Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Уроку I. Організаційний момент




29.5 Kb.
НазваУроку I. Організаційний момент
Дата конвертації08.12.2012
Розмір29.5 Kb.
ТипУрок

Звичайні дроби

УРОК 34.

Тема. Перетворення звичайних дробів у десяткові. Періодичні десяткові дроби

Мета. Учити учнів перетворювати звичайні дроби у десяткові, ознайомити учнів з періодичними десятковими дробами. Продовжити формування вмінь та нави­чок учнів додавати та віднімати дроби з різними знаменниками.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Обладнання. Таблички з номерами груп, картки для групової роботи учнів.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

Об'єднати клас у групи. Розсадити учнів за «круглими» столами. Поставити таблички з номерами груп.
II. Перевірка домашнього завдання.

Учні називають відповіді до завдань, коментуючи хід їх виконання.
ІІІ. Сприймання і засвоєння навчального матеріалу.

Кожній групі дають картку для самостійної роботи такого змісту.

  1. Пригадайте, як записати звичайний дріб зі знаменником 10, 100, 1000, ... у вигляді десяткового. Наприклад: ; ; .

  2. Перетворіть у десятковий дріб:
    група 1: ; ; ; ; 5; ;

група 2: ; ; ; ; 6; ;

група 3: ; ; ; ; 4; ;

група 4: ; ; ; ; 5; .

  1. Оскільки звичайний дріб можна розглядати як частку від ділення чисе­льника на знаменник, то, поділивши чисельник на знаменник, можна перетворити звичайний дріб у десятковий. Перетворіть цим способом
    звичайні дроби в десяткові:

група 1: ; ; ; ; ; ;

група 2: ; ; ; ; ; ;

група 3: ; ; ; ; ; ;

група 4: ; ; ; ; ; .

  1. Перетворіть у десятковий дріб:

група 1: 3; 1; 3; 1; 1; 3;

група 2: 2; 4; 5; 6; 8; 4;

група 3: 4; 5; 7; 8; 9; 10;

група 4: 8; 7; 6; 5; 2; 1.

Після роботи в групах представник кожної групи звітує про підсумки виконання завдань. Учні з допомогою вчителя формулюють правило пере­творення звичайного дробу в десятковий.

Перетворіть дріб у десятковий.



Отже, отримали, що = 0,6363... Крапки в кінці числа показують, що ділення не закінчилось. Отримали нескінченний десятковий дріб. Цифри 6 і 3, які стоять поряд у запису нескінченного десяткового дробу, повторюються поспіль безліч разів. Вони утворюють період нескінченного десяткового дро­бу. Дроби, які містять період, називають періодичними.

0,6363... = 0,(63).

Скінченний десятковий дріб утворюється тільки тоді, коли розклад знаменника нескоротного звичайного дробу не містить інших простих множни­ків, крім 2 і 5. У всіх інших випадках утворюється періодичний десятковий дріб. Наприклад, нескоротний дріб перетворюється в періодичний десятковий дріб, оскільки серед простих множників знаменника є множник 3. Дріб перетворюється у скінчений десятковий дріб, оскільки в знаменнику немає інших простих множників, крім 2 і 5.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Усно: №№ 524, 525.

  2. Письмово: №№ 526, 528, 530, 531, 535, 536.


V. Підсумки уроку.

Учитель. Сьогодні на уроці ми навчились перетворювати звичайні дро­би в десяткові, ознайомилися з нескінченними періодичними десятковими дробами.

  1. Як перетворити звичайний дріб у десятковий?

  2. Наведіть приклад нескінченного періодичного десяткового дробу та вкажіть його період.

VI. Пояснення домашнього завдання.

§3, п. 17. №№ 527, 529, 532.



О.Ензельт Уроки математики у 6 класі Урок 34

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Уроку I. Організаційний момент iconТипологія й структура сучасного уроку
Організаційний момент, який характеризується зовнішньою та внутрішньою (психологічною) готовністю учня до уроку

Уроку I. Організаційний момент iconУрок №11
...

Уроку I. Організаційний момент iconХід уроку І організаційний момент

Уроку I. Організаційний момент iconУрок читання Тема: болгарська народна казка «виноградар І змія»
План уроку. І. Організаційний момент ІІ. Мовна розминка. ІІІ. Мотивація навчальної діяльності ІV. Повідомлення теми І мети уроку....

Уроку I. Організаційний момент iconІ.І. Задніпрянець
Організаційний момент, який характеризується зовнішньою та внутрішньою (психологічною) готовністю учня до уроку

Уроку I. Організаційний момент iconУроку. Організаційний момент (3 хв.)
Урок №23 7 клас. Узагальнення І систематизація знань з теми «Початкові хімічні поняття»

Уроку I. Організаційний момент iconУроку: І. Організаційний момент
Наочне обладнання: підручник, магнітофон, картки з завданнями, краєвиди визначних місць

Уроку I. Організаційний момент iconУроку. Дякую, сідайте. Презентація
Організаційний момент : Добрий день, всі готові до проведення уроку. Дякую, сідайте

Уроку I. Організаційний момент iconУрок формування практичних умінь І навичок
Організаційний момент. З'ясування емоційної готовності до уроку (обмін побажаннями у парах)

Уроку I. Організаційний момент iconУроку: І. Організаційний момент
Пояснювати хто такі спадкодавець І спадкоємець, що таке заповіт І називати умови його дійсності

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка