Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Квінт Горацій Флакк «До Мельпомени», «До Манлія Торквата»




48.77 Kb.
НазваКвінт Горацій Флакк «До Мельпомени», «До Манлія Торквата»
Дата конвертації22.03.2013
Розмір48.77 Kb.
ТипУрок
Зміст
9. Слово вчителя.
8 клас

Урок Руденко В.М.

Тема: Квінт Горацій Флакк «До Мельпомени», «До Манлія Торквата»

Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом поета, визначити

особливості його творчості на прикладі проаналізованих поезій;

розвивати навички виразного читання та зіставлення поетичних

творів, вміння їх аналізувати;

виховувати прагнення до духовних скарбів.

Обладнання: презентація «Життя і творчість Горація», градусник, кольорові

картки(листки самооцінки).

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Література:

  1. Ковбасенко Ю.І. Зарубіжна література. 8 кл.

  2. ВЛ №9 2008

  3. ШС «ЗЛ за новою програмою. 8 клас. І семестр»

  4. Юсипович І.В. «ЗЛ Книга для вчителя: календарне планування та розробки уроків. 8 клас»



Хід уроку
Поміж потомків буду

В славі цвісти…

Горацій «До Мальпомени»
І. Орг. момент.

«Продовжи речення»: на уроках літератури ми …(дізнаємося щось нове, вчимося правильно сприймати текст, набираємося досвіду, розвиваємо естетичний смак, …)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Робота в парах: скласти питання до попередньої теми, відповісти на них.

ІІІ. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Постановка завдань на урок.

  2. Епіграф.

Чому і’мя Горація живе серед нас?

ІV. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

  1. Перегляд мультимедійної презентаціі про Горація.

  2. Складання сенкану.

  3. Слово вчителя про творчість поета.

Літературний спадок Горація складається з 2 книг сатир, однієї

книги еподів, чотирьох книг од, ювілейного гімну і 2 книг послань.

Свої сатири поет називає «розмовами». І книга складається з 10

віршів, а ІІ з 8. у них автор висміює підлабузництво,

користолюбство, підлість, безчестя та проповідує простоту й

поміркованість.

Еподи(«приспівки») – написані ямбом ліричні вірші, що

супроводжуються приспівками. Збірка складається з 17 віршів.

Вони різноманітні за тематикою: від оспівування сільського життя

до проголошення політичних лозунгів.

Оди відзначаються бездоганною формою і художньою

досконалістю. І збірка складається з 38 пісень, оди ІІІ книги

називають «римськими», бо в них прославляється Рим і політика

Августа. Найвідомішою одою є 30-а, яка в перекладі А.Содомори

називається «До Мальпомени».

Послання – епістолярний жанр, який Горацій довів до досконалості.

«Послання до Пісонів»(братів, що писали драматичні твори)

вважають науковим трактатом про поезію. Також дуже

популярними були афористичні послання.

5. Бесіда:

  • У яких ліричних жанрах він працював?

  • У чому художня своєрідність його творів і образів?

6. Інсценування. Мельпомена – муза, до якої звертався Горацій.

7. Словникова робота до оди «До Мельпомени».

Аврід – річка на батьківщині Горація.

Давн – міфічний перший цар тієї місцевості, де народився поет.

Авкілон – північний вітер.

Понтифік-жрець – верховний жрець, за життя Горація – Октавіан.

Еолійські пісні – давньогрецькі ліричні жанри.

Дельфи – місто, де був розміщений храм Апполона(Феба).

Весталка -

7. Виразне читання вчителем оди «До Мельпомени».

8. Аналіз поезії:

  • Про що розповідається у поезії? (Усвідомлення поетом значення своєї творчості: «Звів я пам’ятник собі»).

  • Що поет вважає своїм пам’ятником?

  • Кому зводили пам’ятники у вигляді пірамід? У чому сенс протиставлення «пам’ятника», що спорудив собі поет, і «царських пірамід»?

  • Що поет вважає своєю «часткою кращою»? Чому вона на його думку безсмертна? Що він зумів зробити вперше?

  • Яка ж основна думка твору?(Поет вважає, що житиме, доки стоятиме Рим, бо він досягнув слави, наслідуючи італійською грецьких поетів: «Смерті весь не скорюсь буду в славі цвісти… вперше скласти зумів по-італійському еолійські пісні»).

  • Які художні образи допомагають розкрити основну думку?(поет, пам’ятник(образ-метафора), час-вічність, муза).




  • Назвіть художні засоби, які використовує автор для висловлення основної думки? (метафори «пам’ятник свій», «дощ не роз’їсть»,

«буду в славі цвісти»; епітети «років стрімких», «сонячних Дельф»).

Висновок: поет вважає, що реальний фізичний світ не може

встояти перед часом, який усе перетворює на руїни, вічне те, що

живе в душах людей, - це і є вічний пам’ятник.

9. Слово вчителя.

Людина не вмирає, якщо безсмертними стають витвори її духу, -

таку думку проголошує Горацій у своїй оді. Цей вірш був дуже

популярним серед поетів наступних часів і став зразком для

наслідування. Прикладом таких поезій є вірш О.С.Пушкіна

«Я памятник себе воздвиг нерукотворный», Г.Державіна

«Пам’ятник», В.Шекспіра Сонет №55, М.Рильського «Я пам’ятник

собі поставив нетривалий».

  1. Робота в групах: порівняти твори Пушкіна, Державіна, Шекспіра (с. 364) з одою Горація.

  2. Порівняння оди Горація з віршем М.Рильського (с. 98)

  3. Звіт груп.

  4. Самостійна робота. Аналіз вірша «До Манлія Торквата».

Манлій Торкват – римський державний діяч, філософ.

Грації – богині, що втілюють добре, радісне і вічно юне в житті.

Німфи – божество природи, її животворних сил.

Анк Марцій –легендарний цар Риму.

Гостілій Тулл – легендарний цар Риму.

Мінос – легендарний цар Кріту, суддя в Аїді.

Гіпполіт – син афінського царя Тесея.

Діана – богиня рослинності і покровителька роду у римлян.

Тесей і цар лапіфів Піріфой, будучи друзями, намагалися викрасти Персефону з Аїду і були покарані.
План аналізу вірша


  1. Моє враження від твору.

  2. Яким постає автор у поезії?

  3. Вид лірики.

  4. Форма.

  5. Тема.

  6. Художні образи.

  7. Основна думка.

  8. Художні засоби.



V. Підсумок.

  1. Виконання завдань, поставлених на початку уроку. Чи досягнули, чого хотіли? Що корисне почерпнули з уроку?

  2. Листок самооцінки учнів: як я працював на уроці.

Червоний – 10-12 б.

Зелений -7-9 б.

Жовтий -4-6 б.

Білий – не працювали.
VІ.Д/З: с. 96-98,

«біографи»: біографія Овідія,

повторити жанри давньогрецької лірики

Схожі:

Квінт Горацій Флакк «До Мельпомени», «До Манлія Торквата» iconПисьмово завдання 2, 3, 4 на стор. 84. Читати м-ал на с. 85-103 Вивчити напам’ять поезію Горація «До Мельпомени»
Доповідь або презентація «Популярність «Енеїди» Вергілія. Українська травестія цього твору» Решетнік
Квінт Горацій Флакк «До Мельпомени», «До Манлія Торквата» iconТеоретичні питання з курсу «Історія зарубіжної літератури» 2 семестр Антична література
Особливості поезії неотериків. «Золотий вік» давньоримської поезії: Вергілій, Горацій, Овідій
Квінт Горацій Флакк «До Мельпомени», «До Манлія Торквата» iconКонтрольна робота. Залік. Світ. Української поезії. 17. 12. 2012 р. Світова Літератур а
...
Квінт Горацій Флакк «До Мельпомени», «До Манлія Торквата» iconГороскоп друїдів граб 12-11. 12 І 06-13. 06)
Це милий і приємний партнер. Але, якщо життя запропонує йому вибір між коханням та обов'язком, надасть перевагу другому. Характерні...
Квінт Горацій Флакк «До Мельпомени», «До Манлія Торквата» iconРозпорядження голови Берегівської районної державної адміністрації Закарпатської області 05. 12. 2012 Берегово №480 Про фінансування видатків, пов’язаних з участю в обласному
Відповідно до статей 6 і 39 Закону України „Про місцеві державні адміністрації”, з метою участі в обласному фестивалі дитячих і юнацьких...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка