Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Нові пригоди улюблених героїв




134.81 Kb.
НазваНові пригоди улюблених героїв
Дата конвертації08.12.2012
Розмір134.81 Kb.
ТипДокументы
Зміст
Вхід у ігровий центр
2. Усний рахунок за табли­цею.
3. Повторення взаємозв'язку множення і ділення.
4. Оголошення теми і мети уроку.
5. Вивчення нового матеріалу. Самостійно-пошукова діяльність.
1. Робота над простими задачами.
2. Робота над складеними задачами.
IV. Цікава математика.
Хід уроку
До слова запрошуються
1. Що є одним з найцінніших скарбів для людини?
3. З чого згодом виготовляли книжки у Стародавньому Єгипті?
5. Хто в Київський Русі надрукував перший буквар?
4. Який твір вам нагадує ось ця репродукція картини та слова
6. На наш урок прийшли телеграми, але під текстом не­ має підпису, хто прислав.
7. Разом з появою слова виникло усне мовлення, яке дійшло до нас у вигляді...
8. На нашу адресу надійшла й посилка. Роздивимось предмети та відгадаємо казку.
9. Мандруємо до народних дитячих пісень. Відгадуван­ня назв пісень за малюнками.
12. Як називається віршований повчальний твір, схо­жий на казку?
13. Крім казок народних є ще казки літературні.
...
Повний зміст
Тема: Нові пригоди улюблених героїв
Мета.

Предметна. Ознайомити учнів з таблицею ділення на 7; розви­вати вміння розв'язувати задачі з різницевим і кратним відно­шенням.

Загально-навчальна. «Перевір себе». Ігрова. Складання своєї серії мультфільму «Ну, постри­вай!».

Обладнання. Малюнки зайчика і вовка, таблиця «Лабіринт», таблиця «Геометричні фігури».

Хід уроку

І. Ознайомлення з уроком. План уроку. Бесіда.

  • Діти, чи любите ви мультфільми?

  • Чому?

  • Герої якого мультфільму завітали до нас сьогодні на урок? (Це Вовк і Заєць із мультфільму «Ну, постривай!»)

  • Скільки серій мультфільму ви бачили?

  • А хочете побачити продовження?

Тож давайте, використовуючи матеріал підручника і свої знан­ня, спробуємо створити свою серію мультфільму «Ну, постри­вай!».

Я пропоную її назвати «Ігро­вий комп'ютерний центр». А як можна назвати ще, ви скажете у кінці уроку.

На дошці план.

«Ігровий комп'ютерний центр»

  1. Вхід.

  2. Розвага на каруселях.

  3. Робота з комп'ютером.

  4. Лабіринт.

  5. Вихід.

II. Арифметичний блок.

Предметна мета. Вивчити таблицю ділення на 7. Закріпити знання таблиці множення і ділення з вивчених випадків. Удосконалювати обчислювальні навички.

Загальнонавчальна мета. Вчити дітей спостерігати, у яких завданнях виникають труднощі.

Вхід у ігровий центр

1. Повторення таблиць множення і ділення.

— Отже, діти, Зайчик прийшов у ігровий комп'ютер­ний центр. Але вхідні двері закриті на кодових замок. Ба­чить Зайчик, що Вовк вже наздоганяє його. Що робити?

Давайте допоможемо Зайчику швидко знайти код.

Запишіть відповіді до даних виразів.

Числа Що знайти Числа

7 добуток 7

54 частку 6

5 добуток 8

48 частку 6

(Діти з відповідей складають код замка), 49, 9, 40, 8, 36.

- Молодці! Замок відкритий!

Розвага на каруселях

2. Усний рахунок за табли­цею.

Зайчик забіг у ігровий центр і помчав на каруселі. Всі звірі, які каталися на каруселях, тримали квитки із написаними на них прикладами.

— Відповіді яких прикладів чітко проглядаються на карт­ках?

7x27x47x57x37x6

— Які випадки таблиці мно­ження на 7 відсутні. Назвіть їх.

(7х 7 = 49, 7x8 = 56, 7x9 = 63)

Назвіть приклади з найбільшим числом у відповіді і з найменшим.

3. Повторення взаємозв'язку множення і ділення.

— Поки Зайчик катається на каруселях, ми з'ясуємо, скіль­ки на цих каруселях білок, ведмедів і зайців.

Вставте пропущене число.

... х 4 = 24

5 х ... = 20

... х 7 = 42

— З кожного прикладу на множення складіть два прик­лади на ділення.

24:6=4 20:5=4 42 : 7 = 6

24:4=6 20:4=5 42 : 6 = 7

— То скільки всього звірів каталися на каруселях?

Підсумок.

  • Які приклади обчислювали?

  • Що вам здалося найважчим?

  • Повторіть кожен ту таблицю множення або ділення, яку ви знаєте нетвердо.

Робота з комп'ютером

4. Оголошення теми і мети уроку.

Зайчик покатався на каруселі і, нарешті, підійшов до комп'ютера. Він вирішив пограти у комп'ютерні ігри.

Але що це? Комп'ютер не працює. Потрібно ввести па­роль. А паролем є таблиця ділення на 7.

— Чи можемо ми ввести пароль? (Ні)

— Чому? (Тому що не вивчили таблицю ділення на 7)
Отже, діти, давайте складемо таблицю ділення на 7. Це і буде темою нашого сьогоднішнього уроку.
5. Вивчення нового матеріалу. Самостійно-пошукова діяльність.

  • Чи зможемо ми одразу скласти таблицю ділення на 7?

  • Що для цього потрібно твердо знати? (Таблицю множення на 7)

  • (Виставляє на дошку таблицю множення на 7).

  • Подумайте, з якого прикладу почнемо. (7 х 7)

  • Чому? (Попе­редні випадки ми вивчали, коли знайомилися з таблицею ділення на 6)

  • Прочитайте нові випадки ділен­ня на число 7.

  • Подивіться уважно на таблицю. Що ви скажете про ділене? (Кожне ділене на 7 більше)

—Що ви скажете про частку? (Част­ка на 1 більша від попередньої)

Підсумок.

— То як ми скла­ли таблицю ділення на 7? (З таблиці множення числа 7)

—Отже, ми па­роль відгадали.

Ура! Комп'ютер працює! Зайчик зможе розв'язувати за­дачі і приклади. 6. Закріплення матеріалу. Приклади 274 (з коментуванням).

— Які правила потрібно знати, щоб обчислити ці вирази?

Завдання 277 (самостійно).

— Як знайти невідомий множник?

Підсумок.

  • З якими труднощами ви зустрілися, розв'язуючи дані приклади.

Фізкультхвилинка.

III. Задачний блок.

Предметна мета. Вдосконалювати вміння розв'язувати прості задачі на множення і ділення. Формувати вміння розв'язувати ускладнені задачі.

Загальнонавчальна мета. Учити дітей спостерігати за труднощами, які виникають під час розв'язування задач.

1. Робота над простими задачами.

Учитель читає задачі, два учні записують розв'язки на закритих дошках, решта — у зошити.

  • Швидкість Вовка 64 км/год., а швидкість слона на 9 км менша. Яка швидкість слона?

  • Довжина стрибка у зайця — 3 м. Скількома стрибка­ми він подолає відстань 15 м?

— Бобер може дихати під водою 9 хв., а кашалот — у 7 разів довше. Який час може перебувати під водою ка­шалот?

Розв'язати ланцюжок задач за коротким записом. Запи­сати тільки відповідь.

Їжачок вийшов на полювання:

понеділок — 7 мишей;

вівторок — на 2 більше, ніж

середа — на 1 менше, ніж

четвер — на 4 більше, ніж

п'ятниця — у 2 рази менше, ніж Перевірка.

Складання учнями простих задач на всі дії. Підсумок.

— Які прості задачі розв'язували? Назвіть типи задач.

2. Робота над складеними задачами.
Послідовне розв'язування задач 275, 276.

На дошці короткий запис.

Гарбуз — 12 кг

у ? р. більше

Диня — ?, на 9 кг менше 1-5

у ? р. менше II — ?, на 30 більше

Задачі розв'язують виразами, які записують на дошці.

12 : (12 - 9) = 4 (р.) (5 + 30) : 5 = 7 (р.)

  • Порівняйте ці задачі.

  • Що у них схоже? Відмінне?

Підсумок.

Лабіринт.

IV. Цікава математика.

Діти, ви знаєте, поки Зайчик разом з вами розв'язу­вав задачі і приклади. Вовк проскочив повз Бегемота, який охороняв вхід у центр, і давай шукати Зайчика! А той у цей час вирішив перекусити. Потрібно пройти лабіринт і дійти до моркви. Бачить — біжить Вовк! Допо­можіть Зайчикові!


Сума чисел, які записані біля воріт, через які проходить шлях, має дорівнювати числу, записаному у середині кіл.

Предметна мета. Вчити розпізнавати геометричні фігу­ри. Формувати вміння знаходити периметр за даною сто­роною і навпаки — за даним периметром знаходити дов­жину сторони квадрата.

Загальнонавчальна мета. Перевірити себе. Як оволоділи геометричним змістом?

— Зайчику з нашою допомогою вдалося з'їсти моркву і втекти від Вовка. Проте, час додому, але вийти можна ли­ше розв'язавши геометричні задачі.

Робота з таблицею.



  • Які фігури зображені на таблиці?

  • Розбийте всі фігури на 2 групи.

—- На які дві групи можна розбити чотирикутники з прямими кутами? (Прямокутники і квадрати)

  • Розкажіть все, що знаєте про квадрат.

  • Накресліть квадрат і обчисліть периметр.

Підсумок.

— Які завдання викликали у вас труднощі? Які завдан­ня вам цікаві?

Загальний підсумок.

  • Зайчик відпочив, гарно попрацював і не попався Вовкові!

  • Чи сподобався вам наш мультфільм?

  • Яка загальна мета стояла перед нами?

  • Чи виконали ми її?

  • Поставте собі оцінку за урок.

Від слова – до книги, до знань
Мета. Підвести підсумок з вивчення І частини «Читан­ки» О.Я. Савченко Вчити складати невеликі за розміром реферати. Розвивати зв'язне мовлення та вміння трима­тись перед аудиторією. Виховувати інтерес до літератур­ного слова, до книги, знань як першооснови освіченості. Да­ти можливість дітям виявити сповна власні резерви, вміння самовдосконалюватись та реально оцінювати свої знання, усвідомити, що читання — шлях до знань, а вчити­ся треба все життя.

Обладнання. Малюнки учнів, книжкові ілюстрації, ребу­си, анаграми, тест, телеграми, посилки, малюкова теле­грама від старшокласників, збірки загадок та прислів'їв. Імпровізована «трибуна».
Хід уроку

Вчитель. Слово, мова, книга. Без них не можна уявити наше життя. Вони несуть світло знань, дають можливість людям почути і зрозуміти один одного.

Хоч слово, мова, книга з'явилися в різний час, але во­ни міцно зв'язані між собою. Без слова немає людської мови, а без мови — книги, а без книги знань.

Урок наш незвичайний: підсумковий, урок прощання з першою частиною «Читанки», урок-конференція. Конфе­ренція — це збори людей, які працювали над однією проблемою, обговорюють та приймають певні рішення з вивченого. Так, ми з вами певною мірою теж науковці- дослідники, бо вивчали той самий підручник. Серед нас є дослідники мовознавці, літературознавці, історики та молодші дослідники. Тому сьогодні прозвітуємо про свою пошукову та навчальну роботу з теми. Розгадайте назву теми. Ребуси:


Отже, тема нашої конференції:

«Від слова — до книги, до знань».

Конференція складається з двох частин: теоретична і практична.

Отже, перша частина конференції — захист рефератів юними науковцями.

До слова запрошуються:

мовознавці —

«Мови нема без народу і народу без мови нема», «На­ша мова», «Мова первісних людей», «Подія величезної ваги», «Українська мова — високорозвинена мова світу», «Книги потрібні всім»;

історики —

«Первісна людина», «Виникнення мови»,

«Історія слов'янського письма», «Історія книги»,

«Школа Володимира Великого», літературознавець —

«Перші друковані книги».
Вчитель.

Все, що серце й розум

Вік творили не один,

Повизбирувало людство в книги —

Перла із перлин.

А де ж відбувається зустріч читача з книгою?

Які бувають бібліотеки?

Але бібліотеки можна облаштувати і вдома, у дворі, як хлопчик з вірша С. Жупанина «Я бібліотекар». (Читаєть­ся вірш).

Отже, найцікавіший скарб для людини — книжка.

Вчитель. А зараз оцінимо свої знання за прослуханими рефератами.

Тест.

1. Що є одним з найцінніших скарбів для людини?

а) книжка;

б) гроші;

в) золото.

2. На чому писали люди спочатку, коли ще не винайшли папір?

а) на парканах;

б) на глиняних дощечках;

в) на стінах.

3. З чого згодом виготовляли книжки у Стародавньому Єгипті?

а) папірусу;

в) листків буряка;

в) листків кукурудзи.

4. Хто винайшов друкарський станок?

а) Кирило Кожум'яка;

б) Йоган Гуттенберг;

в) Котигорошко.

5. Хто в Київський Русі надрукував перший буквар?

а) Іван Федоров;

б) Баба Яга;

в) Незнайко.

6. Чому потрібно шанувати й берегти книгу?

а) Тому що книга - джерело знань.

б) Тому що за книгу заплатили багато грошей.

в) Тому що в книзі багато малюнків.
Самооцінка за кодом: 1 а, 2 б, 3 а, 4 б, 5 а, 6 а.
Підсумок.

Вчитель. Приступаємо до практичної частини нашої конференції. Людина без знань як криниця без води.

Хто багато читає, той багато знає.

Розпочинаємо змагання юних ерудитів.

1. За малюнком («Осінь») вгадати твір і автора. (Л. Кос­тенко «Вже брами замикає осінь»)

2. Відгадайте слово: й, е, в, о, л, о, с. Який вірш про со­ловейка знаєте, хто автор?

Яку народну дитячу пісеньку знаєте про солов'я?

Фізкультхвилинка.

Виконання пісні-гри «Соловеєчку, сватку, сватку».
3. Гра «Про кого йде мова».

а) Хто важко віддає плоди, людей хапає за рукав? Чо­му? Для кого береже плоди? (Л. Костенко «Шипшина»)

б) Кого діти знайшли на болоті біля річки із пораненим крилом?

(Н. Забіла «Журавель»)

в) Хто в одному з оповідань «грається променем, грається листом, не розлучається з нашим дитинством»?

(М. Сингаївськш «Осінні ігри»)

— А хто на виставці малюнків знайде малюнок до його твору? Хто автор?

4. Який твір вам нагадує ось ця репродукція картини та слова «Песик з хлопцями усюди - і не клич, він з ними
буде». (К. Переліска «Песик і хлопці»)

5. Яку дівчинку звали «кульбабкою» і чому? Знайди на виставці малюнок.

Закінчи порівняння в портреті дівчинки:

  • Хустинка, як ... (терен-цвіт),

  • Кругле підборіддя, як .... (яблучко).

  • Припечений, кирпатенький ніс, як (жовта лісо­ва грушка, що вистигла на самому вершечку дерева).

6. На наш урок прийшли телеграми, але під текстом не­ має підпису, хто прислав.

Треба здогадатись від кого.

1 телеграма: «Друзі мої! Мені приснився страшний сон, і тому я придумав гасло про книжку: «Бережи книжку — це твій друг». (Василько. О. Вишня «Любіть книгу»)

2 телеграма: «Вивчаємо мурашину мову та спо­стерігаємо мурашиний дощ — ось таке наше відкриття». (Максимко і Олег. О. Буцень. «Наше відкриття»)

7. Разом з появою слова виникло усне мовлення, яке дійшло до нас у вигляді... (Напис: УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ).

— Що відносимо до золотих зернинок народної мудрості?

І почнемо з казки. Казка — вигадка, та в ній сила не мала.

а) Книжковий малюнок («Кобиляча голова»).

— Яку казку нагадує цей малюнок? Яка головна думка?
Робиш добро — не кайся, зробиш зло — зла і сподівай­ся.

б) А хто з героїв казки одночасно обробляв 12 шкур?

— Яку проблему розв'язує казка? (Двобій добра і зла)
Отже, у вічному двобої зла і добра перемагає добро, лю­бов до рідної землі і народу.

8. На нашу адресу надійшла й посилка. Роздивимось предмети та відгадаємо казку. (Веретено, хлібчик, гриб, пір'я).

Знайти на виставці малюнок, хто автор?

  • Яку пісню співає табунець? (Декламація).

  • Чому качечка покинула діда й бабу?
    За добро треба платити добром.

9. Мандруємо до народних дитячих пісень. Відгадуван­ня назв пісень за малюнками.

10. Читання анаграм: в'яприслі, казкипри, мовкискоро, кигадза.

— Це пошукова робота молодших дослідників.
(Діти читають та пояснюють свої доробки).

— А хто знає найкоротшу лічилку? («Джміль, оса і бджілка — ось і вся лічилка»)

11. Гра.

а) З'єднай частини і поясни прислів'я:
Читання — ось краще (навчання).
Книга вчить, як (на світі жить).
Книга — ключ до (знань).

Треба вчиться — завжди (пригодиться).

б) Постав слова на місце, прочитай, поясни.
(Хороша книжка яскравіша сонця)

Отже, в прадавні часи діти так само, як і ви, вчились, весело жили, співали, жартували.

12. Як називається віршований повчальний твір, схо­жий на казку? (Байка).

Робота за малюнками виставки. Назвати байку та авто­ра.

— Яку пораду дав Муравей у байці «Коник-стрибунець»? («Проспівав ти літо гоже, вдача вже твоя така, А тепер танцюй, небоже, на морозі гопака»).

Фізкультхвилинка.

Танок-пісня «Гопачок».

Інсценізація байки С, Руданського «Вовки».

13. Крім казок народних є ще казки літературні.

  • Яка головна ознака літературних казок?

  • А назвіть казкового героя, веселого, як весняне сон­це.

  • Розв'яжіть кросворд Веснянки.

1) Як називається твір, де зміст передають через роз­мови дійових осіб? (П'єса)

  1. Віршований невеликий твір повчального характеру? (Байка)

  2. Як називається розмова двох осіб? (Діалог)

  3. Цікава розповідь, в якій мовиться про щось чарівне, фантастичне? (Казка)

— Яку казку нагадує це слово? Хто автор? Кого поба­чив у палаці хлопчик Веснянка?


14. Розв'яжіть граматичну задачу і назвіть, з якої казки герой.

Ходити — ти + тут =... (ходитут; В. Нестайко «Закляття золота й вогню»).

— Яке закляття?

15. Від учнів 9 класу прийшла малюнкова телеграма, згадайте казку.

(А. Дімаров «Для чого людині серце»),

  • Розпізнати серця на малюнку і знайти опис серця, яке ви хотіли б мати.

  • Прочитай, поясни прислів'я з дошки.

Раз добром нагріте серце — ввік не прохолоне.

16. Коротка інсценізація уривку з казки О. Олеся «Ба­бусина пригода».

Фізкультхвилинка «Танок каченят». Підведення підсумків.

— Який твір з даної «Читанки» найбільше сподобався і чому?

  • Яку ухвалу винесемо з роботи нашої конференції?
    Декламація:

  • Коли ми вірим в неможливе,
    Воно можливим для нас стає.

  • Коли ми любим, коли ми вірим,
    Ми всі стаєм чарівники.

  • Коли ми хочем, коли ми прагнем,
    Все буде, буде. Той час проб'є.

  • Все збудеться, усе здійсниться,
    Умій лиш вірить і трудиться,
    Читай, і все життя учися.

Вчитель. Що ми скажем нашій «Читанці» за науку? «Читанка» хоче вам усім поставити оцінку, читайте: МЛДЦООІ.

Схожі:

Нові пригоди улюблених героїв iconСценарії посвята в першокласники. Позакласний захід. 1 кл Педагог-організатор Вишнівської зош I
Мета: на прикладі героїв улюблених мультиплікаційних фільмів дітей молодшого шкільного віку показати, що таке дружба, доброта та...
Нові пригоди улюблених героїв iconКонтрольна робота №1 за темою «Міф і література»
Ви розмірковували над цим, хотіли бути схожими на улюблених героїв, а сьогодні виконаєте першу в цьому навчальному році різнорівневу...
Нові пригоди улюблених героїв iconПерелік документів, що надаються Страховику для отримання страхового відшкодування
Письмове пояснення про пригоду з вказівкою дати і часу виникнення (виявлення) пригоди, місця пригоди, причини пригоди з докладним...
Нові пригоди улюблених героїв iconКурсова робота
Шекспір, Джонатан Свіфт, Джордж Гордон Байрон, Персі Біши Шеллі, Вальтер Скотт, Чарльз Діккенс, Оскар Вайльд, Бернард Шоу та ін....
Нові пригоди улюблених героїв iconТема. Позакласне читання. Легенди і перекази Нижньої Наддніпрянщини. Життя козаків. Мета
Нулим українського народу, зокрема з життям козаків, продовжувати розкривати поняття легенда та переказ, розвивати навики виразного...
Нові пригоди улюблених героїв iconКнигами «Пригоди барона Мюнхаузена»
Мета: познайомити учнів із книгами «Пригоди барона Мюнхаузена» Г. Бюргера, Р. Распе, «Пригоди капітана Врунгеля» А. Некрасова, з...
Нові пригоди улюблених героїв iconМарк Твен Пригоди Тома Сойєра
Джерело: М. Твен. Пригоди Тома Сойєра. Пригоди Гекльберрі Фінна. К.: Веселка, 1990. 496 с. С.: 25-230
Нові пригоди улюблених героїв iconНоворічні пригоди казкових героїв у пошуках протидії злим темним чарам
Добро І дружба завжди перемагають зло, світло перемагає темряву. І найяскравіше світло у кожного в душі, тільки необхідно вміти його...
Нові пригоди улюблених героїв iconНові пригоди Буратіно (10 клас)
...
Нові пригоди улюблених героїв iconНові пригоди самоходика
Ця книжка — гостросюжетна захоплююча повість сучасного польського письменника про те, як молодь допомогла врятувати від злочинців...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка