Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Ігор Калинець "Про що розповіли Незабудки"




119.64 Kb.
НазваІгор Калинець "Про що розповіли Незабудки"
Дата конвертації27.03.2013
Розмір119.64 Kb.
ТипДокументы
Дата: 08.12.2011

Клас: 3

Урок: читання

Тема: Ігор Калинець "Про що розповіли Незабудки".

Мета: Удосконалювати техніку читання прозових творів, насичених діалогами;

виробляти навички чіткої й виразної вимови; вчити голосом, інтонацією передавати

настрій дійових осіб. Виховувати бережне ставлення до природи, гуманне відношення до інших.

Обладнання: Інтерактивна дошка, «Дерево очікувань», картки з деформованими текстами, малюнки: дівчинки, незабудок, чарівниці, малюнки з недомальованими елементами.

Інтерактивні методи: «Очікування», «Мікрофон», «Мозковий штурм», «Передбачення», «Голосування ногами і руками».», «Рефлексія».
Хід


  1. Організаційний момент.

Знов лунає шкільний наш дзвінок,

Кличе усіх на цікавий урок.

У класі сьогодні гостей є багато,

І всі ми зібрались наче на свято.

  • Здавна в українців існує чудовий звичай : шановних гостей зустрічати з радістю і миром.

(А діти в цей час промовляють хором)

Ми вам раді, люди добрі,

І вітаємо щиро вас.

Всіх запрошуємо ласкаво

На урок у третій клас.

  • А тепер зручніше сідайте, починаємо урок.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Оголошення девізу уроку.

  • Подивіться уважно на екран, вставте у записаних словах букви, що позначають голосні звуки, і дізнаєтеся, що нам буде потрібно під час уроку.

На інтерактивній дошці слова із пропущеними буквами. (слайд 2,3,4,5,6,7,8)
Вз..м..д..п..м..г.. (Взаємодопомога.)
В з. .м. .р.. з.. м.. нн.. (Взаєморозум іння.)
Вз..м..п..в..г.. (Взаємоповага.)

  • Я сподіваюсь, що сьогодні на уроці ми обов'язково створимо ситуацію успіху. Щоб наша спільна праця була успішною, будемо виконувати закони такого уроку:

  • бути терпеливими;

  • дати можливість висловити думку своїм товаришам;

  • поважати один одного.

  • Тож нехай наш урок проходить під девізом: бути уважними і доброзичли - вими один до одного. (слайд 9)

  1. «Очікування».

  • І я очікую, що ви будете дисциплінованими, активними, уважними, зібраними, будете чітко висловлювати думки, старанно та злагоджено працювати.

  • А що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку.

Діти кажуть, що вони очікують від уроку і вішають листочки на дерево очікувань.

ІІІ. Вправи на вдосконалення навичок читання

- Жодна людина не може гарно читати, якщо має слабкі легені та очі, тому ми розпочнемо урок із розчитування.

1. Промовляння голосних

- На вдих набрати повітря, на видих вимовити голосні звуки [а], [о], [у], [е], [и], [і]. (слайд 10,11,12,13)

2. «Надування кульки»

- У кого найбільша кулька? (Імітують надування кульки.)

3. Читання деформованих текстів.


лиБу бісо дді та бааб. тО і в даді чкадо, і в биба чкадо. тО бааб скаєпу хї ан світкидо стипря. ваДідо ж чкадо депря, а бинаба сев чогоні ен битьро, а кя дутьприй домудо, от ещ й витьобмо ут.

уН, бааб й виділазнена доводі чкудо.



Косьли вбу у віКиє кьняз. І вбу локо Киває мійз. роЩоку сиполали муцьо візміє ньда: далива боа догомоло пакаруб, боа чидівну. тоО йшлапри гачер жев й од кидоч могоса зякня. Нігочо бироти,— лико далива родягони, батре і зевікня тидава. славПо зькня юсво чкудо в ньда візміє.



Оглявсяну чочоклові безрадпоно: шели хонийлод нігс нагивкру, жанекри нцесо вріго та байжіду гойо рочіди довлако. «інВ зазра мерзазне!» — дупомав у парозчі в'янийдере чочоклові, і кимта купечим лемжа пройлосьня гойо цесер, ощ ново томрап ласпахнуло — залосягорі явимскра немвог.



Ясько веснані лябі сулі селивпося макийлень роногостсий човікло. Повавбуду інв туха — гудов жухи збе конві — ат й тавс тижи -живапоти, брадо натижива.

Човікло тйо вбу ен никліс, ен саникдів і ен рикабал, чахо ждизав синов зі союбо лезені тісі.



ятьСто ниво аз роюкомо, лико лятьсядив, жа зі тиха дитьвихо чинадів з мисломкоро: ката нагар - нагар, китіль ощ крикавень китрош. шлаПі од ницікри, а дді і бааб діто в туха, лятьсядив, в щечкуя мане чкикаче, китіль нопов ячкапір'.



ІV. Оголошення теми і мети уроку.

  1. Метод «Мікрофон». Бесіда. (слайд 14,15,16).

  • З яких казок ви прочитали уривки ?

  • Чим відрізняються народні казки від літературних?

  • Сьогодні ми з вами познайомимося ще з однією літературною казкою, яку написав Ігор Калинець. (слайд 17, 18).

А дівчатка підготували для нас розповідь про Ігоря Калинця. (розповідь про письменника)

Ігор Калинець — живе і працює у Львові. З раннього дитинства майбутній поет цікавився історією своєї Батьківщини, культурою рідного народу. І, звичайно, коли почав писати свої твори, то в них висловлював любов до неньки - України, до звичаїв рідного народу. Та за тодішньої влади це був злочин. Поет встиг видати лише однісіньку маленьку книжечку «Вогонь Купала» в 1966 році, і за це був засланий у далекий холодний Сибір. Понад двадцять років ми не чули його чистого голосу. Його твори друкувались лише за кордоном. Тепер, нарешті, починають друкувати поезію Калинця і в Україні.

Важко було людині, яка всім серцем любила Україну, жити так далеко від неї, від друзів, від рідних. Та була в нього єдина втіха, яка підтримувала поета. Ось послухайте, як про це говорить сам І.Калинець: «Я жив далеко від рідного краю, від рідного міста. І була в мене єдина радість — невеличка грядка квітів. Щодень я милувався нею, спостерігав, як поспішають квіти вибуяти за коротке північне літо, зацвісти і дати насіння».

Вижити, не скоритися та ще й писати такі мудрі, добрі, красиві твори допомагала поетові його маленька донечка Дзвінка. Для неї тато написав цілу книжечку, яка так і називається «Книжечка для Дзвінки». ; У ній поет учить нас у буденному бачити незвичайну, дивовижну красу. Минули роки, маленька Дзвінка стала дорослою, красивою дівчиною. Та поезія І.Калинця безсмертна, бо підростають нові Дзвінки, Михайлики, Лесики, Юрчики, які читають твори цього автора. Ось і ми з вами сьогодні будемо вивчати один з його творів.

  • А будемо ми сьогодні вивчати його казку «Про, що розповіли незабудки»

  1. «Мозковий штурм».

  • Як ви гадаєте про, що могли розповісти незабудки ?

V. Робота над новим матеріалом.

1. Слухання казки смисловими блоками.

Вчитель (1,2 та 3,4 абзаци)
Сильніший учень (5,6,7 абзаци)
Читання про себе (до кінця)

Перший блок.

- Послухайте частину казки і скажіть, яка біда була у дівчинки? (1,2 абзаци)

- На вашу думку, зможуть квіти допомогти дівчинці.

Другий блок. (3,4 абзаци)

  • Чи співпало ваше передбачення?

  • Що ж стало насправді.

  • Як ви думаєте, чарівниця допоможе дівчинці?

Третій блок (5,6,7 абзаци)

  • Чи співпало передбачення?

  • Ви прослухали діалог, скажіть, хто його веде?

  • Чи зможе дівчинка вийти з лісу?

Четвертий блок (до кінця)

- Чи співпало ваше передбачення?

- Так завдяки якій ваді дівчинки з’явилися квіти Незабудки?

2.Словникова робота.

а) Вправа на миттєве сприймання слів. (слайди 19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29,30,31.32)

Слова на картках-блискавках: дівчина, квіти, незабудка, забула, забудько, пригадала.

  • Які спорідненні слова запам'ятали?

  • А слова, протилежні за значенням?

б) Тлумачення незрозумілих с лів. (слайд 33)

Літепло – тепла вода.

Гайовик – лісовик .

Знітилася – засоромилася.

Хутко – швидко.

Пахощі – запахи.

  1. Читання казки учнями комбінованим способом.

а) Вправа «Губи»

- Учні читають «про себе» приклавши пальці до губ.

б) Вправа «На половину»

- Читають текст по половині, по черзі.

в) Вправа «Буксир»

- Читають одночасно, одне одного беручи «на буксир».

  1. Перевірка первинного сприймання . Метод «Мікрофон».

  • Назвіть дійових осіб казки.

  • Хто з них є головним героєм?

  • Чому чаклунка вирішила допомогти дівчинці?

  • Яка біда була у дівчинки?

  • Хто допоміг їй позбутися забудькуватості?

  1. Робота в парах.

  • Я вдома почала малювати ілюстрації до казки, але мені не вистачило часу і я не довела роботу до кінця.

  • Чи не могли б ви мені допомогти?

  • Добре, візьміть малюнок, який лежить у вас на парті і уважно роздивіться його, а потім доклейте той елемент, якого не вистачає.

(доклеювання епізодів)

  1. Складання плану до казки.

  • А тепер вийдіть зі своїми малюнками і розмістіть їх так, як розповідається у казці.

  • Давайте тепер уявимо, що ми з вами режисери, які зняли мультфільм, який має 5 серій. Як би ви їх назвали?


План

  1. Приїзд дівчинки в село.

  2. Біда дівчинки.

  3. Розмова чарівниці з квітами.

  4. Заблукала в лісі.

  5. Допомога незабудок.

  1. Руханка.

Два прихлопи, три притопи,

На носок, на каблучок.

Руки вліво, руки вправо —

Ми танцюєм гопачок.

Раз — присядем, два — присядем,

Настрій гарний!

Покружляли, повертілись

І тихесенько всі сіли.

V. Закріплення і систематизація знань.

1. Читання казки в особах.

2. Вибіркове читання

  • Прочитайте, як дівчинка доглядала квіти.

  • Прочитайте уривок, який показує, що дівчинка була доброю не тільки до квітів, а й до людей.

  • Чому дівчинка плакала у лісі?

  • Що з'явилося від її сліз? Прочитайте опис цих квітів.

  • Чому з'явилися квіти незабудки?

  1. Вправа «Доповни речення» (слайди 34, 35,36,37).

- Та була в дівчинки одна біда…

- Випила добра…

- А звідти раптом…

- Коли б не була ота…

4. Метод голосування ногами та руками.

Гра «Так чи ні»

- Приїхала дівчинка з села в велике місто. (-)

- І вона дуже полюбила квіти. (+)

- Дівчинка пам’ятала назву кожної квіточки. (-)

- У садочок якось прийшла зла чарівниця. (-)

- Сльози дівчинки перетворилися на блідоблакетні дрібні квіточки. (+)

- Незабудки допомогли дівчинці все пригадати. (+)

5. Характеристика героїв. (слайд 38,39,40)

Дівчинка незабудки чарівниця

  1. «Квітка рішень» (слайд 41, 42, 43,44)

  • Чого навчає казка?

  • Яким би був кінець казки, якби чарівниця не допомогла дівчинці?

  • Для того щоб з'ясувати, як потрібно жити, щоб ніхто не сказав, що йому вас шкода, скористаємося «деревом рішень».


«Дерево рішень»

«Роби добро, воно добром вернеться»

«Чини з іншими так, як хочеш, щоб чинили з тобою»

«Мені добре, коли іншому добре»




  • Яку життєву позицію мають персонажі казки? (Обговорення.)

  • Яку життєву позицію ви оберете для себе?

  • Як необхідно жити? (Мати добре, чутливе серце. Робити добрі справи. Допомагати людям.)

  • На кого з героїв казки ви хотіли б бути схожими? (Відповіді учнів.)

  • Отже, найголовніше — це життя для інших. Піклуючись про них, допомагаючи їм, підтримуючи в радості й горі, людина робить добру справу.

VІ. Підсумок уроку.

  1. Рефлексія.

  • Ось і добігає кінця наш урок.

  • Чого ви навчилися на уроці.

  1. Оцінювання.

VІІ. Завдання додому. (слайд 45,46)
1. Читати і переказувати оповідання, придумати загадки про квіти, намалю - вати слова - відгадки;

2. Читати і переказувати оповідання, знайти вірші про квіти, намалювати слова - відгадки.

Використана література:

  1. Савченко О.Я. Читанка: Підручник для 3 кл. - К.: Освіта, 2003

  2. Заброцька С.Г. Уроки читання. 3 клас. Посібник для вчителя. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2005. - 288 с.

  3. Інтерактивні методи навчання в практиці роботи початкової школи / Упорядн. Стребна О.В., Соценко А.О. - Х.: Вид. група «Основа», 2005. - 176. - (Б-ка журн. «Початкове навчання»; Вип. 4 (16).

  4. Уроки читання в 3 класі (за новим підручником О. Я. Савченко) / Упоряд. С. В. Мельничук.— Х. : Вид. група «Основа», 2007.— 240 с. — (Б-ка журн. «Початкове навчання та виховання»; Вип. 2 (38))

  5. Гребенькова Л. О. Матеріали до уроків. Читання. 3 клас. - Харків: ТОРСІНГ ПЛЮС, 2005



Схожі:

Ігор Калинець \"Про що розповіли Незабудки\" iconУрок читання з використанням інтерактивних технологій 3клас Тема уроку. Ігор Калинець "Про що розповіли Незабудки"
Учитель показує малюнки квітів. Діти повинні назвати цю квітку і колір її сну; всі інші слова говорить учитель
Ігор Калинець \"Про що розповіли Незабудки\" iconТема. «Про що розповіли незабудки». Ігор Калинець Мета
Обладнання: схеми-таблиці для розчитування, таблиця для словникової роботи, Таблиці для розвитку навички читання, картки із завданням...
Ігор Калинець \"Про що розповіли Незабудки\" iconУрок з читання 3 клас «За добро добром платять. І. Калинець «Про що розповіли незабудки»
Квіти є одним з найпрекрасніших творінь природи : ніжні, чарівні, хвилюючі. Вони є супутниками нашого життя. Милують око біля осель...
Ігор Калинець \"Про що розповіли Незабудки\" iconПоезія 90-х років XX ст
Калинець, Тарас Мельничук, Степан Сапеляк, Ірина Калинець та ін.), «вісімдесятники» (Василь Гарасим'юк, Ігор Римарук, Іван Малкович,...
Ігор Калинець \"Про що розповіли Незабудки\" iconІгор калинець 9 липня 1939 року
Львівського університету, зв’язків із ним не пориваю донині. Бо з Ходоровом пов’язані не тільки мої дитячі враження й спогади, бо...
Ігор Калинець \"Про що розповіли Незабудки\" iconНаказ №182 Про підсумки обласного чемпіонату з інтелектуальних ігор
Про проведення обласного чемпіонату з інтелектуальних ігор” на базі обласного центру дитячої та юнацької творчості пройшли 4 етапи...
Ігор Калинець \"Про що розповіли Незабудки\" iconПро що розповіли запахи
Коспект відкритого заняття з ознайомлення з навколишнім середовищем (Середня група)
Ігор Калинець \"Про що розповіли Незабудки\" icon2 Спрощення мaтричних ігор
Рішення матричних ігор тим складніше, чим більше розмірність платіжної матриці. Тому для ігор з платіжними матрицями великої розмірності...
Ігор Калинець \"Про що розповіли Незабудки\" iconГенерал оцінив демократію
Американські військові у Києві розповіли, навіщо у Чехії І польщі розміщувати системи про США
Ігор Калинець \"Про що розповіли Незабудки\" iconЗадачі теорії гри Теорія ігор вперше була систематично викладена Нейманом і Моргенштерном та оприлюднена лише 1944 року в монографії «Теорія ігор і економічної поведінки»
Потім головна увага знову була звернута до економічних проблем. Нині сфера застосування теорії ігор значно розширилась. Так, у соціальних...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка