Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Урок з фізики та географії для учнів 7 в класу з теми




66.93 Kb.
НазваУрок з фізики та географії для учнів 7 в класу з теми
Дата конвертації30.03.2013
Розмір66.93 Kb.
ТипДокументы
Відкритий інтегрований урок з фізики та географії

для учнів 7 – В класу з теми:

«Фізичні параметри речовини. Властивості океанічних вод»

Вчителі: Шкурда О.О.

Нікітенко М.П.

Тема. Фізичні параметри речовини. Властивості океанічних вод

Мета:

  • навчальна: узагальнити та систематизувати знання з теми «Густина речовини», «Властивості вод Світового океану»; формувати та вдосконалювати знання про фізичні характеристики речовини: густину речовини, тиск; показати взаємозв’язок між фізичними та географічними поняттями.

  • розвивальна: розвивати вміння та навики планування своєї діяльності; розвивати логічне мислення; навчити систематизувати матеріал, опрацьовувати та узагальнювати інформацію, отриману в результаті дослідження;

  • виховна: формувати інтерес учнів до вивчення фізики та географії, виховувати працьовитість, відповідальність, дисциплінованість; формувати загальне уявлення про природні явища.

Обладнання: презентація, тематичні карти, 2 посудини, різні фізичні тіла.

Тип уроку: узагальнення та систематизації знань

Форми і методи: пошуковий, інформаційно – ілюстративний, дослідницько - картографічний.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Сьогодні в нас незвичайний урок. Ми його проведемо не в класній кімнаті. Тому запрошуємо вас здійснити подорож на уявному підводному човні, зануритись на неймовірні глибини чарівного підводного простору.

слайд 1.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Шановні дослідники!

Сьогодні ти здійсниш подорож, під якої пригадаєш властивості океанічних вод, спостерігаючи за неймовірним підводним світом, тебе здивує його різноманітність та розгадаєш таємниці деяких фізичних процесів. Тому тема нашого уроку - Фізичні параметри речовини. Властивості океанічних вод.

Бажаємо успіхів!

Екіпаж до занурення готовий?

Відповідь учнів.

Слайд 2

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань вивченого матеріалу.

Штурман прослідкуйте глибину занурення.

Штурман. Глибина 100м, температура 20ºС.

Але щоб опуститися на дно Світового океану, вам потрібно відповісти на ряд запитань.

І так ми на глибині сто метрів. Перше запитання.

100м - Яким приладом вимірюють температуру?

Продовжуємо занурення.

Штурман. Глибина 200м

200м - На якому явищі базується дія термометрів? (Дія термометрів ґрунтується на такій особливості речовин, як збільшення їхнього об'єму під час нагрівання).

Штурман. Глибина 300м.

300м - Які види термометрів ви знаєте? (ртутний, спиртовий та медичний).

Штурман. Глибина 400м.

400м - Чому існують різні термометри?

(Спеціальними термометрами вимірюють температуру води в річках, температуру повітря на вулиці і в приміщеннях. Термометри для вимірювання високих температур мають бути ртутними, оскільки температура кипіння ртуті +357 °С, а замерзання -39 °С. У випадках коли треба виміряти більш низьку температуру використовують спиртові термометри, бо температура замерзання спирту-112 °С, а кипіння +78 °С. Медичним термометром вимірюють температуру тіла людини.)

Штурман. Глибина 500м.

500м – Ось ми на глибині 500м, як змінилась температура з глибиною.

Штурман. Глибина 600м.

600м – Що називають солоністю води?

Штурман. Глибина 700м.

700м – Які одиниці вимірювання солоності води?

Штурман. Глибина 800м.

800м – Пригадайте, яка фізична величина характеризує речовину?

Штурман. Глибина 900м.

900м - Що називають густиною речовини?

Штурман. Глибина 1000м.

1000м – За якою формулою можна знайти густину речовини?

Перед вами «нотатник дослідника». В якому ви можете відтворювати свої спостереження.

Проведемо перше дослідження за змінами температур поверхневих вод за допомогою тематичних карт.

Проведіть спостереження за змінами температури поверхневих вод в різних широтах за допомогою карти атласу та зробіть висновок.

90ºпв.ш. –

60ºпв.ш. –

30ºпв.ш. –

0º широти –

Увага! Продовжуємо занурення.

Наша експедиція проводить дослідження не тільки за температурою, а й за солоністю океанських вод.

Давайте проаналізуємо карту солоності та зробимо висновок.

В яких водах солоність є найбільшою?

Висновок запишіть в нотатнику.

А тепер проведемо невелике дослідження, існує гіпотеза, що солоність з глибиною майже не змінюється. Давайте перевіримо. Проаналізуємо солоність Світового океану від поверхні до глибини 3000м.

Солоність на поверхні океану визначається співвідношенням кількості опадів та випаровування, відповідно найвищі значення солоності відмічають в тропічних широтах, де випаровування дуже велике, а опади практично відсутні.

500м – розподіл солоності в товщі океану визначається переміщенням водних мас. У даному випадку меншою мірою виражені тропічні максимуми солоності.

1000м – чітко виділяються 2 очаги підвищеної солоності в північній частині Атлантичного океану та в Аравійському морі. Їх походження пов’язано з надходженням на цих глибинах вод із Середземного та Червоного морів.

3000м – Основна закономірність цього розподілу – монотонне зменшення солоності.

Висновок: Вертикальний розподіл солоності в океанах має значні коливання тільки в верхніх шарах до 1000м; нижче ці зміни солоності стають дуже невеликі.

Гіпотеза доведена

Фізхвилинка

Хвилька – низенька – низенька,

Шторми – високі – високі.

Вітер яхту колише, гойдає,

То вліво, то вправо хитає,

То вперед, то назад,

То вниз перегинає,

Птахи летять, відлітають,

Учні тихенько сідають

Географію та фізику вивчають.

Перед тим, як перейти до наступного дослідження, давайте пригадаємо, що таке фізичне тіло?

Відповідь.

Тепер нам необхідно дослідити залежність занурення фізичних тіл від солоності води.

Проведемо такий дослід: в дві однакові за об’ємом посудини по черзі опустимо різні фізичні тілі, але в одній посудині прісна вода, а в іншій – насичений розчин солі.

Фізичні тіла: скріпка, кусочок яблука, монета, кусочок картоплі.

В посудину з прісною водою опускаємо ці тіла і спостерігаємо за ними.

Тепер такі самі тіла ми опустимо в розчин та поспостерігаємо за їх зануренням.

Проаналізуйте будь - ласка дослід.

Що відбувається з тілами?

Відповідь.

Як ви думаєте чому? Від чого залежить занурення тіл?

А я нагадую вам, що ми знаходимось у підводному царстві та у вас є можливість помилуватись підводними красотами. слайд

Розминка очей (слайд)

Штурман фіксуємо глибину.

Штурман. Глибина 1500м.

Продовжуємо занурення

Штурман. Глибина 2000м.

Протягом нашої подорожі ми з вами занурювались на різні глибини, під час якого змінювалась не тільки солоність води та густина, а й ще одна фізична величина, яка називається… гідростатичний тиск.

Пригадайте формулу за якою можна розрахувати цей тиск. p=ρgh

В цій формулі наявні 4 фізичні величини, виконайте будь – ласка завдання №4, (слайд) в якому необхідно встановити відповідність між позначенням та назвою фізичної величини.

Перевірка слайд – відповідь.

З математичного виразу ми бачимо, що гідростатичний тиск залежить від…

(густини рідини та глибини занурення)

Давайте перевіримо це. Обчислить тиск на різних глибинах, результати нанесіть на шкалу глибин та зробіть висновок. слайд

За допомогою обчислень ми довели, що тиск з глибиною збільшується.

ІV. Підсумок уроку

Інтерактивна вправа «Похвали себе, за те що я навчився»


  1. Сьогодні я дізнався…

  2. Було цікаво…

  3. Я виконав завдання…

  4. Я зрозумів, що…

  5. Тепер я можу…

  6. У мене …

  7. Я зміг …

  8. Я навчився…

  9. Мене здивувало…

  10. Мені захотілось…



Сьогодні ми довели, що не існує чітких кордонів між науками, все в природі взаємопов’язано. Важко розібратися в деталях географії, не знаючи фізичних законів.

V. Домашнє завдання

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Схожі:

Урок з фізики та географії для учнів 7 в класу з теми iconУрок для учнів 7 класу з теми " Food "
Урок для учнів 7 класу з теми “Food” за підручником Л. В. Биркун «Наша англійська» (Київ «Освіта», 2007). Структура уроку відповідає...
Урок з фізики та географії для учнів 7 в класу з теми iconУрок №6 гра «Поле фізики»
Мета: перевірка знань з теми, проведена у формі гри з метою підвищення інтересу до вивчення фізики, стимулювання пізнавальної активності...
Урок з фізики та географії для учнів 7 в класу з теми iconУрок з теми «Літосфера»
Мета. Перевірити і оцінити знання, уміння та навички, набуті при вивченні даної теми. Формувати уміння колективної роботи. Підвищувати...
Урок з фізики та географії для учнів 7 в класу з теми iconУрок-узагальнення знань з теми «Атмосфера»
Мета: перевірити і оцінити знання, уміння та навички набуті при вивченні даної теми, продовжити формувати вміння колективної роботи,...
Урок з фізики та географії для учнів 7 в класу з теми iconУрок географії для учнів 9 класу. Тема уроку: Територіальна структура господарства. Сучасні форми організації виробництва
Року: допомогти учням формувати економіко-географічні поняття, розкрити зміст і значення основних форм організації виробництва, продовжити...
Урок з фізики та географії для учнів 7 в класу з теми iconУроків з теми «Іван Котляревський»
Цикл уроків з теми «Іван Котляревський» для учнів 8 класу загальноосвітніх шкіл з російською мовою навчання за підручником М. М....
Урок з фізики та географії для учнів 7 в класу з теми iconУрок української мови в 2 класі Тема. Закріплення знань учнів з теми «Речення»
Обладнання: картки з розділовими знаками; картки із запитаннями і схемами (для конкурсу капітанів); картки з віршем; тестові завдання;...
Урок з фізики та географії для учнів 7 в класу з теми iconЗавдання по підготовці до всеукраїнської учнівської олімпіади з географії для учнів 10 класу

Урок з фізики та географії для учнів 7 в класу з теми iconУрок подорож по Миколаївщині (перший урок у 1 класі) Вчитель початкових класів
Обладнання. Карта Миколаївської області, малюнок корабля з фотографіями учнів всього класу, екран для перегляду презентації, картки...
Урок з фізики та географії для учнів 7 в класу з теми iconУрок для 6 класу) Запрошуємо на розмову про літературу довідкову (бібліотечний урок для 6-го класу)
Мета. Узагальнити знання учнів про довідкову літературу, розкрити її значення в житті людини; розширити знання з історії виникнення...
Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2014
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка