Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Розв’язування вправ за темою,, Степенева функція




72.04 Kb.
НазваРозв’язування вправ за темою,, Степенева функція
Дата конвертації09.10.2012
Розмір72.04 Kb.
ТипДокументы
Зміст
Очікуванні результати
Хід уроку
Маршрут подорожі
2.Актуалізація опорних знань учнів
3.Наступна станція ,, Теоретична “
4.Отже , наступна станція ,, Точних обчислень “
6. Знайдіть значення виразу
9. Спростіть вираз , при a < 0
5.Наступна станція ,,Поле чудес “
Числа- це боги
7.Рекламна станція
Підведення підсумку уроку
Андрющенко Раміля Халилівна,

вчитель математики.

загальноосвітньої школи I-IIIступенів № 3

Кіровської міської ради

Донецької області
ТЕМА : Розв’язування вправ за темою ,, Степенева функція “
МЕТА : Перевірити якість засвоєння учнями основних понять і властивостей теми , виявити рівень і навичок застосування їх на практиці , розвивати техніку обчислень , творчу та розумову активність , виховувати впевненість у своїх силах , колективізм та самостійність.

ТИП УРОКУ : Урок подорож

Обладнання:комп’ютер, диски- презентацій, міні – підручник, який склав учень.

Очікуванні результати: Після уроку учні зможуть свідомо застосовувати набуті знання до розв’язування вправ, уміти виконувати дії над коренями як під керівництвом вчителя , так і самостійно, розв’язувати раціональні рівняння.

Компетентності:соціальна,комунікативна,інформаційна, самоосвіти.

ХІД УРОКУ

1.Організаційний момент уроку

Любі діти , я рада знову бачити вас на уроці .Бо сьогодні в нас не просто урок, а урок - подорож .Подорож до країни – Математика .Нам необхідно проїхати складним маршрутом , долаючи на своєму шляху різні перешкоди Мета нашої подорожі – систематизувати знання з теми ,, Степенева функція’’.

А подорож наша буде проходити за таким маршрутом :

МАРШРУТ ПОДОРОЖІ:

* ПОШУКОВА *ТЕОРЕТИЧНА *ТОЧНИХ ОБЧИСЛЕНЬ
*,,ПОЛЕ ЧУДЕС’’

*МАТЕМАТИЧНА МІНІАТЮРА *РЕКЛАМА

*ПЕРЕВІР СЕБЕ.

Під час подорожі працювати потрібно швидко , правильно , раціонально , бути дуже уважним .Зверніть увагу на ,, Пам’ятку учасника подорожі “

  1. Під час подорожі будь зібраним і дуже уважним .

  2. Працюй швидко , правильно , раціонально використовуючи час .


НЕ МОЖНА

1.Викрикувати відповіді або запитання підказувати .

2. Порушувати дисципліну на уроці й правила гри .

ДЕВІЗ

Вмій кмітливо все збагнути ,

Першим в відповіді бути .

Вчитель. За кожну правильну відповідь чи правильне розв’язання вправи ви отримаєте квиток . В кінці уроку ці квитки перетворяться в бали .

Вирушаймо всі у путь –

Нас цікаві речі ждуть .

Щасливої вам дороги .

2.Актуалізація опорних знань учнів

На домашнє завдання вам пропонувалось пройти крутими стежками людської думки , поглянути на корні очима вчених різних часів , перегорнути світлі й трагічні сторінки його історії . Отже , перша станція ,, Пошукова”. Як формувалося і входила в математику поняття степеня ?

Учень. Поняття степеня виникло в давнину. Збереглися глиняні плитки древніх Вавилонян (близько 1700р. до н.е.),які містять записи таблиць квадратів і кубів, та їх обернених значень. Терміни радикал і корінь , уведені в ХІІ ст., походять від латинської radix, що має два значення: сторона і корінь. Грецькі математики замість ”добути корінь” казали „знайти сторону квадрата за його даною величиною (площею) ”. Знак кореня у вигляді символу з’явився вперше в 1525 р.

Сучасний символ введений Декартом ,який додав горизонтальну риску.

І.Ньютон (1643-1727) вже позначав показники коренів:,.

С.Стевін запропонував під корінь . Але систематично дробові і від’ємні показники першим став застосовувати Ньютон.

А як ви вважаєте чи потрібні нам знання степеневої функції в сучасному житті .( Відповіді учнів ).

3.Наступна станція ,, Теоретична Будьте уважні .Тиждень тому вам було запропоновано завдання скласти опорний конспект з даної теми . І так хто склав конспект ? Конспекти склали всі , але хто з вас хоче запропонувати на розсуд глядачів свою творчу роботу ( робота з конспектами ).

На базарі їх не купиш ,

На дорозі не знайдеш ,

Їх не зважиш на терезах ,

І ціни не підбереш.

(Знання )

4.Отже , наступна станція ,, Точних обчислень “

Учитель. У кожного з вас на столі лежать червоні і зелені трикутники . Візьміть , будь ласка , по одному трикутнику . Хто взяв червоний трикутник , працює над тестовим завданням

Тестове завдання

  1. Якщо Х2 = -1, то

а) x = 1

б)

в) коренів немає

  1. Графіком функції y=x2 є

а) пряма

б) гіпербола

в) парабола

  1. Чи вірна рівність

а) так

б) ні

в) не можливо сказати

  1. Обчисліть

а) 6

б) 8

в) -6

  1. Розв’яжіть рівняння х4 = 16

а) 2

б)

в) 4

6. Знайдіть значення виразу

а) 10

б) 18

в)

7. При яких х має зміст вираз , якщо

а) x ≥ 3

б) x ≤ -3

в) x ≥ -3
8. Вираз у вигляді дробі, займенник якого не містить кореня n – го степеню, з має вигляд :

а)

б)

в)
9. Спростіть вираз , при a < 0

а) 0

б) 2a

в) a2
Учитель. Але ваші знання буде оцінювати комп’ютер .А у кого зелений трикутник працюємо разом .

Знайдіть значення виразу :



5.Наступна станція ,,Поле чудес Шановні учні – на екрані ви бачите 12 прикладів , розв’язавши ці приклади ви дізнаєтесь , що висловив Платон про числа
Зелені Червоні





14-Ч;6-И;3-С;3-Л;200-А;45--;216/121-Ц;10 000-Е;3-Б;15-О;-2-Г;-26-И

ЧИСЛА- ЦЕ БОГИ

6.МАТЕМАТИЧНА МІНІАТЮРА.

Старший учень до молодшого :

  • Ти вмієш добувати корені?

  • Так . Звичайно . Треба потягнути за стебло сильніше і корінь буде на поверхні .

  • Ні , я не той корінь маю на увазі . Наприклад , корінь із 9 .

  • Це буде ,, дев’ я’’ , бо у слові ,,дев’ять’’ суфікс ,, ть ‘’.

  • Ти мене не зрозумів . Я говорю про квадратний корінь .

  • Квадратних коренів не буває . Бувають стержневі та мичкуваті .

  • Арифметичний корінь з 9 .

  • Три , бо три у квадраті – дев’ ть.

7.Рекламна станція . Добрий день ! Я рекламний менеджер найвідомішої у світі за якістю та надійністю фірми ,, Степеневий світ”. Вашій увазі я пропоную новий підручник ,, Математичні змагання “.Мій підручник він невеликий , але в ньому є різнорівневі завдання . Я пропоную вам розглянути мій збірник і вирішити , які завдання належать , до якого рівня .

,, Математичні змагання “( підручник)
Перевір себе

ТЕОРІЯ
1.Що таке корінь n-ого степеня з числа а?

2.Як піднести до степеня дріб?

3.Як внести множник під знак радикала?

4.Як піднести до степеня добуток?

5. Як добути корінь з кореня?

Збірник прикладів
1.Чи правильна рівність?



2.Спростіть вираз:

² ³³

3. Розв’яжіть рівняння:



4. Розв’яжіть нерівність:



5.*Спростіть вираз:



1. Розв'яжи систему:
а) а)

б) б)
2.Розв´яжіть рівняння:



3.Розв'яжи систему рівнянь:

а) б)
4.Перевірте рівність:


Розв’язування ірраціональних рівнянь

1.Розв’яжіть рівняння



,

П е р е в і р к а. При маємо:--неправильна рівність, отже,--сторонній корінь. При маємо: -- правильна рівність, отже, -- корінь

заданого рівняння.

Відповідь:3
2. Розв’яжіть рівняння .

Позначимо.Тоді

Одержуємо рівняння:,,,

Виконуємо обернену заміну: ,тоді або ,звідси

Відповідь:1;-8.
Самостійно
Розв’яжи рівняння:

Вчитель . А я пропоную розв’язати деякі приклади з цього підручника (розв’язуються декілька прикладів ) .

Ось і закінчилась наша подорож до країни Математика . Так ,що ви взяли для себе з сьогоднішньої подорожі .( Підведення підсумку уроку )

Вчитель .Дякую всім учням , які взяли активну участь в роботі на уроці , всім , хто відповідав біля дошки із місця .

А щоб ще більше ви дізналися про корені я пропоную вам виконати таке домашнє завдання : скласти міні – збірник прикладних задач по даній темі , використовуючи будь –яку літературу.


Схожі:

Розв’язування вправ за темою,, Степенева функція iconТема. Розв’язування вправ на застосування властивостей степеня з цілим від’ємним показником. Мета
Казником до розв’язування вправ; сприяти формуванню та розвитку в учнів інтелектуальних і творчих здібностей у процесі повторення...
Розв’язування вправ за темою,, Степенева функція iconВизначення готовності до навчальної діяльності по темі: «Степенева функція» Велике мистецтво навчитися великому
Даний ресурс може бути використаний як індивідуальне домашнє завдання для визначення готовності до вивчення теми: “Степенева функція....
Розв’язування вправ за темою,, Степенева функція iconУрок тема. Ознаки подільності на 9 І 3
Мета. Розглянути ознаки подільності на 3 і Розвивати в учнів уміння застосовува­ти ознаки подільності до розв'язування вправ, вчити...
Розв’язування вправ за темою,, Степенева функція iconРозв’язування вправ
Мета: Формування навичок розв’язування геометричних задач; розвиток логічного мислення учнів; аналіз результатів засвоєння матеріалу...
Розв’язування вправ за темою,, Степенева функція icon«Розв’язування вправ на всі дії з раціональними числами»
Мета: закріплення навичок учнів виконувати всі дії над раціональними числами в процесі розв’язування різноманітних вправ; сприяти...
Розв’язування вправ за темою,, Степенева функція iconРозв’язування вправ
Мета: Закріплення матеріалу уроку. Ознайомлення з числами, більшими за мільйон, їх читанням і записом. Розвиток пізнавальної активності...
Розв’язування вправ за темою,, Степенева функція iconУрок- узагальнення Вчитель Блажевич Н. А
...
Розв’язування вправ за темою,, Степенева функція iconДата уроку Примітки Тема Лінійні рівняння з однією змінною (10 год) 1 Рівняння. Корені рівняння. Розв’язування рівнянь
Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота по розв’язуванню задач за допомогою лінійних рівнянь
Розв’язування вправ за темою,, Степенева функція iconУрок з математики за темою: «Розв'язування вправ на всі дії з десятковими дробами. Урок-подорож сторінками Червоної книги України»
Учитися можна тільки весело Щоб переварити знання, їх потрібно вживати з апетитом
Розв’язування вправ за темою,, Степенева функція iconРозв’язування вправ на всі дії з натуральними числами. Математика, 5 клас Валентина Гусєва, учитель математики
Мета: Удосконалити навички та вміння з роз­в'язування вправ на всі дії з натуральними чис­лами; сприяти розвитку пізнавальної активності...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка