Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Вч. Вельченко Н. М




57.69 Kb.
НазваВч. Вельченко Н. М
Дата конвертації08.10.2013
Розмір57.69 Kb.
ТипДокументы
Зміст
1 учень. Ми живемо на самому дні Блакитного неба – на дні блакитного океану. У нього немає берегів, він оточує всю земну кулю.2
4 учень. Повітря – невидимий одяг планети Земля. Ви спитаєте, чому небо блакитне? Такий колір має густий шар повітря, осяяний со






вч. Вельченко Н.М.


Тема: Повітря. Рух повітря – вітер
Мета: Ознайомити учнів з дослідницьким способом пізнання природи; формувати уявлення про повітря, властивості повітря, вітер; розкрити значення повітря для всього живого; ознайомити учнів з перетворювальною діяльністю людини; викликати в учнів бажання дбати про чистоту повітря в природі та в приміщеннях.

Обладнання: дві півлітрові склянки води, грудочка ґрунту, гумова груша, повітряна кулька, малюнки.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Орг. класу

Любі хлопчики й дівчатка1

Ви тепер вже не малятка.

Першокласники ви нині

В нашій рідній Україні

Тож навчайтеся завзято,

Бо наук дуже багато!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Відгадування загадок та їх обговорення

Куди ступиш всюди маєш,

Хоч не бачиш споживаєш. (Повітря)
Рукавом махнув – дерева нагнув,

Крил не має, а гарно літає. (Вітер)

  • так, це повітря і вітер. А для чого потрібне повітря?

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

  • Сьогодні на уроці, ми вирушаємо в захоплюючу подорож Країною Блакитного Неба.

Дізнаємось, що таке повітря і вітер, яке значення має повітря для всього живого, як людина використовує вітер і повітря. Навчимося турбуватися про чистоту повітря. Проведемо цікаві досліди, які допоможуть нам зробити важливі відкриття.
ІV. Актуалізація життєвого досліду учнів.

  1. Бесіда.

  • Діти, спробуйте затримати дихання. (Закрити носик і ротик)

  • Чи довго ви зможете не дихати?

  • Є така примовка: це мені потрібно, як повітря. І справді, без повітря нам не обійтися і кількох хвилин. Кожна людина починає своє життя з того, що робить перший подих.


V. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

- Ми вдихаємо повітря, насичене киснем, а видихаємо шкідливе повітря – вуглекислий газ.

Для нашого організму дихання дуже важливе.

1.Дослідницька робота

Мета: Переконати учнів, що повітря є скрізь. Ознайомити з деякими властивостями повітря.

Дослід 1. Киньте у склянку з водою шматочок крейди; ґрунту. Що ви побачили? Що доводять ці бульбашки?

Дослід 2. Склянка стояла на вікні. Що а пухирці ми бачимо на стінках склянки? Що це доводить?

Дослід 3. Стисніть гумову грушу в стакан з водою. Що доводять ці бульбашки?

Дослід 4. Надуйте повітряну кульку. Що міститься у кульці? Звідки там взялося повітря?

Висновок: Повітря є скрізь: у воді, у твердих тілах. Воно заповнює всі щілини.

2. Наукова робота.

а) Доповідь науковців

1 учень. Ми живемо на самому дні Блакитного неба – на дні блакитного океану. У нього немає берегів, він оточує всю земну кулю.

2 учень. Дно цього океану – уся поверхні Землі: суша, моря і океани. Повітря густим, товстим шаром укриває нашу планету.

3 учень. Повітря – газ, яким дихає усе живе на Землі. Ми не бачимо його, бо воно безбарвне і прозоре.

4 учень. Повітря – невидимий одяг планети Земля. Ви спитаєте, чому небо блакитне? Такий колір має густий шар повітря, осяяний сонцем.

5 учень. Повітря міститься скрізь: у воді, у ґрунті, поширюється у всіх напрямках, постійно рухається, заповнює усі порожнини, не має запаху.

Висновок: Повітря є скрізь. Повітря – джерело життя на Землю.

б) Виступ практиків.

- Ми вже знаємо, що без повітря людина не може жити. А як ще використовує повітря людина? На це питання ви дасте відповідь, коли відгадаєте загадки.

1. Дуже люблять молодця,

А б’ють його без кінця. (М’яч)
2. Срібні спиці, срібні роги

Друг надійний для дороги. (Велосипед)
3. Я не їм вівса, ні сіна, дайте випити бензину -

Усіх коней обжену, куди хочеш побіжу. (Автомобіль)
4. Біла птиця в небі вертиться,

Хвіст – як струна

Перерветься хвіст –

Падай, птиця, як той лист. (Повітряний змій)
5. Як кавун – гладенький, круглий

Розмір – різний, колір – будь-який,

Коли нитку відпускаєш –

За хмари летить, його не піймаєш. (Повітряна кулька)

Висновок: Люди дуже часто використовують повітря у повсякденному житті.

в) Звіт медиків.

1 учень. Для здоров’я людини потрібно чисте повітря, насичене киснем. Якщо в приміщенні находиться дуже багато людей, дуже швидко в такому приміщенні стане важко дихати.

- Чому треба провітрювати приміщення?

2 учень. Для боротьби з пилом в приміщеннях роблять вологе прибирання, насаджують кімнатні рослини. Тому що, рослини своїм листям затримують пил і поглинають вуглекислий газ.

- Чому треба протирати вологою ганчіркою підлогу і меблі? Для чого розводять кімнатні рослини?

3 учень. Ніс у нас не просто для краси. Він очищає і зігріває повітря. В носі затримуються і не попадають в легені пил і шкідливі мікроби, яких багато в повітрі.

- Чому потрібно дихати не носом а ротом?

г) Бесіда

- У великих містах повітря дуже забруднене. Фабрики і заводи викидають зі своїх труб отруйні гази, сажу, пил. Транспорт виділяє відпрацьовані гази, у яких багато отруйних речовин, звалища сміття також погіршують становище. Як же боротися за чистоту повітря? В Україні прийнятий Закон про охорону повітря, фабрики й заводи повинні мати очисні споруди. Для боротьби з пилом вулиці повинні добре поливатися водою, а сміття прибиратися в відведені місця. Люди висаджують дерева, кущі, квіти. А ми вже говорили, що рослини своїм листям затримують пил і сажу. Ось чому так легко дихається на природі, де багато зеленини. Недарма зелене вбрання нашої планети називають «легенями планети».

3. Фізхвилинка.

Дує вітер нам в лице,

Захиталось деревце.

Вітерець все тихше, тихше,

Деревце все вище, вище.

4. Фронтальне практичне завдання.

- Візьміть в руки зошит, помахайте ним біля свого обличчя. Спочатку спокійно, тихо, а потім швидше і швидше.

- Що ви відчули?

- Пригадайте, де і коли ви відчували подібне?

- Діти, це вітер. А що таке вітер? Вітер – це рух повітря. Вітер буває слабкий, помірний або сильний. Вітер ви відчуваєте майже кожного дня на вулиці.

а) Робота з підручником.

- Подивіться на малюнок на ст.. 60. Яка робота вітру?

- Де ще працює вітер?

б) Розповідь вчителя.

- Людина навчила працювати і вітер. Вона використовує силу вітру в тих місцях, де не вистачає електроенергії. На вершинах гір або у відкритих степах, де дмуть сильні вітри, будують повітряні електростанції. Є навіть згадка про повітряний двигун.

Що у тиші замирає,

А на вітрі оживає?

Як руками він махає

В кожній хаті світло сяє. (Повітряний двигун)

V. Закріплення та систематизація знань.

1. Бесіда

- Що оточує землю?

- Де на землі міститься повітря?

- Для кого це має значення?

- Які досліди доводять, що повітря міститься всюди?

- Як треба турбуватися про чистоту повітря?

- Що та вітер?

2. Робота з приказками.

- Поясніть, як ви розумієте приказки:
Потрібен, як повітря.

Вітер в голові.

Кидати слова на вітер

Шукай вітра в полі

Іде, куди вітер дме.

3. Робота в зашиті.

- Зафарбуй кружечками червоним кольором, що забруднює повітря.

VI . Підсумок уроку.

1 Тестування.

- Яке повітря за кольором?

А) безбарвне

Б) блакитне

- Чи має земля запах?

А) не має

Б) має

- Що рослинам, тваринам потрібно для життя?

А) повітря

Б) земля

2. Бесіда

- Що таке вітер?

- Що нового дізнались на уроці?

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка