Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Урок 4 Тема. Коло, вписане в трикутник




31.72 Kb.
НазваУрок 4 Тема. Коло, вписане в трикутник
Дата конвертації11.12.2012
Розмір31.72 Kb.
ТипУрок
Зміст
А — точка внутрішнього дотику кіл, тому О
IV. Підсумок уроку.
1-й варіант
Дано: коло, О — центр кола, АВ і АС — дотичні до кола. Довести
О — центр кола, АВ=
2-й варіант
Дано: коло, О — центр кола, АВ і АС — дотичні до кола. Довести

О.МИХАЛЬЧУК. ГЕОМЕТРИЧНІ ПОБУДОВИ

УРОК 4

Тема. Коло, вписане в трикутник.

Мета: формувати вміння і навики застосовува­ти набуті знання до розв'язування задач; ознайо­мити з поняттям кола, вписаного в трикутник.

Обладнання: циркуль, лінійка, косинець, роз-даткові картки-завдання.

ХІД УРОКУ

І. Перевірка домашнього завдання.

  1. Двоє учнів біля дошки відтворюють розв'язання задач 16 (1) і 11.

  2. Пояснити розв'язання задачі 10 за готовим малюнком, виконаним на дошці заздалегідь.

  3. Повторити ознаки рівності трикутників.

II. Формування вмінь і навичок.

  1. (Усно.) Два кола з центрами О1 і О2 мають зовнішній дотик. Як знайти О1О2?



  1. (Усно.) Як називають пряму, яка проходить через точку кола перпендикулярно до радіуса, про­ веденого в цю точку?

  1. (Усно.) Вказати на малюнку хорду, діаметр, радіус, дотичну.



  1. (Усно.)

Дано: коло, О — центр кола, CD MN, MN = 18 см.

Знайти: МК.



  1. (Із записом у зошитах.)

Дано: коло, О — центр кола, АВ CD діаметри,

ОМ = ОЕ.

Довести: АМ = ВЕ.



  1. (Із записом на дошці та в зошитах.) Два кола
    мають внутрішній дотик. Відстань між їх центрами дорівнює 16 см. Знайти радіуси цих кіл, якщо один з них у 3 рази менший від другого.

Розв'язання

Нехай О2А = х см, тоді О1А = 3х см.



А — точка внутрішнього дотику кіл, тому

О1О2 = О1А – О2А, 16 = 3х - х, 16 = 2х, х = 8.

Отже, О2А = 8 см, О1А = 24 см.

Відповідь. 24 см, 8 см.

  1. (Самостійно, з наступним коментуванням роз­в'язання.) Два кола мають зовнішній дотик. Відстань між їх центрами дорівнює 20 см. Знайти радіуси кіл, якщо вони відносяться як 2 : 3. (Текст задачі і малюнок до неї проектуються на дошку через кодоскоп.)


Після розв'язування задач 6 і 7 порівняти їх роз­в'язки.

III. Засвоєння й усвідомлення нового матеріалу.

  1. Сформулювати означення кола, вписаного у трикутник.

  2. З'ясувати (усно):

а) чим є сторони трикутника стосовно кола, впи­саного в нього;

б) якими є відстані від центра кола О до сторін трикутника?

  1. Чи рівні: ∆КСО і ∆МСО; KCO i MCO?

  2. Чим є ОС для кута АСВ?

  3. Показати, що О — точка перетину бісектрис три­кутника, тобто справедлива теорема: Центр кола, вписа­ного в трикутник, є точкою перетину його бісектрис.



IV. Підсумок уроку.

V. Домашнє завдання.

Учні вдома виконують самостійну роботу, текст завдань якої записано на картках.

Домашня самостійна робота

(Кожне завдання оцінюється 3 балами.)

1-й варіант

  1. Знайти відстань між центрами двох кіл, які дотикаються зовні, якщо їх радіуси 7 см і 23 см.

  1. Дано: коло, О — центр кола, АВ і АС — дотичні до кола.

Довести: АО — бісектриса кута ВОС.



  1. Дано: коло, О — центр кола, АС — діаметр, АВ — хорда, СОВ = 100°.

Знайти: кути трикутника АОВ.



  1. Дано: коло, О — центр кола, АВ= CDхорди,

АЕ = BE, CF = FD.

Довести: ОЕ = OF.



2-й варіант




  1. Знайти відстань між центрами двох кіл, які до­тикаються внутрішньо, якщо їх радіуси 7 см і 23 см.

  1. Дано: коло, О — центр кола, АВ і АС — дотичні до кола.

Довести: АО — бісектриса кута ВАС.



  1. Дано: коло, О — центр кола, АС і BD — діаметри,

DOC = 30°.

Знайти: кути трикутника АОВ.



  1. Дано: коло, О — центр кола, MN = EFхорди,

OP MN, OD EF.

Довести: OP = OD.









Схожі:

Урок 4 Тема. Коло, вписане в трикутник iconТема уроку. Коло, описане навколо трикутника. Коло, вписане у трикутник. Мета уроку
Наочність І обладнання: презентація «Коло, описане навколо трикутника. Коло, вписане у трикутник», ппз dg з розробками задач, «Збірник...
Урок 4 Тема. Коло, вписане в трикутник iconУрок №34 Тема. Прямокутний трикутник
Обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя, табли­ці №15 «Прямокутний трикутник» і №16 «Прямокутний трикутник з гострим...
Урок 4 Тема. Коло, вписане в трикутник iconУрок №15 Тема уроку. Коло, описане навколо чотирикутника та вписане в нього. Мета уроку
Учитель збирає зошити на перевірку. Розв'язання задач до­статнього та високого рівнів вивішується на стенді, можна роздати ксерокопії...
Урок 4 Тема. Коло, вписане в трикутник iconУроки 41-42 Тема. Коло і трикутник
Мета. Розглянути різні види розташування кола і три­кутника, зокрема ввести поняття трикутника, вписаного в коло і описаного навколо...
Урок 4 Тема. Коло, вписане в трикутник iconУрок №29 Тема. Рівнобедрений трикутник
Обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя, таб­лиця №14 «Рівнобедрений трикутник»
Урок 4 Тема. Коло, вписане в трикутник iconЗавдання ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з математики 10 клас
В коло з радіусом r вписано трикутник, вершини якого поділяють коло у відношенні 2: 5: 17. Знайти площу трикутника
Урок 4 Тема. Коло, вписане в трикутник iconУрок №38 Тема. Коло І круг; дотична до кола та її властивості
Обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя, таб­лиця №18 «Коло та його елементи»
Урок 4 Тема. Коло, вписане в трикутник iconТрикутник. Види трикутників. Периметр трикутника. Самостійна робота №13
Геометричні фігури І величини тема многокутники: трикутник, квадрат, прямокутник
Урок 4 Тема. Коло, вписане в трикутник icon2008/09 н р. Екзаменаційний білет з математики, 9 клас. Перший рівень
Вписане коло точкою дотику поділило гіпотенузу на відрізки довжинами 4 см і 6 см. Знайти сторони прямокутного трикутника
Урок 4 Тема. Коло, вписане в трикутник iconУрок №22 Тема. Рівнобедрений трикутник
Мета: здійснити діагностику засвоєння знань та вмінь з теми «Перша та друга ознаки рівності трикутників»
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка