Комплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна» (проводиться на ігровому майданчику) Програмовий зміст iconКонспект заняття-розваги для дітей молодшої групи «фестиваль народних звичаїв»
День святого Миколая, Різдво, Новий рік. Залучати до сприймання творів національно культури (пісні, колядки, щедрівки) та розповідати...
Комплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна» (проводиться на ігровому майданчику) Програмовий зміст iconІнтегроване заняття для дітей старшого дошкільного віку на тему: Розробила вихователь
Програмовий зміст: Виховувати якості особистості; самостійність, працелюбність, людяність, розсудливість, справедливість, спостережливість,...
Комплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна» (проводиться на ігровому майданчику) Програмовий зміст iconУрок мислення «Весна красна» ( Болбас К. М.) Тема уроку. Весна-красна
Мета: виховувати любов до природи рідного краю, бережливе відношення до оточуючого середовища, розвивати спостережливість, вміння...
Комплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна» (проводиться на ігровому майданчику) Програмовий зміст iconЗаняття з плавання «Плаваємо як дельфіни» Вік дітей: 4-5років Програмовий зміст
Розвивальна мета: розвивати координацію рухів при плаванні кролем та орієнтування у просторі
Комплексне заняття для дітей молодшої групи «Весна – красна» (проводиться на ігровому майданчику) Програмовий зміст iconОленчине вбрання
Програмовий зміст: розвивати уміння дітей виділяти зайвий предмет з групи та групувати предмети одягу відповідно до сезону (зимовий,...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка