Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Методична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца. Мета




23.54 Kb.
НазваМетодична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца. Мета
Дата конвертації23.11.2012
Розмір23.54 Kb.
ТипУрок
Зміст
Вивчення нового матеріалу
4.Закріплення вивченого
Горин Н.П., вчитель фізики

Методична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі
Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца.

Мета: закріпити навики розв’язування задач на закони паралельного і послідовного з’єднання та закон Ома. Вивчити роботу і потужність сили струму, як перетворення електричної енергії. Набути навиків розв’язування задач на ККД електричного струму та на розрахунок електроенергії, що споживається побутовими приладами. Виховувати практичний інтерес до фізики.
Прилади і матеріали: амперметри, вольтметри, провідники, реостати, лампочки, роздатковий матеріал, збірники задач.
Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

  1. Актуалізація знань.

а) перевірка практичних навиків складання електричних схем: двоє учнів складають електричну схему і перевіряють закони паралельного з’єднання. Два експерти оцінюють результати.

б) усне опитування (- мозковий штурм проводиться у вигляді торгів, за кожен результат учень отримує один бал, за підказку бал знімається, оцінка буде виставлятися згідно кількості балів при бажанні учня оцінка може бути виставлена на наступному уроці.):

  1. Що таке електричний струм?

  2. Які умови існування електричного струму?

  3. Чи може струм існувати в усіх речовинах?

  4. Що таке сила струму?

  5. Що таке один ампер?

  6. Чому взаємодіють провідники зі струмом?

  7. Яка є характеристика електричного струму?

  8. Що виконує роботу по перенесенню заряду?

  9. Як визначити опір?

10.Що таке питомий опір?

11.Як читається закон Ома?

12. Які ви знаєте закони послідовного з’єднання?

13. Які закони паралельного з’єднання?

14. Чи знаєте ви яке з’єднання де використовується?


  1. Мотивація навчальної діяльності

(проблемна ситуація, метод “снігова куля”, робота в групах, мотивація вивченого нового матеріалу)

Питання вчителя: які ви знаєте види енергії, і яку з них людство найчастіше використовує і чому?(мак. Група 4 учні може заробити 4 палички – бали за повну відповідь.)

Що таке енергія?

  1. Вивчення нового матеріалу

а) робота як переміщення заряду електричним полем;

б) робота як зміна енергії;

в) робота, як зміна внутрішньої енергії, та зв’язок цих понять через закон Ома.

г) ККД, як засіб визначення застосування даних формул.

д) потужність, як швидкість виконання роботи.
4.Закріплення вивченого:

а) робота з підручником в групах: вправа 22(2) ст..126 (оцінюється паличками повна відповідь).

б) робота з підручником в групах п.42 ст.127 виписати приклади застосування теплової дії струму на практиці.

в) робота з збірником задач робота 5, варіант2, ст.45.
Підсумки уроку:

а) Що ми сьогодні на уроці вчили:

  1. За якими формулами ми можемо обчислити роботу сили струму?

  2. Як найти потужність сили струму?

  3. Коли кількість теплоти, яка виділяється провідником при проходженні струму корисна, а коли потрібно її уникати?

б) Оцінюється згідно набраних балів.
Повідомлення домашнього завдання: п.41-42 вивчити, варіант1 (6) ст..44

Схожі:

Методична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца. Мета iconКонспект уроку з електротехніки групи св I
Тема: Струм та щільність струму. Резистори, величина їх опору і його залежність від температури. Теплова дія струму. Закони Ома і...
Методична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца. Мета iconМетодична розробка уроку англійської мови, проведеного в 2(6) класі. Тема: Україна. Мета: ознайомити учнів із лексикою по темі, тренувати їх мовлення

Методична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца. Мета iconЗакон Джоуля-Ленца в інтегральній формі. Електричний опір. Потужність електричного струму
Провідники і ізолятори. Електричний струм. Умови існування електричного струму. Сторонні сили джерела струму
Методична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца. Мета iconМетодична розробка уроку хімії, проведеного в 5(9) класі Тема уроку: Жири
Обладнання: саморобна таблиця з формулами тваринних та рослинних жирів, реактиви для визначення жирів, доведення їх ненасиченого...
Методична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца. Мета iconМетодична розробка уроку фізичного виховання, проведеного в 3 (7) класі Тема уроку: Футбол. Техніка ведення м’яча внутрішньою частиною підйому. Завдання
Навчити техніки удару правою та лівою ногами по мячу, що котиться у різних напрямках
Методична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца. Мета iconЗакон Джоуля-Ленца Тип уроку: комбінований
Доброго дня діти. Сьогодні урок фізики у вашому класі проведу я – Заікіна Олена Іванівна. Давайте познайомимося – пропоную на бейджиках,...
Методична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца. Мета iconМетодична розробка уроку фізичного виховання, проведеного в 2 (6) класі Тема: Легка атлетика Завдання: Техніка бігу на середні дистанції (до 1500м.)
Клас на 1-2 розподілись. “Перші” номера крок лівою назад, правою в сторону і ліву переставити
Методична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца. Мета iconМетодична розробка уроку з історії України в 11 класі вчителя історії Головко Галини Андріївни Крукеничі, 2012 р. Тема уроку. Радянізація західноукраїнських земель. Мета уроку
Мета уроку: Охарактеризувати процес радянізації на західноукраїнських землях у повоєнні роки
Методична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца. Мета iconРозробка уроку читання, проведеного у 1 класі тема : Закріплення знань про звукове значення букв "Ш", "ш" (ша). Розвиток зв’язного мовлення
А зараз навчимося передавати ласкавинки очима, тобто подивимось тепло і лагідно в очі один одному. Відчуваєте, як приємно і радісно...
Методична розробка уроку фізики, проведеного в 4 (8) класі Тема: Робота сили струму. Тепло Джоуля-Ленца. Мета iconСтрельбіцька О. П., вчитель англійської мови
Методична розробка інтегрованого уроку англійської мови та інформатики, проведеного в 4 (8) класі
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка