Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Людмила Миколаївна штакун




69.97 Kb.
НазваЛюдмила Миколаївна штакун
Дата конвертації12.10.2012
Розмір69.97 Kb.
ТипДокументы
Зміст
Хід заняття
Авторська гра
5. Геометричні фігури.
Дидактична вправа
Людмила Миколаївна ШТАКУН
Людмила Миколаївна ШТАКУН,

учитель-дефектолог ДНЗ № № 291

Оболонського району м.Києва

План-конспекти занять

з розвитку математичних уявлень та мислення

в інклюзивній групі ДНЗ № 291 Оболонського району

Тема: Рахунок в межах 5. Співвідношення числа і цифри. Геометричні фігури.
Мета: Продовжувати вчити дітей рахувати в межах 5, співвідносити кількість і цифру; впізнавати і правильно називати площинні геометричні фігури. Вчити порівнювати зображені предмети з геометричними фігурами і відбирати предмети за геометричним зразком. Вчити дітей зором розділяти геометричні фігури на рівні частини, складати її з таких самих частин. Формувати мотивації навчання, приооми розумових дій( синтез, порівняння, узагальнення).

Розвивати логічне мислення, сенсорику, тактильні відчуття, мовлення, дрібну і загальну моторику дітей.

Виховувати спостережливість, уважність, самостійність.
Матеріали:
Демонстраційний: потяг та вагончики, картки з цифрами та з зображенням тварин, площинні геометричні фігури;

Роздавальний: картки із цифрами, із зображенням тварин,картки із зображенням предметів різної форми, геометричні фігури(круг, прямокутник, квадрат), ці самі геометричні фігури тільки розрізані на дві і чотири частини, м’ячики різної текстури і величини, тренажер «Їжачок».

Хід заняття

1.Організаційний момент.

Педагог запрошує дітей на заняття.
2.Привітання.

Педагог вітається з кожною дитиною.

Пальчикова гра: «Квіточка».

Прокидаються квітки

Розпускають пелюстки.

Вітерець дихнув легенько,

Пелюстки гойднув легенько.

Сутеніє, І квітки

Закривають пелюстки,

Тихо засинають,

Голівками гойдають.

3. Вправа : «Дотик ».
Педагог роздає дітям м’ячики різної текстури й величини, пропонує погратися з ними.

  • Давайте пограємося з м’ячиками?

  • Як можна погратися з ними?

Можна покласти в долоньки, можна покатати по столу долонькою.

  • Це у нас працювали і бавилися ручки, а тепер нехай пограються пальчики.

Педагог роздає тренажер для пальчиків.
4. Авторська гра «Веселий потяг ».
-Подивіться, дітки, ось до нас приїхав потяг.

-Хто машиніст?

- А скільки вагончиків? Давайте порахуємо.

Діти рахують вагончики.

  • Де цифра 5?

  • А зараз скільки вагончиків?

Діти рахують вагончики, показуючи відповідну цифру.

- Наш потяг вирушає в дорогу, давайте допоможемо машиністу розсадити пасажирів у вагони. На кожному вагончику є своя цифра і стільки пасажирів ми маємо туди посадити.

Діти виконують завдання.

-Молодці! Наш потяг тепер вирушає у дорогу.
5. Фізкультхвилинка.
Сонечко втомилося

Нам усім світити,

Нам його швиденько

Слід розвеселити.

Немов курочка чубата,

На одній нозі треба стрибати.

І, як півник голосистий,

Треба швидко нам присісти.

Немов котик, вигнуть спинку,

Як горобчик, зацвірінькать.

І як жабка, пострибати,

І як бусол, постояти.

Дуже гарно, дуже мило,

Добре всі ми відпочили.

6. Дидактична гра «Геометричне лото».
Учитель розкладає перед дітьми площинні геометричні фігури.

-Давайте пригадаємо, як вони називаються.

-А іще у мене є малюнки різних предметів, і ці предмети різної форми.

-Ось подивіться на м’ячик.Якої він форми ?

-Круглої.

-То на яку геометричну фігуру він схожий?

- На коло.

Далі діти підбирають до геометричних зразків картинки із зображенням предметів необхідної форми.
7. Дидактична гра «Склади ціле з частин ».
-Дітки ,вам сподобалося гратися з геометричними фігурами?

-А давайте іще з ними пограємось, поскладаємо їх з частинок.

Діти отримують завдання у конвертах.
8. Підсумок заняття.
-Що ми з вами робили?

-Ми рахували.

-Давайте порахуємо пальчики на ручках?

-Скільки пальчиків?

-Правильно, їх 5.

-А яка це в мене цифра?

-Усі молодці! Заняття закінчено.
Використана література:
В.В.Єфремова «Система роботи з психофізичного розвитку дитини».

Т.В. Сак «Особлива дитина:Від народження до 6 років».

Л.Г. Петерсон., Е.Е.Кочемасова « Игралочка.Математика для детей 3-4 лет.
Математика. Молодша група.
Тема: Число і цифра 3.Лічба в межах 5 . Геометричні фігури.
Мета: Продовжувати вчити дітей лічити в межах 5.Вчити дітей утворювати число 3; ознайомити з цифрою 3.Вчити співвідносити кількість із числом. Закріпити уявлення дітей про геометричні фігури.

Розвивати мислення, логіку та увагу.

Виховувати вміння працювати самостійно та наполегливо.
Обладнання: демонстраційний та роздатковий матеріал.
^ Хід заняття
1. Організаційний момент.

Позитивне налаштування дітей на роботу.Педагог вітається з дітьми і запитує: що будемо робити? Ми будемо гратися і навчатися.

- Давайте пограємося з нашими ручками і пальчиками.

- Виконаємо пальчикову гімнастику. (Виконується вправа «Квітка»).
2. Рахунок до 5.

Сюрпризний момент: діти заплющують очі, педагог приносить білочок .

- Діти хто до нас прийшов?

- Білочка.

- А давайте їх порахуємо.

Діти з педагогом рахують білочок.
3.Ознайомлення з числом 3.

Молодці, діти! Як ви гарно рахуєте!

А зараз послухайте загадки і відгадайте, про яку цифру йде мова.

Учитель читає завдання.
Загадки і веселі завдання, що містять число 3.
Що за птах летить згори?

То не птах

А цифра -3
Учитель показує цифри, і діти повинні здогадатися, про що йдеться.

Всім перехожим я моргаю

Щоб пильно глянули на мене

Очей же я аж троє маю:

Червоне, жовте і зелене.

(Світлофор)

-Рахуємо вогники на світлофорі.

-Скільки вогників?

- Правильно, їх 3.
Повторення утворення числа 2.

Учитель показує картинку із зображенням двох їжачків. Діти повинні співвіднести цю кількість з цифрою.
Фізкультхвилинка
Тричі плеснемо в долоні,

Тричі тупнемо ногою,

Тричі обернулися,

Вгору подивилися.

Утворення числа 3.

- Діти, до нас сьогодні приходили білочки і їжачки, а зараз припливуть чепашки. Давайте покажемо, як пливуть черепашки.

Діти і педагог виконують відповідні рухи.

- Скільки зараз черепашок?

- Правильно, 2.

- А зараз заплющіть очі. Тепер їх скільки? (Педагог додає іще одну черепашку).
4. ^ Авторська гра: „Веселі будиночки”.

Діти, давайте пограємо у гру.

Педагог демонструє виконання завдання і ускладнює його, пропонуючи гру-змагання (Хто швидше?).

Діти повинні скласти будинок з трьох частин з однаковою цифрою і кількістю квіточок.

^ 5. Геометричні фігури.

- Повторення геометричних фігур.

Учитель демонструє площинні геометричні фігури (коло, квадрат та прямокутник).

Діти називають і показують фігури.
^ Дидактична вправа:складання геометричних фігур з частин.

Вчитель пропонує дітям скласти геометричні фігури з частин, демонструючи виконання завдання.

Діти виконують завдання.

6. Підсумок.

- Діти, що ми сьогодні робили?

- Ми рахували?

Так.

- Кого ми рахували?

- Білочок, їжачків і черепашок (учитель показує малюнки).

- Що ми ще робили?

- Гралися?

- Вам сподобалося заняття?

- Іще будемо займатися?
^ Людмила Миколаївна ШТАКУН,

учитель-дефектолог ДНЗ № № 291

Оболонського району м.Києва

Поради вчителя – дефектолога

Заняття з математики проводяться з початку навчального року (після індивідуального обстеження рівня знань, умінь і навичок дітей із синдромом Дауна). Починаючи з вересня, заняття проводяться індивідуально з дітьми, з жовтня - присутні всі діти.

Для того, щоб заняття було ефективним, його потрібно правильно організувати. Нові знання даються дітям поступово, з урахуванням того, що діти знають і можуть робити.

У роботі дуже важливо уникати недооцінювання або переоцінювання можливостей дітей, оскільки може призвести до бездіяльності малечі на занятті та до втрати інтересу до навчальної діяльності.

Для закріплення знань і умінь дітей потрібно неодноразово повторювати однотипні вправи, які під час занять можуть поступово ускладнюватися, при цьому має мінятися наочний матеріал і змінюватися прийоми роботи, тому що одноманітні дії втомлюють дітей.

Підтримувати активність і зацікавленість дітей з синдромом Дауна можна за допомогою зміни характеру їхньої діяльності: діти слухають педагога, далі виконують практичні дії, беруть участь у грі. Можна використовувати різноманітний наочний і роздатковий матеріал, цікаві дидактичні вправи і завдання, ігри–змагання, пальчикові ігри. Дітям можна запропонувати не більше 2-3-х однорідних завдань. На одному занятті можна дати від 2 до 4 різних завдань.

Дефектолог стежить за поведінкою дітей на занятті і при перших проявах втомлюваності (діти відволікаються, стають неуважними) змінює вид діяльності.




Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Людмила Миколаївна штакун iconХабібуліна Людмила Миколаївна
Хабібуліна Людмила Миколаївна народилася 29 квітня 1960 р в с. Мала Снітинка Фастівського району Київської області

Людмила Миколаївна штакун iconНака з
Панченко Наталія Василівна, Лищенко Тетяна Миколаївна, Антонь Людмила Володимирівна, Лисиця Валентина Михайлівна, Хоха Валентина...

Людмила Миколаївна штакун iconБорзенко Людмила Миколаївна

Людмила Миколаївна штакун iconЛюдмила Миколаївна Москаленко
Як сказано у статті 5 Закону України «Про позашкільну освіту», «Структуру позашкільної освіти становлять

Людмила Миколаївна штакун iconУроків математики у 5 класі
Підготувала вчитель математики Новомиколаївської зш І – ІІІ ст Жадан Людмила Миколаївна

Людмила Миколаївна штакун iconУчнівський проект «Я парфумер»
Науковий керівник: Вчитель хімії Харцизької загальноосвітньої школи I iii ступенів №5 Харичева Людмила Миколаївна, I кваліфікаційної...

Людмила Миколаївна штакун iconСтратегія оптимального розвитку
Нємець Людмила Миколаївна – завідувач кафедри соціально-економічної географії І регіонознавства Харківського національного університету...

Людмила Миколаївна штакун iconВідділ освіти Куликівської райдержадміністрації Чернігівської області Районний методичний кабінет
Лівенко Людмила Миколаївна – директор Дроздівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Куликівського району

Людмила Миколаївна штакун iconМезенцев Костянтин Володимирович
Нємець Людмила Миколаївна – доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри соціально-економічної географії І регіонознавства...

Людмила Миколаївна штакун iconМ алоштан Людмила Миколаївна
Дисертації: в 1987 році захистила кандидатську дисертацію на тему: ”Гипогликемическая активность и некоторые стороны действия на...

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка