Пошук навчальних матеріалів по назві і опису в нашій базі:

Уроку




76.89 Kb.
НазваУроку
Дата конвертації30.03.2013
Розмір76.89 Kb.
ТипУрок
Зміст
Тип уроку
Стандартний вигляд


Мета: Ознайомити учнів з поняттям «одночлена», «стандартним виглядом одночлена». Розвивати логічне мислення, пам’ять та увагу. Виховувати вміння співпрацювати в ході спільної навчальної діяльності. Формувати навички індивідуальної і колективної роботи.

Корекційна мета: Слідкувати за зоровим навантаженням учнів.

Обладнання: підручник, зошит, картки, лото, плакат.dscf8000.jpg

^ Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сьогодні вам на урок знадобляться зошити, підручник, ручки картки та математичне лото. Чи є запитання по домашньому завданні?+ здайте зошити для перевірки в кінці уроку.

ІІ. Актуалізація чуттєвого досвіду та опорних знань учнів.

Давайте з вами пригадаємо основні властивості степеня, що потрібно буде для подальшої нашої роботи:







, n m



  • ЛОТО → до кожного прикладу знайти правильну відповідь →

перевертаємо лото і отримуємо слово «одночлен».

Приклад

Відповідь

Тема уроку





О





Д



81

Н





О





Ч





Л





Е



60x

Н

dscf8045.jpgdscf8003.jpgdscf8040.jpg

ІІІ. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.

Перевертаємо відповідь і отримуємо слово «ОДНОЧЛЕН» → Отже, запишемо тему нашого уроку «Одночлен. Стандартний вигляд одночлена». Застосовувати одночлен ви будете при побудові графіків функцій.

ІV. Сприймання та попереднє усвідомлення учнями нового матеріалу.

  • Перевертаємо слово «одночлен» → записуємо відповіді в рядочок в зошиті.

  • З яких елементів складаються відповіді? (чисел, змінних, степенів, добутків).

  • Всі ці вирази можемо назвати одночленом.

  • Подивіться ще раз на числа і дайте означення одночлена.

  • Давайте об’єднаємо наші думки і подивимося, як у підручнику дано


Це числа, змінні, їх степені і добутки. Такі вирази називаються одночленами.
поняття одночлена.(ст.45)

  • Вирази, які є на дошці – вибрати, які з них є одночленами, які ні. (Усно).

8; х; х6; 5у2х; 25; ; -у; -3а7; ху7; а2+b2; с3-5m+7p; a2-m.

  • Зверніть увагу, що одночлени бувають стандартного та нестандартного вигляду. Стандартний вигляд, якщо одночлен має один числовий множник, поставлений на перше місце і степені різних змінних. Всі інші одночлени – нестандартного вигляду.

  • Під картками на дошці ↑ вже записані інші вирази: Виписати стандартний та нестандартний вигляд одночлена (2 учні біля дошки, всі інші в зошитах).

2ху; 6х2∙0,5ху3; -5ху; 3х3у3p;

2b; а3; 3х5у2∙0,2х2у.

dscf8011.jpg

Нестандартний Стандартний

5у2∙0,2х2у; 2ху; -5ху; 3х3у3p;

2∙0,5ху3; 3а2b; а3.



  • Отже, що називається стандартним виглядом одночлена?


12а3 b7
Вираз на картці (картки у всіх на партах) чи є одночленом? Якщо так, то чому? Якщо ні, то чому?

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКАdscf8015.jpgdscf8016.jpg

  • Ваші очі відпочили, тепер перейдемо до нашого завдання.

  • Робота біля дошки (з того, що записували раніше – нестандартний запис

не витираємо, стандартний витираємо). Нестандартний запис перетворюємо в стандартний:

5у2∙0,2х2у=(3∙0,2)х5∙х2∙у2∙у=0,6х7∙у3;

2∙0,5ху3=(6∙0,5)х2∙х∙у3=3х3у3.

  • Числовий множник одночлена в першому виразі, записаного в стандартному вигляді, називається коефіцієнтом одночлена.

  • Який коефіцієнт в першому одночлені? (0,6)

  • В одночлена 0,6х7∙у3 сума показників степенів усіх змінних дорівнює 7+3=10. Цю суму називають степенем одночлена.

  • Отже, що ми називаємо степенем одночлена?

  • Отже, назвіть степінь одночлена 3х3у3→3+3=6 + назвати коефіцієнт →3.


Степенем одночлена називаємо суму показників степенів усіх змінних, що входять до нього. Якщо одночлен не містить змінних (тобто є числом), то вважають, що його степінь дорівнює нулю.
Вираз на плакаті:

  • Прочитати вираз;

  • Як ми його можемо назвати? (нестандартним виглядом одночлена);

  • Що ми можемо з ним зробити? (перетворити в стандартний вигляд);

  • Прочитати утворений вираз;

  • Із стандартного вигляду виписати буквенну частину bху та степінь одночлена (4+4+1=9);

dscf8020.jpg



  • Отже, що ми називаємо стандартним виглядом одночлена подивимося

у підручнику на ст.45?


Якщо одночлен містить тільки один числовий множник, до того ж поставлений на перше місце, і степені різних змінних, то такий одночлен називають одночленом стандартного вигляду.



  • Завдання на дошці – Знайти відповідність → Який стандартний вигляд одночлена відповідає нестандартному? (учні по-черзі виходять до дошки). + запитання до кожного учня про буквенну частину, степінь та коефіцієнт.







dscf802007.jpgdscf800024.jpg



  • Давайте підсумуємо, з яким виглядом одночлена легше працювати зі стандартним чи з нестандартним?

  • Для закріплення отриманих знань на уроці, ви попрацюєте зараз в


_______________________________________________________________________________

Одночлен

(нестандартний вигляд)

^ Стандартний вигляд

Коефіцієнт

Степінь

1,6х∙6х



9,6

2





3

2

m





2





6

7





-24

6


парах (Потрібно записати стандартний вигляд одночлена + коефіцієнт + степінь). Оцінювати будемо методом взаємоперевірки. dscf8029.jpg

  • Перевіряємо всі разом → mах 10 балів

V. Підведення підсумків уроку.

  • З якими поняттями ми ознайомилися сьогодні на уроці?

  • Що називається стандартним виглядом одночлена?

  • Змінні і числа повторюються чи записуються один раз?

  • Так от, метою нашого уроку було вивчення одночлена. Ми вивчили дане поняття одночлена та його стандартного вигляду.

  • Оцінювання з врахуванням останньої виконаної роботи.

VІ. Пояснення домашнього завдання.

  • §8, вивчити правила + №265,ст.46, № 272,ст.48. – знаходимо в підручниках.

Додати документ в свій блог або на сайт

Схожі:

Уроку iconУроку математики підготовка учителя до уроку (записи на дошці, обладнання, таблиці)
Обладнання робочого місця школяра (чи є все необхідне для уроку), підготовка учнів до уроку

Уроку iconУроку: навчальна
Вчитель вітається з учнями І оголошує тему І мету уроку. Зачитує епіграф до уроку

Уроку iconУроку 1 з предмету екологія тема уроку
Комплексно методичне забезпечення уроку: підручники, презентація, мультимедійний комплекс

Уроку iconКонспект уроку з історії Тип уроку
Мета уроку : Сприяти оволодінню учнями програмовим матеріалом із визначеної теми

Уроку iconНюкало Ірина Миколаївна вчитель вищої категорії зош І-ІІІ ст. №9 м. Новограда-Волинського у посібнику висвітлюються сучасні підходи до планування уроку
У посібнику висвітлюються сучасні підходи до планування уроку, наведено загальну схему уроку, конструктор уроку, приклад конспекту...

Уроку iconУроку тема уроку: Перевірочна робота
Мета уроку: Повторити І закріпити основи програмного матеріалу, вираженого в неординарних ситуаціях

Уроку iconУроку: урок відкриття нових знань. Цілі уроку
Тема уроку «Префікси І прийменники. Зіставлення за значенням та способом написання»

Уроку iconТема уроку:,,Гімнастика. Подорож у космос.’’ Задачі уроку
На початку кожного уроку ми з вами повторюємо правила поведінки на уроці фізкультури

Уроку iconУроку: Дуалізм світла. Мета
Вид уроку: подорож у країну хвиль І частинок (проблемно-пошукова бесіда, елементи уроку – гри)

Уроку iconТема уроку. Розв'язування задач. Мета уроку
Перевірити правильність виконання домашнього завдання за запи­сами, зробленими на дошці до початку уроку

Додайте кнопку на своєму сайті:
ua.convdocs.org


База даних захищена авторським правом ©ua.convdocs.org 2013
звернутися до адміністрації
ua.convdocs.org
Реферати
Автореферати
Методички
Документи
Випадковий документ

опубликовать
Головна сторінка